Wydawnictwo Mag

Dyskusje o rynku wydawniczym

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Postautor: ASX76 » czw 06.11.2008 14:30

Metz :arrow: W jakim sensie docenić? Mam paść plackiem i bić "Allachy"? :wink:

AM :arrow:
1. Czy "Rifters" znacząco odstaje poziomem od "Ślepowidzenia"?
2. O oczekiwaniach finansowych agenta Donaldsona wiedzieliście, jak mi się zdaje, dużo wcześniej i mając tę wiedzę jednak obiecaliście czytelnikom wydanie "Skoków"? Dlaczego? A nawet jeśli nie wiedzieliście (w co trudno uwierzyć, ale przypuśćmy...), to z jakiego powodu ogłosiliście, że wydacie, podając nawet przybliżone terminy, skoro nic nie było dograne z finansowej strony...?

Vampdey(ku) :arrow: Twoi Katedralni kamraci, agresywnymi wypowiedziami, sami wykopali toporki wojenne. ASX tylko kulturalnie pytał, a spotkał się z barbarzyńskim odzewem z ich strony, więc trudno było oczekiwać, że wsadzi dziób w kubeł i nie będzie bulgotał. :P

Szanowni Adwersarze ASX-a :arrow:
Laik doskonale zdają sobie sprawę z prawideł rządzących rynkiem (było to wałkowane wielokrotnie, a jeszcze sklerozy nie mam...), co nie zmienia pewnego przykrego faktu - VIDE PKT. 2 w pytaniu do pana AM!!! Mój główny zarzut dotyczy tej kwestii. Dotarło???

Żerań :arrow: Np. H. Duncanem czy Danielewskim? :wink: Jasne...
Tak się składa, że "Skoki" to ambitniejsza odmiana s-f, a już na pewno ciekawsza i lepiej napisana od książek Reynoldsa (z całym szacunkiem dla niego) i dobrze wpisuje się w filozofię wydawnictwa promowania pozycji odbiegających "in plus" od zalewu "typowych" historii (uwaga po "in plus" nie dotyczy Reynoldsa).

Szanowni Adwersarze ASX-a c.d. :arrow:
Pewnie, że wydawca nie jest instytucją charytatywną, jednak postępowanie na zasadzie - "słowo nie dym, oczu nie wygryzie" nie jest w porządku. Jako osoba, która wydała kasę na 3 części "Skoków" z nadzieją, że doczeka się kolejnych i zarazem ostatnich dwóch, jak również która w końcu UWIERZYŁA wydawcy (że niedługo wreszcie je wyda), a teraz po raz kolejny "obudziła się w rączką w nocniku" (bo jednak, jak się okazuje, ZNOWU nic z tego nie będzie...), mam pełne prawo domagać się wyjaśnień, a nawet skrytykować wydawcę za robienie mnie w jajo czy inszą wydmuszkę.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Postautor: AM » czw 06.11.2008 15:24

ASX76 pisze:
1. Czy "Rifters" znacząco odstaje poziomem od "Ślepowidzenia"?
2. O oczekiwaniach finansowych agenta Donaldsona wiedzieliście, jak mi się zdaje, dużo wcześniej i mając tę wiedzę jednak obiecaliście czytelnikom wydanie "Skoków"? Dlaczego? A nawet jeśli nie wiedzieliście (w co trudno uwierzyć, ale przypuśćmy...), to z jakiego powodu ogłosiliście, że wydacie, podając nawet przybliżone terminy, skoro nic nie było dograne z finansowej strony...?


Odstaje (choć to naprawdę dobre książki), a poza tym to trylogia i problem związany z wydaniem 3 pozycji. W to miejsce można wydać 3 rzeczy różnych autorów. Jak juz pisałem nie zależy mi na prezentowaniu całej twórczości poszczególnych pisarzy (mam miejsce na 5-6 pozycji rocznie), a jedynie najciekawszych wycinków ich twórczości. W skrócie, rocznie na zachodzie wychodzi około 50 dobrych i bardzo dobrych książek, które spełniają kryteria Uczty. W ciągu ostatnich 10 lat wyszło ich wobec tego około 500, a w Polsce zaprezentowano może 10%. Jest wiec w czym wybierać.

To akurat normalna praktyka. Składamy oferty najpóźniej, jak się da, zeby odsunąć termin płatności. Oczywiście, zawsze wtedy istnieje ryzyko, że ktoś nas ubiegnie, ale w tym przypadku nie było takiej obawy. A nawet, gdyby do tego doszło, wszyscy byliby zadowoleni. W tym konkretnym wypadku chodzi nie tylko o to, żeby nie płacić więcej, ale mniej niż za pierwszym razem. I o to rozgrywa się cała sprawa. Należy pamiętać również o tym, że sytuacja jest dynamiczna i to co obowiązywało kilka miesięcy temu, nie musi być respektowane teraz. Na przykład pierwotne ustalenia (u tego samego agenta) dotyczące Hyperionów i Endymionów mówiły o identycznych zaliczkach za obie dylogie. Kontrakty na Endymiona otrzymaliśmy poł roku później zgodnie z umową i tuż przed ich usłyszeliśmy, że zaliczki bedą składały się z tych samych liczb, ale USD zastąpi EURO (czyli zapłacimy o kilka tysięcy złotych więcej niż przewidywaliśmy).
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1480
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Postautor: ASX76 » czw 06.11.2008 16:28

O ile dobrze zrozumiałem, "piłka ciągle jest w grze"... Kiedy zatem można spodziewać się "Dnia Sądu Ostatecznego"? :wink:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Postautor: Żerań » śr 12.11.2008 15:05

AM pisze:W następnym roku w Uczcie ukaże się 5-6 pozycji i wyczerpują one limit wątpliwych finansowo przedsięwzięć. A własciwie nie wyczerpują, bo ukaże się jeszcze Reynolds, Mieville, Anathem i być może Drood Simmonsa.

Większość tytułów z Uczty jest już znanych. Oto one:

Charles Stross Accelerando (styczeń)
M. John Harrison Viriconium (marzec)
Jeffrey Thomas Punktown/Letters from Hades (maj)
Jeff VanderMeer Veniss Underground (lipiec)
Catherynne M. Valente The Orphan's Tales: In the Night Garden (wrzesień)

i jedna z czterech w listopadzie (na razie dyskutujemy o nich z agentami, ale niekoniecznie musimy kupić wszystkie):

Ian McDonald River of Gods
M. John Harrison Light
Jack O'Connell The Resurrectionist albo Word Made Flash

Poza tym w serii w 2100 roku na pewno się ukażą:
Catherynne M. Valente
Jeff VanderMeer Shriek: An Afterword
Graham Joyce Facts of Life
a także kolejny Stross


Ciekawe - ci sami autorzy znajdują się na orbicie zainteresowań MAG-a i Solarisu. Będzie wojna? ;-) Jaka będzie odpowiedź WS? Może mikropowieść Duncana w serii Rubieże?;-)

A już na serio - plany są cholernie ambitne, tytuły zacne ((kim, do czorta, jest O'Connell?) i fajnie, że nie odpuszczacie Simmonsa. Trzymam mocno kciuki, bo warto się o "Drood" bić. Tym bardziej, że jest duża szansa na ekranizację powieści. :) Tylko szkoda, że niemal sto lat nam przyjdzie czekać na obiecane książki.

edit: literówka.
Ostatnio zmieniony śr 12.11.2008 15:24 przez Żerań, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Jeśli trudno ci działać zgodnie z regułami gry i zamierzasz zrezygnować, zamiast rezygnowania - zmień reguły.
Żerań
Książę
Książę
 
Posty: 2116
Rejestracja: wt 15.08.2006 17:00

Postautor: AdamB » śr 12.11.2008 15:23

Żerań pisze:Tylko szkoda, że niemal sto lat nam przyjdzie czekać na obiecna książki.


Ale jakie perspektywiczne planowanie, do końca wieku już wszystko ustalone. Niesamowite. :lol: :lol: :lol:

Ale poza tą ewidentną pomyłką plany zacne.
AdamB
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 286
Rejestracja: śr 16.01.2008 11:28

Postautor: Shadowmage » śr 12.11.2008 17:14

AM-->A co z Danielewskim?
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: AM » śr 12.11.2008 17:54

Shadowmage pisze:AM-->A co z Danielewskim?


W zawieszeniu. Fajnie byłoby go wydać, ale jest za mało osób, które mogłyby go docenić.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1480
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Postautor: Shadowmage » śr 12.11.2008 20:31

Jednak?
Czyli na razie nie zakładacie pogrzebania serii :P
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Shadowmage » sob 15.11.2008 13:27

AM na forum Maga pisze:STYCZEŃ
Charles Stross Accelerando (UW)
Mike Carey Vicious Circle
Daniel Abraham Shadow in Summer
Neil Gaiman Koralina (edycja filmowa)
Neil Gaiman Koralina (twarda oprawa)

LUTY
Steven Erikson Toll of Hounds 1
China Mieville Lą Nie Dyn
Alan Campbell Iron Angel
Alan Campbell Lye Street

MARZEC
M. John Harrison Viriconium (UW)
Dan Simmons Triumf Endymiona
Christopher Moore Fool

KWIECIEŃ
Steven Erikson Toll of Hounds 2
Neal Stephenson Anathem
Brandon Sanderson The Wheel of Ascension

MAJ
Jeffrey Thomas Punktown/Letters from Hades (UW)
Anthony Durham Acacia
Alastair Reynolds Absolution Gap

CZERWIEC
Ian C. Esslemont Return of the Crimson Guard 1
Siergiej Łukjanienko Labirynt odbić
Matthew Stover Heroes Die


Nowość to Stover, kilka rzeczy się poprzesuwało. Ogólnie będzie co czytać - dla mnie tak średnio dwie książki miesięcznie.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: AM » sob 15.11.2008 14:14

Shadowmage pisze:Nowość to Stover, kilka rzeczy się poprzesuwało. Ogólnie będzie co czytać - dla mnie tak średnio dwie książki miesięcznie.


Bardzo mnie to cieszy :)
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1480
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Postautor: Maeg » sob 15.11.2008 14:50

Mi nawet więcej niż Shadowi wychodzi, bo opadają tylko Sanderson, Moore i Esslemont ;) Resztę pewnie nie od razu ale kupię i oczywiście przeczytam. :)
"Gdyby to koty miały definiować świat, ważne miejsce zajmowałyby w nim pożerane dla zabawy muchy"
— M. John Harrison

Bistro Californium 
Awatar użytkownika
Maeg
Lord
Lord
 
Posty: 1523
Rejestracja: wt 16.10.2007 13:02
Lokalizacja: Łomianki/Wawa

Postautor: Żerań » sob 15.11.2008 14:55

Ja na pewno kupuję całą UW, chociaż oba zapowiadane Strossy (drugi to zapewne "Glasshouse") mam w domu. Do tego Simmons, Stephenson Abraham, Durham i Stover. Rok będzie udany:-) Zapomniałbym o Mieville'u. Też mam, ale polskie wydanie kupię.
Obrazek

Jeśli trudno ci działać zgodnie z regułami gry i zamierzasz zrezygnować, zamiast rezygnowania - zmień reguły.
Żerań
Książę
Książę
 
Posty: 2116
Rejestracja: wt 15.08.2006 17:00

Postautor: elTadziko » sob 15.11.2008 15:30

Żerań pisze:Ja na pewno kupuję całą UW, chociaż oba zapowiadane Strossy (drugi to zapewne "Glasshouse") mam w domu. Do tego Simmons, Stephenson Abraham, Durham i Stover. Rok będzie udany:-) Zapomniałbym o Mieville'u. Też mam, ale polskie wydanie kupię.

A czytałeś już tego Mieville'a? Może coś o nim napiszesz? :P
Awatar użytkownika
elTadziko
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 124
Rejestracja: ndz 25.11.2007 11:16
Lokalizacja: Oława

Postautor: Żerań » sob 15.11.2008 16:01

Kartkowałem, trudno to nazwać czytaniem. :-)

btw - kto będzie tłumaczył? Paulina Braiter może?
Obrazek

Jeśli trudno ci działać zgodnie z regułami gry i zamierzasz zrezygnować, zamiast rezygnowania - zmień reguły.
Żerań
Książę
Książę
 
Posty: 2116
Rejestracja: wt 15.08.2006 17:00

Postautor: AM » sob 15.11.2008 16:11

Żerań pisze:Kartkowałem, trudno to nazwać czytaniem. :-)

btw - kto będzie tłumaczył? Paulina Braiter może?


Nie, nasz nowy tłumacz Grzegorz Komerski.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1480
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Postautor: toto » sob 15.11.2008 20:50

Czy jest rozważane wydawanie jakiejś antologii prezentującej teksty ponadprzeciętne z rynku anglosaskiego? Nie koniecznie co rok, może co dwa, ale nie rzadziej. Sądzę, że znalazłoby się wielu chętnych na taką pozycję. I byłby to dobry poligon doświadczalny do sprawdzenia niektórych autorów.

A z Mieville'm zabierzecie się za Iron Council, King Rat i Looking for Jake? Czy też jest on interesujący tylko do poczytania, a do wydawania już nie bardzo?

A czytałeś już tego Mieville'a? Może coś o nim napiszesz?
Gdzieś na Esensji była recenzja wydania angielskiego.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: Żerań » ndz 16.11.2008 15:11

toto pisze:A z Mieville'm zabierzecie się za Iron Council, King Rat i Looking for Jake? Czy też jest on interesujący tylko do poczytania, a do wydawania już nie bardzo?



Jeśli dobrze się orientuję, to opowiadania ze zbiorku Mieville'a ukazywały się w "Fantastyce" i "Krokach w nieznane". Nie wszystkie rzecz jasna, ale większość. To oznacza, imho, spalenie tytułu na rynku wydawniczym, bo teksty wychodziły stosunkowo niedawno. A prawa do IC ma - chyba - Zysk, chociaż też wolałbym, by wziął się za Mieville'a MAG. AM wydałby go lepiej i, co tu kryć, szybciej. :twisted:

A teraz przeklejanki.

AM pisze:
O Heroes Die :arrow: Jeszcze kilka słów na temat Stovera :) . Postaram się sparafrazować wypowiedź jednego z fanów lub recenzentów (nie pamiętam dokładnie czyją). Heroes Die Stovera jest książką (jedną z niewielu na rynku), którą z czystym sumieniem mogę polecić zarówno fanom Gene Wolfe'a i R. A. Salvatore'a i obie strony będą w takim samym stopniu usatysfakcjonowane. Prawda, że ciekawe?


Porównania do Salvatore'a mnie trochę przerażają...

O nowościach :arrow:
Dabliu pisze:Drobne pytanko, jeśli można - czy jest jakaś szansa na wydanie w przyszłości Trial of Flowers Jaya Lake'a?


AM pisze:Duża. Jest najpoważniejszym kandydatem obok Stepana Chapmana z Troiką i Zorana Zivkovica z Fourth Circle


Wszystkimi mackami podpisuję się pod wydaniem Lake'a. :D
Obrazek

Jeśli trudno ci działać zgodnie z regułami gry i zamierzasz zrezygnować, zamiast rezygnowania - zmień reguły.
Żerań
Książę
Książę
 
Posty: 2116
Rejestracja: wt 15.08.2006 17:00

Postautor: AM » ndz 16.11.2008 22:39

Żerań pisze:Porównania do Salvatore'a mnie trochę przerażają...


To nie jest porównanie do Salvatore'a. Zastanów się jakimi cechami musi się odznaczać książka, która może być równie satysfakcjonująca dla miłośników prozy Wolfe'a i Salvatore'a.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1480
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Postautor: Żerań » ndz 16.11.2008 23:33

Heh, czyżby pozycja łącząca ambitną SF z tradycyjną, klasyczną fantasy?

edit: Do poczytania /reckę Vanina oraz Fragment.
Ostatnio zmieniony ndz 16.11.2008 23:38 przez Żerań, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek

Jeśli trudno ci działać zgodnie z regułami gry i zamierzasz zrezygnować, zamiast rezygnowania - zmień reguły.
Żerań
Książę
Książę
 
Posty: 2116
Rejestracja: wt 15.08.2006 17:00

Postautor: Shadowmage » ndz 16.11.2008 23:36

Chyba pudło - w końcu Wolfe nie jest ceniony dlatego, że pisze sf.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: AM » pn 17.11.2008 0:13

Żerań pisze:Heh, czyżby pozycja łącząca ambitną SF z tradycyjną, klasyczną fantasy?

edit: Do poczytania /reckę Vanina oraz Fragment.


Nie o to chodzi. Nie tak dosłownie :wink: . To musi być taka książka, która wciąga od pierwszej strony nawet najmniej zaawansowanego czytelnika i jednocześnie robi to tak, zeby usatysfakcjonować tego bardzo wymagającego... Jednym słowem dostarczać rozrywki na kilku poziomach jednocześnie.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1480
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Postautor: nosiwoda » pn 17.11.2008 16:43

toto pisze:Gdzieś na Esensji była recenzja wydania angielskiego.

Tutaj.
A tu też o innych powieściach ChM.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4958
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: Shadowmage » czw 08.01.2009 13:14

Mam takie pytanko, może AM zajrzy i odpowie.

Czy planujecie wydać coś - nawet w dosyć odległej przyszłości - coś Iana McDonalda? Dawno temu ze dwie jego książki wydał Prószyński, a autor zbiera uznanie na Zachodzie.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: MadMill » czw 08.01.2009 13:44

River of gods było do wyboru do UW w tym roku jako ostatnia książka, ale nie wiem czy wyjdzie. Chociaż jak nie wyjdzie w tym roku to mam nadzieję, że w przyszłym się pojawi.
Obrazek
Awatar użytkownika
MadMill
Lord
Lord
 
Posty: 1138
Rejestracja: śr 01.11.2006 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » czw 08.01.2009 14:03

Owszem, było - ale nic nie zostało potwierdzone, więc nie wiadomo kiedy i czy w ogóle.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Shadowmage » pn 19.01.2009 21:14

Przekleję plany Maga z artykułu Fantastyka 2008 oczami wydawców, bo to chyba będzie lepsze miejsce do ich omawiania.

AM pisze:LIPIEC
1
Peter F. Hamilton, „The Dreaming Void”
Katherynne M. Valente, „In the Night Garden”
29
Tobias Buckell, „Crystal Rain”
Robin Hobb, „Shaman’s Crossing”

SIERPIEŃ
12
Philips Jose Farmer, „Magic Labirynth”
26
Ian Cameron Esslemont, „Return of the Crimson Guard 2”
Brandon Sanderson, „Hero of Ages”

WRZESIEŃ
9
Alan Campbell, „God of Clocks”
Felix Gilman, „Thunderer”
23
Mike Carey, „Dead Man’s Boots”
M. John Harrison, „Light”

PAŹDZIERNIK
7
Siergiej Łukjanienko, „Fałszywe lustra”
Scott Lynch, „The Republic of Thieves”
21
Jeff VanderMeer, „Veniss Underground”
Clive Barker, „Books of Blood” (tomy 1-3)

LISTOPAD
12
Dan Simmons, „Drood”
Christopher Moore, „The Lust Lizard of Melanholy Cove”


Ja w każdym miesiącu w zasadzie widzę coś dla siebie, czasem nawet więcej. 6 przeczytam na pewno, a kilka dojdzie jeszcze jako recenzenckie - czyli pozycje, które i tak bym przeczytał, ale być może w nieco bardziej odległym terminie. W sumie pewnie 10 będzie.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Tigana » pn 19.01.2009 21:40

Łatwiej byłoby mi wymienić książki, których nie zamierzam przeczytać (Hobb, Esselmont) niż jakieś pewniaki - najpierw muszę wybadać co to za utwory.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Galvar » pn 19.01.2009 22:03

Ja tam zapewne przeczytam i Hobb i Lyncha i coś jeszcze. Muszę też obcykać kto tam dalej zacz, tak jak Tigana. ;)
Galvar, mag z charakterem. ;)
Galvar
Książę
Książę
 
Posty: 2718
Rejestracja: wt 07.06.2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: MORT » pn 19.01.2009 23:27

U mnie też 6 na pewno.
Już teraz mogę zaprzysiąc Magowi kasę na pewno za Farmera, Campbella, Łukjanienkę, Lyncha, VanderMeera i Simmonsa. :wink:
słowa słowa, ciepłe rzeki mętnej wody
słowa słowa, jeśli uwierzysz to się utopisz
Awatar użytkownika
MORT
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 501
Rejestracja: pn 27.10.2008 22:17

Postautor: Shadowmage » wt 20.01.2009 9:51

Wiecie co? Tak sobie patrzę na nasze typy i dochodzę do wniosku, że oferta Maga faktycznie jest zróżnicowana i trafiająca w różne gusta. Chyba nie ma książki, której w sumie by ktoś z nas nie wymienił (lub tak jak ja, nie wymienił, ale przeczyta :P).
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Maeg » wt 20.01.2009 14:37

Będzie szybciej wymienić to, czego nie kupię. Czyli Hobb, Esslemont, Sanderson i Moore. Zastanawiam się nad Baker'em (trzeba sobie poczytać opinie o nim) i muszę w końcu przeczytać Campbella, by przekonać się czy warto (choć zakładam, że nie bardzo :P). A resztę pewnie kupię. Kilka strzałów w ciemno będzie ale może dobrze trafię.
"Gdyby to koty miały definiować świat, ważne miejsce zajmowałyby w nim pożerane dla zabawy muchy"
— M. John Harrison

Bistro Californium 
Awatar użytkownika
Maeg
Lord
Lord
 
Posty: 1523
Rejestracja: wt 16.10.2007 13:02
Lokalizacja: Łomianki/Wawa

Postautor: Shadowmage » śr 28.01.2009 22:37

W NF na ostatniej stronie reklamuje się Uczta wyobraźni. Szkoda tylko, że z literówką...
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: AM » śr 28.01.2009 23:16

Shadowmage pisze:W NF na ostatniej stronie reklamuje się Uczta wyobraźni. Szkoda tylko, że z literówką...


Jaka? Bo nie widziałem ani reklamy ani Fantastyki.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1480
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Postautor: Shadowmage » czw 29.01.2009 7:45

Dotychczas w serii Uczta Wyobraźni ukazay się:
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: ASX76 » czw 29.01.2009 11:16

Shadowmage pisze:W NF na ostatniej stronie reklamuje się Uczta wyobraźni. Szkoda tylko, że z literówką...


Właściwie to z brakiem litery... :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wydawnictwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron