Księgarnie internetowe

Dyskusje o rynku wydawniczym

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Księgarnie internetowe

Postautor: AdamB » pn 10.11.2008 17:25

Tasiorus pisze:10% rabat jest na cenę detaliczną, czy na cenę sprzedaży?


Wklejam ich regulamin, uważam że warto go przemyśleć i wprowadzić w Solarisie.

"Teraz robiąc w InBook.pl zakupy sam przyznajesz sobie rabat!

Wystarczy, że będąc zalogowanym użytkownikiem dokonasz zakupu za 100 lub więcej złotych, a na Twoim koncie na zawsze pojawi się 1% rabatu przyznawanego przy wszystkich kolejnych zamówieniach.

Jeśli kupisz znowu coś za co najmniej 100zł dostaniesz ponownie 1% rabatu, czyli na następny zakup będziesz dysponował już 2% rabatem!

U nas rabaty się sumują, więc za każde zrealizowane zamówienie na kwotę powyżej 100zł będziesz dostawał 1% dodatkowego rabatu na każde kolejne zamówienie i tak, aż do 10%!!!

Rabat zostanie naliczony automatycznie do każdego składango zamówienia, Ty nie musisz nic decydować, ustawiać lub zmieniać - nasz system sam przyzna rabat i pozwoli Ci go wykorzystać do wszystkich Twoich zamówień.

Twój osobisty rabat będzie obowiązywał przez cały czas, bez żadnych limitów czy wymaganej minimalnej wielkości lub liczby zamówień. Tak więc otrzymasz go także na zakupy za kwotę mniejszą niż 100zł, z tą jedynie różnicą, że takie zakupy nie będą Twojego rabatu powiększały o kolejny punkt.

Punkty rabatowe będą przybywały na Twoim koncie automatycznie gdy zamówienie zmieni status na zrealizowane, natomiast stan konta możesz śledzić w historii Twoich zakupów, zobaczysz tam wszystkie swoje zamówienia jakie dokonałeś w naszym sklepie, ich status oraz liczbę przyznanych punktów rabatowych, a także sprawdzisz czy przysługuje Ci darmowa przesyłka. "


Wątek wydzielony z tematu o wydawnictwie Solaris.
V.
AdamB
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 286
Rejestracja: śr 16.01.2008 11:28

Postautor: Vampdey » pn 10.11.2008 18:00

Bardzo słabe.
Na początku nie ma się rabatu, potem ma się 1, 2, 3, 4% - czyli sumy IMO znikome, łatwo w e-księgarniach znaleźć lepsze ceny z miejsca. Tymczasem, żeby dojść do 5% rabatu trzeba w księgarni wydać 500 zł, czyli już masa forsy za mały efekt.
A cała promocja kończy się na 10%, czyli wtedy, kiedy zaczyna dopiero być opłacalna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » pn 10.11.2008 19:13

A rzuciłeś okiem na stronę? Bo to są dodatkowe rabaty. Taki "Człowiek w labiryncie" bazowo kosztuje z 10 zeta mniej, "Babe-17" 8, Bradbury 4 od ceny okładkowej.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: AdamB » pn 10.11.2008 19:18

Vampdey pisze:Bardzo słabe.
Na początku nie ma się rabatu, potem ma się 1, 2, 3, 4% - czyli sumy IMO znikome, łatwo w e-księgarniach znaleźć lepsze ceny z miejsca. Tymczasem, żeby dojść do 5% rabatu trzeba w księgarni wydać 500 zł, czyli już masa forsy za mały efekt.
A cała promocja kończy się na 10%, czyli wtedy, kiedy zaczyna dopiero być opłacalna.


Proponuje mały konkurs: zsumować ceny 10 książek które weszły do sprzedaży w ostatnich 30 dniach (ceny bazowe z inbook - 10% rabat + 0 koszty wysyłki) i porównać to z sumą tych samych 10 tytułów z dowolnej e-księgarni. Jeżeli znajdziesz tańszą zwracam honor, a jeżeli nie to twierdzę, że twoja opinia jest kompletnie wyssana z palca. :)

Kupuję ogromne ilości książek od wielu, wielu lat. Ostatnio (2-3lata) prawie wyłącznie z inbook. Oczywiście stare pozycje można znaleźć taniej na różnych wyprzedażach. Mówimy o pozycjach wydawanych i kupowanych na bieżąco.
Stały rabat 10% na każdy zakup, nawet jednej książki wypracowałem sobie już dawno temu, w ciągu kilku pierwszych miesięcy.

PS
Mały przykład: świeży, promocyjny pakiet Solarisu: pakiet klasyki SF nr5 kosztuje 104,60zł, to samo w inbook: 92,67zł.
Tylko że w inbook mam takie ceny na stałe, na wszystko i zero kosztów wysyłki a w Solaris mam taką cenę tylko z okazji tej świątecznej promocji (a za pozycje innych wydawców dochodzą jeszcze koszty wysyłki).
Na tym kończę o inbook, jestem tylko klientem a nie właścicielem, kupujcie sobie gdzie chcecie, wasza wola.
Ostatnio zmieniony pn 10.11.2008 19:38 przez AdamB, łącznie zmieniany 3 razy
AdamB
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 286
Rejestracja: śr 16.01.2008 11:28

Postautor: toto » pn 10.11.2008 19:21

Jak popatrzyłem na ceny, to nie jest tak różowo. Taniej niż w tradycyjnej księgarni, ale w sieci są tańsze sklepy. A jeśli chodzi o hurtowe zakupy, to popatrzmy. W księgarni Solaris wydajesz 200 zł i masz do wyboru jedną książkę (rabat wyjdzie często większy niż 10%), wydajesz 280 zł (dwie książki, to już i 20% może być). Wadą jest ograniczona liczba książek dostępnych w takiej promocji (tylko część oferty wydawnictwa Solaris) oraz konieczność robienia jednorazowo sporych zakupów.

BTW. Dziwi mnie w jaki sposób można kupić w pewnej księgarni nowiutkie Samotnie za 30 zł (cena okładkowa 39.9 zł, cena na solarisnet 36 zł). Po ile oni kupują książki od wydawnictwa, skoro są w stanie dyktować takie ceny?:shock: I czemu takich warunków nie ma bezpośrednio u źródła?

Odnośnie Rubieży.
Coś w tym jest co Shadow mówi. Na pierwszy rzut oka nie wiadomo z czym mamy do czynienia (że jakaś ambitna seria). Jednak, ja rozpoznaję książkę z serii po jednym szczególe. Na tylnej okładce nie ma szpecących jej dodatków (informacje o patronatach, fragmenty recenzji, streszczenie fabuły, itp). No i zawsze jest to kawał dobrej literatury (Rytuału jeszcze nie czytałem, ale o pozostałych pozycjach mogę to powiedzieć).
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: Maeg » pn 10.11.2008 20:07

Jeżeli znajdziesz tańszą zwracam honor, a jeżeli nie to twierdzę, że twoja opinia jest kompletnie wyssana z palca.


Ile tych przykładów chcesz? ;)
    Samotnie, Crowley
    InBook: 34.99 zł
    Księgarnia Warszawa: 31,88 zł

    Babel-17, Delany
    InBook: 31.99 zł
    Księgarnia Warszawa: 31,88 zł (11 gr ale zawsze :P)

    Gdzie dawniej śpiewał ptak, Wilhelm
    InBook: 31.99 zł
    Księgarnia Warszawa: 28,76 zł


Ta internetowa księgarnia jest przeze mnie sprawdzona. :P
"Gdyby to koty miały definiować świat, ważne miejsce zajmowałyby w nim pożerane dla zabawy muchy"
— M. John Harrison

Bistro Californium 
Awatar użytkownika
Maeg
Lord
Lord
 
Posty: 1523
Rejestracja: wt 16.10.2007 13:02
Lokalizacja: Łomianki/Wawa

Postautor: Shadowmage » pn 10.11.2008 20:11

toto pisze:BTW. Dziwi mnie w jaki sposób można kupić w pewnej księgarni nowiutkie Samotnie za 30 zł (cena okładkowa 39.9 zł, cena na solarisnet 36 zł). Po ile oni kupują książki od wydawnictwa, skoro są w stanie dyktować takie ceny?:shock: I czemu takich warunków nie ma bezpośrednio u źródła?
Nie wiem jak to jest teraz, nie wiem również jak to jest w przypadku Solarisu, ale kilka lat temu wydawca brał połowę ceny okładkowej. Smutne, prawda?
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: AdamB » pn 10.11.2008 20:16

Dobra Maeg, kupujemy "Samotnie":

w inbook: 34,99 - 10% rabatu= 31,49zł + 0 przesyłka= 31,49zł
w Księgarnia Warszawa: 31,88zł + 10zł (najtańsza przesyłka) = 41,88zł

Mam liczyć dalej?
AdamB
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 286
Rejestracja: śr 16.01.2008 11:28

Postautor: Maeg » pn 10.11.2008 20:23

Ale ty masz 10% rabatu, inni nie mają, np ja nie mam. W ten sposób dla mnie w Inbook Samotnie kosztuje 34.99 + 7,5 (42,99), a w Księgarni Warszawa 31,88 bo odbieram sobie na miejscu a nie biorę przesyłkę. Jeśli chcesz porównać to na tych samych zasadach trzeba a nie mrówkę do krzesła. ;)
"Gdyby to koty miały definiować świat, ważne miejsce zajmowałyby w nim pożerane dla zabawy muchy"
— M. John Harrison

Bistro Californium 
Awatar użytkownika
Maeg
Lord
Lord
 
Posty: 1523
Rejestracja: wt 16.10.2007 13:02
Lokalizacja: Łomianki/Wawa

Postautor: toto » pn 10.11.2008 20:46

I tak nikt nikogo nie przekona. Ze swojego doświadczenia wiem, że ludzie kupują tam gdzie się przyzwyczaili. Nic nie zmieni kilka złotych różnicy. Ja osobiście mam tak, że często kupuję w zwyczajnej księgarni, gdzie płacę ceny okładkowe (nie mam rabatów). Robię to, pomimo iż łatwo mogę kupić książkę w sieci, taniej o kilka, a nawet kilkadziesiąt procent. I co z tego? Ja po prostu czasem lubię wejść do księgarni i kupić coś spontanicznie.

A dla zainteresowanych. Niedawno wprost (?) z kimś do spółki zrobił ranking sklepów internetowych. Jedną z kategorii były księgarnie. Jak ktoś chce może poszukać i sprawdzić. Pałętało się to nawet po kilku portalach kilka(naście) dni temu.

Może gdzieś by przenieść ten fragment rozmowy? Bo jak by nie patrzeć, ostatnie posty nie odnoszą się do wydawnictwa Solaris. Chyba, że za takie odniesienie uznać wirtualne kupowanie Samotnie.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: Vampdey » pn 10.11.2008 20:52

Proponuje mały konkurs: zsumować ceny 10 książek które weszły do sprzedaży w ostatnich 30 dniach (ceny bazowe z inbook - 10% rabat + 0 koszty wysyłki) i porównać to z sumą tych samych 10 tytułów z dowolnej e-księgarni. Jeżeli znajdziesz tańszą zwracam honor, a jeżeli nie to twierdzę, że twoja opinia jest kompletnie wyssana z palca.


Zaraz zaraz, twierdzisz, że wyssałem z palca teorię, że w InBooku trzeba najpierw zrobić zakupy za dużą forsę, żeby wreszcie korzystać z promocji należycie? Bo innymi słowami napisałem: rabat ma sens gdy wynosi co najmniej 10%, ale żeby do tego dojść trzeba zrobić 10 x zakupy za 100 zł.
Teoria niezbyt wyssana z palca, bo wynika z regulaminu. Wyssane z palca może być co najwyżej moje stwierdzenie "Bardzo słabe", ale... nie wydaje mi się ;-).

Pierwsza księgania jaka wyskoczyła mi w Googlu:
Księgarnia BookMaster. "Wiosna Helikonii" nowa za 44.40 zł, 11% taniej od ceny okładkowej. Crowley ("Samotnie", "Małe duże") taka sama zniżka procentowo. Koszt dostawy? Brak, jeśli zamawiasz za 149 zł.
Chyba bardziej się opłaca, jeśli wezmę pod uwagę, że tu rabat mam od razu, a nie po wydaniu 1000 zł?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Vanin » pn 10.11.2008 20:54

Maeg pisze:Jeśli chcesz porównać to na tych samych zasadach trzeba a nie mrówkę do krzesła. ;)

Ale to w takim razie nie pisz, że odbierasz za darmo na miejscu, bo to tak jakby liczyć darmowy odbiór w InBook. Jak po równo, to po równo - ceny standardowe z obu księgarni plus koszt wysyłki - wtedy masz porównanie.
Awatar użytkownika
Vanin
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 140
Rejestracja: śr 16.05.2007 10:11

Postautor: Maeg » pn 10.11.2008 21:06

Ale to w takim razie nie pisz, że odbierasz za darmo na miejscu, bo to tak jakby liczyć darmowy odbiór w InBook. Jak po równo, to po równo - ceny standardowe z obu księgarni plus koszt wysyłki - wtedy masz porównanie.


W tym poście podałem tylko ceny książek aby właśnie porównać na tych samych zasadach. Do większości dodając koszty przesyłki wyjdzie dla mnie taniej niż w Inbook. Dopiero gdy AdamB wyskoczył z rabatem i darmową przesyłką pokazałem, że też mogę w ten sposób podliczyć i wyjdzie mi taniej niż u niego. Proszę więc mi nie sugerować że nie postępuje według tego, o co sam proszę. ;)

Edit do toto: Eh to "emocje" wywołane postem Vanina :twisted:
Ostatnio zmieniony pn 10.11.2008 21:18 przez Maeg, łącznie zmieniany 1 raz
"Gdyby to koty miały definiować świat, ważne miejsce zajmowałyby w nim pożerane dla zabawy muchy"
— M. John Harrison

Bistro Californium 
Awatar użytkownika
Maeg
Lord
Lord
 
Posty: 1523
Rejestracja: wt 16.10.2007 13:02
Lokalizacja: Łomianki/Wawa

Postautor: toto » pn 10.11.2008 21:11

Nie no, trochę upraszczasz Vamp. W inbook masz cenę (zwykle o kilka procent niższą niż okładkowa) i dopiero później odliczane są kolejne procenty od ceny, dzięki czemu książka jest jeszcze tańsza. Przynajmniej ja tak rozumiem tę ideę. I tak te przykładowe Samotnie ma podstawową cenę niższą o ok. 12,5% (34,99 zł)

Jak walczyć na przykłady, to walczyć.
selkar. pl
Samotnie 30 zł. Cena podstawowa. Plus koszt wysyłki. Możliwy odbiór osobisty w Białymstoku. Plus możliwe dodatkowe rabaty przy odpowiednio częstych i odpowiednio dużych zakupach.

Maeg pisze:Więc proszę mi nie sugerować że nie postępuje według tego, o co sam proszę.
Nie zaczynamy zdania od więc. :evil:
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: ASX76 » pn 10.11.2008 22:17

toto pisze:selkar. pl
Samotnie 30 zł. Cena podstawowa. Plus koszt wysyłki. Możliwy odbiór osobisty w Białymstoku. Plus możliwe dodatkowe rabaty przy odpowiednio częstych i odpowiednio dużych zakupach.



Maksymalny rabat wynosi 10%, jednak jest to opcja dostępna tylko dla bardzo nielicznych. Zazwyczaj zniżka wynosi 5%.
Przy ostatnich zakupach udało mi się niechcący wytargować maksymalną stawkę. Nie wiem tylko na jak długo...
U Selkara ceny książek są i bez rabatów odczuwalnie niższe od cen okładkowych np. "Non stop" Aldissa w HC kosztuje 30 zł (cena nominalna -39,90), a gdy do tego doliczyć jeszcze 10% zniżki, wychodzi elegancko, zwłaszcza gdy ma się możliwość i przyjemność odebrać osobiście.
Im droższa książka, tym więcej można oszczędzić.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Postautor: toto » wt 11.11.2008 9:22

A targowałeś przy odbiorze, robiąc zakupy bezpośrednio u nich w siedzibie, czy jeszcze jakoś inaczej?
U Selkara ceny książek są i bez rabatów odczuwalnie niższe od cen okładkowych np. "Non stop" Aldissa w HC kosztuje 30 zł
Duża część książek w HC kosztuje ok. 10 zł taniej. Nowe Diuny, książki Simmonsa, Dukaja, z ISY. Czyli przy cenie okładkowej 40-50zł już na starcie rabat wynosi ok. 20-25%. No i oczywiście książki Solaris. Też są piekielnie tanie.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: Vanin » wt 11.11.2008 10:05

Maeg pisze:W tym poście podałem tylko ceny książek aby właśnie porównać na tych samych zasadach. Do większości dodając koszty przesyłki wyjdzie dla mnie taniej niż w Inbook. Dopiero gdy AdamB wyskoczył z rabatem i darmową przesyłką pokazałem, że też mogę w ten sposób podliczyć i wyjdzie mi taniej niż u niego. Proszę więc mi nie sugerować że nie postępuje według tego, o co sam proszę. ;)

A, to zwracam honor.
Awatar użytkownika
Vanin
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 140
Rejestracja: śr 16.05.2007 10:11

Postautor: ASX76 » wt 11.11.2008 13:42

toto pisze:A targowałeś przy odbiorze, robiąc zakupy bezpośrednio u nich w siedzibie, czy jeszcze jakoś inaczej? (...)


Zakupy robię zawsze bezpośrednio w ich siedzibie, nawet gdy wysyłka wyszłaby gratis. Można powiedzieć, że jestem stałym klientem.
Był taki okres, gdy dostać 10% rabatu było łatwiej. Później zostały wprowadzone ograniczenia, czyli trzeba było wyłożyć większą kasę, aby go otrzymać.
Kiedy ostatnio złożyłem 4 zamówienia (jedno zaraz po drugim... itd.) na kwotę około 500 zł, pomyślałem, że byłoby dobrze wykorzystać tę okazję do wynegocjowania maxymalnej stawki, a więc 10% (najlepiej na stałe).
Ciekawe, czy w sumie wyszłoby to taniej, niż 25% zniżki w Merlinie...?
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Postautor: AdamB » wt 11.11.2008 15:55

Maeg pisze:Dopiero gdy AdamB wyskoczył z rabatem i darmową przesyłką pokazałem, że też mogę w ten sposób podliczyć i wyjdzie mi taniej niż u niego. Proszę więc mi nie sugerować że nie postępuje według tego, o co sam proszę. ;)


Ja z niczym nie wyskakiwałem, to już raczej ty wykazałeś się brakiem zrozumienia słowa pisanego. :)
Warunki mojego "konkursu" kilka postów wyżej były chyba jasno sformułowane.

-> toto
Porównując wg tej samej metody "Samotnie" w Selkarze:
30zł + 10 (koszty wysyłki) = 40zł (ciągle najtaniej kupię w inbook)

Dodam jeszcze że w inbook już od początku jest możliwy 5% rabat za płatność np z mBanku, Inteligo i wielu innych.

->Vampdey

Początkowe sumy zakupów nie są takie wielkie jak sugerujesz, 100zł to ok 2-3 książki jednorazowo. Kupując tyle np raz na miesiąc, mamy po 10 miesiącach coś czego nikt nie oferuje: stały rabat na wszystko.
Czyli płacąc przelewem lub kartą zaczynamy od 5% a kończymy po 10 zakupie na 10% rabatu.

toto pisze:I tak nikt nikogo nie przekona. Ze swojego doświadczenia wiem, że ludzie kupują tam gdzie się przyzwyczaili. Nic nie zmieni kilka złotych różnicy. Ja osobiście mam tak, że często kupuję w zwyczajnej księgarni, gdzie płacę ceny okładkowe (nie mam rabatów). Robię to, pomimo iż łatwo mogę kupić książkę w sieci, taniej o kilka, a nawet kilkadziesiąt procent. I co z tego? Ja po prostu czasem lubię wejść do księgarni i kupić coś spontanicznie.

A dla zainteresowanych. Niedawno wprost (?) z kimś do spółki zrobił ranking sklepów internetowych. Jedną z kategorii były księgarnie. Jak ktoś chce może poszukać i sprawdzić. Pałętało się to nawet po kilku portalach kilka(naście) dni temu.


Co do przyzwyczajenia to masz całkowitą rację a co do cyklicznego rankingu Wprost to za ten rok inbook w kategorii Książek zajął drugie miejsce wśród wszystkich e-sklepów. :D
AdamB
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 286
Rejestracja: śr 16.01.2008 11:28

Postautor: toto » wt 11.11.2008 19:10

Weź przykład ASX'a. On za Samotnie zapłciłby jedynie 27 zł. Ja za 30 zł. I dla mnie to jest taniej niż w inbook. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :D
Z mojej perspektywy wychodzi na to, że kupując na selkar(ze?) mam i tak taniej niż ty po zliczeniu zniżek. Oczywiście, sytuacja może się zmieniać w zależności od książki, ale suma sumarum, prawdopodobnie przy zakupach stu losowo wybranych tytułów, koszt w obu księgarniach będzie bardzo zbliżony. Mi po prostu jest wygodniej kupić w selkarze, niż w innym sklepie internetowym.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: Tasiorus » śr 14.01.2009 11:32

Po tych wszystkich postach widzę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby oferowanie stałego rabatu (powiedzmy tych 10% i jak rozumiem jest to odejmowane od ceny sprzedaży, a nie ceny detalicznej), do tego jeżeli ma się już ten najwyższy rabat, to i od razu darmowa wysyłka. Do tego powiedzmy przy kwocie zakupu równej 200 zł książka gratis..
Powiedzmy sobie szczerze, że cieniutko to widzę.. :wink:
Porównywaliście ceny książek Solarisu i padło pytanie, czemu mamy tak drogo w porównaniu z innymi księgarniami.. Pewnego razu umieściłem na Allegro kilka naszych nowszych książek w promocji (Obóz koncentracji wyszedł jakoś po 15 zł - chodź nie pamiętam już dokładnie) i z miejsca mieliśmy dwa telefony (hurtownie), że to za tanio, że natychmiast mamy usunąć, itd.
To samo tyczy się księgarni - jak coś jest za tanio, od razu odzywa się telefon.
Z mojego punktu widzenia (zupełnie prywatna opinia), to łączenie księgarni i wydawnictwa w jednym jest chyba błędem..
Spróbujcie porównać sobie zamówienia duże, rzędu 200-300 zł, gdzie wyjdą najtaniej - czy w księgarni, gdzie ma się upust 10%, czy w Solarisie, gdzie dostaniecie książkę lub dwie gratis (łącznie gratisowe książki mogą wynieść nawet i 90 zł). Oczywiście w obu wypadkach transport jest gratis.
Jeżeli chodzi o mniejsze zamówienia, to chyba nie mam co się kłócić, że są tańsze księgarnie, chociaż w wypadku książek Solaris zawsze plusem jest fakt nie płacenia za przesyłkę.
Co do możliwości wprowadzenia ulepszeń w Solarisie, to najprawdopodobniej w najbliższym czasie ulegnie zmianie wygląd strony, a jeżeli chodzi o promocje itd., to ja już nic nie wskóram.. niektórzy wiedzą o co chodzi.
Tasiorus
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 13.12.2007 9:02

Postautor: Beata » śr 14.01.2009 12:26

Tasiorus pisze:Po tych wszystkich postach widzę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby oferowanie stałego rabatu (powiedzmy tych 10% i jak rozumiem jest to odejmowane od ceny sprzedaży, a nie ceny detalicznej), do tego jeżeli ma się już ten najwyższy rabat, to i od razu darmowa wysyłka. Do tego powiedzmy przy kwocie zakupu równej 200 zł książka gratis..

Heh... albo dwie książki gratis... albo jeszcze lepiej - trzy... i dlaczego rabat tylko 10%... ;)

Ale żarty na bok. Jakiś czas temu przetestowałam sklep Solarisu. Zamówienie powyżej 300 zł, dwie książki gratis, darmowa wysyłka. Obliczyłam, że "zarobiłam" na tym interesie ponad 100 zł - jestem zadowolona. Wychodzi mi, że najbardziej opłacalne są zakupy większe i... rzadsze. :( Niestety, trzeba czekać, aż się w koszyku uzbiera...

Mam tylko jedno pytanie - czy sklep nie mógłby potwierdzać mejlowo faktu wysyłki paczki, żeby było wiadomo, kiedy zwiększyć czujność? Bo ostatnio jakoś tak znienacka listonosz mnie dopadał...
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem. Karl Popper
Awatar użytkownika
Beata
Lord
Lord
 
Posty: 1725
Rejestracja: wt 09.09.2008 6:51

Postautor: Tasiorus » czw 15.01.2009 8:33

Beato - takie maile powinny docierać.. jeżeli nie docierają to jest coś nie tak z system, aczkolwiek do tej pory nie otrzymałem żadnej informacji od klientów, żeby mail nie dotarł..
Jeżeli są tu jeszcze nasi klienci i nie otrzymali w ostatnim czasie maila o wysyłce - proszę o kontakt.
A tak odnośnie księgarni, gdzie ceny książek są bardzo niskie.. kiedyś zobaczyłem, że pewna nasza książka jest po bardzo zadowalającej cenie i postanowiłem nabyć 200 egzemplarzy - niestety po 4 dniach otrzymałem odpowiedź, że zamówienie jest anulowane ale bez podania żadnej przyczyny :twisted: ot, łotry..
Tasiorus
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: czw 13.12.2007 9:02


Wróć do Wydawnictwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron