Wydawnictwa

Dyskusje o rynku wydawniczym

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Wydawnictwa

Postautor: Fett » pt 09.04.2004 8:09

Ostatnimi czasy wziąłem się za pisanie zbioru opowiadań groteskowych... I mam jeden problem: gdzie to wydać?! Znacie jakieś wydawnictwa które wydają groteskę? Runa nie, z Fabryki Słów mają mi odpowiedzieć, a innych nie znam... Może wy mi coś polecicie? :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Wotan » pt 09.04.2004 8:55

wydać coś gdziekolwiek jest zawsze cholernie trudno przy obecnej sytuacji rynkowej
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Tyhagara » pt 09.04.2004 10:06

Fett, a czy ty w ogóle umiesz pisać? No bo wiesz dobrego pisarza to pewnie ktoś wyda, ale jeśli jesteś debiutantem, to lepiej wyślij swoje dzieło do jakiegoś pisma, jest ich kilka na polskim rynku.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Wotan » pt 09.04.2004 12:07

dokładnie -> jak ktoś jest debiutantem to mało które wydawnictwo zaryzykuje włożenie pieniędzy w wydanie książki które może być nieopłacalne.
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Vampdey » pt 09.04.2004 13:34

W sumie nie ważne Nazwisko, a jakość prozy.
Wydawnictwa? Pełno jest, przejrzyj to co sie dzieje wśród wydawanej prozy w Polsce.
Za bardzo nie widze sensu wątku, jeśli już to niech on dotyczy ogólnej sytuacji wydawnictw u nas. Sprawy odnośnie publikacji naszych tekstów to dalej wątek 'zostać fantastą w Polsce'...
;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: RaF » pt 09.04.2004 14:53

O nie, nazwisko jest bardzo ważne, bo samo się reklamuje. Na wypromowanie debiutanta wydawnictwo wydać musi dodatkowe pieniądze, ze znanym i uznanym pisarzem takich kłopotów nie ma.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tyhagara » pt 09.04.2004 22:12

Raf ma rację. Jeśli jesteś znany to nawet słabszą książke ludzie kupią, bo zasugerują się nazwiskiem. I wydawnictwo dobrze o tym wie. Jeśli jesteś debiutantem, to musisz czymś zabłysnąć. Tak żeby powiedzieli o tym w radio, lub napisali jakąś dobrą recenzje w szanującej się gazecie, lub żeby ktoś ze znajomych polecił mi książkę (no może troche przesadzam z tym radio, ale są różne audycje, nawet program w programie 2 TVP). Ewentualnie wydawnictwo które cię wydaje, wkłada forse w reklame. Ale zrobi to tylko w tedy jeśli będzie spodziewało się zwrotu zysków ze sprzedarzy. A to oznacza, że książka musi się sprzedac w jakims tam nakładzie, nie może być klapą.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Fett » ndz 11.04.2004 7:47

I tu jest problem czy ja jestem znany czy nie... :D Bo przykładowo na Bastionie Polskich Fanów Star Wars zapytaj się kto to jest Paweł "Fett" Borawski, to ci odpowiedzą, że ten od ficów (czyli opowiadań :) ). Na Katedrze jestem mało znany, a to dlatego, że pisze głównie starwarsowe teksty i groteskę... Napisze ten zbiór i zobaczę co dalej...
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Vampdey » ndz 11.04.2004 8:49

LOL
Bastion SW czy Katedra...
Co to ma do rzeczy? Jesteś znany czytelnikowi Polskiemu, czy paru kolegom?
Ech :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Gvynbleid » ndz 11.04.2004 10:16

Fett jeżeli to ci może pomóc - http://joanna.fandom.art.pl/kluby.htm - to jest lista klubów fantastyki w polsce, spróbuj może pokombinować pod ich patronatem; oni się zajmują lansowaniem debiutantów.

Pozdrawiam i powodzenia
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Sztickin » ndz 11.04.2004 11:02

Fett czy Ty się nie za bardzo cenisz? :D
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Shadowmage » ndz 11.04.2004 14:14

Jak chcesz cos wyda,c to proponowałbym najpierw poczatek powiesci przerobic na opowiadanie i wyałć do Sf albo jakiegoś innego pisma. Jesli wydrukuja i zostanie pozytywnie ocenione, to masz szane później cos zwojować w fabryce (ares 2 nie polecam bo maja straszliwe obsuwy i mimo ciągłych zaprzeczeń redaktora naczelnego nic się w tej kwestii nie zmienia).
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: D.Kain » ndz 11.04.2004 18:28

Jestem akurat w temacie, za dwa-trzy tygodnie trafi na rynek zbiór opowiadań mojego autorstwa (napisany do spółki z kolegą).
Powiem tak - książkę w Polsce wydać jest dosyć ciężko. Sytuacja nie jest beznadziejna, ale dobra też nie jest. Wydawców dużo, ale takich chętnych do inwestowania w debiutantów - mało.
Nie mam pojęcia, czy ktoś wydaje groteskę w naszym kraju, wiem, że jeżeli chodzi o publikacje w prasie, to zajmuje się tym TDH. Najpierw coś u nich druknij, potem może dadzą ci patronat.
Dużo zależy od tego, jak piszesz i czy znalazłoby się odpowiednio liczne grono odbiorców.
Możesz uderzyć do dużych wydawców, ale pewnie nawet nie przeczytają twoich tekstów. Lepiej popróbować w jakimś mniejszym, wybijającym się dopiero, wydawnictwie.
Powodzenia!
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: RaF » ndz 11.04.2004 19:12

DK, to co się nic nie chwalisz!? :D Gratuluję :)

Ja też polecam przejść standardową drogę polskich pisarzy, tj. najpierw niech wydrukują jakieś opowiadanka w pismach 'branżowych', potem można szturmować wydawców. Droga bezpośrednio do wydania swojej książki to raczej bardzo nikła szansa sukcesu. Trzeba naprawdę solidnej karty przetargowej. Trzeba tak zachwycić wydawcę, żeby aż zaraz zechciał wydać, bo nawet tematyka 'pod publiczkę' na naszym rynku łatwo może okazać się klapą.
No, można też zebrać kasę i wydać się samemu, jak np. nonFelix z FiFki, a potem dystrybuować książkę wśród znajomych. Zawsze jakiś atut przy ewentualnej późniejszej rozmowie z wydawcą ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » pn 12.04.2004 19:10

Pozostaje więc obrzydliwie zazdrościć Ci, Kain. :D
Gratuluję.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » wt 13.04.2004 8:33

gratulacje Kain;
a tak poza tym:
jeśli cokolwiek chcesz wydać, niezależnie od tematyki, pytają Cię o dorobek;
dorobek to wszystko, co zrobiłeś i możesz udokumentować: nie ma znaczenia, czy kumple uważają, że ejsteś super, większe wrażenie zrobi na nich artykulik w dodatku wyborczej, niż opinia forumowiczów - nawet jeśli przesadziłęm, to oddaje sytuację...
pisz opowiadania, pisz cokolwiek i drukuj, drukuj i publikuj ile wlezie - zbiorki zawsze mogą poczekać i być wyfrukowane później, jak się teraz nie uda, ale starają się być obecnym;
mój znajomy, żeby wydać książkę historyczną najpierw został stałym współpracownikiem pism pokroju 'Żołnierz polski' i takie tam pisemka bellony...dlaczego? bo inaczej nawet nie wzięliby rękopisu - trzeba mieć nazwisko z choćby minimalną renomą dla wydawnictwa nieco większego, a przy małym też trzeba mieć czym się podeprzeć;
i jeszcze jedno: z własnego doświadczenia wiem, że czasami łatwiej opublikować się poza granicami kraju, niż u nas (ale tu akurat chodzi o bardziej 'branżowe' sprawy, z fantastyką nie powinno być tak źle)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: D.Kain » wt 13.04.2004 10:25

Dzięki :)

Zgadzam się z przedmówcami, że publikacje bardzo się liczą. Choć zdarza się od czasu do czasu wyłom - gdy autor, który prawie nic nie opublikował nagle wydaje książkę. Ale to są rzadkie przypadki.
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Azirafal » wt 13.04.2004 10:58

No no no... Congrats, Davidzie. Otwierajmy szampana i pijmy Twe zdrowie! Jeszcze powiedz kiedy dokładnie się to dzieło ukaże, pod jakim tytułem i autorami? :piwo: :zabawa: :tort: <= wiem że ich nie ma, ale by się przydały do świętowania :]

:drinking: świętujemy i tak - dop. raf ;)
(sorry Azi, ale nie chciało mi się nowego posta pisać :P)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » wt 13.04.2004 12:15

Gratuluję Davidzie!

---
Oto linki do moich niektorych tekstów. Sami oceńcie:
http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=158
http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=361
http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=425

I jeszcze podzielone na fragmenty opowiadanie-parodia:
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=58666 - cz. 1
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=59405 - cz. 2
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=60637 - cz. 3
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=65913 - cz. 4

No i jeszcze taka miniaturka humorystyczna: :D
Pamiętam ten dzień… Słoneczko świeciło przyjemnie na mój domek. Nie było widać żadnej chmurki… Nawet malutkiej… Wygrzewałem się i myślałem o niebieskich migdałach… Czasami szukałem sobie zajęcia, trochę pobiegałem, bo nie było co robić… I nadszedł mrok… A z nim jego przyczyna… Czarny pan zbliżał się… Kroczył pewnie wydając z siebie dziwne dźwięki… Był coraz bliżej… Zaczął uśmiechać się okrutnie… Szturchał mnie i jemu to sprawiało radość… Ból dla mnie, dla niego niezrozumiała radość… Często cierpię… Ciężko być chomikiem zoofilia…
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Jakub Cieślak » wt 13.04.2004 13:05

W jakim celu dajesz nam do ocenienia swoje fanfikszyny? Są niezłe, widzę, że coraz dokładniej oszlifowujesz swój warsztat. Opowiadasz całkiem ciekawe historie. Jednak dlaczego tą sprawę poruszasz w Wydawnictwach, miast w Opowiadaniach na przykład? Jest też drugi topik o początkach literackiej drogi.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Fett » wt 13.04.2004 13:42

Ale kilka osób np. pytało:

Fett, a czy ty w ogóle umiesz pisać?


Więc chcę dać im możliwość "zasmakowania" mojej twórczości. Nie uważam, ze piszę idealnie. Ale chyba nie jest źle i dlatego prubuję napisać tom groteski... :)
____

I pytanko do Davida Kaina... Jaki będzie tytuł i jakie wydawnictwo wyda ten zbiór opowiadań? Aha! Czy autor to: David Kain, czy może zamaskujesz się jakoś? :twisted: 8) :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: NornaHexe » wt 13.04.2004 14:16

Fett, powtórzę po innych - najlepiej byłoby zacząc od publikowania w prasie. Oczywiście później łatwiej będzie Ci przekonać wydawnictwo do swojej książki, ale jest jeszcze jeden powód - załóżmy że znajdziesz kogoś kto ci zechce tę książke wydać, ale przecież ktoś ją musi jeszcze czytać. Chyba nie trzeba nikomu mówić że książki są raczej drogie i czytelnik nad każdym zakupem pare razy się zastanowi. Ja osobiście prędzej sięgnę po wydawnictwo autora kórego już znam z publikacji prasowych i sądzę że wiele osób postępuje podobnie. Po prostu mało kto kupi książkę debiutanta o kórym nic nie słyszał... A na szumną promocję ze strony wydawnictwa raczej nie masz co liczyć;) Nie pomyśl przypadkiem że próbuję Cię zniechęcić, wręcz przeciwnie, jestem jak najbardziej za tym żeby wydawać i czytac polskich autorów:) Ale może przemyśl co na dłuższą metę będzie dla ciebie lepsze. I powodzenia.

Aha, i co masz na myśli pisząc "groteska"?
I'm a full moon fever
I'm a non-believer
I have hope and I regret
I accept and I neglect
NornaHexe
Lady
Lady
 
Posty: 12
Rejestracja: pt 19.09.2003 8:47

Postautor: Durendal Waldergrave » wt 13.04.2004 14:35

Nie znam sie zbytnio na ym Drogi Fett, ale jestem pelem podziwu dla ciebie. Niektorzy pisali, ze nie masz wyrobionego nazwiska, lecz jak inaczej chcesz to zrobic nie wydajac czegos ?? Chcialbym aby przeczytac ksiazke kogos z tego forum !! Moze lezka by mi sie zakrecila :twisted: .
Pogadaj, poszperaj i na pewno sie uda. Jesli moglbym prosic nie wydawaj w Media Rodzina hehe :twisted: bo zle mi sie kojarzy. Co do twych textow na necie jestem pelen uznania.

Z cierpliwoscia czekam na jakis tom twego autorstwa. Pozdrawiam :twisted:
Fear is a part of the Dark Side,
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: pt 02.01.2004 20:30
Lokalizacja: Krotoszyn ( Wlkp. )

Postautor: D.Kain » wt 13.04.2004 17:42

Oto info o mojej książce:
- zbiór opowiadań grozy pt. "Piknik w piekle" zawierający 18 opowiadań.
- autorzy - Dawid Kain i Kazimierz Kyrcz Jr
- Wydawnictwo Szerg.
- Zbiór dostępny w sieci księgarń Matras i innych na terenie całego kraju (można też będzie kupić w necie).
- cena - jak się uda to będzie niska ;)
- premiera - początek maja.

Aha - powodzenia Fett!!!
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Fett » wt 13.04.2004 20:16

Dzięki! Teraz kilka słów wyjasnień... Może nie mam nazwiska, które jest znane w prasie fantastycznej itp. Ale spróbować zawsze można, a na razie wszystko układa się ok :) Jeśli nie przyjmą jej ze względu na brak znanego nazwiska, to dopiero zaczne działać... Ale myślę, że moja praca na 5 portalach ich przekona choć częściowo... :twisted: Moc jest silna w mojej rodzinie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: RaF » wt 13.04.2004 20:30

Nie no wiesz, nikt tu cię nie chce do niczego zniechęcać. Udzielamy tylko rad - mogą się przydać w razie czego. Niemniej życzę, byś mógł obejść się i bez nich :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fett » wt 13.04.2004 21:32

Jestem człowiekiem-ryzykantem. Nie uda się, to dopiero bedę wybierał inne drogi. Na razie zbiór prawie zrobiony, pewność że groteskę publikuja też jest, więc jest oks :D 8) :twisted: A co będzie? Moc pokaże :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Fantastyka

Postautor: silenaavery » pt 28.09.2007 17:37

Mam pytanko. Skończyłam niedawno pisać książkę o tematyce fantastycznej i chciała bym jąwydać. Niestety nie ma na to zbytnich funduszy. Czy da się jakoś zrobić żeby wydać gdzieśtą książkę nie tracąc majątku?
silenaavery
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: czw 27.09.2007 21:31

Postautor: MadMill » pt 28.09.2007 18:17

Najwięcej debiutantów wydają Runa - www.runa.pl i Fabryka Słów - www.fabryka.pl i podobno tylko te dwa wydawnictwa się na star nadają. ;) Najlepiej poszukać gdzieś kontaktu na ich stronach.
Obrazek
Awatar użytkownika
MadMill
Lord
Lord
 
Posty: 1138
Rejestracja: śr 01.11.2006 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Grzegorz Szulc » sob 29.09.2007 10:39

MadMill pisze:Najwięcej debiutantów wydają Runa - www.runa.pl i Fabryka Słów - www.fabryka.pl i podobno tylko te dwa wydawnictwa się na star nadają. ;) Najlepiej poszukać gdzieś kontaktu na ich stronach.


Moja rada (do rozważania lub nie). W najbliższych latach będzie ukazywało się coraz więcej antologii. Spróbuj napisać opowiadanie lub dwa, trzy osadzone w realiach twojej powieści, ale dające się czytać samodzielnie. Wyślij je do SFFH, do FS, do Runy. Do R i FS możesz też wysłać powieść. I poczekaj. Może zaproponują Ci udział w antologii tematycznej choć ostrzegam, nie jest łatwo pisać na zadany temat.
Grzegorz Szulc
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 80
Rejestracja: śr 13.06.2007 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: MadMill » sob 29.09.2007 13:17

Z tego co widzę już parę osób tak zaczęło/zaczyna wydawani w antologii dostają angaż np. na napisanie zbioru opowiadań/minipowieści i jakoś im idzie. ;) Z drugiej strony może być też opko w e-zinie jakimś - raczej nie w czasopiśmie, no chyba że SFFiH jakoś się trzyma nieźle.
Obrazek
Awatar użytkownika
MadMill
Lord
Lord
 
Posty: 1138
Rejestracja: śr 01.11.2006 22:38
Lokalizacja: Warszawa

...

Postautor: silenaavery » sob 29.09.2007 21:06

Hmm spróbować warto. Może coś się kiedyś jednak uda. Dziękuję wszystkim za pomoc.
silenaavery
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: czw 27.09.2007 21:31

Postautor: Tigana » wt 17.02.2009 17:49

Bestsellery ubiegłego roku - w sumie po staremu i zgodnie z przewidywaniami: HP, "Brisinger", King, Pilipiuk, Piekara.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wydawnictwa

Postautor: krzysz-pan » śr 19.05.2010 19:15

Fett pisze:Ostatnimi czasy wziąłem się za pisanie zbioru opowiadań groteskowych... I mam jeden problem: gdzie to wydać?! Znacie jakieś wydawnictwa które wydają groteskę? Runa nie, z Fabryki Słów mają mi odpowiedzieć, a innych nie znam... Może wy mi coś polecicie? :oops:


wszystko zależy po kim spodziewasz się finansowania? Jeśli po sobie - odpowiedź jest prosta - WSZYSTKIE wydawnictwa wydają groteskę

Na to, by wydrukować tekst w antologii jest jeszcze jeden prosty sposób. Nawiązać kontakt z waszym pokornym sługą. Innymi słowy zaczynam organizować drugą część antologii "Przedświt". Jeśli władcy piekieł nie wtrącą w to czterech groszy może to być książka wydana dobrze i w miare tanio. Nie w Runie, muszę was, niestety zmartwić. :lol:
krzysz-pan
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pt 02.04.2010 16:18
Lokalizacja: Łódź

Postautor: toto » pt 21.05.2010 11:37

Ale komentujesz wpis sprzed sześciu lat
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Następna

Wróć do Wydawnictwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości