Strona 1 z 1

"Miasto Szklanych Słoni"

Post: śr 03.03.2010 22:09
autor: Ikaa
Książka wyszła niedawno i w moim odczuciu jest świetna, wróżę jej jakąś nagrodę, o ile zaraz nie wyrośnie wielka konkurencja ;) Domyślam się, że zdania na temat tej publikacji będą podzielone, nie wspominając o lawinie różniących się od siebie interpretacji.

To dzieło autotematyczne i dość niejasne, akcja dzieje się w jakimś nadświecie, który bardzo przypomina nasz, tylko jest bardziej kolorowy i ludzie są mniej grzeczni. Miasto Szklanych Słoni to wymysł Jana, który jest wymysłem drugiego Jana, który jest z kolei ponoć naszym wymysłem :) Fabuła nadzwyczajna, której tło stanowi większość modnych zagadnień antropologii literatury ;] Czytajcie i wypowiadajcie się! :]

Post: czw 04.03.2010 7:43
autor: Shadowmage
Książki nie czytałem więc się nie wypowiadam. Co do nagród - móqwisz o środowiskowych czy jakiś ogłonych literackich? Bo na te pierwsze imo szanse są mizerne, z racji wydawcy i ciszy w światku.

Post: czw 04.03.2010 15:56
autor: Żerań
W sumie to będzie ciekawy eksperyment socjologiczny, bo autor do tej pory dostał już nominacje i do NIKE, i do Paszportu Polityki, więc na nagrody głównonurtowe raczej można liczyć. A środowiskowe? Skoro wydano w 2010 (Wikipedia says so), to kto wie? Czasu na zapoznanie się z książką mamy dużo, bo Sieniewicz może dostać Zajdla dopiero w 2011. :) Ale książkę przeczytam, zaintrygowała mnie.

Post: czw 04.03.2010 17:56
autor: Shadowmage
Nie wiem czy traktować to jako eksperyment - wielu docenianych pisarzy głównonurtowych (np. Varga, Tokarczuk, Kościów) w poprzednich latach również kolaborowali z fantastyką, ale przez "fandom" nie byli zauważani.

Post: czw 11.03.2010 19:44
autor: Ikaa
No ja mam nadzieję, że ktoś go doceni , faktycznie trochę czasu mamy. Myślałam czymś raczej z głównego nurtu, ale kto wie, kto wie :)