H.G. Wells.........

Wszystko o literaturze zagranicznej

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

H.G. Wells.........

Postautor: Marecki » wt 01.07.2003 10:38

Witam wszystkich w na mini stronce poswieconej Wspanialemu pisarzowi..ktorym jest G.H.Wells :shock:

moja pierwsza ksiazka jaka mialem w reku i przeczytalem bylo.........???? :D :D OPOWIADANIA FANTASTYCZNE..........

a najbardziej mnie osobiscie podobalo sie " Wehikol Czasu '' i " Kraina Slepcow '' tym ktorzy nie czytali jeszcze G.H.Wells'a polecam go bardzo serdecznie :lol: :lol:
'' Historia Swiata '' jest rownie dobrym jak dziwnym tomikiem ale wartym przeczytania :)
prosze wpisywac swoje zdania i ulubione opowiadania G.H.Wells'a bardzo chetnie porozmawiam na temat jego i tresci jak tez klimatow panujacych w Kasiazkach ..G.H.Wells'a

Pozdrawiam...........
...Marecki...
Marecki
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: pt 27.06.2003 22:40
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Regis. » pn 08.12.2003 14:24

Bardzo fajną książka jest Wyspa doktora... osz, znowu zapomniałem jak się nazywał ten doktor :) Pewnie i tak wszyscy wiedzą o co chodzi. :P
No i oczywiście Wehikuł Czasu i Wojna Światów.
Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa...
Awatar użytkownika
Regis.
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: sob 06.12.2003 19:03
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Alganothorn » pn 08.12.2003 14:41

doktor nazywał się Moreau
:-)
i ekranizacja tej książki z Brando i Kilmerem to zbrodnia jaka popełniono na całkiem zacnej literaturze;
twórczość GHW (nie pomylić kolejności liter...;-) ) jest bardzo przyjemna, to chyba najlepsze słowo: czyta się przyjemnie, nie jest przesadnie wciągającą, ale równocześnie nie czyta się jej na siłę...
najbardziej spodobała mi się chyba wspomniana 'Wyspa Doktora Moreau', 'Wehikuł Czasu' znacznie mniej, opowiadania - niezłe, ale jakoś mnie nie przekonały;
na pewno nie jest to jeden z moich ulubionych autorów, ale bardzo przyjemny przerywnik pomiędzy nimi
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » pn 08.12.2003 14:43

"Wojna światów" była jedną z pierwszych (może drugą, może trzecią) książką fantastyczną, jaką czytałem. Wiąże mnie z nią wyjątkowy sentyment.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Shadowmage » pn 08.12.2003 17:43

Bez wątpienia klasyka gatunku, Wells przecierał szlaki. Obecnie niektóre fragmenty mogą sie wydawać niedporacowane, nie naczasie, ale w końcu pisal to straszliwie dawno temu. Nie nalęzy zapominac jak wpłynęła na słuchaczy audycja radiowa na podstwie Wojny światów. Obecnie nie ma już możliwości aż do takiego oddziaływania na innych za pomocą fantastyki.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20762
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Jakub Cieślak » czw 18.03.2004 22:15

Zdaje się Herbert George Welles- w tej kolejności imiona następują, jeżeli gorączka nie przyćmiła mi pamięci. Oczywiście mistrzowska Wojna Światów była dla mnie niesamowitym przeżyciem. Wciągająca narracja i ciekawie opowiedziana, wręcz urzeczywistniona wizja najazdu kosmitów.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Regis. » czw 18.03.2004 22:47

Szkoda tylko, że jak to anglik uznał on Londyn za pępek świata :) Czytając jasno dawał do zrozumienia, że gdy padnie Londyn to koniec. I tak piękna książka.

Imiona następując w kolejności George Herbert Wells, więc jednak racji nie miałeś. Jeśli jestes wzrokowcem to które lepiej wygląda:

G.H. Wells

czy

H.G. Wells

;)
Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa...
Awatar użytkownika
Regis.
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: sob 06.12.2003 19:03
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Cymrean » pt 13.07.2007 12:14

http://en.wikipedia.org/wiki/H.G.Wells

Lepiej wygląda poprawna wersja.
Cymrean
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 352
Rejestracja: pt 06.07.2007 10:12

Postautor: Regis. » pt 13.07.2007 12:48

Gratuluję wygrzebania tematu sprzed 3 lat :) Byłem wtedy młodszy, mniej wiedziałem. Teraz, zerknąwszy na wydawnictwo Biblioteki Narodowej, przyznaję Ci rację. Herbert George Wells :)

Pozdrawiam.

Swoją drogą co sądzicie o ekranizacji Wojny Światów? Tragedia, nie? ;)
Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa...
Awatar użytkownika
Regis.
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: sob 06.12.2003 19:03
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: RaF » pt 13.07.2007 14:21

Ekranizacja? Widowisko. I tyle.

Czego chcieć więcej? ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » pt 10.08.2007 8:45

I jak zwykle pojawia się wątek, na ile czytelnicy pozwalają reżyserom odejść od adaptowanej lektury- są neofici, którzy awanturują się o każdy szczegół, są też czytelnicy, którym wystarczy oddanie ducha lektury. Film Spielberga broni się jako "widowisko", wciąga i trzyma w napięciu i jest to zdecydowanie film oparty na pomyśle HG Wellsa (otwarcie historii, obcy w swych machinach, zamknięcie historii). Rozumiem zabieg Spielberga w zaadaptowaniu historii do czasów współczesnych i do amerykańskich okoliczności przyrody. Nie boli mnie to.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka


Wróć do Literatura zagraniczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron