Diuna Franka Herberta

Wszystko o literaturze zagranicznej

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

-

Postautor: Cyrograf » czw 28.02.2008 20:09

Ale "Dżihad Butleriański" napisał syn Herberta - Brian. Wydaję mi się, że nie będzie to to samo, ten sam poziom, co poprzednie części. Oczywiście tylo teoretyzuję... Mogłam jedynie popatrzeć się na książkę (świetna okładka! :) ), lecz niestety nie czytałam. O zakupie nie wspomnę.. Choć zamierzam.. Troszkiem drogie..
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Shadowmage » czw 28.02.2008 20:23

Wiem oczwyście, że to dzieło Herberta juniora na spółkę z Andersonem. Zdania co do twórczości tego duetu są podzielone, choć podobno akurat ta książka udała im się znacznie bardziej niż wcześniejsze preludia. Ja już "Dżihad..." mam i pewnie zacznę go czytać jutro, najpóźniej pojutrze, więc zweryfikuję.
Jednakże myślę, że wiele zależy od oczekiwań. Osobiście nie spodziewam się dzieła na miarę oryginalnej "Diuny". Raczej rozbudowania, rozszerzenia fascynującego świata wykreowanego przez Herberta seniora. Myślę, że pod tym względem się nie rozczaruję, a ewentualne niedociągnięcia fabularne czy językowe nie będą na tyle duże, by mi zepsuć lekturę.

"Dżihad..." faktycznie drogi, ale zawsze możesz go próbować wygrać u nas na stronie. Jeszcze trochę ponad tydzień konkurs trwa.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: AdamB » czw 28.02.2008 22:34

Shadowmage pisze:Jednakże myślę, że wiele zależy od oczekiwań. Osobiście nie spodziewam się dzieła na miarę oryginalnej "Diuny". Raczej rozbudowania, rozszerzenia fascynującego świata wykreowanego przez Herberta seniora. Myślę, że pod tym względem się nie rozczaruję, a ewentualne niedociągnięcia fabularne czy językowe nie będą na tyle duże, by mi zepsuć lekturę.


Po prostu idealnie tą wypowiedzią trafiłeś w moją opinię. Pozytywne nastawienie jest bardzo ważne.

A co do ceny to w wielu miejscach można kupić już za 40zł i uważam, że jest to bardzo niska cena jak za takie wydanie. Wystarczy porównać do wielu innych książek: klejonych, z miękkimi okładkami a kosztujących po trzydzieści kilka złotych.
AdamB
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 290
Rejestracja: śr 16.01.2008 11:28

-

Postautor: Cyrograf » pn 03.03.2008 20:18

To jest jakiś konkurs?!
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Vampdey » pn 03.03.2008 20:21

A czytujesz Katedrę? Na stronie głównej raczej go nie przeoczysz ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » pt 07.03.2008 9:37

Lektura "Dżihadu" zakończona. Moje oczekiwania zostały spełnione... choć nie wiem jeszcze, czy się z tego cieszyć. Książka ma zupełnie inny klimat niż "Kroniki Diuny", bliżej jej do space opery. Częściowo dzieje się tak za sprawą tego, że realia są odmienne - myślące maszyny, technologie - te sprawy. Niemniej mam wrażenie, że książka nieco odziera "Diunę" z otoczki tajemnicy, nie zostawia wiele wyobraźni.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: AdamB » pt 07.03.2008 10:23

Jeżeli miałbyś ocenić bez porównań warsztatowych z Kronikami Franka, jako niezależny tekst, to jak byś to zrobił? Jaką ocenę wystawiasz?
AdamB
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 290
Rejestracja: śr 16.01.2008 11:28

Postautor: Shadowmage » pt 07.03.2008 12:45

Na Bnetce dałem ocenę 4/6(dobra). I tak mniej więcej (raczej z naciskiem na mniej :P) oceniam "Dżihad" jako osobną powieść, udając że nie znam "Diuny" etc. Choć taka ocena jest bardzo ciężka.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Literatura zagraniczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości