Offtop

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Offtop

Postautor: Vampdey » wt 02.12.2003 20:44

Wiatm
Bałem zakładać się ten wątek. Nikt nie zrozumie tego pomysłu, nikt nie będzie wiedział jak z tego korzystać, ostatecznie rzecz opadnie całkiem na dno listy z powodu nieużytku. tak więc jest okres próbny, jak pomysl nie przejdzie, jakkolwiek zawali to wywalam go ;). W tym czasie uwagi itp to mnie w razie czego.
A w całość jest prosta :). Jak wskazuje nazwa: offtopic, tyle, że kontrolowany i obejmujący wszystko to co tyczy się literatury fantastycznej! Przykład: Jasio B. słyszał o jakimś autorze, ciekawy jest co ow napisał i czy warte uwagi. Pyta tutaj. Tu można podyskutować o zapowiedziach wydawniczych, rzucić linkiem, zamieścić ogłoszenie itp itp, a nawet powysławiać Vampa :mrgreen:
Zapraszam ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » wt 02.12.2003 21:01

Ja tylko tak krótko - Vampa wysławiac sie nie da - bo po co ??

Ja tak rzuce pierwszy temat ...

Wkróte pojawi sie "Młot Na Czarownice" Piekary !! jupi !!

Koniec...
tylko Wam jeszcze rzuce linka ;) http://www.fabryka.pl/zapowiedzi.php?id=mlotnaczarownice

Jupi !! :P

Pozdrawiam

P.S. A tak serio to czekam aż moją książke wydadzą ;P
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Vampdey » śr 03.12.2003 19:53

Avi się rozpisał :P.
Sluga Boży to cienka książka, ale o tym nie w tym wątku, w innym chętnie podyskutuje :P.
Co tam sądzicie wogóle o zapowiedziach na najbliższy czas? :)... Jak dla mnie jest świetnie jeśli o polską fantasy jak nigdy. Czego nie możecie sie najbardziej doczekać?


PS
Ja tylko tak krótko - Vampa wysławiac sie nie da - bo po co ??

Za to jaki jestem ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » czw 04.12.2003 9:39

A ja jestem ciekaw, co wydaje Avi. Wysławiać Vampa można, choćby za to, że jest. Ale nie w tym topicu, bo tu o literaturze. A nie przypominam sobie, aby Vamp popełnił jakiś twór literacki znany szerszemu gronu, tudzież choćby mi.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » czw 04.12.2003 11:11

Khem khem... Trochę smętny ten topik. Nie za bardzo wiadomo co pisać, o czym. I po co? I... wogóle. Jak tak dalej pójdzie to wróżę mu szybką śmierć, albo totalne zaspamienie i wykasowanie. I tyla! (nie ma to jak spam, nie ma to jak Offtop... sam tego chciałeś, Vamp :P )

P.S. Żeby nie było całkiem OT - tak a propos tego konkursu z Piotrem Zwierchnowskim (czy jak mu tam). Czy ktoś czytał tego jego "Sendilkelma"? Dobre to to? Ma on prawo nas oceniać pod względem literackim z naszych opowiadanek?
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shizm » czw 04.12.2003 11:54

A ja wiem co napisac :mrgreen:

Posty + 1 :mrgreen:

Ja ostatnio nie moge znalesc czasu na czytanie i wcale mi sie to nie podoba. Kiedys czytalem bo mysialem, a teraz moge i czasu nie mam :evil: . Szkoda, ze literatura fantasy jest taka pochlaniajaca, moze romansidla zaczne czytac, to mi przejdzie :mrgreen:

Ostatnim przeczytanym (wiekszym) tworem byl Wiedzmin. A teraz w sumie nie moge czegos znalesc, co by mnie na tyle zaiteresowalo, ze czas by sie znalazl.
Moze jakies propozycje; co ma msobie zalatwic, zebym czas znalazl? Jak ksiazka moze mnie zmusic do znalezienia czasu?

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Jakub Cieślak » czw 04.12.2003 11:59

W takich momentach- kiedy człowiek ma mało czasu i siły- polecam czytanie Pratcheta. Literatura łatwa, świetna i przyjemna.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Shizm » czw 04.12.2003 12:35

Odpada pod kazdym wzgledem.
Jak ma to byc lekkie, latwe i przyjemne, to tak samo mi bedzie latwo, lekko i przyjemnie to zostawic.
Mi jest potrzebne cos takiego, co pozwoli mi sie naprawde oddac przyjemnosci. Cos ciezkiego, mrocznego, z wartka akcja i niespodziewanymi zwrotami akcji.
Jak cos takiego macie to powiedziec prosze, ale juz!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam~!!!!!!!!!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Jakub Cieślak » czw 04.12.2003 13:43

Oj, Pratchet ma wartką akcję, jest diabelsko wciągający i czasem humor wielce mroczny.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » czw 04.12.2003 14:52

Azirafal, na moderatorskim byleś za tym pomysłem, by tutaj wyskoczyć, ze smutami :roll: ...
Mówiłem, jak coś nie tak pójdzie to wywawalam bo to EKSPERYMET. o :P

Shizm, nie wiem za bardzo o co ci chodzi... Coś mało pochłaniającego czy długie genialne sagi? Chcesz coś mrocznego? 'Księga całości' Kresa, cykl o Czarnej Kompanii Cooka? Tyle ode mnie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » czw 04.12.2003 17:31

Kresa to nawet bardziej mroczne jest Piekło i szpada czy czytany teraz przeze mnie Klejnot i wachlarz.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: RaF » ndz 07.12.2003 14:10

Zdecydowanie Piekło i szpada, choć Klejnotu jeszcze nie czytałem.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » czw 26.02.2004 20:33

A tak serio to czekam aż moją książke wydadzą


I co? Kiedy ją wydadzą? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Azirafal » czw 26.02.2004 20:47

Shizm pisze:Odpada pod kazdym wzgledem.
Jak ma to byc lekkie, latwe i przyjemne, to tak samo mi bedzie latwo, lekko i przyjemnie to zostawic.
Mi jest potrzebne cos takiego, co pozwoli mi sie naprawde oddac przyjemnosci. Cos ciezkiego, mrocznego, z wartka akcja i niespodziewanymi zwrotami akcji.
Jak cos takiego macie to powiedziec prosze, ale juz!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam~!!!!!!!!!!!!!!!!


Robin Hobb cała seria o Skrytobójcy. Mroczne, ciekawe, zajmujące i inteligentne. Tylko polecić na smetne wieczory. :P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » czw 26.02.2004 20:54

A ja czasu na czytanie nie mam :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Jander » pt 27.02.2004 0:04

Ostatnio nic nie czytam, próbuję się wciągnąć w LOTR:TTT, mam zaległe Syzyfowe Prace, biografię Korna i drugi raz drugą książkę z Ravenloft.

Shizmolu drogi: Miast w Harlequiny i tym podobne twory ludzkiej wyobraźni się wczytywać, wysłuchaj mej rady: jest pewien niepopularny w Naszej ukochanej Rzeczpospolitej Polsce cykl nazywany Ravenloft którego akcja dzieje się w dark fantasy, tak znanym i poważanym rodzaju książek typu fantasy. To nie jest żaden horror, wciąga jak wielki wir, w którego otchłani zaginęło tak wiele galeonów, mogących wytrwać nawet najgorętszy sztorm. W obydwóch książkach które należą do tego cyklu nawet nie zauważysz, gdy przekroczysz jakże magiczną liczbę 100 w stronach i liczby dwieście oraz trzysta które widać już na horyzoncie wschodzące słońca, gdyż lektura tak cię wciągnie, że ni burza, ni wojna nie będą w stanie Cię oderwać, mój drogi przyjacielu, od lektury tak wspaniałej jakim jest Ravenloft.
Jakub Jander von Banaś
Dnia pańskiego dwudziestego szóstego lutego roku dwutysięcznego czwartego


Buahahahaha, ale brednie, nie mogę uwierzyć że zdołałem napisać takie coś, a jestem trzeźwy. O co chodzi???????? :D :D :D
pozdrawia Jander-matołek co nie umie pisać i ma powieki jak worek :D
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Fett » pt 27.02.2004 21:22

Fett, co ledwo po egzaminie się ocucił,
nic by tu nie dożucił,
ale, że książek nie czyta przez egzamy,
chodzi praktycznie załamany.
Więc radzę wam moi mili,
byście bez książek nie żyli.
Lektury na bierząco czytajcie,
z czytaniem nigdy nie zwlekajcie..
Itp., itd.... :twisted:

[rymować umiem :) ]
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Tyhagara » wt 25.05.2004 11:50

Szukam polskiego wydania "Konrada" (3 tomy) książek ze świata warhammera. Jeśli ktoś wie gdzie można je kupić, prócz alegro, lub ma takowe na zbyciu to prosił bym o jakiś odzew.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30


Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości