Harry Potter zmienia płeć

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Harry Potter zmienia płeć

Postautor: Arkon » śr 09.10.2002 16:32

Awatar użytkownika
Arkon
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 233
Rejestracja: sob 05.10.2002 8:08

Postautor: RaF » śr 09.10.2002 21:22

transseksualizm pociąga? :mrgreen::mrgreen: peace
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chomski » śr 09.10.2002 22:47

grrrrrrrrrr. moze zmienimy temat? :?
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Arkon » czw 10.10.2002 7:04

A czemu mamy zmieniać? :)
HP nie lubisz? :P
Awatar użytkownika
Arkon
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 233
Rejestracja: sob 05.10.2002 8:08

Postautor: Chomski » czw 10.10.2002 17:40

jak uwazacie. na mniej jednak nie liczcie.
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: RaF » czw 10.10.2002 20:20

jak ktoś chce zmienić temat, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby stworzyć nowy :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: '//iedzmin » pt 11.10.2002 22:07

Zdanie na temat HP przedstawilismy niejednokrotnie na Fantasy Forum (badlands), na Forum Katedry - wfrp, oraz w wielu listach etc.
Na mnie tez nie liczcie
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Arkon » sob 12.10.2002 11:04

Jejku ludzie dlaczego każdy z was na hasło Harry Potter dostaje zaraz ataku złości. Owszem HP nie można traktować jako książki fantasy i porównywać ja z dziełami Tolkiena czy Goodkinda ale w sumie nie jest taka tragiczna. Można ja przeczytać i pośmiać się, pobawić i odłożyć na swoje miejsce. A w temacie tym nie chciałem zwrócić uwagi na HP ale na jego konwersję ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Arkon
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 233
Rejestracja: sob 05.10.2002 8:08

Postautor: RaF » sob 12.10.2002 12:26

...a to w ogóle jest topic o Harrym Potterze?? Myślałem, że o Tanii Grotter :PPP
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Arkon » sob 12.10.2002 13:27

RaF - jeden normalny :)
Awatar użytkownika
Arkon
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 233
Rejestracja: sob 05.10.2002 8:08

Postautor: '//iedzmin » ndz 13.10.2002 18:10

Jak by HP byl sobie jakas ksiazka i sobie istniala, dzieciaczki do poduszeczki sobie by czytalay - WPORZO - niech sobie bedzie, bo potrzebne sa ksiazki dla dzieci.
Ale od pewnego momentu zaczal ktos nazywac HP Fantasy (i to nawet profesjonalisci), az w koncu doszlo do porownan z Tolkienowska saga... od tego czasu pluje na HP i mowie to oficjalnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: RaF » ndz 13.10.2002 22:52

uważasz się za większego specjalistę od tych wspomnianych? :)))
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Arkon » pn 14.10.2002 7:16

Ok.
Widmiń666 - jak już wcześniej pisałem HP jest OK. jeśli się nie traktuje go jak Fantasy.... Na pewno zgadzamy się z tym, że nie powinien być za Fantasy uważany co jak stwierdziłeś ostatnio zbyt powszechnie się dzieje :P. Pewnie to przez tych wszystkich "wyszukanych" magów
:lol: :lol:
Awatar użytkownika
Arkon
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 233
Rejestracja: sob 05.10.2002 8:08

Postautor: Rallat » pt 01.11.2002 12:51

Wracając do tematu :lol: . Hary Potter , Htym Potterem, ale mało co mnie wkusha tak, jak taki żałosny plagiat, rzerowadzie na cudzym sukcesie i naiwność, że nikt tego nie zauważy :lol:
Niebo świetliste nademną, a prawo moralne we mnie ;)
Awatar użytkownika
Rallat
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: pn 21.10.2002 17:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: RaF » pt 01.11.2002 19:30

hmm moze nie tyle nie zauwazy, bo zapewne liczono na to, iz wlasnie dzieki podobienstwie (az zbytnim :mrgreen:) do HP ksiazka sie rozejdzie jak cieple buleczki :]
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Magness » wt 26.11.2002 18:19

HP jest książką dobrą, ciekawą i wciągającą. Jak ktoś się nie zgadza, to jego sprawa :| :evil:
Magness
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pn 18.11.2002 20:18
Lokalizacja: Śląsk

Postautor: RaF » śr 27.11.2002 22:23

ja tam ogladalem tylko niedawno film na dvd... i... i co? mnie, lubiacemu czepiac sie wszystkiego, czego mozna (:P), podobal sie :) znakomity wypoczynek dla udreczonej studiowaniem duszy :mrgreen:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shizm » pt 29.11.2002 17:36

Kurcze, jak ktos plagiat poczynia to mu na sucho ujsc powinno!!!!
NIE NIE i jeszcze raz nie NIE!!!!!!!!!!!

Nawet takie dno (moim zdaniem, nie wazne do czego zaliczone) ma prawo do swojej oryginalnosci i powinno sie pociagnac do odpowiedzialnosci tych, ktorzy ta ksiazke wydali.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Vampdey » czw 02.01.2003 13:38

A ja w przeciwieństwie do kolegów wyżej, napisze posta na temat! :P
Zauważyłem że nasi wschodni sąsiedzi lubią "plagiatować" działa... A to "wiedźmin z wielkiego kijowa" a to "Pierścień mroku" a to "tania gotter" :)... Raz wychodzi lepiej raz gorzej.. Jednak mój stosunek do harego potera jest na tyle pogardliwy, że nie zamierzam siegać ani po tomy orginalnego cyklu, ani tym bardziej po amatorskie "działa"....
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Gość » czw 02.01.2003 19:29

Vampdey pisze:Jednak mój stosunek do harego potera jest na tyle pogardliwy, że nie zamierzam siegać ani po tomy orginalnego cyklu, ani tym bardziej po amatorskie "działa"....


Przez tą pogardę do Harrego Pottera tracisz naprawdę dużo. Trochę ci współczuję - głupia pogarda wywołana pogłoskami i szumem medialnym odbiera ci możliwość przeczytania naprawdę dobrej serii książek i chwilowego powrotu do czasów dzieciństwa.
Gość
 

Postautor: Vampdey » czw 02.01.2003 19:52

Anonymous pisze:
Vampdey pisze:Jednak mój stosunek do harego potera jest na tyle pogardliwy, że nie zamierzam siegać ani po tomy orginalnego cyklu, ani tym bardziej po amatorskie "działa"....


Przez tą pogardę do Harrego Pottera tracisz naprawdę dużo. Trochę ci współczuję - głupia pogarda wywołana pogłoskami i szumem medialnym odbiera ci możliwość przeczytania naprawdę dobrej serii książek i chwilowego powrotu do czasów dzieciństwa.

Zastanów się i nie osądzaj mnie tak łatwo, czy JA wymagam litości czy nie. Moja niechęć to harego potera jest moim wyborem, wyborem gustu. Zapoznałem się z grubsza z powieścią i jest to jednak lektura dla nie wybrednych dzieci, napisana głupio. Sposób napisania ten całkowicie niewymaga od czytelnika myślenia, robienia przystanków na zastanowienie się co przeczytał. Brak tu także rzetelnych ospisów.
Lubie co lubie, uwielbiam co uwielbiam, nienawidze czego nienawidze, ale nie mów że mój wybór jest wynikiem pogłosek i szumem medialnym. Wiem co odrzucam, i zdaje mi się że nic nie trace, RZECZ GUSTU
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: RaF » czw 02.01.2003 22:42

Hmm... Film o Harrym Potterze nawet mi sie spodobał (książki nie czytałem), bo dostarczył mi bardzo dużo odpoczynku. A wybredny raczej jestem :P. Ale ja nie o tym :>
Piszesz Vampdeyku, że książka nie wymaga od czytelnika myślenia i zastanowienie się. Ale zobacz, czy jakakolwiek z bestsellerowych książek fantasy typu "dzieła" Salvatore'a czy innych Hickmanów takich umiejętności wymagają. I czy oferują rzetelne opisy.
:twisted:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: '//iedzmin » pt 03.01.2003 1:05

Jaa czytalem HP - bo staram sie miec podstawy do bluzgania ksiazek... powiem tyla ze nie warto bylo czytac :) nawet aby zbluzgac. Bo tam to co wszyscy kochamy (fantasy :) ) zostalo przedstawione tak odrzucajaco cukierkowo ze az mnie na posylwestrowe spawy bierze jak sobie pomysle ... :[
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: RaF » pt 03.01.2003 2:38

Ja do książki przymierzam się już tak z rok ;) Muszę w końcu przeczytać chociażby po to żeby wreszcie to przymierzanie się nie poszło na marne :P Poza tym mógłbym brać bardziej konsekwentny udział w dyskusjach (bo też staram się nie dyskutować o rzeczach, o których nie wiem :})
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » sob 04.01.2003 14:11

RaF, może i masz troche racji... ale... Ale ja nie mówie tu o takich pisarzach jak Salvatore i inni twórcy FR, mając na mysli rzetelne opisy i itp...
Mówie o literaturze troche wyższych lotów, Tolkien, Sapkowski, Brzezińska, Pierumow, Białołęcka... Pani Rowling nie może jednak stać w jednym rzędzie z tymi autorami.
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: RaF » sob 04.01.2003 17:56

A czy ktos ja obok nich stawia?
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » pt 09.05.2003 9:12

Odświerzam topic bo na ciekawą wiadomość ostatnio natrafiłem :mrgreen: :
J.K. Rowling wygrała sprawę sądową o zablokowanie publikacji książki Dmitrija Jemetsa o małej czarodziejce Tani Grotter. Zdaniem autorki i jej prawników fabuła "Magicznego Kontrabasu" (autorstwa wyżej wymienionego Rosjanina) jest dosłowną kopią "Kamienia Filozoficznego". Jemets zaś twierdzi że sparodiował dzieło pani Rowling. Zarówno Potter jak i Grotter są sierotami obdarzonymi zdolnościami magicznymi. Oboje zwalczają zło i oboje mają tajemniczy znak na czole.
Co prawda amsterdamski sąd nakazał wstrzymanie publikacji "Magicznego Kontrabasu", ale Jemets nie ma też co narzekać, gdyż w samej Rosji sprzedano ponad pół miliona egzemplarzy jego książki.

:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Nain Wieczny Tułacz GM » pt 09.05.2003 13:51

i w zwiazku z ta sprawa pani R. zamierza wytoczyc sprawe autorowi sovieckiego harego. a co do HP to tej ksiazki nie mailem nawet w rece i nie zamierzam dotykac. prawdziwego RPGowaca pali w dłoń przy kazdym dotknieciu :wink:
There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying
Awatar użytkownika
Nain Wieczny Tułacz GM
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: czw 17.04.2003 11:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Lord Turkey » pt 09.05.2003 14:44

Czy był ktos kto przypuszczał, że Rowling przegra te sprawę? Jezeli był ktoś taki to widac że nie czytał Harrego ...
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: QuaD » pt 09.05.2003 15:42

Nie ma bata, Rowling ma najważniejszą rzecz w procesach: dużo zielonych papierków oznaczanych znaczkiem $
I can see, what You cannot.
Visions milky, then eyes rot.
When You turn, i will be gone.
Whispering my hidden song...
Awatar użytkownika
QuaD
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: pt 17.01.2003 21:54

Postautor: RaF » pt 09.05.2003 15:51

Otoz to. Nie wydaje mi sie poza tym, by wykorzystywanie czyichs pomyslow literackich we wlasnych ksiazkach bylo przestepstwem. Na pewno niczym w dobrym tonie, ale przestepstwem raczej nie. Ot, potega biznesu. Sad but true.

Nain: co ma ksiazka do RPG? :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: '//iedzmin » pt 09.05.2003 17:42

Dokladnie Raf ma racje.
jak by ten proces zostal rozstrzygniety na korzysc oskarzyciela to by wtedy inni ruszyli do ataku o obrone swoich bohaterow literackich...
(moze wreszcie odkryli bysmy autorow sreniowiecznych dziel - ktorzy powstali by zza grobu w poszukiwaniu odszkodowan z ZIELONYM $) ;)

A co z ruska kontynuacja Lotra ? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Vampdey » pt 09.05.2003 17:59

Tolkien z grobu raczej nie wstanie żeby Pierumow'owi dokopać :lol: :lol: :lol: ... Może się w tym grobie przewracać, ale jeśli chodzi o Pierścień Mroku to ma powody do dumy ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Nain Wieczny Tułacz GM » pt 09.05.2003 20:36

oj RaF baracie chyba nie słyszales (i całe szczescie) o dzieciach czy młodziezy ktora uwaza ze po przeczytaniu HP sa maniamaki RPG. rzucaja ci sie na sesje mowia cos o małych czarodziejach, lataniu na miotle i innych badziwiach...mnie osobiscie to nie spotkalo ale ta zaraza moze sie rozprzestrzenic :wink:
There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying
Awatar użytkownika
Nain Wieczny Tułacz GM
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: czw 17.04.2003 11:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: RaF » pt 09.05.2003 21:02

Taa, można temat Pratchettowi podrzucić, coby miał o czym nową książkę pisać ;);) Ciekawe jaka wtedy by była reakcja pokrzywdzonych :)

Nain: nain ;), z czymś takim istotnie się nie spotkałem, szczególnie że wszyscy harropotteromaniacy jakich widziałem na dźwięk słowa "sesja" robią niezdecydowane miny ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości