Piąty Element

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Postautor: Klarkash-ton » wt 18.03.2003 13:58

Shizm pisze:5-ty element (ogladany 2 raz)--i przerobilem przy nim chyba z 50 stron zbioru zadan z calkami (dokladniej metody rozwiazywania czytalem i jakies tam kilka przykladow zmordowalem) i jakos dzisiaj na cwiczeniach sie przekonalem, ze cos mi we lbie pozostalo, wiec 3/10 :mrgreen:


Film dla mnie slabiutki, bez polotu, nudny i wtorny. Nie rozumiem tych podniet i gadan, ze to jakies arcydzielo sci-fi. Pozatym sam 5-element jest kompletnie brzydki, fuuj.
Zgadzam sie z ocena Shizma :D
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: hops » wt 18.03.2003 16:13

Klarkash-ton pisze:
Shizm pisze:jakos dzisiaj na cwiczeniach sie przekonalem, ze cos mi we lbie pozostalo, wiec 3/10 :mrgreen:

Zgadzam sie z ocena Shizma :D


Jeden z najlepszych filmów sc-fi w historii. Świetna fabuła, dobre jak na obecne czasy efekty specjalne, kapitalna wizja przyszłości [notabene nawet pan Lucas ściągał conieco z tego filmu przy Ataku Clownów], komixowi bohaterowie, kapitalne dialogi, zabawa na całego. Na tym filmie jeszcze nigdy się nie nudziłem. A LeeLou to jedna z najładniejszych kobiet stąpających po naszej planecie. I basta!

Ocena: 9/10. Obiekt kultu.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Avathar » sob 22.03.2003 11:19

hejhops pisze:
Klarkash-ton pisze:
Shizm pisze:jakos dzisiaj na cwiczeniach sie przekonalem, ze cos mi we lbie pozostalo, wiec 3/10 :mrgreen:

Zgadzam sie z ocena Shizma :D


Jeden z najlepszych filmów sc-fi w historii. Świetna fabuła, dobre jak na obecne czasy efekty specjalne, kapitalna wizja przyszłości [notabene nawet pan Lucas ściągał conieco z tego filmu przy Ataku Clownów], komixowi bohaterowie, kapitalne dialogi, zabawa na całego. Na tym filmie jeszcze nigdy się nie nudziłem. A LeeLou to jedna z najładniejszych kobiet stąpających po naszej planecie. I basta!

Ocena: 9/10. Obiekt kultu.


Dżizus Krajst !! Ja widzę że tu tylko HejHops wie coś o filmach!!
Piąty Element to film jednego z najlepszych reżyserów Luca Bessona (TLTI :) ). Piękna wizja przyszłości , gdzie samochody latają a ludzie są zależni od tych silniejszych. Ciekawa historia (wymyślcie lepszą !!!) , pięknie zrealizowane. Duża dawka humoru , a jednocześnie powagi. Fantastyczna muzyka geniusza Erica Serry.
Następny (po Leonie Zawodowcu) piękny i fantstyczny film!! ( No i Milla Jovovich ;) )9,5/10.

Leon Zawodowiec - jak już o nim wspomniałem to opisze. Piękny i fascynujący film o swoistym hitmanie Leonie. Leon jest Włochem , inteligentnym ale nie piśmienny i czytający. W zawodzie pracuje już całkiem długo. Mieszka sobie spokojnie i bezproblemów. Jendakże w jego sasiedztwie mieszka Matylda i wredna dla niej rodzina (pomijając malego braciszka) które potem zostaje wybita gdy Matylda jest w sklepie. Kieruje ona swoje kroki do drzwi Leona... a on ją wpuszcza. I tak zaczela sie fascynująca opowieść o miłości (co jak co , on 35 ona 13) , poświęceniu. Boska muzyka Eirca Serry i reżysria geniusza .... Luca Bessona. Film cudo. Natalie Portman , Jean Reno i fantastyczny Gary Oldman ! 10/10
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Klarkash-ton » ndz 23.03.2003 9:13

Avathar pisze:Dżizus Krajst !! Ja widzę że tu tylko HejHops wie coś o filmach!!
Piąty Element to film jednego z najlepszych reżyserów Luca Bessona (TLTI :) ). Piękna wizja przyszłości , gdzie samochody latają a ludzie są zależni od tych silniejszych. Ciekawa historia (wymyślcie lepszą !!!) , pięknie zrealizowane. Duża dawka humoru , a jednocześnie powagi. Fantastyczna muzyka geniusza Erica Serry.
Następny (po Leonie Zawodowcu) piękny i fantstyczny film!! ( No i Milla Jovovich ;) )9,5/10.


Nie smiesz mnie takimi zalosnymi wypowiedziami kolego. To, ze mam inne spojrzenie na dany temat, nie znaczy, ze sie nie znam. Ja tez nie zgadzalaem sie z wieloma ocenami, ktore dawali tutaj ludzie, ale nie zarzucalem im zaraz nie wiedzy, wiec Ty tez tego nie rob bo o sci-fi wiem wiec niz Ty.
Historia jest nudna jak barsz, humor nie smieszny, baba brzydka, film kompletnie nieoryginalny i nie zawierajacy zadnych glebszych tresci.
Porownuje sobie film z Blade Runnerem, ktory byl nakrecony 20 lat wczesniej, a jest bardziej aktualny, z lepsza wizja swiata i muzyka niz to badziewie.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: hops » ndz 23.03.2003 10:31

Klarkash-ton pisze:Porownuje sobie film z Blade Runnerem, ktory byl nakrecony 20 lat wczesniej

21 lat wcześnej.
Klarkash-ton pisze:a jest bardziej aktualny, z lepsza wizja swiata i muzyka niz to badziewie.

Lepsza wizja świata? Co w niej lepszego?
Muzyka? Diva Dance jako podkład do akcji dziejącej się na ekranie to jedna z najlepszych scen jakie kiedykolwiek nakręcono. I nie jest to tylko moja, subiektywna opinia.
Klarkash-ton pisze:Historia jest nudna jak barsz

A Blade Runner jest absolutnie-mega-ciekawy?
Klarkash-ton pisze:humor nie smieszny

Za to na Blade Runnerze pękasz ze śmiechu?
Klarkash-ton pisze:baba brzydka

Rozumiem, że wyznacznikami kobiecego piękna są dla Ciebie Sean Young i Daryl Hannah?
Klarkash-ton pisze:film kompletnie nieoryginalny

A Blade Runner nie powiela historii z książki? Nie został napisany na podstawie krótkiego opowiadania Dicka?
Klarkash-ton pisze:nie zawierajacy zadnych glebszych tresci.

Rozumiem, że dla Ciebie dobrym filmem jest taki, który trzeba obejrzeć 5-10 razy, aby się na nim dobrze bawić i go rozumieć? Nie lubisz Matrixa, bo nie ma głębszych treści? Star Wars jest banalne, więc nie oglądasz? Alien Trilogy do lamusa?

A tak na marginesie, lubię Blade Runnera.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Klarkash-ton » ndz 23.03.2003 10:59

Hejhops nie rob szopki i nie lap mnie na szczegolach.
21 czy 20? A liczyles moze jeszcze miesiace? Podalem liczbe okolo, a nie dokladna date. Chesz zaswiecic znajomoscia nie istotnych szczegolow? Jesli tak to dlaczego nie wiesz, ze Blade Runner oparty jest nie na krotkim opowiadaniu a powiesci, ktorej pewnie zreszta nie czytales.

Tak Blade Runner jest mega ciekawy gdyz rezyser wyciagnal esencje z ksiazki na ktorej sie tenze film opieral i dodal do niej swoja wizje. Jest mega oryginalny, a wizja do tej pory uznawana jest za niesamowita z czym sie w pewklni zgadzam.
Muzyki nie ma co nawet porownywac, bo ta z BR to jeden z najwspanilaszych sountrackow w dziejach kina.

Pozatym mowilem ze nie lubie - Matrixa, Alienow i SW? Dlaczego wiec sugerujesz cos nie majac o mnie pojecia?

Reszta Twoich zarzutow jest dziecinna, a Twoje argumenty pod cynicznym jezykiem kryja pustke i nic wiecej.
Jezeli chcesz klotnie sprowadzic do wylewania na siebie pomyj to nie ma sprawy. Zaczynamy?
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: hops » ndz 23.03.2003 12:23

Klarkash-ton pisze:Hejhops nie rob szopki i nie lap mnie na szczegolach.

Przepraszam. A mój nick piszemy z małej litery.

Klarkash-ton pisze:21 czy 20? A liczyles moze jeszcze miesiace?

Nie.
Klarkash-ton pisze:Podalem liczbe okolo, a nie dokladna date. Chesz zaswiecic znajomoscia nie istotnych szczegolow?

Nie.
Klarkash-ton pisze:Jesli tak to dlaczego nie wiesz, ze Blade Runner oparty jest nie na krotkim opowiadaniu a powiesci, ktorej pewnie zreszta nie czytales.

Niżej piszesz, że ja coś sugeruję. Nieładnie z Twojej strony.
Tak to była powieść, przepraszam, pomyliłem się. Czytałem to tylko raz. Nie jestem aż tak wielkim fanem P.K. Dicka, żeby pamiętać co było jaką formą. [może dlatego, że uwielbiam opowiadania? Wybacz, proszę.]

Klarkash-ton pisze:Tak Blade Runner jest mega ciekawy gdyz rezyser wyciagnal esencje z ksiazki na ktorej sie tenze film opieral i dodal do niej swoja wizje. Jest mega oryginalny, a wizja do tej pory uznawana jest za niesamowita z czym sie w pewklni zgadzam.

Czy ja gdzieś mówiłem, że jego wizja nie jest niesamowita?

Klarkash-ton pisze:Muzyki nie ma co nawet porownywac, bo ta z BR to jeden z najwspanilaszych sountrackow w dziejach kina.

A tutaj to już na gusta zbaczamy. EoThread.

Klarkash-ton pisze:Pozatym mowilem ze nie lubie - Matrixa, Alienow i SW? Dlaczego wiec sugerujesz cos nie majac o mnie pojecia?

Przepraszam, wyciągnąłem pochopne wnioski. Ale z Twojego toku rozumowania wyszły takie kwiatki.

Klarkash-ton pisze:Reszta Twoich zarzutow jest dziecinna, a Twoje argumenty pod cynicznym jezykiem kryja pustke i nic wiecej.

Zarzutów? Ja się tylko pytałem - chciałem upewnić, czy to co czytam, napisałeś poważnie. Bo porównywanie BR i 5E jest raczej nie na miejscu.

Klarkash-ton pisze:Jezeli chcesz klotnie sprowadzic do wylewania na siebie pomyj to nie ma sprawy. Zaczynamy?

W którym momencie "wylałem pomyje"? Znowu zugerujesz?

Nie lubię pomyj. Tak samo, jak nie lubię kłótni. Dyskusja - tak.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Avathar » ndz 23.03.2003 12:28

Klarkash-ton pisze:
Avathar pisze:Dżizus Krajst !! Ja widzę że tu tylko HejHops wie coś o filmach!!
Piąty Element to film jednego z najlepszych reżyserów Luca Bessona (TLTI :) ). Piękna wizja przyszłości , gdzie samochody latają a ludzie są zależni od tych silniejszych. Ciekawa historia (wymyślcie lepszą !!!) , pięknie zrealizowane. Duża dawka humoru , a jednocześnie powagi. Fantastyczna muzyka geniusza Erica Serry.
Następny (po Leonie Zawodowcu) piękny i fantstyczny film!! ( No i Milla Jovovich ;) )9,5/10.


Nie smiesz mnie takimi zalosnymi wypowiedziami kolego. To, ze mam inne spojrzenie na dany temat, nie znaczy, ze sie nie znam. Ja tez nie zgadzalaem sie z wieloma ocenami, ktore dawali tutaj ludzie, ale nie zarzucalem im zaraz nie wiedzy, wiec Ty tez tego nie rob bo o sci-fi wiem wiec niz Ty.
Historia jest nudna jak barsz, humor nie smieszny, baba brzydka, film kompletnie nieoryginalny i nie zawierajacy zadnych glebszych tresci.
Porownuje sobie film z Blade Runnerem, ktory byl nakrecony 20 lat wczesniej, a jest bardziej aktualny, z lepsza wizja swiata i muzyka niz to badziewie.


Faktycznie przesadziłem. Przepraszam za to.
A jeżeli każdy film masz zamiar porównać z BR to możesz odrazu napisać że wszystkie są BLE. BR to klasyka nad klasyką , wspaniały film! I każdy, nawet SW , film to przy nim mały pikuś.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Sorden » ndz 23.03.2003 13:30

Historia jest nudna jak barsz, humor nie smieszny, baba brzydka, film kompletnie nieoryginalny i nie zawierajacy zadnych glebszych tresci.
Porownuje sobie film z Blade Runnerem, ktory byl nakrecony 20 lat wczesniej, a jest bardziej aktualny, z lepsza wizja swiata i muzyka niz to badziewie.

Hmm... Klark... Nie wiem czy nudzna... bycmoze ! jednak zauwaz ze to juz jest kwestnia gustu kazdego z nas !
Mi sie film podobal jako FILM FAMILIJNY ktory mozna obejrzec kilka razy i sie posmiac...
Jesli chodzi o glowna bohaterke, to mi tez sie podobala... ale to znow chodzi o gusta...:P
Muzyka... hmm... Jest swietna i napwno inna od BR wiec nie porownywalbym tego !!!
Wogule, wydaje mi sie ze porownywanie BR do FE jest nie na miejscu chociazby pod takim wzgledem ze FE jest filmem dla mas, a BR dla fanow gatunku !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: tencogoniema » wt 29.04.2003 23:03

mnie się podobają oba ;)
Awatar użytkownika
tencogoniema
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: pn 28.04.2003 8:18
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Marycha » pt 20.06.2008 21:23

Średnie - ten Piąty Element, skoro to taki cud świata, mógłby być ładniejszy :P.
Marycha
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 65
Rejestracja: pt 20.06.2008 20:39
Lokalizacja: Gniezno

Postautor: Glaeken » sob 28.06.2008 17:17

Hmmm... dziwna dyskusja na temat wyzszosci Piatego Elementu nad Blade Runnerem lub/i vice versa, biorac pod uwage ze pierwotny scenariusz do PE Besson napisal w wieku 16-stu lat. Jedno jest barwna wizualnie pol-satyra a drugie mrocznym i refleksyjnym kinem sf... nie da sie ich porownac... ale gratuluje :)

Sorden pisze:
Wogule, wydaje mi sie ze porownywanie BR do FE jest nie na miejscu chociazby pod takim wzgledem ze FE jest filmem dla mas, a BR dla fanow gatunku !

Moze Ciebie to zaskoczy ale jeden i drugi film powstał z myślą o masach :D W oba filmy wpakowano kupę pieniędzy, za oboma filmami stały wielkie wytwornie, oba filmy poprzedzila kampania marketingowa, i oba wpuszczono do ogólnodostępnych kin z myślą o zarobku... z ta roznica ze BR po latach stal sie filmem "kultowym" i jest obrazem bardziej dojrzalym, jak stare wino. Tylko niestety premiera BR byla nieudana i nieprzyciagnela tylu widzow ile zakladano ze przyciagnie, po prostu slabo sprzedal sie.
Glaeken
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 55
Rejestracja: ndz 23.09.2007 13:33

Postautor: faranek22 » wt 26.08.2008 13:57

Nudny ten film. Za dużo w nim fantastyki
faranek22
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: wt 26.08.2008 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Fraa » wt 26.08.2008 22:08

E tam, a mię się "Piąty Element" podoba. :P Oglądałam parę razy i ma kilka smaczków, które bawią mnie niezmiennie. Przykro mi, uroda kobitki jest mi jakoś absolutnie obojętna. ;) Panów w sumie też, bo nie zwykłam oceniać wedle takich kryteriów filmów.
Nie pieję z zachwytu nad "Piątym Elementem", ale po prostu dobrze się bawię za każdym razem, kiedy to oglądam. I jakoś mnie nie nudzi. :P

Za to "Blade Runnera" oglądałam kiedyś... I w sumie niewiele z tego wynika, bo słabo pamiętam. :P Ale owszem, miało klimat. Poza tym lubię Hauera. ;] Ale porównywać to z "Piątym Elementem"...? nie widzę większego sensu w sumie. :)
Orodlin
Belele!
Awatar użytkownika
Fraa
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 35
Rejestracja: ndz 25.11.2007 12:40

Postautor: Azgheros » czw 12.11.2009 10:04

faranek22 pisze:Nudny ten film. Za dużo w nim fantastyki


Może dlatego w nim za dużo fantastyki - bo to film fantastyczny?

Ja film oglądałem wiele razy i mam mieszane uczucia. Tzn jest wiele w nim scen, momentów które mi się bardzo podobają, ale sa też elementy słabe lub jakby wstawione z innej bajki. Momentami też miałem wrażenie, że oglądam bajkę dla dzieci.

Ale pomimo tego wszystkiego film nalezy do tych, które nalezy obejrzeć, zwłaszcza jeżeli jest się fanem filmów fantastycznych.
Azgheros
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 16
Rejestracja: czw 27.09.2007 15:22


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości