Juliusz Verne

Wszystko o literaturze zagranicznej

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Juliusz Verne

Postautor: anime » czw 18.12.2008 16:08

Znowu czytam "Dwadzieścia tysięcy mil...". Po raz pierwszy od nie wiem, ilu lat. Kiedyś uwielbiałem tę książkę. Wywarła wielki wpływ na mój rozwój i poglądy na wiele rzeczy. Verne napisał tez masę innych książek. Czy Wy je znacie?
Bo ja ten mój egzemplarz "Dwudziestu tysięcy..." odziedziczyłam po dziadku, który też to czytał we wczesnej młodości. A przed nim robiły to jeszcze ze 3 pokolenia (aczkolwiek niekoniecznie ten egzemplarzy czytali, ten mój dziadek kupił, kiedy był już dorosły, bo jest to wydanie z 1953 roku, na cudnie pachnącym do dziś papierze ze wspaniałymi ilustracjami de Neuvile'a).
Właśnie zastanawiam się, czy wy też przechodzicie przez tę fazę?
Awatar użytkownika
anime
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: pn 15.12.2008 14:20

Postautor: Shadowmage » czw 18.12.2008 16:26

Były czasy, kiedy czytałem Verne'a nałogowo. Nie przeczytałem wszystkich jego książek, bo napisał ich naprawdę wiele, ale myślę że koło dwudzistu zaliczyłem. Moją ulubioną powieścią była (i pewnie nadal jest) "Tajemnicza wyspa". Historia Nautilusa również mi się podobała, podobnie zresztą jak wiele innych książek. Na podobnym schemacie jest również oparta dwutomowa historia "Robur Zdobywca. Pan świata". Też jedna z lepszych pozycji Verne'a moim zdaniem. W sumie to długo mógłbym tak wymieniać :)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno


Wróć do Literatura zagraniczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości