Prasa fantastyczna w Polsce

Prasa przez Was czytana

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Prasa fantastyczna w Polsce

Postautor: Vampdey » sob 21.12.2002 13:17

Co sądzicie o magazynach fantastycznych ukazujących się na naszym rynku? Czy według was jest sposród czego wybierać, czy ów rynek jest bardzo ubogi? Jakie są wasze ulubione tytuły i dleczego?
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: '//iedzmin » sob 21.12.2002 16:15

Osobiscie korzystam tylko z netu, dowiaduje sie wiecej ze stron w stylu "Katedra" niz ze wszystkich czasopism w polsce, oraz dowiaduje sie na bierzaco a nie raz na miesiac zalany informacjami
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Lechu » sob 21.12.2002 20:30

Wiedzmin mądrze prawi, odkąd mam internet nie kupuję żadnych czasopism (mam za to kasę na abonament :wink: ). Moze gdyby pisma wychodziły codziennie? Po prostu w internecie informacje ukazują się na bierząco, a czasopisma co np: miesiąc.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Vampdey » sob 21.12.2002 20:40

wiem, rozumiem ale nie chodzi tylko o wiadomości. Pisma to także opowiadania, felietony, itp, nie tylko same informacje.
Dla mnie cudne jest science fiction. Niektórzy jadą ten magazyn ze zamieszcza same opowiadania. Ale o to chodzi w tym nurcie. Mamy tu świetnych auotrów, znanych i nieznanych, ale texty te są naprawde spoko
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: ynst » ndz 22.12.2002 0:33

Jest u nas ciezko pod tym wzgledem. Jak moj przedmowca czytam SF i tez sie dziwie, ze ludzie po nim jada, ale na pewno jest lepsze niz NF.
Nie wiem czy sa jeszcze wydawane takie czasopisma jak UFO czy Nexus? Troche w nich bylo ciekawych rzeczy.
Ogolnie rzecz ujmujac jest naprawde cieniutko.

PS.Celowo nie mowie o fantasy.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: '//iedzmin » ndz 22.12.2002 0:56

Lechu pisze:Wiedzmin mądrze prawi, odkąd mam internet nie kupuję żadnych czasopism (mam za to kasę na abonament :wink: ). Moze gdyby pisma wychodziły codziennie? Po prostu w internecie informacje ukazują się na bierząco, a czasopisma co np: miesiąc.

Dzieki. A btw zreszta trudno sie nie zgodzic ze w necie mozna znalezc o wiele ciekawsze informacje nize te w gazetach ktore sa nie rzadko ostro cenzurowane lub robione "pod publike" - nie bede wskazywal palcami.
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Vampdey » sob 28.12.2002 13:57

Ostatnio ukazał sie pierwszy numer magazynu "Sfera". Aby mieć wgląd co się dzieje na rynku prasy, pozwoliłem sobie na ów magazyn. Jest to coś jak click fantasy, ale znacznie poważniejsze, związane z tematem. Dwa króciutkie opowiadanka, we wstępniaku redaktor zapowiada że więcej nie będzie: "Sfera to raczej nieustający konwent"...
Bardzo ciekawe jak długo się to to utrzyma :twisted:... Chyba nie dłużej niż rok wg mnie, obstawiamy? ;P
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: '//iedzmin » pn 30.12.2002 12:25

ee jeszcze sa kredyty - daj 1,5 roku :]
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Vampdey » sob 04.01.2003 14:28

W swoim jakże krótkim żywocie kupiłem tylko cztery numery NF... Jakoś w tym piśmie nie moge się odnaleść, może dlatego, ze jestem fanem fantastyki nowego pokolenia, a w większości czytelnicy NF mają już w większości b. duży staż... To pismo wręcz "legendarne", mające już swoich pisarzy którzy tam pisywali nieraz po kilkanaście razy, ma już swoje osiągnięcia. Raczej mi trudno będzie się do tego przyzwyczaić :)
Ostatnio zmieniony śr 23.06.2004 14:20 przez Vampdey, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Klarkash-ton » sob 04.01.2003 15:34

Ja kupuje NF juz kilka lat... moze z przyzwyczajenia, moze z sentymentu. Denerwuja mnie kolorowe, oblepione ilustracjami gazetki w stylu Fantasy Click.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: '//iedzmin » sob 04.01.2003 15:47

Klarkash-ton pisze:Ja kupuje NF juz kilka lat... moze z przyzwyczajenia, moze z sentymentu. Denerwuja mnie kolorowe, oblepione ilustracjami gazetki w stylu Fantasy Click.


cccccciiiiiiiittt Klark... takich rzeczy sie tu nie mowi..

pst pst *szeptem* ja juz zostalem za to opieprzony

:new-alien:
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Pikel » ndz 05.01.2003 19:33

Kupuję CLICKA! Fantasy, chodź nie wiem po co - chyba z sentymentu...(nie zgłębiajmy tego tematu ;) ).
Przeglądam (prawie codzień) KATEDRĘ - tu jest dużo informacji o fantasy i RPG - pewno więcej niż w polskich czasopismach. Czasem ściągam sobie Tarwene RPG.
Awatar użytkownika
Pikel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 28.11.2002 18:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Avathar » ndz 05.01.2003 20:43

Mnie prasa fantastyczna w Polsce nie odpowiada.
Przez jakś czas czytałem NF ale (moim zdaniem) słabo poruszała sam temat Fantastyki (tzn. jakieś artykuły) , a numery były różne , od zajebistych , do kapciowatych. Przestałem kupować.
Teraz kupuję C!F ale on wykracza CIUT za Fantastykę (piraci ?? Odyseja Kosmiczna??). Poczekam. Może się cosik poprawi.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: meri » ndz 05.01.2003 21:27

jak dla mnie to najlepszy byl Fenix.. ale niestety juz go nie ma :( NF czytywalam ale heh... coraz zradziej i rzadziej :/ jedynie Fenixa doslownie od deski do deski... Koniec tego czasopisma to byl cios dla mnie...
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Pikel » pn 06.01.2003 14:32

A co sądzicie o magazynie Portal?? Warto go kupować??
Awatar użytkownika
Pikel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 28.11.2002 18:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Vampdey » pn 06.01.2003 15:06

Fenix zostal w mej pamięci tlko dzięki opowiadaniom o Kubusiu Wędrowyczu :)... Swoją drogą smucą mnie historie takich magaznów, jak Fenix, jak Gambler, które pomimo, ze są świetne i mają zagorzałych czytelników nagle upadają.... I pozostaje po nich na runku tylko pusta nisza...
Z Portalem sie nie zetknąłem....

Kolejna notka o Science Fiction .
Gadanie o wejściu w kanał, jako publikowanie samych opowiadań w pismie niezbyt są prawdziwe. Texty w tej gazeci dla mnie są świetne, klasyczne sf, groza która potrafi przestraszyć na serio, to elementy które rzadko spotykamy dziś :). Przy lekturze "mgła" Rafała Kosika przyłapałem się na nerwowym spoglądaniu co sie dzieje wokół mnie .
Wydaje mi się, że z tym pismem popularni autorzy polscy liczą się najbardziej, jest to w pewnym sensie jego pole popisu
Ostatnio zmieniony pt 04.07.2003 13:01 przez Vampdey, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: ynst » ndz 19.01.2003 0:43

Pikel pisze:A co sądzicie o magazynie Portal?? Warto go kupować??


Po poczatkowej fascynacji, wywolanej pojawieniem sie nowego pisma, przezywam coraz wieksze rozczarowanie z kazdym nowym numerem. Wlasciwie w tej chwili mozna Portal traktowac TYLKO jako podrecznik czy poradnik po swiecie RPG. Wiem, ze sie wielu naraze, bo pismo to ma wielu fanow, ale dla mnie jest sa to poprawione wersje MiMa. Poprawione oczywiscie w formie, bo w tresci prezentuje slaby poziom.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Sorden » ndz 19.01.2003 19:32

hmm... Ja nie jestem wielkim czytaczem :) Jednak czasami zdazy mi sie cos tam przeczytac... Co do NF... Moj ojciec ma niemal wszystkie NF (ma nawet 1 numer) i uwazam ze kiedys tam pisali lepiej... Teraz to jest roznie... jak to ktos wczesniej napisal... raz sa zajebiste numery, a raz sa do dupy...
Ja jednak ze wzgledy na to ze malo czytam, to nie mialem doczynienia z innymi pismami tego typu... dlatego dalej bede milczal :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: ynst » śr 22.01.2003 17:49

SFera 1/03

Perzeczytalem sobie ten pierwszy numer i oto moje subiektywne oceny

+ bardzo dobra ocena komiksu Hellboy
+ fajne spojrzenie na tworczosc Kinga
+ artykul o Stefanie Grabinskim
+ Opowiesc z wyprawy w Gory Strzepiaste (perelka)

- klaejdoskop zupelnie mnie zainteresowal (moze oprocz info o zjezdzie komiksiarzy)
- zbyt duzo miejsca dla recenzji
- lakoniczny artykul o ufo
- artykul "co ma Tolkien do kobiet" - nadal nie wiem o co chodzi

reszta przecietna.

Moja ocena 6/10
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Detoks » śr 29.01.2003 22:31

ja czytam jakies dwa lata , co miesiac NF i jak narazie uwazam to za najlepsze czasopismo o s-f, z fantasy gorzej o rpg nie wspominając, ale jutro albo w piatek poczytam sf i zobacze moze zmienie zdanie
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 192
Rejestracja: czw 14.11.2002 13:36
Lokalizacja: Arrakis

Postautor: rabbi » śr 29.01.2003 22:56

Ja co czytałem z prasy fantasy to tylko parę numerów MiM'a i ostatnio wychodzące czasopismo Gwiezdny Pirat, które IMO jest ciekawe. Czasami czytam także Fantasy Click'a, ale z RPG to on dużo wspólnego nie ma. :( Chciałem kiedyś kupić Portal, ale... jakoś tak nie kupiłem . Me oczy ujrzały także Sferę, ale odłożyłem to czasopismo po obejrzeniu spisu treści...
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Klarkash-ton » czw 30.01.2003 3:30

Nie wiem co Wy macie do Portala. IMHO jest to bardzo ciekawe pismo, ktore potrafi podsunac naprawde wiele swietnych pomyslow i czesto zawiera bardzo interesujace artykoly. Jedyna wada to cena, bo wydawac 14 czy 15 zl dla kilku artykolow to troche duzo...
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Detoks » ndz 02.02.2003 23:37

w koncu przeczytałm SF i tak:
mile zaskoczony jeste ceną i pojemnoscią, felietony niezle, ale te opowiadania, cóż nie są złe da sie je czytac i to nawet bardzo szybko są ciekawe i jak siadłem to przeczytałem wszystkie prawie na raz, ale poziomem jednak sa slabsze od tych z NF, chociaz ich zaletą jest to ze są napisane przez polaków, ogólna moja ocena jest niższa od NF o cały punkt(w skali szkolnej)
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 192
Rejestracja: czw 14.11.2002 13:36
Lokalizacja: Arrakis

Postautor: Pikel » pn 03.02.2003 9:54

Ja właśnie dorwałem w swe (szponiaste :) ) łapki MiM-a, dokładniej trzy numery i jestem mile zaskoczony. Bardzo dużo scenariuszy (za co chwała ś.p. redaktoorom); opowiadań nie czytuję - bo nie lubie :P (no coments please :) ). Ciekawe artykuły, np: na temat elfów-homoseksualistów (doskonałe wyjaśnienie, dlaczego nie mogą być tylko homoseksualistami).
Ogólnie jest to to, czego MG potrzebuje :). Szkoda, że MiM już nie wychodzi :(.
Awatar użytkownika
Pikel
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 28.11.2002 18:55
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Vampdey » wt 04.03.2003 16:22

Niewiele osób będących w żałobie po MiM wie, że b. duzo numerów Magii i miecz jest do zamówienia na stronie wydawcy: http://www.mag.com.pl/scr/SellerCatalog ... 9870&LPN=5
Polecić można antologie "Najlepsze z magii i miecza" będące zbiorem najlepszych przygód i artykułów z pisma...
http://www.mag.com.pl/scr/SellerCatalog ... 9870&LPN=1
Ostatnio zmieniony śr 23.06.2004 14:23 przez Vampdey, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Detoks » czw 13.03.2003 1:40

coz ostatni numery kupionych przezemnie czasopism SF i NF, bardzo mnie zaskakuja na kozysc SF, to co teraz drukuja w NF po prostu dobija az sie nie odechciewa czytac wogole bo a noz znowu wyskocza z jakas porąbaną pseudo rzeczywistoscia, za to w SF jest co poczytac szczzegolnie ostatnie opowiadania z beczki wladcy piersieni, po prostu wyrąbiste
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 192
Rejestracja: czw 14.11.2002 13:36
Lokalizacja: Arrakis

Postautor: Palantir » pn 05.05.2003 11:19

Moim zdaniem w Polsce strasznie słabo z czasopismami SF. W moim mieście można dostać tylko Nową Fantastykę i Clicka Fantasy. Niedawno była jeszcze Magia i Miecz, ale wiadomo jaki los ich spotkał :( A moje miato ma w końcu 25 000 Mieszkańców...
Nie wyjdę dziś z tobą babe na techno
Nie pójdę z tobą za rękę po molo
Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo!

www.fantazjon.fivnet.com
Awatar użytkownika
Palantir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 27
Rejestracja: pn 21.04.2003 11:24
Lokalizacja: Kościerzyna

Postautor: hmhm » śr 04.06.2003 9:38

Chyba zapomnieliscie o SFinksie. mi sie on bardzo podobal (najbardziej z wszystkich czasopimsm tego typu) dopoki nie zaczeli pisac o cRPG z 3miesiecznym opoznieniem i dukowac jakichs podrecznikow do Diablo zajmujacych 2/3 objetosci magazynu (sic!). NF i SFera jakos mnie nie ruszaja, A SF jest IMHO bardzo ciekawe, ale kupuje tylko wtedy jak widze ciekawych autorow. Click Fantasy to taka lekka odskocznia, czasopismo do pociagu, czasem maja fajne opowiadania i trzeba pamietac, ze wydali bardzo ciekawa antologie...
hmhm
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 15.05.2003 11:38

Postautor: Reki » czw 05.06.2003 0:48

ja tylko gwoli ścisłości

Portal padł.. to nie jest/teraz juz było pismo pokroju MiM'a.. ogólnie to pismo głównie dotyczące tematów związanych z grami fabularnymi i do nich przyległych.. szczególnie pierwsze numery zasługują na szczególną uwagę stanowiąc prawdziwa kopalnie wiedzy i pomysłów.. porównywanie do MiM'a jest bezcelowe.. szczególnie, że w czasie keidy zaczął wychodzić Portal uprzednio wspomniane pismo mocno zjechało z poziomem prezentowanych tekstów i ich sensownościa w ogóle.. oczywiscie godne polecenia są wydawnictwa: najlepsze z mim - przygody i artykuły - jak ktos jest oczywiscie przy kasie.. a gwiezdny pirat jest/był - kto to wie, na temat nowego numeru krążą legendy - pismem wydawanym przez wydawnictwo Portal i targetowano go głównie do "młodszego" pokolenia, co zreszta dało się zaobserwować..

a co do prasy fantastycznej do imo nf nalezy do legend tejże, sf jest przykładem na to że można jeszcze dużo w temacie powiedzieć a reszta to raczej papka, chociaz zdarzaja sie w miare ciekwe artyjuły...

co do netu, to pewnie jest szybszy i w ogóle ale czasami trudno znaleźć coś sensownego na interesujący kogos temat.. parę zdan bez większego sensu napisac może kazdy ( ;P ) ale dobry artykuł czy recenzja to rzadkośc..

nie sadzicie?
Reki
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: wt 03.06.2003 4:25

Postautor: Vampdey » czw 05.06.2003 12:41

Został z rpg już tylko Gwiezdny Pirat, ale ćwierkają, że i ten potrzyma jeszcze 5-7 numerów. Coś żadne pismo o tej tematyce nie może sie zadomowić na naszym rynku... ISA prawdopodobnie szykuje sie do wydania polskiej edycji Dragon Magazine ... Ciekawe co im z tego wyjdzie i czy wogóle wyjdzie :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Zuhar » czw 05.06.2003 14:07

Nie kupuję. Nia ma tam nic czego bym nie mogł znaleźć gdzie indziej. Pisma RPG nie potrzymają się długo. Internet je zabija. Szybkość dostępu do informacji jest większa, podobnie jak różnorodność. No i taniej :)
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: bejzkik » czw 05.06.2003 22:10

mnie tam podoba się nf
to w końcu prywatne pismo parowskiego i cenię w nim upór z jakim lansuje własny gust
nie ma się co czepiać

feniks? cóż numery tego kieszonkowego pisemka zdobią mój parapet
bardzo go lubiłem ale mogłem podejrzewać że kolesie z maga go wykończą

SF daj im boże długie życie (teraz grają trochę nierówno)

a co do rpg to nie wiem czy ktoś z was pamięta Talizmana? o to było zajebka pisemko z przejściami
o poziom wyżej od mima (w cenie niestety również) ale ten truściński itd
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Vampdey » ndz 08.06.2003 15:08

Pojawiało się nowe pisemo traktujące o fantastyce (najbardziej o sf) zwiące się Ubik. Szukałem na zadupiu bełchatowem zwanym i nie mogłem nigdzie znaleść :/... Ktoś z was je czytał? Co możecie o nim powiedzieć, warto szukać dalej?


(mi pachnie SFerą, która chyba już padła po tych trzech numerach, bo czwartego ni widu ni słychu)...

http://fantasci.gildia.com/przeglad_prasy/ubik/2003#01
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: vilya » wt 10.06.2003 7:47

Vampdey pisze:Pojawiało się nowe pisemo traktujące o fantastyce (najbardziej o sf) zwiące się Ubik. Szukałem na zadupiu bełchatowem zwanym i nie mogłem nigdzie znaleść :/... Ktoś z was je czytał? Co możecie o nim powiedzieć, warto szukać dalej?


(mi pachnie SFerą, która chyba już padła po tych trzech numerach, bo czwartego ni widu ni słychu)...

http://fantasci.gildia.com/przeglad_prasy/ubik/2003#01


czy pismo to ma jakiś szerszy zasięg bo w zadupiu na jakim ja mieszkam tj. Nowe Miasto Lubawskie o czymś takim nawet nie można marzyć. z miłą chęcią wyrwałbym się z zaklętego kręgu "Pani domu".
PS.
Vamdey bełchatów to o wiele mniejsze zadupie od NML. :wink:
Muerte a toda autoridad
Awatar użytkownika
vilya
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 67
Rejestracja: wt 08.04.2003 13:47
Lokalizacja: NML

Postautor: D.Kain » wt 10.06.2003 16:54

Ja mam "Ubika" od jakichś kilkunastu dni. Jest to raczej "średnie" pismo. Parę opowiadań (polskie i zagraniczne), z których żadne mnie nie zachwyciło. Rozprawa na temat - "Czemu w Polsce nie kręci się filmów grozy?" czy coś w tym stylu. Do tego galeria. Bardziej podoba mi sie SF.
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Następna

Wróć do Czasopisma, Gazety i Magazyny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości