Top 5 sHits

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Top 5 sHits

Postautor: RaF » wt 16.09.2003 23:53

Kolejna lista pięciu na naszym forum, tym razem nie hitów, tylko shitów (niekoniecznie super hitów ;)). No i literackich. Konkretniej: na pewno macie jakieś swoje najbardziej nielubiane książki. Takie, przez które z ledwością się przedarliście, a potem które z największą radością odłożyliście na najbardziej niedostępną półkę. Jakie to są? Niekoniecznie muszą być fanatstyczne.
Moje 5 propozycji to:

:arrow: Philip Athans - Wrota Baldura (1 i 2)
:arrow: R. A. Salvatore - Wygnanie
:arrow: różni - Krainy Podmroku
:arrow: Ed Greenwood - Korona Ognia
:arrow: różni - Czerwone Pragnienie

No cóż, wygląda na to, że w moim wypadku są to fantasy. Widać mam do nich szczęście ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » śr 17.09.2003 12:55

Nie wiem czy wiemieniać same Wizardsy czy coś poza nimi, bo jak wiadomo one zdominują listę...
:arrow: Trylogia Mrocznego Elfa (ojczyzna, wygnanie, nowy dom)
:arrow: Antologia (:P) Krainy Głębin
:arrow: Burza nad Rath
:arrow: Diablo dziedzictwo krwi
:arrow: Cień Elfa (chociaż to się wybija na tle innych)

Tyle :roll:
Może czas na Top 5 hits? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: ryana » ndz 21.09.2003 9:24

Profilaktycznie trzymam się z dala od wszelkich pozycji spod znaku FR, MTG itp. i jak wnioskuję z powyższych postów wychodzi mi to tylko na dobre. Moja piątka:

A. Norton "Garan Nieśmiertelny"
M. Weis T. Hickman "Wykucie miecza mroków"
R. Zelazny "Oko kota"
D. Kaczyńska-Ciosk "Sekret Olsteriona"
M. Moorcock "Kawaler Mieczy"

Opinię o "Oku kota" wypracowałam sobie na podstawie pierwszej ćwiartki książki; po prostu nie mogłam się zmusić do dalszej lektury :?
ryana
Lady
Lady
 
Posty: 11
Rejestracja: czw 12.06.2003 21:51

Postautor: Einar » pn 22.09.2003 8:06

Sorry, że się dopiszę mimo, że o literaturze fantasy nie wiem nic. Ktoś napisał "niekoniecznie fantastyczne". Próbowałe kiedyś to czytać, ale nie dało rady. Zamierzam przeprowadzić drugi atak niebawem. Trochę już dorosłem :D

:arrow: wojna polsko ruska pod czymś tam Masłowskiej.

I to razy pięć. Jeden wielki shit. Polecam. I jest prawie fantasy
Einar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: pn 07.04.2003 9:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » czw 25.09.2003 9:34

Co do podanych pozycji - w większości sie zgodze, ale na szczególne wyróznienie zasługuje Burza nad Rath i Oko kota Zelaznego. Ja ta pozycję przeczytałem, a w zasadzie przekartkowałem w całosci i nie wyobrażam sobie jak taki gniot mógł wyjśc spod pióra Zelaznego. Moze jeszcze Pan Snów jest taki - ale to głównie dlatego, że by go zrozumieć trzeba znać bardz dobrze kilka dziedzin. A moi pozostali faworyci to:

Pocałunek ciemnosci Hamillton
Szczęscie w mrokach i Na tropach ciemności Flewelling
Cykl Antero Cole&Bunch

Jakby sie tak zstanowic to bez problemu mógłbym zrobić z tego listę 10 pozycji.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Avathar » ndz 05.10.2003 19:08

Hmm... ja do Top Five sHits nie dodam wiele , jedynie poprę RaFa.
Dla mnie Wrota Baldura to jedna z najbardziej żałosnych i dennych opowieści jakie w życiu czytałem ... kot (ktoś ogromnie tajemniczy) musi być na tyle bezczelny ,że ściąga czytelników samym tytułem ... ble ! Przypomniałem sobie książke ... Ble !

Pozdrawiam ... Ble !!
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Jakub Cieślak » czw 16.10.2003 16:10

Wszystko co jest literaturą spod znaku konkretnych gier RPG i komputerowych reprezentowane jest przez całkiem pokaźny zbiór dziadów. Ja nie umiem wymienić ani jednego tytułu, bo po wykryciu dziada, wywalam go i nie czytam dalej, i zapominam o jego istnieniu.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Angbandrider » pt 17.10.2003 9:26

Post autora ocenzurowałem. Cóż, nie widze sensu aby tu wisiał, jeśli autor na liste książek które mu ale nie podobały wypisał haniebnie same takie których tak naprawdę nie czytał. Brawa dla tego pana.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła


Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości