Seriale, X files, czynnik Psi..

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Seriale, X files, czynnik Psi..

Postautor: Vampdey » sob 04.01.2003 23:32

Co sądzicie o Archiumum x? ten serial jest jush kultowy, pierwsze sezony były świetne, potem niestety było coraz gorzej... Co sądzicie o nim, o poszczególnych sezonach, filmie kinowym, książkach oraz końcowej klęsce? A czynnik PSI? Szczerze mówiąc mole go od X files, pierwsze odcinki były mistrzowskie... :)... Zapraszam do dyskusji :D
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: meri » sob 04.01.2003 23:41

zgadzam sie, X files najpierw swietne a potem coraz slabiej i slabiej.. Czynnik PSI to zupelnie odrebna rzecz jak dla mnie, bez spiskowej teorii (przynajmniej w 1 seriach, tutaj tez z uplywem czasu coraz dziwniejsze te odcinki, jaby nie wiedzieli juz co robic...) i mniej hmm.. mroczne ;)
ale jesli chodzi o tego typu seriale ogolnie, to jak dla mnie zdecydowanie wygrywa Millenium :) Ogladalam wszystkie odcinki jakie tylko byly, a zakonczenie tez bardzo mi sie spodobalo :)
jest jeszcze hmm.. 'Pierwsza Fala' bodajze... tez niczego sobie...
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: Lechu » ndz 05.01.2003 0:30

I ja też się zgadzam, Xfilesy były ciekawe na pczątku, ale teraz to się zrobił tasiemiec który już mnie nie bawi, nawymyślali już tam tyle ze pewnie się sami w tym pogubili, o widzach nie wspominając. Widziałem tylko serial, kinówy i książek nie widziałem, może gdyby ten serial był ciekawszy to bym się zainteresował. Faktem jednak jest że Xfilesy były pierwszym takim serialem i pocżatek był świetny.
Innych seriali tego typu nie oglądam, Xfilesy były pierwsze i jedyne a potem mi to wszystko już zbrzydło i nic więcej z tych kategorii nie widziałem. Wogóle jeśli chodzi o seriale to albo nie mam czasu na nie albo mnie nie interesują :roll:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Wotan » ndz 05.01.2003 0:36

Jeśli ktoś nie widział jeszcze to polecam serial "Królestwo" Larsa von Triera (dostępny na kasetach). Jest połączeniem X Files, Twin Peaks i ... Ostrego Dyżuru, tak można by ten serial określić. W każdym razie ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Mnie się podobał, głównie ze względu na mnogość wątków i niesamowite sytuacje, w które każdy odcinek wprost obfituje.
No ale moim ulubionym serialem i tak pozostaje nieśmiertelny Twin Peaks Davida Lyncha.
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Chomski » ndz 05.01.2003 1:14

W Twin Peaks latwo bylo sie pogubic. Strasznie pokrecony byl ten serial.
Co do Aktuf XXX, zgadzam sie z przedmowcami.

Pozwole sobie dolozyc jeszcze 2 tytuly, ktore mi bardzo zapadly w pamiec: Po tamtej stronie (1 sezon - drugi byl juz troche za bardzo zamotany) i Gwiezdna eskadre (miala swoj klimat, ale zostala zdjeta z anteny - 1 serial, w ktorym walki w kosmosie wygladaly sensownie!)
Ostatnio zmieniony ndz 05.01.2003 1:35 przez Chomski, łącznie zmieniany 1 raz
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Avathar » ndz 05.01.2003 1:17

Czynnik Psi a X-Files róznią się jedną rzecza.
Moim zdaniem PSI nie ma tego klimatu co X. Ale ogólnie nie lubię takich filmów (cienias jestem:P)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: ynst » ndz 05.01.2003 1:33

Akta X faktycznie sie popsuly. Chociaz nie widzialem najnowszych odcinkow (po zmianie aktorow), wiec nie wiem czy cos sie polepszylo, ale na to nie licze.
Tworca X files zabral sie za Roswell co juz jest totalna kleska.
Jesli chodzi o Twin Peaks to tylko wersja kinowa. Serial byl zbyt pokrecony jednak.
A Millenium to faktycznie dobry serial. Kazdy odcinek mial to cos.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Vampdey » ndz 05.01.2003 11:02

Wiecie, X files było swietny, póki nie zaczeły się odcinki łączące się z kolejnymi. To, że każdy pierwszy był odrębną całością, w nim mulder rozpatrywał jedną sprewę, w tymm była jego siła. Siadałeś przed TV, zadowolony, że mimo że poprzednich nie oglądałeś, teraz masz przyjemny mini horrorek na wieczór. Potem zaczeły sie teorie spiskowe, niby powrót siostry muldera, i to w czym była siła serialu, kazdy odcinek nie był czym innym.
Co do Czynnik PSI... Był świetny, takie pocieszenie, gdy x files spadało na psy :D... Te sprawy, które miała rozwiązać grupa naukowców były naprawde fascynujące, od trójkąta bermudzkiego, po kosmitów, którzy klonowali ludzi, oraz miejsce w lesie, gdzie ludzie w zdumiewającym tępie się starzeli... Niestety, z Czynnikiem psi stało sie to samo z X files, te same powody klęski...
Teraz nie znam jush nic tego typu, co mozna byłoby spokojnie wieczorkiem obejrzeć
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » ndz 05.01.2003 13:10

Cóz , ja jakoś nie zauważyłem żeby X-Files schodził na psy. Faktycznie denerwujące były niektóre wątki ale zawsze.
Co do Psi to dla mnie wogóle inna bajka. Jakby trochę ... hmmm....inna ? nie to złe słowo. Psi ma inny klimat, jak pisałem w poprzednich postach , mniej mroczny , a historie były naprawdę dziwne.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » ndz 05.01.2003 13:14

A dla mnie schodzi i to ostro. Kiedyś to przynajmniej było ciekawe, a teraz w kółko te same motywy, jak w nędznym serialu ala "moda na sukces" ten się skumał z tym, ten tego zabił, ten okazuje się zdrajcą, ale jednak ten co go zabił jest dobry i tak w kółko, że nie wspomnę o odcinkach nie powiązanych ze sobą, które tylko powielają stare pomysły.

Może takie wnioski mi się nasuwają bo ten serial już dawno temu mi zbrzydł i przestał być ciekawy...
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Chomski » ndz 05.01.2003 14:45

Amerykanie nie wiedza, kiedy przestac. Seriale brazylijskie mimo ze dlugie, kiedys sie koncza a te mejd in usa? NIGDY! bo po co? poki zarabiaja, to beda leciec i tym sposobem mamy 2000000 odcinkow mody na sukces, 15 czesci planety malp, 12 parszywych 12tek itd...
Przeciez nie byloby kolejnych gwiezdnych wojen (1 czesc [ep1] byla do dupy, ale i tak zrobili nastepne) ani hairy pottera. W USA robi sie filmy i seriale nie z pasji, ale dla kasy!
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Klarkash-ton » ndz 05.01.2003 14:49

Najwiekszy fun bedzie jak po 3 czesciach LOTRa nakreca kolejne :mrgreen:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Chomski » ndz 05.01.2003 14:58

taaa. LOTR4: Nilfgaard Strikes Back ;) wielka kooprodukcja z Heritage Films :lol:
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Lechu » ndz 05.01.2003 15:00

Lord of the Rings XVIII - Sauron jr Strikes Back :wink:

Chomski ma rację, coraz więcej sequeli, prequeli, remakeów. Wszystko dla kasy... Seriale ciągną się w nieskończoność, no bo kasa leci dalej. W tym roku przecież ile tego było. A jeśli zrobią coś innego, niby nowego, to jest to żenada i też robiona dla kasy.

Dlatego ja podziękuję, zostanę przy anime.

EDIT - Panie Chomski, znów mnie Pan wyprzedził :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Howler » śr 19.02.2003 14:12

Nawiazujac do tematu Xsow itd. to co sadzicie na temat Millenium. Praktycznieznow spolka Carter i Snow,ale troche mroczniejsze (lepsze?). Co zas do kontynuacji...Ogladaliscie moze "Army of darkness" z Brucem Campbell'em?Kazda z 3ech czesci byla rownie dobra co poprzednia,a ostatnia (wlasnie Armia Ciemnosci) najbardziej wbila mi sie w pamiec, pomimo iz byla to seria filmow klasy B z lat '80tych (zdaje sie)...W kazdym badz razie trzymajcie sie cieplo,i aby was Szaraki nie nawiedzaly (no chybaze lubicie :lol: )
Awatar użytkownika
Howler
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: pn 17.02.2003 14:43
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Vampdey » czw 20.02.2003 13:07

A pamiętacie "po tamtej stronie" (ew. znacie?) ? Ja pamietam ostatnią emisję w Jedynce, nie wiem ile lat temu... Nic o serialu nie skrabnałem bo zapomniałem. Pamięć odświerzyła raklama nowej emisji jush od jutra...
Serial dziwny, kazdy odcinek nie jest czymkolwiek powiązany z poprzednim... A sprawy omawiane w im? Kosmici, nieśmiertelność i reszta :). Co sadzicie o "po tamtej stronie"?
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Sorden » sob 22.02.2003 22:00

hmm... Serial (Po tamtej stronie) byl o tyle dobry, ze zaskakiwal niemalze kazdym odcinkiem... bardzo milo go wspominam...
Jesli chodzi o Archiwa X... hmm... Mam mieszane uczucia co do tego filmu... Poczatki byly niezle... ale pozniej kompletnie spir...... caly serial.
Czynnika PSI nie ogladam, bo mnie nudzi... Milenium... nie widzialem...
Pamięć odświerzyła raklama nowej emisji jush od jutra...

Kiedy to leci ??? i o ktorej ???
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Vampdey » ndz 23.02.2003 16:25

Na jedynce ciągle reklamy lecą... Nie pamiętam kiedy dokładnie wyświatlany, z tym piątkiem sie pomyliłem chyba :>...
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Alganothorn » ndz 09.03.2003 10:14

ostatnio seriale oglądałem na 'channel 5', więc będę posługiwał się angielskimi tytułami - sorry, nie jestem pewien, jakie są polskie :-(
millenium - baaardz lubię, zwłaszcza aktualnie nadawane (frank zupełnie siwy, 'duża' rola jego współpracowniczki...)
x - files - po odejściu duchovnego nawet nieźle się zapowaidało, ale nie jest tak różowo, jak miałem nadzieję...nie jest też i tak źle; generalnie - nic nowego nie napiszę na jego temat, bo macie rację :-)
brimstone - policjant zesłany na ziemię, żeby ścigać zbiegłe dusze z piekła - lubię i klimat i muzykę i aktorów...i przewrotne poczucie humoru
angel - nie cierpię, jeśli nie obejrzę, ale jeśli mam czas, to z przyjemnością...
po tamtej stronie - taaak, pamiętam, jeśli mają powtarzać, zacznę oglądać na nowo seriale w telewizjach polskich :-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: marek » sob 12.04.2003 17:41

mnie tam się podobały odcinki po odejściu muldera. w szczególności, kiedy wprowadzili monicę reyas. film znów stał się tajemniczy, ale niestety również komiczny. zdenerwowało mnie tylko to, gdy wprowadzili skinera jako głównego bohatera. po co to zrobili? wyszło trochę tandetnie.
THE CHAMBER OF SECRETS WAS CLOSED - ENEMIES OF THE HIER, YOU ARE SAFE.
taki sobie markowy blog:
www.marmatmi.blog.pl
Awatar użytkownika
marek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: sob 12.04.2003 17:32
Lokalizacja: Slytherin of course!

Postautor: Vampdey » śr 24.03.2004 19:06

Od jakiegoś czasu na Tele 5 (żałosny kanał ;)) leci od początku Czynnik PSI... Pomieszane, powtórka odcinka nie wczorajszego tylko sprzed miesiąca, inne mają powtórzenia po kilka razy a inne wcale ;). Jednak mimo przeszkód i braku czasu staram sie oglądać codziennie.
Cóż - są odcinki zahaczające o kicz i tandete (klonowanie i dziko-człowiek, wyglądał tragicznie, godzilla mi sie na myśl nasuwa, o fabule nie mówiąc ;)), ale są poprostu mistrzowskie (dziesiejszy, poprostu nie moge tej fabuły opowiedzieć; czy o krasnoludkach z lasu o niezbyt przyjaznych zamiarach :)).
Do telewizorów ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Tyhagara » śr 24.03.2004 21:20

Zapominacie o wspaniałym serialu "Strefa mroku", który leciał dość dawno w programie pierwszym. Potem wznowili odcinki ale nie na długo. Ten film miał niesamowity klimat, a każdy odcinek chłonełem jak film fabularny.
Moimi ulubionymi są też X-Files i Twin Peaks. Niestety żadnego nie skończyłem oglądać bo nasza telewizja wspaniałomyślnie nie zakupiła wszystkich odcinków. A potem kiedy wypadłem z obiegu, to jakoś tak mi się nie chciało.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: eddie » pt 26.03.2004 8:58

Wedlug mnie X files ma najlepszy klimat w tego typu seriali bodajze teraz na dwojce puszczaja
Brzask rozrywa cię!
Uwalnia zło...
Wijesz się jak wąż...bo czeka ktoś, przed kim...
...starasz się...
...uciec?
Awatar użytkownika
eddie
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: czw 25.03.2004 20:30
Lokalizacja: Mrągowo

Postautor: Alganothorn » pt 26.03.2004 9:07

Tyhagara:
Twilight Zone - faktycznie, znakomita pozycja, wyjątkowa ignorancja z mojej strony, że go pominąłem...on miał nie tylko odcinki w ramach serii, były też takie większego kalibru filmy wchodzące w skład 'rodziny strefy mroku' - niesamowita sprawa...a jak się popatrzy na nazwiska reżyserów, to przestaje się człowiek dziwić, dlaczego tak wysoki poziom był;
Twin Peaks to dla mnie nieco inna bajka - tak jak samo kino Lyncha jest nieco odrębnym rozdziałem kinematografii, ale to chyba pierwsza pozycja telewizyjna, która mnie solidnie przykuła do ekranu, która sprawiła, że wychodzenie nocą do lasu przez jakiś czas obarczone było dodatkowymi wrażeniami...
czynnik psi, czyli psi factor mnie rozczarował: po pierwszych seriach całkiem, całkiem, pojawiły się tak żenująco beznadziejne odcinki, że czekało się do końca każdego, żeby powiedzieli 'ha, to byłtaki żarcik', albo 'przepraszamy, scenarzysta ma wolne, więc scenariusz napisała firma cateringowa'...nic z tego, poziom stałsię tak nierówny, że przyjemność z oglądania spadła niemal do zera
:-(
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: eddie » pt 26.03.2004 12:57

ja niemialem jeszcze okazji poznac Twilight Zone na jakim kanale ten serial lecial??
Brzask rozrywa cię!
Uwalnia zło...
Wijesz się jak wąż...bo czeka ktoś, przed kim...
...starasz się...
...uciec?
Awatar użytkownika
eddie
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: czw 25.03.2004 20:30
Lokalizacja: Mrągowo

Postautor: Lilly » ndz 28.03.2004 0:54

X-Files:
Rzeczywiscie, najlepsze sezony to te na poczatku. Pozniej niestety zrobila sie lekka zamota i w zasadzie juz nie bylo wiadomo, o co chodzi - ewidentny etap braku pomyslow, kiedy jest zapotrzebowanie na ciag dalszy. Chociaz pamietam jeden odcinek, ktore mnie tak przerazil, ze przez dlugi czas jeszcze po jego obejrzeniu jakos dziwnie sie czulam. Byl to ten o operacjach plastycznych w szpitalu, w ktorym jeden z lekarzy byl jakims czarownikiem - czy cos w ten desen - i zabijal ludzi, zeby przedluzyc sobie zywot zmieniajac przy tym twarz. A co gorsza - nie robil tego sam, lecz wprowadzal innych lekarzy w pewien rodzaj hipnozy. Motywy, gdzie koles szoruje sobie rece szczoteczka do krwi, kiedy pacjentowi oddesano wnetrznosci przyrzadem do odsysania tluszczu, albo przepalili babce glowe laserem do jakiegos zabiego kosmetycznego po prostu mnie zabily. Nigdy wiecej nie chcialabym tego odcinka obejrzec, bo jeszcze dzisiaj na jego mysl robi mi sie niedobrze...

Czynnik PSI:
A to jest bardzo przyjemny serialik. Nic dodac, nic ujac. Milo sie oglada, a ze ja lubie taka tematyke, to tylko zaluje, ze nie moge go sobie we Wrocku poogladac. Ale jak jestem w domu, to zawsze :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Alganothorn » pn 29.03.2004 9:58

'mroczna' tematyka stała się bardzopopularna ostatnio...
co i rusz trafiam na jakieś seriale w tych klimatach, nijak jednak żaden nie może mnie zainteresować ani akcją, ani grą aktorską, ani tematyką, ani nawet ujęciem tematu...
straszne!
od biedy 'Witchblade', ale to już jest niemal karykatura i autoparodia momentami...
cóż, na całe szczęścia mam co robić ciekawszego, niż oglądać telewizję, jakaż ulga...
:-)
a swoją drogą - jakieś zupełnie nowo kręcone seriale przykuły waszą uwagę?
pozdrawiam
ps. eddie - Twilight Zona leciał chyba na fox'ie w stanach (nie jestem pewien), u nas kilka lat temu na tvp2 (jestem niemal pewien), ostatnio albo na channel 5 (angielski), albo szwedzkiej czwórce
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości