Opowiadania z Katedry

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Czy podoba ci się to, że na Katedrze zamieszczane są opowiadania?

Tak
24
75%
Nie
2
6%
Jest mi to obojętne
6
19%
 
Liczba głosów : 32

Opowiadania z Katedry

Postautor: Fett » pn 23.06.2003 10:21

Strona Katedry proponuje Wam lekturę opowiadań, które piszemy my, bądź ludzie chcący zaistnieć w szerszym gronie i podzielić się swoją twórczością. W tym miejscu będziemy informować o nowych opowiadaniach i o nich dyskutować.
Jakub Cieślak



(Stary post Fetta: Tak się ostatnio zastanawiałem, jak ludziom podobają się opowiadania zamieszczane na Katedrze. Czy podobają się wam? Które jest najlepsze? Który autor jest the best?)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Vampdey » pn 23.06.2003 11:28

Czytałem niektóre tylko :P... Dla mnie czytanie prozy z monitora to żadna przyjemność... Bardzo lubię twórczość Jakuba Cieślaka (i oczywiście Azirafala, który nie wiem czemu ociąga się z umieszczeniem jej na Katedrze :twisted: ).
Co do twojego opowiadania Fett to mimo malutkiego potencjału, jaki można dostrzec, to jednak musisz dużo ćwiczyć ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » pn 23.06.2003 19:23

Przyznam sie bez bicia ,że przeczytałem większość. I są one mi totalnie obojętne. Pomysły są świetne , ale ja potrzebuje czegoś na dłuższą metę (ale nie tasiemca :P). Dla mnie wadą jest to ,że musze je czytac na ekranie. Dajcie wersje do druku :D

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Azirafal » pn 23.06.2003 20:16

Vampdey pisze:Bardzo lubię twórczość Jakuba Cieślaka (i oczywiście Azirafala, który nie wiem czemu ociąga się z umieszczeniem jej na Katedrze :twisted: ).


Przyznam się szczerze, że przeczytałem tylko kilka opowiadań zamieszczonych na Katedrze... wszystkie autorstwa Kuby Cieślaka! :D I nie ma co - są one po prostu bardzo dobre.

Dobra. Jeżeli trafią na ten topic jeszcze... dwa (tak mi się wzięło) słowa zachęty (posty), mówiące bym zamieścił tu parę moich opowiadań, to to uczynię. Zadowolony, Vamp? :P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Avathar » pn 23.06.2003 20:20

Azirafal pisze:
Vampdey pisze:Bardzo lubię twórczość Jakuba Cieślaka (i oczywiście Azirafala, który nie wiem czemu ociąga się z umieszczeniem jej na Katedrze :twisted: ).

(...)
Dobra. Jeżeli trafią na ten topic jeszcze... dwa (tak mi się wzięło) słowa zachęty (posty), mówiące bym zamieścił tu parę moich opowiadań, to to uczynię. Zadowolony, Vamp? :P


Phi...widze ,że mojej pochwały tu nie trzeba :D Przecież nie mówiłem ,że one są złe...dawaj dalej Azi..no i Kuba...no i wszyscy !! PRODUKUJCIE SIE TWÓRCZO !! ARRRRRGHHH !!!

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: hops » pn 23.06.2003 20:58

Azirafal pisze:Dobra. Jeżeli trafią na ten topic jeszcze... dwa (tak mi się wzięło) słowa zachęty (posty), mówiące bym zamieścił tu parę moich opowiadań, to to uczynię.

Jestem za ;) Możesz się chwalić, bo masz czym IMHO :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Azirafal » pn 23.06.2003 21:03

Damn! Są dwa głosy :) No dobra. Idę się zgłaszać :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » wt 24.06.2003 21:11

To i ja, Azirafal, pogonię cię lagą do publikowania. Nie bądź leniuchem i ujawnij się światu za pomocą Katedry!
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Mag_Arden » wt 01.07.2003 8:23

Wedłu mnie opowidanie fantazy Fetta jest dobre. Oprócz tewgo jest baaaardzo optymistyczne :D :D :D
"Życie jest tylko przechodnim półcieniem
Nędznym aktorem, który gra swoją rolę
Przez parę godzin wygrawszy na scenie
W nicość przepada - powieścią idioty
Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą"
Makbet
Awatar użytkownika
Mag_Arden
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 58
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:36
Lokalizacja: Lodowy dwór pólnocy

Postautor: Fett » wt 01.07.2003 10:49

Dzięki Mag Ardenie... Opowiadanie na prawdę jest BARDZO optymistyczne :) Aha! Oceńcie opowiadanie Mag Ardena. Ja je wysyłałem i chciałbym wiedzieć, co o nim myłśicie. Autor też tego chyba chce :)

Ja wysyłając opowiadanie Mag Ardena brałem pod uwagę własne odczucia. Mi podobało się bardzo. Pomysł dość ciekawy, szczególnie, że to dopiero pierwsze z cyklu "Opowieści Zendiru". Czekam na następne... :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Fett » pn 07.07.2003 8:48

Mam małe ogłoszenie, które wysłane było też na stronę główną jako news. Szybko zpadł on na dół, więc postanowiłem powtórzyć całą informację:

Chciałbym poinformować wszystkie osoby, które zamieszczają swe opowiadania na Katedrze Fantasy, iż od tej pory wszelkie prace należy przesyłać na mój adres e-mail. Ja od dnia dzisiejszego opiekuję się działem "Opowiadania" i wszystkie teksy, po sprawdzeniu, ewentualnej poprawce i sformatowaniu, w nim zamieszczam. Mam nadzieję, że prac będzie sporo!
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Jakub Cieślak » śr 09.07.2003 11:08

Pytanie do Fetta: jak już przejąłeś obowiązki to może się orientujesz co stało się z moim opowiadaniem "Książka Eustachego"? Wszyscy zapytani (Elthan, Ziuziek) odpowiedzieli, że dotarło ono do Katedry, ale wszyscy z równą elegancją i taktem pomijali kwestię jej wydania. Nie sądzę, by gwałtownie ono zaniżało poziom opowiadań Katedry (nawet uważam je za lepsze od niektórych moich wydanych już na Katedrze). Może to kwestia tematu opowiadania? Że nie jest czystym fantasy? Wdzięczny będę za odpowiedź w tej kwestii.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Fett » sob 12.07.2003 6:38

jak już przejąłeś obowiązki to może się orientujesz co stało się z moim opowiadaniem "Książka Eustachego"? Wszyscy zapytani (Elthan, Ziuziek) odpowiedzieli, że dotarło ono do Katedry, ale wszyscy z równą elegancją i taktem pomijali kwestię jej wydania. Nie sądzę, by gwałtownie ono zaniżało poziom opowiadań Katedry (nawet uważam je za lepsze od niektórych moich wydanych już na Katedrze). Może to kwestia tematu opowiadania? Że nie jest czystym fantasy? Wdzięczny będę za odpowiedź w tej kwestii.


Niestety nie wiem, co się stało z tym opowiadaniem... Słyszę o nim pierwszy raz z twojego posta. Jeśli chcesz, wyślij go mi, a ja po korekcie (jeśli trzeba będzie ją robić) zamieszczę go.

Na Katedrze może być zamieszczone każde dobre opowiadanie. I nie ważne czy jest z gatunku Fantasy czy SF, czy nawet jest to mix. Stawiamy na jakość (dobre, bo polskie :)). Czekam na przesyłkę (najlepiej zzipuj lub zraruj).
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Fett » sob 19.07.2003 5:18

Niestety nie wiem, co się stało z tym opowiadaniem... Słyszę o nim pierwszy raz z twojego posta. Jeśli chcesz, wyślij go mi, a ja po korekcie (jeśli trzeba będzie ją robić) zamieszczę go.


Opowiadanie już znalazłem. Wysłał mi je jeden z członków redakcji Katedry i jest ono już sprawdzone. Będzie zamieszczone najprawdopodobniej w poniedziałek... Ale przed nim w kolejce stoją jeszcze trzy teksty. Ewentualnie przepuszczę cię przed siebie (mój tekst jest jednym z trzech) i będziesz trzeci.

Proszę! Niech wszyscy oceniają nowe opowiadania tu na forum! Atorzy na peno chcą sie dowiedzeć, co ludzie myślą o ich dziełach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Fett » pn 21.07.2003 13:57

Może jakieś opinie na temat nowych opowiadań? Litości! Ludzie na prawdę chcą wiedzieć, co myślicie o ich tekstach...
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: una » wt 22.07.2003 22:00

ok, uwaga:
"Wiara" - świetne, ale nieco zbyt krótkie, wygląda jak wstę do czegoś dłuższego. Mimo to bardzo mi się podobało.
"Cienie" - urywa się dość nagle... zbyt wcześnie, nawet nie zdążyło zaciekawić dostatecznie mocno.
"Człowieczeństwo" - doskonale napisane, świetna narracja. Niestety, nieco wtórne.
"Książka Eustachego" - nareszcie coś absolutnie doskonałego! Wciąga niesamowicie. Już jestem fanką autora.
Reszty jeszcze nie przeczytałam, niezbyt wygodne jest czytanie z ekranu... Ale zaległości zamierzam nadrobić.
"Jeśli zbyt długo patrzysz w otchłań, to uważaj, bo otchłań zacznie patrzeć na ciebie..."
una
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: wt 22.07.2003 21:15

Postautor: Azirafal » wt 22.07.2003 22:12

Prawdą jest, że Kuba jest na Katedrze niekwestinowanym mistrzem opowiadań (a przynajmniej IMHO). Nie zdziwię się, jeśli już niedługo usłyszymy o nim w wielkim świecie fantastyki polskiej... :)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » śr 23.07.2003 8:44

una, dziękuję za miłe słowa. Mam nadzieję, że pozostałe opowiadania wypadają nieźle i że dalej będzie mi dopisywać taka inwencja, jakiej doświadczyłem (z niemałym zaskoczeniem) podczas pracy nad 'Książką Eustachego'. Azi, wielkie dzięki za agitację, ale na wyprawę w wielki świat fantastyki już się wybrałem wydając pierwsze opowiadanie na Katedrze. Zobaczymy, czy będę kontynuował tą podróż w komfortowych warunkach...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Podziękowania i proźby

Postautor: szycha_007 » śr 23.07.2003 14:08

Una jak cieszę się że podobało ci się moje opowiadanko. Ale (zawsze jest "ale") wątpię żę miało tylko jedną wadę (i to w dodatku wtórność) Mam taką małą proźbę napisz coś więcej i wyślij albo na forum lub na mój adres szycha_007@o2.pl
Sey goodbey to gravity, and sey goodbey to deth, hello to eternety and live for every breth
Awatar użytkownika
szycha_007
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 23.07.2003 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » pt 25.07.2003 10:01

Hej, Fett? Co tam z tym moim drugim opowiadankiem? Bo obiecałeś je już parę dni temu i ani widu ani słychu...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » sob 26.07.2003 5:58

Azirafal: Sorry, ale nie mogę się dostać na konto administratora... Postaram sie do jutra wysłać, ale nie ręczę za to. Przepraszam!
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: szycha_007 » sob 26.07.2003 20:26

Mam propozycję dla Fetta. Słuchaj czy nie dało by się przy opowiadaniach nie dało by się umieścić linków do stron jakie się na nie składają (oczywiście jeśli takowe występują)? To była by spora oszczędność czasu jakbyś nie musiał klikać kilka krotnie na link do następnej strony tylko byś zaczynał od ostatniej na jakiej skończyłeś.
Pozdrawiam
Szycha_007
Sey goodbey to gravity, and sey goodbey to deth, hello to eternety and live for every breth
Awatar użytkownika
szycha_007
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 23.07.2003 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: szycha_007 » sob 26.07.2003 20:27

Mam propozycję dla Fetta. Słuchaj czy nie dało by się przy opowiadaniach nie dało by się umieścić linków do stron jakie się na nie składają (oczywiście jeśli takowe występują)? To była by spora oszczędność czasu jakbyś nie musiał klikać kilka krotnie na link do następnej strony tylko byś zaczynał od ostatniej na jakiej skończyłeś.
Pozdrawiam
Szycha_007
Sey goodbey to gravity, and sey goodbey to deth, hello to eternety and live for every breth
Awatar użytkownika
szycha_007
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 23.07.2003 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » pn 28.07.2003 22:02

Psychol_og Dawida Kaina- arcydzieło krótkiej formy. Mniam! Poproszę dokładkę.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: szycha_007 » wt 29.07.2003 9:48

Żeczywiście całkiem niezłe. Ale moim zdaniem lepszy był "Film" Bartka "Edgara" Fabiszewskiego. Całiekm ciekawy pomysł, ciekawe podejście. Tylko dlaczego takie pesymistyczne (ja wiem: life is brutal)?
Pozdrawiam
Szycha_007
Sey goodbey to gravity, and sey goodbey to deth, hello to eternety and live for every breth
Awatar użytkownika
szycha_007
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 23.07.2003 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: szycha_007 » wt 29.07.2003 18:27

Nareszcie udało mi się przeczytać wszystkie opowiadania Bartka "Edgara" Fabiszewskiego i przyznam się że trochę się rozczarowałem. Po genialnie napisanym "Filmie" i ciekawym "Spacerze Brzegiem" spodziewłem się że następne dwa opowiadania będą równie ciekawa (i może trochę dłurzesze). A tu sztampowy "Umarł ksiąrzę" i "Who wants to live forever, czyli Ofiara", które wydawało się pisane na siłę (choć ma swoje przesłanie[albo tylko mi się tak wydaje]). I teraz pytanie do autora: po co je zamieściłeś?
Pozdrawiam
Szycha_007
Sey goodbey to gravity, and sey goodbey to deth, hello to eternety and live for every breth
Awatar użytkownika
szycha_007
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 23.07.2003 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » śr 30.07.2003 17:30

Nie wiem, czemu autor chciał zamieścić swoje opowiadanie... Ja swoje teksty publikuję na różnych WWW, gdyz chcę usłyszeć kilka słów krytyki i zastosować się do nich, aby lepiej pisać...

szycha_007: Planuję gruntowną przebudowę działu Opowiadania, więc pomyśłimy...
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: szycha_007 » śr 30.07.2003 23:36

Skoro już mówisz o przebudowie działu to ożesz pomyśleć również o sortowaniu opowiadań alfabetyczne (najpierw wr. autorów potem wg. tytułów).
Pozdrawiam
Piotr "Szycha_007" Szyk
Sey goodbey to gravity, and sey goodbey to deth, hello to eternety and live for every breth
Awatar użytkownika
szycha_007
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 23.07.2003 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » ndz 17.08.2003 21:05

pomyślimy :D ale raczej tak nie będzie, bo cza by było dodac grafikę "NEW". A tego modemowcy (czyli i ja) chyba nie chcą...
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: D.Kain » czw 21.08.2003 21:24

Dzięki za pozytywną opinię. Kolejne teksty są w drodze. Będą duuużo lepsze od Psychol_oga :D
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Fett » sob 23.08.2003 8:10

Opowiadania są. Na głównej zamieściłem... trailery! Czytajcie newsy :) A co do opowiadań, to są na prawdę cool. Jak człowiek je czyta, to wygląda tak: :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: D.Kain » ndz 31.08.2003 19:41

Ej, Fett, czy dotarło do Ciebie moje opowiadanie pt."Syndrom A"? Wysłałem jakiś czas temu...
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: D.Kain » pn 08.09.2003 21:12

:twisted: :twisted: :twisted:
Arrgh!
Kiedy wreszcie będą nowe opowiadania!!!???
:twisted: :twisted: :twisted:
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Jakub Cieślak » śr 17.09.2003 15:21

No Fett to chyba wyemigrował, albo co. Zapowiedział nowe opowiadania i ani widu ani słychu. Co tam Panie Fetcie w literaturze?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: D.Kain » śr 17.09.2003 18:10

Do mnie Fett napisał, że ma jakieś problemy z internetem. Mam nadzieję, że to nie była żadna ściema i że teksty już niedługo trafią na stronę. Od dawna nie pojawiło się tam nic nowego, czekam więc z niecierpliwością.
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Następna

Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości