Prasa fantastyczna w Polsce

Prasa przez Was czytana

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Postautor: Fett » pn 23.02.2004 18:09

Ja czytuję tak:

"C!/CDA Fantasy"- każdy numer kupuję... Niby takie sobie pisemko, ale... kolorowe :D Naturliś żartuję... Opowiadania w nim zamieszczane są fajne, ale nie de best :P

"Nowa fantastyka"- te pisemko kupuje od czasu do czasu. Zazwyczaj omijam felietony i zagraniczne txt, a czytam tylko te polskie (to jest patriotyzm :D ). Mają u mnie +, bo nie przewyższa u nich forma nad treścią.

"Sfera"- to jest gazetka coolowa, ale nie zawsze do mnie do kiosku dochodzi... :P

Nie czytuje:

"Science Fiction"- nie dochodzi do kiosków

"Ubik"- u mnie Empiku nie ma nawet!
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Azirafal » czw 26.02.2004 20:43

D.Kain pisze:Mam ten Magazyn. Wyróżnia się on tym, że połowa jego zawartości to komiksy. Literacko jest bardzo średni, z tendencją spadkową (np. tekst debiutatna jest słabo napisany i "ciężkostrawny" ;) ). Można kupić, ale żadne cudo to nie jest. Polecam za to tekst A. Pilipiuka na jednej z odstatnich stron. Daje on naprawdę dobre spojrzenie na polską fantastykę.


D.Kain w innym topiku pisze:Ja muszę Magazyn Fantastyczny pochwalić....
A to z tej prostej przyczyny, że przyjęli do druku wszytkie teksty, które im wysłałem i zaproponowali coś na kształ stałej współpracy. Tak więc - chwała im!!!


To zdecyduj się Ty, czy są spoko, czy są nędzni! :P

Fett w tymże samym topiku pisze:Gazetka jest świetna! Aha! Rozmawiałem z ich rednaczem i też mam wysłać swoje prace, więc może i mi się uda?


To powiedzcie mi, Wy dwaj:
- jak rozmawialiście z rednaczem i się z nim dogadywaliście?
- czy za wydrukowanie Was (a przynajmniej Ciebie, D.Kain) obiecano Wam/Ci jakąś kasę? :D :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » czw 26.02.2004 20:53

Skontaktować sięz nim możesz przez ten mail: robertzareba@op.pl . Powiedz, że chciałbyś pokazać kilka swoich prac i dać je do oceny (czy nadają się do publikacji). On prześle pewnie do korekty i zobaczymy :) A o kasie to nic nie wiem :twisted: Zresztą mi zlaezy bardziej na debiucie niż honorarium.

P.S.- Ale nie mówię, że kasa by mi się nie przydała 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: D.Kain » czw 26.02.2004 21:54

Decyduję się! Magazyn Fantastyczny jest spoko :)
Za pierwszy tekst nie płacą, za kolejne - tak. Prosta sprawa. ;)
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Fett » pt 27.02.2004 21:13

To samo mi powiedział ich rednacz: płacą za wszystkie prócz pierwszego. Teksty mam (bynajmniej ja) wysyłać do niego, a on przesyła dalej. Mam nadzieję, że przejdę korektę :D Biorę się za hiper poprawki :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Vampdey » sob 28.02.2004 13:22

No to mam Magazyn Fantastyczny...
i bardzo mi się podoba :)...
Komiksy lekkie i denne... fajne :P... Łatwo wchodzą (bałem się że otrzymamy coś ciężkiego jak Produkt) i można sie pośmiać.
Felietony też poczytne, zaraz się zabieram do czytania opowiadań.
Ogólem forma jaknajbardziej na plus, następne też kupie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Fett » sob 28.02.2004 15:34

Najfajniejszy komiks to... "Fantazella" :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Etaan » ndz 29.02.2004 21:12

Magazyn Fantastyczny ma jakies www?
Etaan
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz 02.11.2003 9:12
Lokalizacja: Kadath

Postautor: Vampdey » ndz 29.02.2004 22:11

Etaan - w piśmie nigdzie na taki nie natrafiłem.

Przeczytałem jakieś opowiadania z MF i powiem że znam dużo lepsze :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Fett » ndz 29.02.2004 22:15

Etaan- nie, z tego co wiem.
Vamp- Popieram :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: D.Kain » sob 03.04.2004 12:13

I jak, przyjęli Wam opowiadania? Podajcie tytuły i napiszcie o czym. Czy wysyłaliście jakieś nowe teksty, czy te, które są na Katedrze???

PS. Jest już nowy "Ubik". Trzeba przyznać, że to jak dotąd najlepszy numer pisma - dużo opowiadań i sporo dobrej i ciekawej publicystyki.
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Zaothong Shamo » pn 26.04.2004 20:39

Ogólnie rzecz biorąc to nigdy nie kupiłem żadnego pisma fantasy, wszystko co mi do szczęście potrzeba to NET. Przecież tutaj wszystko znajde. No ale czasem wypada dać odpocząć oczkom albo poczytać coś pod ławką na polskim :) Przeglądając pisma tego typu w empiku nie natrafiłem na nic szczególnego co by przykuło moją uwagę. Uważam, że jeżeli na rynku pojawiło by się czasopisamo profesjonalnie zajmujące się RPG i fantasy to mogło by podbić rynek w tej dziedzinie. Ale wtedy do pracy muszą przyłożyć się prawidziwi fani gatunku i przede wszystkim chcieć podzielić się spostrzeżeniami i uwagami, zamiast liczyć zyski.
Słowa są tylko zwykłymi dźwiękami
w rzeczywistości nic nie znaczą.
_________________
Miecz jest śmiercionośną bronią. Sztuka władania mieczem jest sztuką zadawania śmierci.
Awatar użytkownika
Zaothong Shamo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz 25.04.2004 17:33

Postautor: Tyhagara » pn 26.04.2004 21:16

Takie pisma, o których piszesz, były dwa. Magia i Miecz oraz Portal. Niestety upadły, pewnie dla tego, że jeden egzemplarz przypadał na całą drużynę RPGowców. A fanów tej rozrywki i tak jest niewielu, w porównaniu do takich 'gospodyń domowych', czy innych współczesnych subkultur :wink:
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Vampdey » pn 26.04.2004 22:08

Zaothong Shamo, nie potrafiłbym z pachnącej wpsanialym puszem gazetki przeżucić sie calkiem na net ;).
Pisma to opowiadania czolowych twórców, na bieżaco. Artykuły i felietony - w necie tego na takim poziomie się nie znajdzie :?... (a i tak wole papierową forme ;))

Co do RPG w prasie... Całkiem Fajny dział miała Sfera. Było to jedno z niewielu sprawnych splecień tematyki RPG do pisma literacko filmowego.
Sfera padła...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Fett » pn 17.05.2004 14:20

Właśnie najgorsze jest to, że najlepsze pisma padają jak kawki... :( No i niestety taki kolorowy, nic nie warty chłam, który próbuje poruszać wszystkie tematy, a praktycznie w żadnym bardzo dobrze się nie wypowiada, zostaje... Niestety :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Gvynbleid » sob 21.08.2004 10:20

Proste regóły marketingu, jeżeli coś nie jest kolorowe nie przyciąga wzroku to tego nikt nie kupi. Oprócz tego na początku trzebaby się zabrać od strony reklamowej.

Moją uwagę szczególnie zwracają NF która się trzyma od 84' - wychowało się na niej pokolenie nie tylko miłośników fantastyki ale i pisarzy; oraz SF które już mężnie trzeci rok stoi na rynku. Może w kwestii czasopism ściśle RPG-owych trzebaby wziąść przykład z czasopism bardziej literackich...
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: RaF » sob 21.08.2004 11:21

SF nie jest kolorowe, a jednak ludzie kupują ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » sob 21.08.2004 11:45

Jeden. NF pada, nakład coraz mniejszy a i jakość coraz nędzniejsza. Szukają najróżniejszych sposobów na zdobycie czytelników, sposoby te zwykle stałych fanów zbywają. IMO jeszcze nie długo.

Różni ludzie, różne wymagania. Jedni muszą pozachwycać sie tandetnym Clickiem, inni szukają w Science Fiction dobrej prozy ;).

Poza tym, proszę moderatora, aby zablokował ten topic. Służył on do dyskusji wszelakich jak jeszcze tego forum nie było, teraz lepiej żeby dyskusje toczyły się w drobniejszych topicach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Bloody » sob 21.08.2004 12:01

A moim zdaniem, powinno się znaleść złoty środek, czyli coś pomiędzy Clickiem i Science fiction ;)
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: śr 10.03.2004 4:38
Lokalizacja: Wieszowa

Poprzednia

Wróć do Czasopisma, Gazety i Magazyny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości