Hellboy

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Hellboy

Postautor: Gavein » pt 30.11.2007 12:22

Trochę się dziwię samemu sobie, że w moim wieku to może się zdarzyć, ale jednak: ekranizacja Hellboy'a to dla mnie jeden z najlepszych filmów, jakie ostatnio widziałem - bezpretensjonalna i klimatyczna, a Ron Pearlman jako HB to klasa sama w sobie :)

Podzielacie powyższą tezę, czy może gav-tetryk dziecinnieje na starość? ;)
Awatar użytkownika
Gavein
Lord
Lord
 
Posty: 1132
Rejestracja: pn 19.11.2007 12:41
Lokalizacja: Anamasobia

Re: Hellboy

Postautor: Usagi » pt 30.11.2007 13:41

gav79 pisze:Podzielacie powyższą tezę


Podzielamy. Przynajmniej ja :D Film przez wielu uważany jest za jedną z najlepszych ekranizacji komiksu. Oglądałem go już dość dawno (kiedy wyszedł - 2004?), ale troszkę jeszcze pamiętam :wink: Pearlman faktycznie świetnie do tej roli pasował :D Przy dzisiejszych filmach typu Spidey 3 wypada znakomicie.
Awatar użytkownika
Usagi
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 99
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

Postautor: qba » pt 30.11.2007 20:43

ja równiez podzielam opinię :-) Hellboy to fajowa ekranizacja :-) A zatem panowie: wszyscy dziecinniejemy :-)
qba
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: pt 12.05.2006 11:55

Postautor: Burps » śr 17.09.2008 10:22

a jak druga część? ja jeszcze nie widziałem
Awatar użytkownika
Burps
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Postautor: Tigana » śr 17.09.2008 13:25

Burps pisze:a jak druga część? ja jeszcze nie widziałem


"Hellboy. Złota Armia" - nie będę ukrywał, ze jestem fanem komiksu o piekielnym chłopcu, chociaż czasami chce mi się wyć, gdy fabuła wciąż powiela te same schematy i rozwiązania. No ale to komiks. Druga część przygód Hellboya to bardzo luźna adaptacja komiksu - w sumie nie licząc postaci i samego BBPO nic ją z dziełem Mignoli nie łączy. Sama fabuła - taka sobie. Książe Elfów szuka starożytnego artefaktu, który pozwoli mu stanąć na czele tytułowej Złotej Armii. Cel - zniszczyć ludzkość i przejąć władzę nad ziemią. Oczywiście Hellboy i s-ka ma inne plany. Jest więc standardowo i ciut nudnawo. Tak naprawdę to film warto obejrzeć dla 2-3 scen (finał walki z Żywiołem, trollowy targ, atak wróżek zębuszek, Hellboy vs Krauss i wspólnego śpiewu Abe'a i Hellboya) , pięknych zdjęć i kostiumów, charakteryzacji i w ogóle wizji potworów. Widać tu rękę del Toro - w porównaniu z "Labiryntem Fauna" mamy to samo, ale więcej i lepiej. Szkoda, ze fabuła dużo gorsza.

Ocena 6/10
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości