Zajdle i inne nagrody fantastyczne

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Zajdle i inne nagrody fantastyczne

Postautor: Vampdey » pt 05.09.2003 9:48

Co sądzicie o tegorocznych nominacjach, kogo tam brakowało? Czy zgadzacie się z ostateczny wynikiem co do najlepszej powieści i opowiadania?
Macie już jakieś typy na przyszloroczne rozdanie?
Ostatnio zmieniony pn 19.04.2004 22:02 przez Vampdey, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » pt 05.09.2003 14:40

No cóz, ja sie nie zgadzam z wyborem - imo Narrenturm jest przereklamowane, o wiele bardziej podobał mi sie Kres i Dukaj. Podobnie jest z Kuzynkami Pilipiuka. Akurat to opowiadanie nie za bardzo przypadło mi do gustu, wolałbym jakieś dobre opowiadanie o Wędrowczu. A bardziej podobała mi sie Brzeźińska.

Co do typów na przyszły rok, to do opowiadań na razie nie mam pomysłów - w końcu ukarze sie ich jeszcze sporo. Wśród powieści na pewno wyróżnił sie Mars Kosika, prwnie trż ksiazkowa wersja Kuzynek się znajdzie.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Vampdey » pt 05.09.2003 15:20

Także uważam, że Narrenturm nie powinno wygrać. Na miejscu powieści widziałbym Ziemiańskiego, ze swoją Achają... Może jeszcze Porzucone Królestwo, ale ono z kolei jednak przy Sapku blednie..

Opowiadania: dla mnie dla Pilipiuka, choć poczytnego, nie ma na liście nominowanych miejsca... W moim miemaniu brakuje wśród nominowanych Kosika czy R. Dębskiego.

Wogóle w zajdlach brakuje mi kategorii 'analogia jednego autora'... Ostatnia analogia Brzezińskiej, czy 'Cała kupa wielkich braci' czy jeden z tomów o wędrowyczu powinny ze sobą konkurować i być jakoś wyróżniane.

Kilka osób ma już polewę, ale zgodnie z prośbą Aziego nie poprawie literówki :P. Antologia, zbiór opowiadań. Jejuś, polewa...
Ostatnio zmieniony pt 05.09.2003 18:40 przez Vampdey, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: RaF » pt 05.09.2003 16:34

Analogia? :lol:

Ja jednakowoż zamiast Narrenturma też widziałbym raczej Porzucone Królestwo. No i zamiast Kuzynek też najpewniej Achaję, zwłaszcza że Białołęcka mnie rozczarowała swoją kontynuacją historii Kamyka.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » pt 05.09.2003 18:37

Analogie! :twisted: Dobre!!! Tego jeszcze nie słyszałem, Vamp! :lol:

Sapek chyba nawet zasłużenie dostał (choć przyznam, że Achai nie czytałem). "Kuzynek" też w łapkach nie miałem, więc się nie wypowiem.

Ale uważam, że kandydatura niejakiego Michała Młynarskiego, czy Jakuba Cieślaka na Zajdlach nie byłaby zła :wink:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » pt 05.09.2003 19:02

Jakuba Cieślaka nie, ale Michała Młynarskiego!?!??!?! To już przesada!!!
:D
:twisted:
:P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » pt 05.09.2003 19:08

Zginiesz! :twisted: Wydam Cię Chaonowi jako heretyka i będę się śmiał, gdy Cię ogarną płomienie sprawiedliwości!!! :wink:

NIe no dobra, wiem, żartuję przecież. Do elity mi jeszcze baaaaaaaaaardzo daleko :(
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » sob 06.09.2003 10:24

Jeśli chodzi analogię :P to dla mnie murowanym kandydatem byliby Obrońcy królestwa Kossakowskiej. ALe imo na razie to się mija z celem - antologi autorskich nie wychodzi u nas tyle by nawet na naminacje się zebrało. Już lepsze by były ogólne antologie polskich pisarzy - tych pewnie wiecej niz 5 sie ukazuje...

Zgadzam się, ze brakowało mi R. Dębskiego. Utkwiło mi w pamieci jego opowiadanie z SF, bodajże Zwykła dziewka.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Vampdey » sob 06.09.2003 10:49

Zgadzam się, ze brakowało mi R. Dębskiego


Zwykła dziewka była lekką bajeczką ;). Imo znakomitym tekstem tego autora jest 'Pasterz upiorów' (to o strzygach)... Kosik to świetna 'Mgła' i dreszczyk grozy. Wymieniać by trzeba długo, ale Kuzynki na miejscu opowiadań nie zbyt pasują...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » sob 06.09.2003 16:50

To była bajeczka, ale mi sie podobała. Pasterz upiorów to szczerze mówiac wydawał mi się zerznięty z Sapka, ale też mi sie podobał.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: banshee » pn 15.09.2003 18:53

A "Sherwood"? Nie wiem czy miał nominację, bo sięwyłączyłąm ze śledzenia całej sprawy, ale książka bardzo mi się podobała..
Grób spalony, lecz ja się śmieję
Bo głos mój słyszą tylko samotne skały
Awatar użytkownika
banshee
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: czw 11.09.2003 19:00

Postautor: Vampdey » pn 15.09.2003 20:13

Sherwood ukazał się o ile pamiętam w tym roku, więc jeszcze wszystko przed nim :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » czw 25.09.2003 9:25

A czy przypadkiem Sherwood nie został w tym roku wydany ponownie i nieco poprawiony? Pierwsza wersja wyszłą chyba kilka lat temu. Niemniej nie jest to dla mnie wybitna pozycja. Tak samo jak Maskarada, ale ta pewnie z powodu ubogiego rynku załapie sie na nomincję.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Vampdey » pn 15.12.2003 15:42

Rok się kończy, grudniowe numery pism powychodziły... Jakie macie typy na Zajdle w tym roku? :)
Jak dla mnie w kwestii opowiadań to 'Obłęd rotmistrza von Eggern' i... z wielu typów 'kosmiczne opętanie' Dębskiego? Poczytam stare SFy i może coś dodam ;).
Powieść, Uczeń Czarnoksiężnika i Achaja 2. Może jeszcze Ostatnia saga (hyy, to teraz posypią się Inne pieśni :P... Ja nieczytałem)...
Jak mówiłem, co wy proponujecie? :)
Ostatnio zmieniony pn 19.04.2004 22:08 przez Vampdey, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » pn 15.12.2003 18:21

Chcę tylko zwrócić uwagę, ze do nominacji liczą sie pozycje, które ukarzą sie do końca marca następnego roku, tak wiec mamy jeszcze trochę czasu i pewnie jeszcze cos ciekawego ukarze.

No ale skoro juz mamy dawac nominacje to 2 miejsca rezerwuję dla Innych piesni Dukaja i Klejnotu i wachlarza Kresa. O trzecie miejsce w moim rankingu rywalizują Mars Kosika, Ostatnia saga Mortki i Achaja Ziemiańskiego, raczj w tej kolejności, ale może się jeszcze namyślę. tym bardziej, że kilku pozycji nie czytałem - choćby wspomnianego Ucznia czarnoksieznika, czy też Białołeckiej. No i jeśli Młot na czarownice Piekary będzie równie dobry jak opowiadan9a, to pewnie będe miał trudny wybór. A do marca wyjdzie pewnie Kossakowska i może Sapek. Cięzki wybór.

Opowiadań trochę przeczytałem, Dęski faktycznie wybija się in plus. Musiałbym dokłądnie przejrzeć co też w tym roku nasi pisarze popłodzili, do opowiadań nie mam za bardzo pamięci.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Vampdey » pn 19.04.2004 22:07

Powieść roku 2003
Jacek Dukaj - Inne pieśni
(Wyd. Literackie)
Feliks W. Kres - Klejnot i wachlarz
(Mag)
Andrzej Pilipiuk - Kuzynki
(Fabryka Słów)
Robert J. Szmidt - Apokalipsa według Pana Jana
(D.W. Ares)
Andrzej Ziemiański - Achaja tom 2
(Fabryka Słów)

Opowiadanie roku 2003
Agnieszka Hałas - By ją ocalić
(Science Fiction 1/04)
Wojciech Świdziniewski - Kłopoty w Hamdirholm
(Science Fiction 7/04)
Szczepan Twardoch - Obłęd rotmistrza von Egern
(Science Fiction 2/04)
Andrzej Ziemiański - Zapach szkła
(Nowa Fantastyka 10-12/04)
Grzegorz Żak - Władca przekładów
(Science Fiction 2/04)



Nominacje do Nautilusa :).

Wielce mnie cieszy obecność Szczepana Twardocha.
Wielce dziwi obecność Żaka w postaci pastiszu 'Władca przekładów' (można przeczytać TU)
Wielce smuci brak Ucznia Czarnoksiężnika i Ostatniej sagi.

Co powiecie? Wasze typy, spostrzeżenia? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » czw 22.04.2004 10:40

A słyszeliscie, że został zmieniony regulamin z racji tego, że normalne losowanie podpadało pod ustawę o grach losowych? Teraz nagrodzeni będą ci, co trafnie wytypowali.

O opowiadaniach nie będę sie wypowiadał, nie czytałem wszystkich. Natomiast jeśli chodzi o powieści, to Kres i przede wszystkim Dukaj zasłużyli jak najbardziej. Kuzynki i Achaja to moim zdaniem głosy przede wszystkim młodszych, mniej doswiadczonych czytelników. Ja w zadnym razie tych ksiażek bym nie widział. Powieść Szmidta moim zdaniem też nie zasługuje na nominację, ale to że się znalazła ma zapewne dwie przyczyny. Pierwsza to osoba autora, czyli redaktora naczelnego organizatora plebiscytu. Głosowały głównie osoby zwiazane z tym pismem, więc siłą rzeczy pewnei czytały ksiażkę silnie promowana przez pismo. Druga sprawa to chwytliwy temat - na anszym rynku jest spore zapotrzebowanie na klimaty falloutowo-postnuklearne, a ksiązek jest niewiele. Przeciez niezbyt wibitny Wrzesień też miał sporą popularność. No i jest to jakby preludium do wg mnie genialnego opowiadania Ziemiańskiego - Autobahn nach Poznań.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Shadowmage » pn 03.05.2004 13:23

Nie znalazłem w sieci potwierdzenia, ale na innym forum jeden koleś napisał, że Nautiliusa w obu kategoriach zdobył Ziemiański. Za Zapach szkła to jeszcze rozumiem, ale za Achaję??
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: RaF » pn 03.05.2004 17:42

Wiesz, nagrody bardziej służą marketingowi niż czemukolwiek innemu. No, jeszcze fani lubią mieć czasem satysfakcję, że czytają nagradzane książki :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » wt 04.05.2004 7:09

RaF pisze:Wiesz, nagrody bardziej służą marketingowi niż czemukolwiek innemu. No, jeszcze fani lubią mieć czasem satysfakcję, że czytają nagradzane książki :)


Nie da sie ukryć, że masz raciję, ale mimo wszystko głosy oddawali czytelnicy i tak duża przewaga Achaji jest trochę załamujaca... No i nie mam satysfakcji, bo trafiłem powieści z pozycji 2, 5,6 :P
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Vampdey » wt 04.05.2004 12:21

Wole Achaje niż Pilipiuka i Szmidta ;)
Książka jako rzecz rozrywkowa i mi podobała dość.
Zapewne zaraz usłysze 'inne pieśni! inne pieśni!' ale dukaja nie czytałem ;)...


PS
No i oczywiście lepsi od Achaji byli napewno Jabłoński i Mortka, ale powtarzam sie chyba ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: RaF » wt 04.05.2004 14:31

Wiesz, jest czas siania i czas zbierania ;) Tak samo jak jest czas myślenia i czas rozrywki - widać Nautilius trafił akurat w to drugie u większości czytelników ;)

BTW Shadow: a robiłeś może jakieś zakłady jakie miejsce która książka zajmie? :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » wt 04.05.2004 15:06

RaF pisze:BTW Shadow: a robiłeś może jakieś zakłady jakie miejsce która książka zajmie? :)


Szczerze mówiac to przypuszczałem że Achaja wygra, choć miałem nadzieje, że jednak Dukaj wedrze się na szczyt (Inne Piesni, Inne Piesni - specjalnie dla Vampa :P). Jak widać punktowo to nawet do przedgórza się nie zbliżył. Dziwi mnie tylko tak niska pozycja Kresa, no ale on pisze specyficznie i nie wszystkim się podoba.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: RaF » wt 04.05.2004 15:33

No, Dukaj też pisze specyficznie i również nie każdemu się podoba. Ziemiański natomiast - cóż, może narracja nie najwyższych lotów, za to Achaja jest dobrym przykładem na książkowy przebój fantasy: lekko czytająca się opowieść przyprawiona soczystym językiem, dużą ilością akcji i dawką cynizmu w znośnej oprawie.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » wt 04.05.2004 15:52

Offtopicowo odnośnie Achaji - przypomniało mi sie, ostatnio w jakimś wywiadzie (chyba dla Fantasy :P) jako największe marzenie Ziemiański napisał 'pójść do nieba, gdzie będą karabiny, armaty i wszystko to obsługiwane przez nagie kobiety' :lol: - myśle że to oddaje wpełni naszą księżniczkę na bruku (szczególnie drugi tom) ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: RaF » wt 04.05.2004 16:12

trochę to, hm, perwersyjne ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » śr 23.06.2004 20:47

elf-->dzięki, jutro może będe miał jeszcze jakieś pytania, ale na razie mi sie śpieszy (przerwa w meczu jest :P)

Oto tytuły i autorzy pięciu powieści i ośmiu opowiadań nominowanych do Nagrody imienia Janusza A. Zajdla za rok 2003:

W kategorii powieść

"Piołun i miód" Ewy Białołęckiej (Agencja Wydawnicza RUNA)
"Inne pieśni" Jacka Dukaja (Wydawnictwo Literackie)
"Kuzynki" Andrzeja Pilipiuka (Fabryka Słów)
"Wichry Smoczogór" Wita Szostaka (Agencja Wydawnicza RUNA)
"Achaja, tom 2" Andrzeja Ziemiańskiego (Fabryka Słów)

W kategorii opowiadanie

"Pierścień dla Bestii" Ewy Białołęckiej (Fantasy lipiec/2003)
"Róże dla Sirocco" Anny Brzezińskiej (Super Fantastyka Powieść 1/2003)
"Zaćmienie serca" Anny Brzezińskiej (Portal nr 17)
"Dopuszczalne straty" Mai Lidii Kossakowskiej ([w:] Obrońcy Królestwa)
"Jakub Wędrowycz i siedmiu krasnoludków" Andrzeja Pilipiuka (Fantasy lipiec/2003)
"Księżniczka" Andrzeja Pilipiuka (Science Fiction nr 22)
"Mars 1899r." Andrzeja Pilipiuka (Nowa Fantastyka nr 1/2003)
"Zapach szkła" Andrzeja Ziemiańskiego (Nowa Fantastyka nr 10-12/2003)

Prawie byłem, ale w końcu nie dotarlem na ogłaszanie nominacji szkoda... W powieściach trafiłem 1 pozycję(dziwne, zwykle amm lepszy wynik) a w opowiadaniach 2(znowu dziwne, zwykle ani jednej nie trafiam). Swoją drogą sporo ich nominowali, tym bardziej, że rok temu były tylko 4.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Vampdey » śr 23.06.2004 20:57

Powieści... Hmm, 'Inne pieśni', 'Kuzynki' i Achaja 2 były pewniakami do nominacji. Trudno mi cokolwiek powiedzieć, nie pamietam co sie w którym roku ukazało :P.
Co do opowiadań - zadziwiające, tylko jedno z SF.... :shock: Zawsze opki z tego pisma dominowały podczas nominacji, dziwne.
Poza tym to nic z wymienionych nie znam poza tym, tylko te z Fantasy - a i nie popieram nominacji Wędrowycza ;). Pewnie znów Pilipiuk z swym wampirzym cyklem wygra.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » czw 24.06.2004 9:14

jak masz jakis stary nr SF to jest tam spis ksiażek do Nautiliusa. W większosci sie pokrywają (oprócz nowości z tego roku).
Nominowano Wędrowycza? Wczesniej nie zauważyłem ,ale faktycznie. W dodatku opowiadanie jest bardzo słabe. W sumie to denerwuje mnie az tak duża popularność Pilipiuka, a nagorsze że jak sam zauważyłes, pewnie wygra... W opowiadaniach jestem za Brzezińską(róże dla Sirocco) albo Kossakowską. Choć moze wygra i Ziemiański...

W powiaściach stoje murem za Dukajem, ale wygra albo Pilipiuk, albo Ziemiański niestety...
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Shadowmage » ndz 22.08.2004 1:09

Nagrodę im. Janusza A. Zajdla za rok 2003 otrzymali:
W kategorii "Powieść" JACEK DUKAJ za "INNE PIEŚNI" (Wydawnictwo Literackie)
W kategorii opowiadanie ANDRZEJ ZIEMNIAŃSKI za "ZAPACH SZKŁA" (Nowa Fantastyka 10-12′2003).

Hurra! Odzyskuję dobrą wiarę w gusta polskiego czytelnika. Nie spodziewałem sie, by Dukaj zdobył Zajdla, choć "Inne pieśni" biły konkurencje na głowę. Znakomita wiadomość. Opowiadanie zgodnie z przewidywaniami, nie mam zbytnich obiekcji.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Vampdey » czw 27.01.2005 21:10

No i druga edycja Nautilusa już jest.
Na co głosujecie? (a jeśli nie macie ochoty głosować, na co jesteście sklonni głowosować? :P)

W moim wypadku... Jehannette i... tfu, to nie było śmieszne :P

Nie wypowiem się rozlegle, bo z tego roku powieści niewiele czytalem, opowiadań tym bardziej i są to rzeczy niezbyt sie kfalifikujące do nagrody - Achaja 3, Oko....
Nie mniej Metamorfozy W. Jabłońskiego z pewnością :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » śr 02.02.2005 10:57

Jeszcze nie wiem, mało przecyztałem w tym roku polskich powieści. NA pewno Dukaja, nad reszta wypada sie zastanowić. Pewnie jednak Kossakowska, a Podrzuckiego i Szostaka postaram się przeczytać i ocenic czy faktycznie są tak dobre jak mówią.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Shadowmage » śr 27.06.2007 19:59

Mamy nominacje do Zajdli 2006
Chciałbym by wygrali Kosik i Szostak (lub Huberath), ale pewnie moje życzenia się nie ziszczą niestety. W końcu Kozak, Sapkowski, Grzędowicz czy Ćwiek są znacznie bardziej popularni. Niemniej ja na swoje typy będę twardo głosował na Polconie :)
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Tigana » śr 27.06.2007 21:13

Ja obstawiam Brzezińską, ale ma raczej małe szansę - jak nie zdarzy sie "cud nad Wisłą" to wygra Sapkowski. Opowiadań nie znam więc trudno mi typować - może Huberath ?
Ostatnio zmieniony śr 27.06.2007 23:12 przez Tigana, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Jander » śr 27.06.2007 22:53

Moje typy jak Shadowa, Szostaka pewnie prędko nie przeczytam. Vertical zostanie przeze mnie przeczytany zaraz po Perfekcyjnej Niedoskonałości Dukaja, które czytam teraz.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Następna

Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości