Zajdle i inne nagrody fantastyczne

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Postautor: kurp » pn 10.03.2008 13:22

A jakie są Wasze typy w tegorocznych plebiscytach?

Ja, tradycyjnie, walczę o przegraną (ale słuszną!) sprawę i w kategorii najlepsza polska powieść 2007 forsuję "Sternberga" ;)
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Żerań » pn 10.03.2008 15:04

W tegorocznych plebiscytach, hmm...

Opowiadania: Kuba Nowak i Marek Baraniecki - za opowiadania z "NF". Zwłaszcza ten pierwszy. Jeszcze Guzek za opowiadanie z "Wizji Alternatywnych".

Powieści: Dukaj (wreszcie przeczytałem w całości, ło Jezusie, ale cegła...) i Twardoch (chodzi oczywiście o "Sternberg", nie "Epifanię...") to autorzy, którzy napisali najlepsze powieści 2007 roku. A na pewno najlepsze, jakie ja przeczytałem. :)
Żerań
Książę
Książę
 
Posty: 2116
Rejestracja: wt 15.08.2006 17:00

Postautor: MadMill » pn 10.03.2008 15:18

Zajdel rozegra się między Lodem, a PLO2. Pewniacy co do pierwszej trójki, a nawet dwójki. ;) Chociaż Lód ma tą przewagę, że chyba więcej uczestników Polconu będzie właśnie na niego głosować niż na krytykowane PLO2. Moim faworytem jest... no właśnie. Nie bardzo wiem, kto bo znowu z polskich pozycji w roku 2007 zrobiłem sobie więcej zaległości ni ż nadrobiłem z 2006. ;P Pewnie Jacek Komuda z Diabłem Łańcuckim nawet nie dostanie nominacji, a szkoda. ;)

Opowiadanka? Mam swoje typy, ale dość mało popularne. ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
MadMill
Lord
Lord
 
Posty: 1138
Rejestracja: śr 01.11.2006 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: romulus » pn 10.03.2008 17:07

Z całym szacunkiem dla Grzędowicza - jednego z najciekawszych polskich pisarzy fantastycznych - ale pojedynek miedzy PLO2 a LODEM to żaden pojedynek. To nokaut. Chyba że głosujący Dukaja już nie lubią. Ale bez Zajdla dla LODU... To oderwanie od rzeczywistości :wink:
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Postautor: Shadowmage » czw 13.03.2008 15:32

Będę głosował na "Lód". O drugie miejsce będzie się bił Orbitowski z Twardochem (w moim prywatnym rankingu rzecz jasna). natomiast jesli mam strzelać, to nominacje będą wyglądać następująco: Dukaj, Grzędowicz, Kossakowska, Komuda, może Orbitowski, może ktoś jeszcze. Wygra jak myślę Dukaj, ale pewności nie ma. Swój optymizm warunkuję tym, że poprzednie książki Dukaja ("IP" i przede wszystkim "PN" pokonały znacznie popularniejsze propozycje, wbrew temu czego się spodziewałem.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: kurp » czw 13.03.2008 18:17

Fakt. "Lód" będzie pewnie powieścią, na którą głosować "wypada". Nawet, jeśli się nie udało przeczytać ;)
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa

Postautor: MadMill » czw 13.03.2008 18:27

Tak jak i poprzednie książki Dukaja, które dostały nagrodę. ;)

Shadow nie sądzę, że Jacek Komuda dostanie nominacje. A Kossakowska wydawała jakąś powieść w 2007 roku? Czy same zbiorki?
Obrazek
Awatar użytkownika
MadMill
Lord
Lord
 
Posty: 1138
Rejestracja: śr 01.11.2006 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » czw 13.03.2008 18:43

kurp pisze:Fakt. "Lód" będzie pewnie powieścią, na którą głosować "wypada". Nawet, jeśli się nie udało przeczytać ;)
Ja będę głosował z całym przekonaniem :)
MadMill pisze:Tak jak i poprzednie książki Dukaja, które dostały nagrodę.
Apage!
MadMill pisze:Shadow nie sądzę, że Jacek Komuda dostanie nominacje. A Kossakowska wydawała jakąś powieść w 2007 roku? Czy same zbiorki?
Wydała - "Rudą sforę".
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: MadMill » czw 13.03.2008 20:24

Shadowmage pisze:
MadMill pisze:Tak jak i poprzednie książki Dukaja, które dostały nagrodę.
Apage!

Tak tylko głośno myślę. ;P No ale wiele razy się spotkałem z osobami które zachwycały się Czarnymi Oceanami, ale sprecyzować nie potrafiły dlaczego. Nie mówiąc, że były takie osoby, które nie rozumiały tej książki w ogóle, ale zachwycały się i tak. ;)

Ja nic do Dukaja nie ma... oprócz tego, że CO dobre to na pewno nie były, no ale to tylko moje zadanie. ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
MadMill
Lord
Lord
 
Posty: 1138
Rejestracja: śr 01.11.2006 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » pt 14.03.2008 8:41

No, mnie "CO" też jakoś szczególnie do gustu nie przypadły, ale to był początek przygody z Dukajem i nie wiem jak bym je teraz ocenił. Ale odbiegamy od tematu. A w opowiadaniach macie jakieś swoje typy?
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Shadowmage » śr 23.07.2008 21:42

Przeczytałem wszystkie książki nominowane w tym roku do Zajdli. Będę głosował następująco:

1. Wit Szostak - "Oberki do końca świata"
2. Jacek Dukaj - "Lód"
3. Łukasz Orbitowski - "Tracę ciepło"
-----------------------------------------------
4. Jarosław Grzędowicz - "PLO 2"
5. Magdalena Kozak - "Renegat"
6. Anna Kańtoch - "13. anioł"

Przerywana kreska oznacza, że w mojej opinii pierwsze 3 książki dzieli znacząca różnica. Najwięcej problemów miałem z 1 miejscem. Zwyciężył Szostak, być może dlatego, że mam go na świeżo w pamięci. Jednakże "Lód" nie wzbudził we mnie tylu emocji co "Oberki...", więc zajął 2 miejsce. Niemniej będę się cieszył jeśli wygra którakolwiek z książek z pierwszej trójki.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Shadowmage » śr 27.08.2008 9:28

Opowiadania rzutem na taśmę, ale zaliczone przed Polconem. I mam problem: stawka jest bardzo wyrównana i nadal nie mogę się zdecydować jaką kolejność przyznać. Coś czuję, że skończy się wpisaniem na kartę pod wpływem impulsu.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości