Opowiadania z Katedry

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Czy podoba ci się to, że na Katedrze zamieszczane są opowiadania?

Tak
24
75%
Nie
2
6%
Jest mi to obojętne
6
19%
 
Liczba głosów : 32

Postautor: Fett » śr 17.09.2003 18:22

Nie jest to żadna ściema... Problemy z netem rozwiązałem (kosztem formatu) i mam nadzieję wszystko wróci do normy. Mam szczęście, bo jutro jest kilka zwolnień i mam tylko dwie lekcje. Wezmę się więc w domu za wszystkie teksty i wieczorem wyślę. Jeśli samemu mi się to nie uda, to prześlę komuś innemu z redakcji, aby gotowe wersję html wysłał za mnie. Czekajcie cierpliwie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: szycha_007 » ndz 21.09.2003 20:20

Fett, obiecywałeś przebudowę działu "opowiadania" więc (nie żebym cie ponaglał) może spełnisz swoją "groźbę"? A teraz coś o nowych opowiadaniach:
"Ach, te muchy" - banalne, dziwne, nieciekawe tak w kilku słowach można by je opisać. Jedyne co w nim jest dobre to narracja.
"Pozory i Domysły" - ciekawe, choć mało innowatorskie. Kuba Cieślak mugł się trochę bardziej postarać. Trzyma klimat, ale (niestety) sam tytuł zdradza już jakiś zwrot akcji. Osobiście domysliłem się gdzie już po kilku akapitach.
P.S. Rsztę doczytam jak znajdę chwilę czasu w dzień.
Sey goodbey to gravity, and sey goodbey to deth, hello to eternety and live for every breth
Awatar użytkownika
szycha_007
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 23.07.2003 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » ndz 21.09.2003 21:18

Nie krytykowal bym aż tak opowiadania Dawida :). Jest conajmniej ciekawe. Świetnie napisane. Naturalnie nie cudo jakieś, dobrze jest.

Teksty Jakuba i reszte przeczytam jutro :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Fett » pn 22.09.2003 17:41

szycha_007 pisze:Fett, obiecywałeś przebudowę działu "opowiadania" więc (nie żebym cie ponaglał) może spełnisz swoją "groźbę"?


Zmiany, jak mówiłem, sa planowane, ale to wymaga czasu (ktorego mi brak). Poza tym nie zalezy to tylko ode mnie. Ja jestem ciemny z PHP, a więc ktoś inny musi pisać skrypty... A wszystko musi być zaplanowane z góry i dobrze przemyślane. Cza czekać... Dodam, że pierw będzie pewna innowacja w newsach, w której maczałem paluchy :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Fett » pn 22.09.2003 17:44

A zresztą, czego wymagacie od zwykłego, szarego piętnastolatka, ktory jest redaktorem (także naczelnym) na paru stronach WWW? :D :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Jakub Cieślak » pn 22.09.2003 20:22

Dobrą robotę wykonujesz, ale może masz za dużo na głowie? To ma być przyjemność, pamiętaj o tym. A szkoła też będzie absorbować, może powinieneś zarządzić jakiś nabór na zastępcę, albo pomocnika ślusarza?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Fett » pt 10.10.2003 9:58

Dobrą robotę wykonujesz, ale może masz za dużo na głowie? To ma być przyjemność, pamiętaj o tym. A szkoła też będzie absorbować, może powinieneś zarządzić jakiś nabór na zastępcę, albo pomocnika ślusarza?


Taka osoba przydałaby się, ale musiałaby spełniać dwa punkty:
1. Musi umieć porządnie poprawić tekst;
2. Musi znać HTMLa.

Czy są chętni? Proszę o zgłoszenia tutaj :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Fett » śr 15.10.2003 19:51

Chętnych do pomocy tylu samo, jak na darmową lewatywę 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Jakub Cieślak » czw 16.10.2003 9:42

Ja co najwyżej mogę pomagać przy korekcie i przygotowywaniu wersji do druku. Te wersje do druku powinny być dostępne na stronie z tego powodu, że wciąż większość z nas lubi czytać z papieru, a nie ekranu. W htmlu jestem raczej cieńki. Z htmlem sobie bym poradził, ale sprawnym w tym z pewnością nie jestem.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Fett » wt 21.10.2003 19:32

Sęk w tym, że z html'a trzeba znać tylko trzy komendy: <p> (nowy akapit), <br> (nowa linijka) i ";nbsp" (żeby zrobić ładne wcięcie). Kto się pisze?
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Jakub Cieślak » śr 22.10.2003 15:24

cóż, jeżeli tak to ujmujesz, możemy spróbować, będziem w kontakcie...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Fett » pt 24.10.2003 21:36

A więc zrobimy tak... Na mój e-mail wyślij mi swoj numer GG. Jeśli nie masz, to po prostu wyślij jakiś e-mail, żebym znał twój adres :) Wszystko ustalimy na privie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Azirafal » wt 28.10.2003 18:17

D.Kain - "Ach, te muchy". Nieźle napisane, ale dość przewidywalne opowiadanko.

Doczytałem nowe opowiadania Dżejsi. I tak:

Książka Eustachego - bardzo dobre opowiadanie. Świetny klimat utrzymującej się grozy, różne punkty widzenia narracji (nie wiem jak lepiej to nazwać ;) ), ciekawa historia. Jedno z najlepszych jakie czytałem na Katedrze... I tylko jak przeczytałem "Ignacy A., Jakub C. i Bartosz B.", to mało, że się tu nie zakrztusiłem ciastkiem ze śmiechu, Dżejsi :P

Pozory i domysły - dla odmiany, chyba najgorsze opowiadanie Kuby po "Odważni zwykle krótko żyją". Niezbyt zaskakujące... Jak zawsze u Kuby, świetnie napisane, ale brak "iskry" :D

EDIT - Poprawiłem tylko tytuł opowiadania Kuby, bo błąd się wkradł...
Ostatnio zmieniony wt 28.10.2003 21:05 przez Azirafal, łącznie zmieniany 1 raz
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » wt 28.10.2003 21:00

Pozory i domysły miały być pastiszem, ale chyba sam się najlepiej nie czułem w tej konwencji. Sam widzę w nim brak iskry, bo mi jej brakowało wtedy. No, ale "Odważnych zwykle krótko żyjących" będę bronił.
Azi, czyżby Ci coś mówiły te nazwiska? :-)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » wt 04.11.2003 0:18

Po raz: Fett? Doszło do Ciebie moje opowiadanko? Zamieścisz je, czy jest zbyt nędzne? :roll:
Po dwa: "Odważni zwykle krótko żyją". Baaaaaaardzo średnie opowiadanie. Najgorsze z Dżejsijowskich wypocin. Oczywiście, jak zawsze, napisane świetnym stylem/językiem, z ciekawymi postaciami, itp. - JC'owski standard :) Ale sama fabułka cienka jak barszcz z "przesłaniem" tak niedelikatnym, tak strasznie widocznym mrugnięciem oka do czytelnika, że człowiek ma ochotę się załamać. Sorki, Kubs, ale takie moje zdanie.
Po trzy: no i nadejszla wiekopomna chwila - opowiadania "Edgara" Fabiszewskiego.
"Film" - ciekawe, zgrabnie napisane, ładne (może nieodpowiednie słowo...)krótkie opowiadanie.
"Spacer brzegiem" - tu się nie zgodzę z którymś z przedmówców. Nieźle napisane, ale z pomysłem godnym lepszej sprawy (czy tylko ja mam skojarzenia z "Sandmanem"?), bez polotu, czegoś co by zmuszało, czy zachęcało nas do czytania...
"Umarł książę" - ponownie dobrze napisane opowiadanie. Dobrze się czyta. Pomysł może nie jst zbyt świeży, ale opowiadanie napisane jest (i kończy również) w dość oryginalnym stylu. Mnie się podobało.
"Who wants to live forever, czyli Ofiara" - znowu średnie. Nie potrafię opisać, co dokładnie mi się tu nie podobało. Po prostu... jakoś do mnie nie przemówiło.
"Wigilia" - no i najlepsze na koniec. Sinusoida opowiadań "Edgara" wskazywała na to, że teraz powinno nastąpić dobre i tak się stało. Najlepsze z opowiadań Bartka moim skromnym zdaniem. Bardzo ciekawe, trzymające w napięciu, z niezłym klimatem. Inna sprawa, że trochę w nim nielogiczności, parę chwytów "pod publiczkę" ("saved by the bell" style :P ). Ale i tak, mnie się podobało.
Po czwarte: "Dziś jest pierwszy dzień" Wotana (a to niespodziewajka, że takie starocie na światło dzienne wywlekam, co? ;) ). Mocno utrzymane w Fallout'owskich klimatach (które mnie osobiście pasują, więc tutaj ma plusa! :P ). Styl opowiadania pozostawia trochę do życzenia (sporo bardzo "banalnych" tekstów, opisów, itp.), dużo wzniosłości i patetyzmu, niedużo logicznego działania bohaterów. No, ale młodzież żyjąca w post-nuklearnym świecie rządzi się własnymi prawami :P Fabuła i pomysł wydają się być trochę wymyślone "na chybcika" do samej otoczki Fallout'owskiej, ale w miarę trzyma się kupy. Ogólnie rzecz biorąc, nie takie złe jak myślałem, po recenzji samego autora.
Ostatnio zmieniony śr 05.11.2003 10:34 przez Azirafal, łącznie zmieniany 1 raz
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » śr 05.11.2003 1:59

No dobra. Widzę, że nikt nie zauważył mojego edita, więc piszę tego posta tak na wpół ze spammerskiej potrzeby (a jak! :P ), a na wpół, żebyście zobaczyli ile się napociłem, żeby to wszystko przeczytać i opisać! :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wotan » śr 05.11.2003 10:07

Azi pisze:nie takie złe jak myślałem, po recenzji samego autora


No właśnie, bo jest gorsze:) No ale niech będzie jako relikt starych czasów. Pisałem to parę lat temu kiedy byłem piękny i młody. Kto wie, może jeszcze kiedyś coś napiszę (ostatnio pisuję smsy tylko)
bo tak się dziwnie złożyło, że od czasu gdy zacząłem robić filmy utraciłem jakąkolwiek zdolność literackiego wysławiania się. Może to i lepiej
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: D.Kain » czw 13.11.2003 21:00

Kiedy będą jakieś nowe opowiadanka? Już dużo czasu minęło, odkąd ostatnio coś się w tym dziale działo... :roll:
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Fett » ndz 16.11.2003 15:17

Dziś wrzuciłem jedno- twoje :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Fett » ndz 16.11.2003 15:18

Jakby co, następne bedą za tydzień :)

P.S.- To mój setny post :p
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Azirafal » ndz 16.11.2003 17:26

Kain? Nie słyszałeś pewnie o takim filmie "Soilent Green" (nie znam polskiego tytułu)? Albo może myślisz, że nikt z nas o nim nie słyszał (w końcu to amerykański sci-fi thriller z lat '70...)? W każdym bądź razie Twoje opowiadania "Śmieciarze" jest prawie że dokładną kopią... tylko w o wiele krótszej i mniej ciekawej formie (tamten film robił wrażenie...). Nie pominąłeś nawet "pocieszaczy", tam też było coś podobnego. Eh, plagiat jakich mało :evil: :evil: :evil:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: D.Kain » ndz 16.11.2003 18:15

Stary, o filmie słyszę pierwszy raz w życiu. Ale być może jest wytłumaczenie - reżyser tamtego filmu przeczytał dziś moje opowiadanie, cofnął się w czasie i wcielił w życie swój nikczemny plan ;) Tekst wymyśliłem sam, przyżekam, filmu nie widziałem. Może jestem reinkarnacją reżysera i sam nie wiem, że powielam pomysły swoich starszych wcieleń...
Jak ci się ten tekst nie podoba, to zerknij na "Syndrom A"... jeżeli to też będzie plagiat, to znaczy, że wszystko jest plagiatem (czyli "Matrix" i deja vu w jednym ;)
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Azirafal » ndz 16.11.2003 20:37

No cóż. To w takim razie po prostu popisałeś się wtórnością i nieoryginalnym (już od dawna) pomysłem :P A jeżeli chodzi o "Syndrom A" to w łaskawości swej niezmiernej nie chciałem o nim pisać, bo byś się obraził. I przy tym pozostanę - nie jest plagiatem, ale jest tak mało oryginalny, że nie dziwię się, że nikt na taki pomysł nie wpadł. Sorry. :roll:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » ndz 16.11.2003 21:11

Azi, nie wiem czemu do opowiadań Dawida podchodzisz tak krytycznie. IMO to solidne teksty, ciekawe pomysły i stylowi, którym Dawid je realizuje nie mam nic do zarzucenia. Syndrom A też był poczytny ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 16.11.2003 21:23

Azi coś wyjątkowo cięty. Nadspodziewanie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » ndz 16.11.2003 21:57

Sorki. Zazwyczaj tak nie mam, ale myślałem, że mają tu trafiać szczere opinie na temat opowiadań umieszczanych na Katedrze. No to te dwie są szczere. "Syndrom A" mi si nie podobał, a "Śmieciarze" na kilometr zalatują "Soilent Green". Może to i nie było intencjonalne, ale tak wielkie podobieństwo mnie nastawia negatywnie do całego utworu. Koniec.

P.S. Fett ==> a moje opowiadanko, które Ci przesłałem tydzień temu ponad (chyba już ze dwa będą!), to jest zbyt nędzne na teraz? Czy po prostu nie miałeś czasu go zamieścić? Ja wiem, dwa tygodnie to dość mało czasu... :roll:
P.P.S. Już wiem dlaczego mi się nie podbają opowiadania Kaina!!! Jestem zazdrosny, że jego Fett zamieścił, a mnie nie!!! :lol:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 16.11.2003 22:40

No nieładnie, Azi, nieładnie. Zazdrość psuje krew.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Fett » wt 25.11.2003 16:13

P.S. Fett ==> a moje opowiadanko, które Ci przesłałem tydzień temu ponad (chyba już ze dwa będą!), to jest zbyt nędzne na teraz? Czy po prostu nie miałeś czasu go zamieścić? Ja wiem, dwa tygodnie to dość mało czasu...
P.P.S. Już wiem dlaczego mi się nie podbają opowiadania Kaina!!! Jestem zazdrosny, że jego Fett zamieścił, a mnie nie!!!


Uwaga!!! Nie zamieściłem tych, a inne opowiadania ponieważ jest... kolejka :) Tak, tak! Każde opowiadanie, które dochodzi, wrzucane jest do kolejki i oczekuje :p
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: zaan » pt 05.12.2003 12:46

my tez czekamy...
i czekamy...
i czekamy...
It's fun to lose and to pretend...
Awatar użytkownika
zaan
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: sob 19.07.2003 17:31
Lokalizacja: (mał)opolskie

Postautor: Jakub Cieślak » sob 06.12.2003 8:27

Fett napisał, że z niebawem będzie wrzucał nowe opowiadania. Wciąż obsługa działu przez modem jest jednak utrudniona.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Fett » czw 18.12.2003 13:08

Cholerna prawda...
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Jakub Cieślak » pn 22.12.2003 19:46

Poszukiwany: Fett. Ani go na GG zastać, ani uświadczyć na forum. A obiecanych opowiadań wciąż brak. A tak przed gwiazdką by się przydały...[/url]
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Fett » pn 29.12.2003 10:43

Przedstawię wam sprawę jak wsio wygląda:
- Nie mam modemu, bo się spi[beep]olił.
- Na GG mnie nie ma, bo [punkt 1].
- Neostrady, którą zamówiłem ponad dwa miesiącie temu w telepunkcie jeszcze nie ma.
- Piszę z kafejki.
- jestem wk[beep]y i na modem wrócę dopiero 1 stycznia. Wczęsnjiej nie da rady.

Jednym słowem: świat jest piękny :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: D.Kain » sob 17.01.2004 20:12

Jeeeee... wreszcie nowe teksty!!! :D Zaraz biorę się za czytanie. 8)
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Azirafal » sob 17.01.2004 22:47

Co tu jest, kur** grane?!?!?!? A gdzie mój "Tańcz i baw się, Abdul"?!?!?! Nie dość, że został wysłany już chyba ze trzy miesiące temu, to jeszcze, kur**, wygrał (prawie ;) ) konkurs Piotra Zwierzchowskiego, co, o ile mnie pamięć nie myli, miało zaowocować zamieszczeniem tego tekstu na Katedrze!!!!!!! (także pozostałych wygranych/wyróżnionych!!!!!) Co to za jakieś pogrywki?!?!?! Co tu się, kur**, dzieje?!?!?!?!!!?!?! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

:bad-words: :bad-words: :bad-words: :bad-words: :bad-words:

:fist: :fist: :fist:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron