Robin Hobb

Wszystko o literaturze zagranicznej

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Robin Hobb

Postautor: Avathar » pt 20.12.2002 13:07

Czy ktoś z Was czytał serię Skrytobójcy ten fantastycznej pisarki (tak to kobieta !!) ? Jakie są wasze odczucia ??
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: RaF » pt 20.12.2002 13:59

Słyszałem sporo dobrego, jednak jeszcze nic nie czytałem (aczkolwiek jedna książka, zdaje się z cyklu jakichś tam Kupców (:D), lezy gdzies u mnie na półce i czeka na swoją kolej).
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Achmed » wt 21.01.2003 16:32

Przeczytałem całą trylogię i mogę tylko polecić! Fabuła wciągającą i ciekawie nakreśleni bohaterowie.
Achmed
Lord
Lord
 
Posty: 1659
Rejestracja: wt 21.01.2003 16:09
Lokalizacja: Niederzahden/Warschau

Postautor: Shadowmage » ndz 22.06.2003 13:19

Ja też słyszałem sporo, ale w przeciwieństwie do poprzedników niewiele dobrego.
Sam zetknałem sie tą autorka tylko w ksiazce Czarodziejski statek(pierwszy tom cyklu Kupcy i ich Żywostatki) oraz przy okazji jakis opowiadań. Szczerze mówiąc nie spodobało mi sie, styl jest rozwlekły, autorka nudzi niemilosiernie. Nie poleciłbym.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Achmed » pn 23.06.2003 12:44

Właśnie za kilka dni wychodzi wydawana przez Maga (zresztą wydawnictwo to ma zamiar wznowić wszystkie jej poprzednie książki, które wcześniej wydawał Prószyński plus ostatni tom cyklu o Żywostatkach u nas jeszcze nie wydany) Misja Błazna pierwsza część (na Zachodzie jest już dostępna druga część a trzecia ma niedługo się ukazać) dalszych losów głównego bohatera trylogii o skrytobójcy. Książka ta była mocno doceniona na Zachodzie i jest uważana za jedną z lepszych o ile nie najlepszą w dorobku tejże autorki.
Shadow--> Twórczość Robin Hobb jest zachwalana chociażby przez Georga R.R. Martina na jego stronie internetowej.
Achmed
Lord
Lord
 
Posty: 1659
Rejestracja: wt 21.01.2003 16:09
Lokalizacja: Niederzahden/Warschau

Postautor: Shadowmage » pn 23.06.2003 13:23

Achmed-->a czy ja sie musze z Martinem we wszystkim zgadzac i uwazac go za wyrocznie? Z reszta tak jak patrze, to w iększości pozycji mam zdanie odmienne od niego. Troche to dziwne, ale prawdziwe.
Natomiast nie wiedziałem, że Mag ma zamiarwydac wszystkie ksiązki Hobb. Ciekawe czy będzie je tak dzielił jak Prószyński?
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Achmed » pn 23.06.2003 14:20

Shadow--> Ocenę Martina o twórczości Hobb podałem tylko w formie ciekawostki, a nie dlatego że masz się z tym zgodzić, bo tak uważa Wielki Martin-Wyrocznia :wink: .
Co do dzielenia książek Hobb na mniejsze części to tego chyba jeszcze nie wiadomo, bo to tylko na razie plany na przyszłość. Najpierw mają zamiar wydać tą nową trylogię (a może to będzie cykl? - nie wiem :? ) i dopiero potem wznowić resztę książek tej pisarki (przynajmniej tak mi ci z Maga napisali w mailu).
Achmed
Lord
Lord
 
Posty: 1659
Rejestracja: wt 21.01.2003 16:09
Lokalizacja: Niederzahden/Warschau

Postautor: Avathar » pn 23.06.2003 19:36

Shadow <-- może "Czarodziejski Statek" jest inny niż skrytobójca.

Ja nadal uważam serie Skrytobójcy za NAJLEPSZĄ jaką kiedykolwiek czytałem. No i dodam ,że jest to jedyna książka Fantasy jaką czytałem , która jest napisana z FPP (first person perspective :P). I... naprawde szczerze to pisze ... gdy czytałem ostatni tom Wyprawy Skrytobójcy , słuchałem OST z LotR:FotR i , szczerze , popłakałem się... no wiecie moi rodzice sie zdziwili jak o 1:00 taki siorbanie glutów zpokoju dochodziło :D
Jedna sentencja
ROBIN HOBB RULEZZZ !!

Pozdrawiam i Respect ;)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Shadowmage » wt 24.06.2003 12:30

Avathar-->a czytałeś cos Martina? Bo jak nie to szybko zmienisz zdanie co do jakosci ksiażek tej pani :)

EDIT:Właśnie zobaczyłem, ze jednak czytałeś Martina i za nim nie przepadasz... ale argumentacje masz słabą :)

Achmed-->ja nie dowierzam @ od wydawnictw bo zwykle pisza bzdury. Do Maga akurat nie pisałem, ale to co podaja w odpowiedziach Zysk i ISA ma sie nijak do rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Avathar » wt 24.06.2003 13:13

Shadowmage pisze:Avathar-->a czytałeś cos Martina? Bo jak nie to szybko zmienisz zdanie co do jakosci ksiażek tej pani :)

EDIT:Właśnie zobaczyłem, ze jednak czytałeś Martina i za nim nie przepadasz... ale argumentacje masz słabą :)


A co ma piernik do wiatraka ?? Tzn. co ma argumentacja do mojego lubienia ?? ;) Jego styl i forma pisania poprostu nie pasują.
Robin Hobb RULEZ. Ale reszte napisze w innym topicu :D

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Achmed » wt 24.06.2003 20:21

Shadow--> Z Isą i Zyskiem to się zgadza (Zysk od kilku miesięcy chce wydać Smoka Odrodzonego Jordana, ale nie może się skontaktować z agentem tegoż autora - sic!) - zawsze są przesunięcia z terminami, tudziż wydanie danego utworu wogóle zostaje odwołane. Ale to co pisali mi na maile ci z Maga lub np. Rebisu (w przypadku tego drugiego to nawet zawsze szybko mi odpisywali co jest, jak do tej pory, dla mnie ewenementem na tle innych polskich wydawnictw :shock: :) ), na razie :!: , zawsze się sprawdzało (nie liczę kilku dniowych obsuwów w wydawaniu ksiązek, bo pod to podchodzi chociażby to, że dzisiaj Mag nie wydał, choć to zapowiadał, Misji Błazna Hobb :) ).
Obrazek
Achmed
Lord
Lord
 
Posty: 1659
Rejestracja: wt 21.01.2003 16:09
Lokalizacja: Niederzahden/Warschau

Postautor: Shadowmage » śr 25.06.2003 8:29

No cóż, ja o nowościach i planach Maga zwykle dowiaduje sie u nich w sklepie firmowym - Goblinie. To dosyć pewne źródło.
A na Smoka... też czekam i to długo - w końcu Kamień łzy to jedyna część cyklu której nie mam. Ostatnio się zdenrwowałem i kupiłem sobie w orginale...
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Avathar » czw 26.06.2003 20:06

Panowie Panowie Panowie !
To nie jest topic o terminach wydań książek !! ;) ;)

A tak apropos ... to kiedy Zysk wyda Fortecę Czarnego Lodu ... hmmmm... Poczekamy zobaczymy ;)

Shadow <--- Co takiego strasznego jest w Magicznym (Czarodziejskim ;) ) Statku ?? Chciałem go kupic , ale jeżeli Twoja opinia jest negatywna...

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Shadowmage » pt 27.06.2003 10:53

Avathar-->pominękwestię stylu, bo to rzecz gustu (a ja nie lubie lania wody :P). Postacie są strereotypowe - czyli buntownicza dziewczynaz dobrego domu, szlachetny marynarz, zły kapitan, który wżenił się w dorbą rodzine i przejął w niej włdze, czy żadny pieniedzy i sławy, bezlitosny pirat. Przebolałbym to gdyby było przynajminiej w jakis ciekawy sposób opisane... Fabula jest rozciągnięta, a tak w zasadzie to jej nie ma (zaznaczam że przecyztałęm tylko pierwszą część) i tak wiemy jak się dalej potoczy, nie ma zaskoczenia.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Los » śr 10.12.2003 9:47

Niestety nie miałem okazji czytać sagi o Skrytobójcy. Słyszałem o niej tyle samo złego, co i dobrego. Sam ocenię, kiedyś, w przyszłości :)

Natomiast czytałem "Kupców..." i podobało mi się. Trochę nudzenia jest, fakt. Jak to mówią: NOŻYCE!!! :) Ale mimo wszystko to niezła bajka, lubię klimaty morskie, a do tego fantasy :)

Mag ma wydać jeszcze raz te książki... katastrofa. Tak się nie robi.

Prószyński wydał Czrodziejski i Szalony Statek. Piknie, wspaniale. A na "Statek Przeznaczenia" czekam... czekam... piszę maila do Prószyńskiego i... dostaję spokojną, uczciwą odpowiedź: prosze zgłosić się do wyd. Mag.

I jak tu się nie denerwować? To jest nieetyczne. Prószyński na mojej liście jest coraz niżej...
ride like the wind... fight proud my son
Los
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: śr 10.12.2003 9:06
Lokalizacja: Heavy Metal Universe

Postautor: Shadowmage » śr 10.12.2003 17:04

Los-->Co jest nieetyczne? To ze inne wydawnictwo ma prawa do ksiazek danego autora? Ja w tym widzę normalne działania marketingowe, najwyraźniej MAG podpisał prawa na wyłaczność z agentem Hobb na wszystkie pozycje, a Prószyński kupował tylko na pojedyńcze tomy.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Azirafal » czw 26.02.2004 20:38

Dlaczego dopiero teraz zauważyłem ten topik? Nieważne. Ja też mogę tylko gorąco i z całego serca polecić tą serię. Jest boska! :twisted: Doskonałe intrygi dworskie i polityczne, dużo magii i pseudo-magii i najlepszy, najlepiej odwzorowany błazen średniowieczny na skalę światową!!! Nawet Pratchett może się, za przeproszeniem, schować ze swoimi "Trzema Wiedźmami" (choć lubię tę książkę). Po prostu cudo, podane bez nadmiaru lukru, ze średnio-happy endem. Klimat tych książek jest niesamowity. Omal nie zawaliłem przez nie sesji zimowej na drugim roku, bo nie mogłem się od nich oderwać! :P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ASX76 » pn 24.05.2004 10:38

Z coraz większym niepokojem i wściekłością obserwuję odwlekaną przez MAG-a z miesiąca na miesiąc premierę "Złocistego Głupca". :evil: Jeśli trylogia "Złotoskóry" będzie wydawana w takim iście ślimaczym tempie jak do tej pory , to jej czytelnikom prędzej urosną długie , siwe brody , nim uda się skompletować całość... :wink:
Jeśli MAG rzeczywiście zamierza wznowić ( po Prószyńskim ) twórczość pani Hobb to niewątpliwie jest to zamysł słuszny i godny pochwały , ALE aż strach pomyśleć ile czasu trzeba będzie na to czekać... :shock:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Postautor: ASX76 » czw 13.01.2005 10:38

No i w końcu się doczekaliśmy... Od kilku dni w sprzedaży jest już nowe wydanie ( może nawet usunięto błędy z pierwszego ? ) "Misji Błazna" i "Złocisty Błazen". :)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Postautor: Shadowmage » ndz 01.10.2006 16:00

Tak, ale "Żywostatków" nadal nie ma. Szkoda, bo chciałbym mieć wreszcie skompletowany cały cykl Hobb. To może by mnie zmobilizowało do doczytania go do końca, bo na razie mam go tak jakby w połowie zaliczony - z pierwszej trylogii tom pierwszy, z drugiej 1,5 i tylko ostatnią mam przeczytaną całą.
Jak myślicie, Mag dotrzyma obecnego terminu i rozpocznie wydawanie "Żywostatków" już na początku 2007?
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Artur Chruściel » ndz 01.10.2006 17:43

Shadowmage pisze:Jak myślicie, Mag dotrzyma obecnego terminu i rozpocznie wydawanie "Żywostatków" już na początku 2007?


Może i dotrzyma (BTW, start miał być w grudniu?...), ale to jeszcze nie znaczy, że z "sześcioksięgiem" wyrobi się w pół roku.

A.
Artur Chruściel
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: czw 07.09.2006 6:25

Postautor: Shadowmage » pn 02.10.2006 19:01

Miał być w grudniu, ale standardowo biorę poprawkę na małe opóźnienie... zresztą całość będzie tak poszatkowana, że szkoda gadać - a nauczony doświadczeniem nie będę zaczynał lektury przed wydaniem obu części każdego tomu.

Swoją drogą będę musiał pomęczyć Maga o plan wydawniczy na przyszły rok...
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: ASX76 » pn 02.10.2006 19:36

Oj, chyba jeszcze za wcześnie. :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Postautor: Tigana » czw 19.10.2006 20:33

Shadowmage pisze:Miał być w grudniu, ale standardowo biorę poprawkę na małe opóźnienie... zresztą całość będzie tak poszatkowana, że szkoda gadać - a nauczony doświadczeniem nie będę zaczynał lektury przed wydaniem obu części każdego tomu.

Szatkowanie wykonane przez "MAG-a" na "Żywostatkach" to pryszcz w porónaniu z rzeźnią dokonaną na tej samej książce przez "Próchno" . Przypomne tylko, że 2 tom został podzielony na 3 czesci, a na ostatni tom czekamy do dziś.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Shadowmage » pt 20.10.2006 6:19

Cóż, ja myślę, że już nie czekamy, bo prawa ma Mag. Ale fakt, swego czasu się tym interesowałem i doczekać się nie mogłem.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Noir » pn 07.01.2008 16:30

Cykle "Skrytobójca" oraz "Złotoskóry" to jedne z najlepszych rzeczy, jakie człowiekowi mogą się przydarzyć w literaturze fantasy. Świeże pomysły i rozwiązania fabularne, pogłębiona psychologia postaci, świetne połączenie narracji pierwszoosobowej z trzecioosobową. Słowem sam miód. :)
Awatar użytkownika
Noir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: wt 11.12.2007 18:03
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: bitter » wt 05.02.2008 19:40

ja czytałem tylko cykl o żywostatkach ale nie cały i ucznia skrytobójcy.Przeczytałem czarodziejski i szalony statek z próchna.Nie miałem okazji przeczytać statku przeznaczenia,chyba musiałbym przeczytać wcześniejsze tomy od początku ale już wydawane przez maga bo słyszałem że mag pozmieniał nazwy bohaterów,statków i wogóle inaczej się czyta ale nie wiem czy to prawda.Muszę też dokończyć cykl o skrytobójcy bo pierwszą część czytało się całkiem przyjemnie :)
bitter
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: pn 04.02.2008 16:57
Lokalizacja: Oleśnica

Postautor: Tigana » wt 05.02.2008 20:40

bitter pisze: ale już wydawane przez maga bo słyszałem że mag pozmieniał nazwy bohaterów,statków i wogóle inaczej się czyta ale nie wiem czy to prawda.

Nie wiem czy inaczej sie czyta, ale zmiana tłumaczenia i polszczenie nazw własnych faktycznie nastąpiły.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Galvar » wt 05.02.2008 21:48

Ja czytałem "Ucznia skrytobójcy" z Prószyńskiego, a kolejne części trzech sag z Maga. Polecam serdecznie. Czyta się fajnie, tłumaczenie jest dobre a i czytelnikom wcześniejszych wersji powinno się podobać. :)
Galvar, mag z charakterem. ;)
Galvar
Książę
Książę
 
Posty: 2718
Rejestracja: wt 07.06.2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk


Wróć do Literatura zagraniczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość