Pomoc w znalezieniu książki

Wszystko o literaturze zagranicznej

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Pomoc w znalezieniu książki

Postautor: Azirafal » czw 19.11.2009 13:01

Dawno temu, w latach gdym młodym smykiem w podstawówce się uczącym jeszcze byłem, zdarzyło mi się wypożyczyć z biblioteki szkolnej książkę. Byłem bardzo wiernym fantastyki czytelnikiem, z zacięciem godnym większego dzieła wypożyczałem całą jedną szafkę wypełnioną książkami z etykietą "Fantasy/SF". I raz zdarzyło mi się wypożyczyć książkę, która zrobiła na mnie (smyku małym wonczas, ale mimo wszystko) bardzo dobre wrażenie. Wypiszę teraz to co pamiętam, coby przybliżyć Wam wszelkie związane z nią fakty:

- książka była czeska, czeskiego autora jakiegoś
- była zbiorem opowiadań (nie mniej niż 3, nie więcej niż 6)
- w nazwie było słowo "skarb" bądź "skarby" (o ile pamięć nie myli, to tytuł składał się z dwóch słów - "skarb/y kogoś", "czyjśtam skarb/skarby")
- klimat był dość mroczny, opowiadania niekoniecznie kończyły się dobrze dla głównych bohaterów (zwłaszcza ostatnie, dłuższe, gdzie wyprawa jest okupiona wielkimi stratami)

Tyle pamiętam. Czy ktoś jest w stanie z tego złożyć jakąś całość i mi jakiś tytuł przytoczyć? Od lat staram się przypomnieć tą książkę, znaleźć chociaż tytuł i... dupa. Jako że to było w drugiej mojej podstawówce warszawskiej, to było to między rokiem '94 a '97. Książka musi zatem być sprzed roku '97 (po stanie i stylu okładki [które pamiętam mgliście] zakładam że była jakoś z lat 70-80).

Help?
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Wróć do Literatura zagraniczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości