Straszna Historia

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Co sądzisz o serii książek "Straszna Historia"?

Super!
2
33%
Może być
1
17%
Kicz!
1
17%
A co to niby jest???
2
33%
 
Liczba głosów : 6

Straszna Historia

Postautor: Biały Orzeł » śr 14.04.2004 20:01

Hej!
Czy czytaliście książki z serii "Straszna Historia"? Jeśli tak, to co o nich sądzicie :?:
"Ziemia i ja - z jednego jesteśmy ducha"-Joseph - wódz Indian Nez Percé

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - Antonione de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Biały Orzeł
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 02.09.2003 17:42
Lokalizacja: Mrągowo/Des Plaines

Postautor: Jander » śr 14.04.2004 20:07

Czytałem parę książek z tej serii. Historia na wesoło, mi się spodobało.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Vampdey » śr 14.04.2004 20:10

lool...
A nawet przeglądałem jakieś laaata temu :).
Takie niewiadomo co dla młodzierzy.
Chociaż w niektórych momentach płakałem ze śmiechu, 'to okropne średniowiecze', przechlapany los kobiet i dzieci, co można było znaleść w piwie czy o latrynach nad rzeką :D.
Wlaściwie to bardziej humorystyczne niż edukacyjne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Biały Orzeł » śr 14.04.2004 20:30

Hey!
Mi te książki bardzo się podobały. Czytałam większość. Mnóstwo historycznych ciekawostek przedstawionych na wesoło (na lekcjach historii można się wykazać :D )
"Ziemia i ja - z jednego jesteśmy ducha"-Joseph - wódz Indian Nez Percé

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - Antonione de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Biały Orzeł
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 02.09.2003 17:42
Lokalizacja: Mrągowo/Des Plaines

Postautor: Gvynbleid » śr 14.04.2004 20:36

Mi wpadła w ręce jedynie "Te paskudne robale" - Monstrualna erudycja :D, też z tej serii ale strikte biologiczna; ogólnie miły zachęcający wstęp dla młodych ludzi by pogłębić trochę temat :D
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Monstrualna Erudycja

Postautor: Biały Orzeł » śr 14.04.2004 21:03

Cześć!
Monstrualnej Erudycji jeszcze nie czytałam, ale słyszałam, że jest ciut gorsza od Strasznej Historii :?
"Ziemia i ja - z jednego jesteśmy ducha"-Joseph - wódz Indian Nez Percé

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - Antonione de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Biały Orzeł
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 02.09.2003 17:42
Lokalizacja: Mrągowo/Des Plaines

Postautor: Alganothorn » czw 15.04.2004 7:52

Straszna Historia' ze wszystkich serii jest najlepsza, najlepiej dopracowana i, przynajmniej dla mnie, najciekawsza...
...co nie znaczy, że 'erudycja' jest kiepska - chyba w niej jest moja ulubiona scenka z Amstrongiem na Księżycu i tekstem 'mały krok dla człowieka, wielki cios dla producentów sera'
:-)
same książki są miłe dla oka, czasami operują nieaktualnymi faktami, albo uproszczeniami, ale to w niczym nie przeszkadza - ogólny obraz jest dobry, a forma - bardzo ciekawa...
luuubię je, dużo frajdy z czytania
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Vampdey » czw 15.04.2004 11:01

..co nie znaczy, że 'erudycja' jest kiepska - chyba w niej jest moja ulubiona scenka z Amstrongiem na Księżycu i tekstem 'mały krok dla człowieka, wielki cios dla producentów sera'

A błąd, ta scena (to okładka zresztą) pochodzi ze strasznej historii o XX wieku :).
Jak mówiłem 'To okropne średniowiecze' jest zdecydowanie najciekawsze i najzabawniejsze.. I ten test o taktyce podczas bitew, jak sie jarałem tym jakieś 6 lat temu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Alganothorn » czw 15.04.2004 11:22

sta wynikało owo 'chyba' - większość tych pozycji przejrzałem zajmując się osobami w wieku 6 - 8 lat, kiedy to czytelnicy maja zwyczaj usuwać okładki, tudzież skutecznie zamazywać istotne części książki...
...ale dobrze wiedzieć, trza będzie w Empiku jakimś nadrobić zaległości przy okazji
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Vampdey » czw 15.04.2004 11:36

Tak poszukałem, poszukałem..

Pierwsze książki serii napisał Terry Deary.
Potem zaczeły się ukazywać (po sporym czasie) zaczeły się ukazywać różne rzeczy tej samej serii autorstwa Małgorzaty F (bodajrze o słowianach coś). Poziomem nie dorasta Terremu w żadnym wypadku...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź


Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

cron