Książkowe promocje.

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Książkowe promocje.

Postautor: Galvar » ndz 11.09.2011 8:01

Szukałem i nieznalazłem odpowiedniego wątku. Założyłem więc potrzebny. Powodem jest aktualna empikowa promocja fantastyki.

Dawajcie tutaj też info o innych konkursach książkowych. :)
Galvar, mag z charakterem. ;)
Galvar
Książę
Książę

Postautor: Shadowmage » pt 16.09.2011 18:35

Byłem dziś w Empiku. Jedną książkę wiedziałem, że chcę kupić, ale co do dwóch innych nie miałem pomysłu. Przejrzałem półki, spędziłem na wybieraniu chyba z pół godziny i stwierdziłem, że ciężko dobrać książki tak, by promocja się opłacała - czyli, żeby znaleźć 3 książki w tej samej lub niewiele odbiegającej od siebie cenie. Zwykle znajdowałem po 2 tytuły, a trzeci musiałbym na siłę dobierać. W końcu właśnie tak się skończyło: jedna książka, którą chciałem, jedna jako uzupełnienie cyklu (może przeczytam) i jedna na siłę - może też przeczytam, ale mam ją po angielsku, więc presji nie było. Podobnie byłoby w innych widełkach cenowych.
Cóż, to nałóg jednak, bo taniej by było, jakbym po prostu jedną książkę w innym sklepie, z normalnym rabatem kupił.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz

Postautor: toto » pt 16.09.2011 20:22

A tytuły?

Z takimi promocjami jest jeden problem. Jak wchodzisz do stacjonarnego empiku to ciężko w jednym znaleźć 3 książki, których cena nie różni się bardziej niż o 5 zł, i których się nie ma. Przy większych różnicach cen promocja nie jest taka rewelacyjna i spokojnie można za podobne pieniądze kupić książki gdzie indziej. Chyba, że ktoś chce kupić Diuny, kilka tomów Kroków w nieznane lub uzupełnić UW albo wzbogacić się o nowe wydania Dicka. Jakoś książek tańszych nie brałem zbytnio pod uwagę, chociaż dałoby się uzbierać zestawy z Carda (ale czy wszystkie warto?), Le Guin (mam starsze wydania), czy Gibsona (średnio mi pasuje).
So it goes
Awatar użytkownika
toto
Wielki Książę
Wielki Książę

Postautor: Shadowmage » pt 16.09.2011 20:38

No, ja miałem zawężenie do 2 zł różnicy :D

Kupiłem "Szlak skarabeusza" (ta obowiązkowa, na prezent, ale zostaje w domu :P), "Fundację i Ziemię" oraz "Umierającą Ziemię/Oczy Nadświata". Zastanawiałem się jeszcze nad 4 tomem Elliott, ale stwierdziłem, że tego prawie na pewno nie przeczytam. Brakujące Majipoory nie załapały się na próg cenowy.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz

Postautor: Beata » pt 16.09.2011 20:58

Przez dwa dni przegrzebywałam się przez sieciową ofertę empiku i ręce opadały mi coraz niżej. Na dwa tytuły byłam zdecydowana od samego początku, Resnicka i McDonalda, a z trzecim problem się objawił. Pomyślałam, że nie mam Narnii Lewisa i gdy znalazłam już zbiorcze wydanie w zbliżonej cenie, okazało się, że promocja go nie obejmuje. Znaczy, Narnia to nie fantastyka. ;)
Dołożyłam sobie Sandersona, tego z czerwonymi oczami na okładce. :twisted:
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem. Karl Popper
Awatar użytkownika
Beata
Lord
Lord

Postautor: Tigana » pt 16.09.2011 21:18

Kupiłem Powersa, Komudę i Kuttnera - fajna promocja.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Monarcha
Monarcha

Postautor: Bronsiu » pn 19.09.2011 9:20

Też nie narzekam. Na dwóch pakietach (2xMcDonald, MacLeod / Kuttner, Yu, Resnick) zaoszczędziłem jakieś siedem dych.
Aczkolwiek kolega też próbował i boleśnie przekonał się, że ostatnie książki Szostaka i Kochańskiego nie widnieją w empikowych katalogach jako należące do fantastyki.
Bronsiu
Rycerz
Rycerz

Postautor: Lord Turkey » wt 20.09.2011 10:23

Ja zaś dwa razy zachodziłem przy okazji do Empiku, bo promocja bardzo mnie korciła, ale na szczęście powstrzymałem się od zakupu, bo prawda jest taka, że aż trzech interesujących mnie pozycji nie znalazłem, a tylko wydałbym kasę i złapał się na haczyk marketingu.
Za to teraz sobie wypiszę trzy tytuły i jak znów promocja się pojawi (a jest wszak cykliczna), to będę wiedział jak skorzystać :P
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę

Postautor: Shadowmage » sob 24.09.2011 18:04

Czy na fantastykę jest cykliczna to nie wiem, ale często pojawia się taka na cały asortyment.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz

Postautor: kurp » czw 23.08.2012 20:21

Można coś złowić taniej z Literackiego (Orbitowski, Dukaj, Powers).
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę

Postautor: Maeg » czw 23.08.2012 20:32

Może to nie promocja, bo w sumie Tania Książka chyba takich nie robi ale gdyby kogoś interesowało to chyba znów jakaś hurtownia pozbywała się książek lub upadła, bo spory wysyp starego Maga i chyba prawie cala Runa (prócz najnowszych i nakładu naprawdę wyczerpanego).
"Gdyby to koty miały definiować świat, ważne miejsce zajmowałyby w nim pożerane dla zabawy muchy"
— M. John Harrison

Bistro Californium 
Awatar użytkownika
Maeg
Lord
Lord

Postautor: kurp » wt 23.10.2012 21:13

Dziś wszystkie książki w sklepie wydawnictwa Znak -45% :D
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę

Postautor: kurp » pt 28.12.2012 23:23

Może niekoniecznie fantastyka, ale można coś złowić w promocji Weltbilda. Co czwarta książka gratis. I jeszcze dorzucają jeden z 3 tytułów przy zakupie za min. 30zł.
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę

Postautor: Gavein » ndz 24.02.2013 14:10

Niezła promocja na McCarthy'ego na stronie WL (do 60%).
Awatar użytkownika
Gavein
Lord
Lord

Re: Książkowe promocje.

Postautor: Kato Starszy » śr 24.09.2014 14:17

w sklepie internetowym świata książki jest potężna promocja na wybrane tytuły

Ja zapłaciłem w sumie 34 zł za "Reamde" Stephensona, "Młot" i "Składany nóż" K. J. Parker. Był Donaldson również (za 4 tomy coś ok 40 zł).
Tak więc polecam rzucić okiem...
Ceterum censeo Artefaktem delendam esse
Kato Starszy
Rycerz
Rycerz

Re: Książkowe promocje.

Postautor: Shadowmage » pt 29.07.2016 13:31

W sklepie Maga:
PROMOCJA URODZINOWO - WAKACYJNA
Uświadomiliśmy sobie, że w żaden sposób nie uczciliśmy pierwszych urodzin księgarni...
Ale skoro każdy czas jest dobry aby świętować, niech będzie to teraz:) Zatem ogłaszamy promocję urodzinowo - wakacyjną! Od dziś do 5 sierpnia wszystkie książki, także ebooki, u nas 40% taniej.
A jeśli masz ochotę na 2 lub więcej książek - wpisz kod UR2907 nad podsumowaniem koszyka, a ich koszt obniży się o dodatkowe 10% liczone od cen promocyjnych (nieprzekreślonych). Zapraszamy!

W Rebisie też 25-50%: https://www.rebis.com.pl/pl/ksiazki/pro ... cja,p6934/
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz

Wróć do Ogólnie o literaturze