"Miasto Szklanych Słoni"

Wszystko o rodzimych publikacjach

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

"Miasto Szklanych Słoni"

Postautor: Ikaa » śr 03.03.2010 22:09

Książka wyszła niedawno i w moim odczuciu jest świetna, wróżę jej jakąś nagrodę, o ile zaraz nie wyrośnie wielka konkurencja ;) Domyślam się, że zdania na temat tej publikacji będą podzielone, nie wspominając o lawinie różniących się od siebie interpretacji.

To dzieło autotematyczne i dość niejasne, akcja dzieje się w jakimś nadświecie, który bardzo przypomina nasz, tylko jest bardziej kolorowy i ludzie są mniej grzeczni. Miasto Szklanych Słoni to wymysł Jana, który jest wymysłem drugiego Jana, który jest z kolei ponoć naszym wymysłem :) Fabuła nadzwyczajna, której tło stanowi większość modnych zagadnień antropologii literatury ;] Czytajcie i wypowiadajcie się! :]
Ikaa
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 12
Rejestracja: pn 16.03.2009 0:42

Postautor: Shadowmage » czw 04.03.2010 7:43

Książki nie czytałem więc się nie wypowiadam. Co do nagród - móqwisz o środowiskowych czy jakiś ogłonych literackich? Bo na te pierwsze imo szanse są mizerne, z racji wydawcy i ciszy w światku.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Żerań » czw 04.03.2010 15:56

W sumie to będzie ciekawy eksperyment socjologiczny, bo autor do tej pory dostał już nominacje i do NIKE, i do Paszportu Polityki, więc na nagrody głównonurtowe raczej można liczyć. A środowiskowe? Skoro wydano w 2010 (Wikipedia says so), to kto wie? Czasu na zapoznanie się z książką mamy dużo, bo Sieniewicz może dostać Zajdla dopiero w 2011. :) Ale książkę przeczytam, zaintrygowała mnie.
Obrazek

Jeśli trudno ci działać zgodnie z regułami gry i zamierzasz zrezygnować, zamiast rezygnowania - zmień reguły.
Żerań
Książę
Książę
 
Posty: 2116
Rejestracja: wt 15.08.2006 17:00

Postautor: Shadowmage » czw 04.03.2010 17:56

Nie wiem czy traktować to jako eksperyment - wielu docenianych pisarzy głównonurtowych (np. Varga, Tokarczuk, Kościów) w poprzednich latach również kolaborowali z fantastyką, ale przez "fandom" nie byli zauważani.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Ikaa » czw 11.03.2010 19:44

No ja mam nadzieję, że ktoś go doceni , faktycznie trochę czasu mamy. Myślałam czymś raczej z głównego nurtu, ale kto wie, kto wie :)
Ikaa
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 12
Rejestracja: pn 16.03.2009 0:42


Wróć do Literatura polska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości