Ulubiony Horror - strach się bać !

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Postautor: ASX76 » sob 22.05.2004 23:46

Moje ulubione horrory to :

- "Adwokat Diabła" ( REWELACYJNA fabuła , świetny klimat , trzyma w napięciu , bardzo zaskakujący , ładne efekty specjalne , znakomity Al Pacino w roli Szatana , piękne kobiety - zwłaszcza Charlize Theron ). Ten film nie ma ani jednej słabej strony. Moim zdaniem dzieło wybitne.

- "W Paszczy Szaleństwa" ( świetny scenariusz powstały na podstawie opowiadania H.F. Lovecrafta , trzyma w ciągłym napięciu , świetne aktorstwo Sama Neila , ciekawe efekty specjalne , bardzo sprawna reżyseria mistrza Johna Carpentera )

- "Ukryty Wymiar" ( ten film ma wszystko to , co bardzo dobrej klasy współczesny film grozy mieć powinien , choć pod koniec pojawia się pewien zgrzyt - sposób w jaki dowódca statku załatwia bestię trąci sporą przesadą )

- "28 Dni Później" ( rewelacyjny horror ze świetnym klimatem trzymający w napieciu od początku do końca. Reżyser nakręcił nawet 2 wersje zakończenia : jedną optymistyczną ( diabelnie mi sie nie spodobała ) , a drugą taką , jaka być powinna , czyli pesymistyczną ( ginie główny gieroj ).

- "Książę Mroku" oraz "Rzecz" J. Carpentera

Podobał mi się również "Underworld" z piękną Kate Beckinsale w roli głównej. 8)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Postautor: RaF » ndz 23.05.2004 12:27

Underworld to horror???
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: ASX76 » ndz 23.05.2004 15:39

To gdzie indziej byś go zakwalifikował :?: :?: :?:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Postautor: Gvynbleid » ndz 23.05.2004 16:55

Niestety Underworld nie zrobił na mnie takiego wrażenia jakiego oczekiwałem, faktycznie troszeczkę klimatu było, no i te wiadra krwi :D ale film ogólnie wydaje mi się że był przeciągnięty na siłę. Na wyróżnienie zasługuje scena gdy (wybaczcie nie pamiętam imion) przykuty wilkołak musi patrzeć na śmierć swojej ukochanej wampirzycy - na prawde poruszające.

Duże wrażenie zrobiły na mnie francuskie obrazy rodem z powieści "płaszcza i szpady" stylizowane trochę na gotyckie horrory, mowa oczywiście o Braterstwie wilków i Vidocqu - klimacik ot co :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: RaF » ndz 23.05.2004 18:25

Jak dla mnie Underworld to najzwyczajniejszy film akcji w klimatach podchodzących... a nawet nie - będących wręcz fantasy (a jak mi kto wyskoczy, że nie może być fantasy, bo nie ma elfów i krasnali, to się zastrzelę :P).
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 23.05.2004 18:54

Tak, horrorem tego filmu nazwać nie można. Niczym nie straszy, może brakiem błyskotliwości? Jak dla mnie kino akcji- matrixowa klepanina. Dotąd nie zebrałem się do obejrzenia.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: ASX76 » pn 24.05.2004 9:35

"Underworld" może i zbytnio nie straszy , ale momentami trzyma w napięciu i ogląda się go nader przyjemnie w czym duża zasługa urodziwej głównej bohaterki. I choć zbyt wygórowanych ambicji ten film nie posiada , to ma całkiem niezłą fabułę , szybką akcję i widowiskowe efekty specjalne. 8)

Skoro jednak opowiada o wojnie toczonej przez stulecia między Wampirami i Wilkołakami to zasługuje na miano horroru fantasy i myślę , że co do tego wszyscy się chyba zgodzimy... :?:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Postautor: Alganothorn » pn 24.05.2004 12:40

ja tam nie wiem, czy fakt, że jest o wojnie między wilkołakami a wampirami od razu świadczy o jego horrorowym charakterze...jak dla mnie to jeszcze o niczym nie świadczy - taki film można nakręcić jako kameralny dramat
:-)
co do gatunku, to amerykanie określają go m.in. jako action/fantasy/horror/thriller i chyba to najlepiej oddaje charakter...no, może poza tym 'thriller'
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Wotan » pn 24.05.2004 13:08

ten film pod pewnymi względami horror przypomina;-)
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Lilly » pn 24.05.2004 23:51

Ja bym Underworlda nie zaliczyla ani do horroru ani do thrillera. Szczegolnie grajac w WoD. Po prostu wampiry i wilkolaki nie przerazaja mnie juz w kinie od tych kilku lat, jak gram... bo probuje je zrozumiec...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Alganothorn » wt 25.05.2004 7:45

i tu się mylisz Lilly...
...no, przynajmniej ja tak uważam: każda istota, niezależnie od tego jak dobrze się ją pozna, może być przerażająca, kwestia odpowiedniego pokazania - to tak, jakbyśmy powiedzieli, że horrory z ludźmi nasnie przerażają, bo znamy ludzi...
nie przeraża takie sztampowe pokazywanie 'bestii', straszenie białymi przerośniętymi zębami i nadmiarem owłosienia na ciele, ale jestem dziwnie pewien, że horror z takimi bohaterami mógłby okazać się mocno skueczny...tyle, że z innym scenariuszem
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lilly » wt 25.05.2004 11:21

Alganothorn pisze:i tu się mylisz Lilly...
...no, przynajmniej ja tak uważam: każda istota, niezależnie od tego jak dobrze się ją pozna, może być przerażająca, kwestia odpowiedniego pokazania - to tak, jakbyśmy powiedzieli, że horrory z ludźmi nasnie przerażają, bo znamy ludzi...
nie przeraża takie sztampowe pokazywanie 'bestii', straszenie białymi przerośniętymi zębami i nadmiarem owłosienia na ciele, ale jestem dziwnie pewien, że horror z takimi bohaterami mógłby okazać się mocno skueczny...tyle, że z innym scenariuszem


Przyznam sie szczerze, ze mnie w horrorach bardziej przerazaja ludzie niz jakiekolwiek wyimaginowane istoty i moze dlatego takie podejscie. I masz racje, ze podstawa to scenariusz. Chodzi o to, ze z niewiadomych dla mnie przyczyn od pewnego czasu po prostu bardziej krytycznie podchodze do filmow z wampirami i wilkolakami w roli glowniej i moze dlatego sie ich nie boje. Underworld mi sie podobal, ale horrorem to on na pewno nie jest. A te filmy, ktore mialy byc horrorami z niesmiertlenymi w roli glownej przewaznie albo mnie zalamywaly, ale po prostu smieszyly (Drakula 2000 :lol:). A przy wypasnym scenariuszu nawet Micky Mouse moze byc straszny :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Alganothorn » wt 25.05.2004 11:33

bo chodzi o to, żeby przerażającymi były konkretne cechy danej jednostki, a nie fakt, że jest wilkołakiem/wampirem...
można sobie wyobrazić 'American Psycho' z nadnaturalem w roli głównej, gdzie najważniejsza nie byłaby ta 'inność', ale indywidualne cechy bohatera;
rzecz jasna jest i całą masa horrorów przerażających stereotypem z monstrami w roli głównej, ale mnie zawsze bardziej przerażało zło czające się w inteligencji, niż w sile, kłach, szponach, mackach itp, itd
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Tyhagara » pt 06.08.2004 20:44

Na stronie serwisu internetowego Stopklatka, pojawił się artykuł w którym możemy przeczytać, jaki jest Wzór matematyczny, na horror idealny
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Umbra » sob 07.08.2004 3:15

Według mnie "Underworld" jest filmem słabym. I to nie jest przecież horror :wink: Film akcji z "mrocznym" klimatem i tyle.
Ostatnie dobre horrory jakie oglądałem:
"28 Dni Później" - film ma świetny nastrój, i ciekawą fabułę. A niektóre sceny są naprawdę porażające, jak ta, w której główny bohater (imienia zapomniałem) znajduje się w kościele, a od drugiej strony drzwi dobiegają dziwne odgłosy. Ksiądz, który przez nie przebiega, jest naprawdę genialny - przerażający i groteskowy.
"Drapieżcy" - horror kostiumowy. Nie ma wielu rzeczy, których można się w tym filmie bać, ale bardzo mi się podoba, i uważam, że to dobry film. Przede wszystkim ma naprawdę świetny nastrój kanibalizmu, a wiele elementów w filmie potęguje ten klimat.
Starsze dobre horrory:
"Szczęki" - fakt, teraz to on straszny nie jest, ale to naprawdę dobry film, no i horror.
Kurde choć dużo ich nie było, to gdybym dłużej pomyślał, na pewno by się coś znalazło. Wiele jest horrorów, które miały potencjał i czasami zdarzające się dobre sceny, przy których mozna się było "wzdrygnąć" ale ogólnie już nie są tak dobre. Np. Ring (wersja Amerykańska) gdzie scena, kiedy dziewczyna wchodzi do pokoju a jej oczom ukazuje się telewizor jest naprawdę doskonała. Chodzi mi o minę tej dziewczyny - przerażająca, razem z tym przybliżeniem kamery. Ach piękna scena, dla takich warto oglądać filmy 8)
Jak pomyślę, to dopiszę tu inne pozycje, które warto obejrzeć.
Kino Tarantino Rulez
Gwiezdne Wojny także Rulez
Poza tym to Kraków Rulez
I jeszcze kilka innych rzeczy;)...
Awatar użytkownika
Umbra
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 39
Rejestracja: pn 27.10.2003 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Bloody » sob 07.08.2004 3:50

Według mnie "Underworld" jest filmem słabym. I to nie jest przecież horror Film akcji z "mrocznym" klimatem i tyle.


A moim zdaniem film był zarąbisty :D. Motyw Romea i Julia mi sie podobał ( mowa o wilkołaku i wampirzycy, tej co została spalona ) po za tym pomysłowośc jeśli idzie o sprzęt do walki itp. Ukazanie wampirów jako rozbestwiona szlachta, no i fakt że kręcono to w Budapeszcie też dodaje klimatu :). Co do drugiej części tekstu to fakt, horror to z tego nie jest hehe, ale ja tam horrorów nie lubie, bo nie bardzo straszą :roll: , chyba że tandetnym wykonaniem :? .
Ostatnio ogladałem cosik na podstawie S. Kinga, może nie straszyło ale było fajne :) pozdro
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: śr 10.03.2004 4:38
Lokalizacja: Wieszowa

Postautor: Gvynbleid » sob 07.08.2004 10:26

Jak tak patrzę z perspektywy czasu to myślę że horrory przy których najbardziej się bałem to te z serii Piątek trzynastego, było to co prawda parę lat temu a ja nie umiałem jeszcze dobrze przeliterować słowa sience fiction :D ale to nie zmienia faktu że właśnie po filmach z Jasonem w roli głównej miałem problemy z zaśnięciem :D. Ostatnio w nocy skacząc po kanałach wpadłem na jeden z tych odcinków i powiem wam że na prawdę nie były złe, może bardzo ambitne nie ale siekiera wbita w twarz mimo wszystko robi wrażenie. Z bardziej ambitnych obrazów z pewnością cała seria "Aliens" - ten element zaskoczenia... chwila ciszy.......i już jakiś marines ma wygryzione pół czaszki :D; "6 zmysł" - film genialny a zwłaszcza rola Haley'a Joel Osment'a (ten mały chłopiec) - szkoda że oskara nie dostał bo mu się należało. I to było chyba na tyle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Breja » pn 09.08.2004 14:34

To bedzie zapewne "Lśnienie" Stanleya , z Jackiem "Demonicznym" Nicholsonem.
Dla garstki forumowiczów którzy nie wiedzą co to za film : klasyk gatunku z pięknymi pejzarzami.Więcej nie powiem bo i po co?Nazwisko reżysera , nazwisko odtwórcy głownej roli i plakietka "klasyk gatunku" to moim zdaniem jak najbardziej wystarczająca rekomendacja.

Mój bliski kumpel pracuje w tym hotelu...
Uważaj na siebie Łukasz... :twisted:



REDRUM
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: czw 20.03.2003 0:34
Lokalizacja: z dupy

Postautor: RaF » pn 09.08.2004 15:48

Czemu zapewne? :P Mało to powieści Kinga ekranizowali?
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Breja » pn 09.08.2004 16:00

Znaczy sie mie chodziło ło to że to zapewne mój ulubiony horror :mrgreen:
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: czw 20.03.2003 0:34
Lokalizacja: z dupy

Poprzednia

Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron