Biografie

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Biografie

Postautor: Shizm » pt 03.01.2003 19:01

Czy czytacie biografie swoich ulubionych zespolow? Jezeli tak to napiszcie pare slow o najleprzych z nich (publikacjach, nie zespolach :mrgreen: ) Dla czego wam sie podoal akurat taki sposob pisania.

Ja mialem do czynienia z dwiema calkiem roznymi formami pisowni. Pierwsze to Run to the hill --Iron Maiden -- gdzie pisano nie o imprezach i takich tam, tylko o tym co kogo inspirowalo, jak powstawala muzyka. Drugi to Sznurki Pana Boga -- Metallica -- gdzie typowo pisano o tym z jakiego powodu grupa dostala przydomek Alkochollica, jakie piwo pili podczas koncertow, itp.

Sami ocencie co jest lepsze Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 09.01.2003 18:32 przez Shizm, łącznie zmieniany 1 raz
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Chomski » pt 03.01.2003 19:30

Hmm... Filmy biograficzne tak, teksty wygrzebane w sieci rowniez, ale jakos do ksiazek mnie nie ciagnie. Wszystkich ciekawostek mozna sie w zasadzie dowiedziec z innych zrodel niz z biografii.
Musze przyznac Ci racje, co do historii wymienionych zespolow - rzeczywiscie sa ciekawe :)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » pt 03.01.2003 22:10

Ja biografiami interesuje sie o tyle o ile. W zasadzie to wcale mnie nie interesuje historia powstania zespolu, czasem ewentualnie dowiem sie czegos na temat ich wczesniejszych dziejow i tyle.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości