Bajki inne niż wszystkie :D

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Bajki inne niż wszystkie :D

Postautor: Vampdey » śr 01.01.2003 12:09

Może to topic mało związany z fantastyką, ale mi sie wydaje interesujący :D... Każdy zna kreskówki takie jak np. South Park... Co sądzicie o takich produkcjach? Czy moga to być fajne komedie, czy są one całkowicie bezmyślne i nie warte patrzenia?
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: '//iedzmin » śr 01.01.2003 12:34

w kreskowkach mozna wg mnie przekazac cos wiecej niz w normalnym filmie. A jesli chodzi o SP to dobra chamska komedia. Lubie kreskowki ale ambitne - myszka miki i kaczor donald mnie nie ruszaja.
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Lechu » śr 01.01.2003 12:58

Wiedzmin_666 pisze:w kreskowkach mozna wg mnie przekazac cos wiecej niz w normalnym filmie. A jesli chodzi o SP to dobra chamska komedia. Lubie kreskowki ale ambitne - myszka miki i kaczor donald mnie nie ruszaja.


Wiedzmin, chłopie, czytasz w moich myślach. Zaczynam się poważnie bać :) Wszystko co rzekłeś to szczera prawda.
A pamiętacie Simpsonów?
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: '//iedzmin » śr 01.01.2003 13:03

Lechu pisze:Wiedzmin, chłopie, czytasz w moich myślach. Zaczynam się poważnie bać :) Wszystko co rzekłeś to szczera prawda.
A pamiętacie Simpsonów?


khekhekhe czujesz re5pect ? : :lol:
Nie nadarmo mowia mi - Wielki Majkelus Nostradamus Czytanus w Myslus- aka Wiedzmus

Simpsoni rox. Najlepszy byl Homer :P

:Imię: Homer J. Simpson
Wiek: 36 lat
Waga: Około 250 lbs
Rodzina: Jego żona to Marge. Ma trójkę dzieci: Bart, Lisa i Maggie. Jego ojcem jest Abraham (Grandpa), który mieszka w Springfield w domu starców, a jego matka, Penelope, ucieka przed wymiarem sprawiedliwości.
Zawód: Kontroler bezpieczeństwa w elektrowni atomowej.
Ulubione jedzenie: Pączki, chrupki, Krusty Burgers, ser amerykański, steki
Ulubione napoje: Piwo "Duff"
Hobby: Siedzenie przed telewizorem i picie piwa, przebywanie w Moe's Tavern
Ulubione słowa: "D'oh!", "Why you little ---!", "Mmm ... (fill in anything that's edible or non-edible)" "
(txt ze strony www) 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Vampdey » śr 01.01.2003 13:06

tak tak.. Simpsonowie :D. Co to Simpsonów i South Parku - jestem fanem tych kreskówek, tej drugiej w szczególności... Nie jest to zwykłe bluźnienie na ekrenie, ten humor jest wyrafinowany, ma pełno odniesiem do polityki, oraz społeczeństwa :). Zwykły bachor siedzący przed TV będzie sie śmiał z samego faktu ilcznych blużnierstw, a nie sensu dowcipów. Oglądając ten serial/film kinowy trzeba być przygotowanym że będzie on trafnie szydził z naszej narodowości, wiray, itp :). Dla mnie to miła rozrywka :P
Ostatnio zmieniony śr 01.01.2003 13:08 przez Vampdey, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: '//iedzmin » śr 01.01.2003 13:08

Szydzenie z cudzej wiary jest dla ciebie mila rozrywka ? :lol:
(tak sobie lapie cie za slowka :) )
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Vampdey » śr 01.01.2003 13:09

Wiedzmin_666 pisze:Szydzenie z cudzej wiary jest dla ciebie mila rozrywka ? :lol:
(tak sobie lapie cie za slowka :) )

Nie to miałem na myśli, dobrze wiesz :D
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: '//iedzmin » śr 01.01.2003 13:11

Vampdey pisze:Nie to miałem na myśli, dobrze wiesz :D


Wiem wiem to byl zart :).
tak btw: widziales serial SP ? - nie wiesz skad mozna sciagnac odcinki + napis or dubb ?
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Lechu » śr 01.01.2003 13:12

Hmmm ja w southparku nie doszukuję się żadnych odniesien do wiary czy polityki, po prostu śmieszy mnie głupota serialu. Simpsonowie bardziej mi odpowiadaja, są bardziej naturalni i normalni :)

Ulubione napoje: Piwo "Duff"

Przez jakiś czas sprzedawano piwo "Fudd", ale zaczęli ślepnąć od tego chłopi :lol:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Vampdey » śr 01.01.2003 13:15

Wiedźmin, Kazaa :). Słodki programik, wyszukuje poszczególne odcinki, poprzez wpisywanie nazw poszczególnych, a spis nazwy mam stąd: http://southpark.nextweb.pl/... Napisy sciągam z tej samej strony :)
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lechu » śr 01.01.2003 13:18

Z kazy kumpel swego czasu ciągnął namiętnie odcinki Beavisa i Butt-heada. Głupie ale również ubaw niezły :lol: :lol:

I am the Great Cornholio! Are you threatening me?
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Vampdey » śr 01.01.2003 13:22

Chciałem jeszcze dopisać że to co mnie urzekło w South Park, to sama grafika i przedstwaienie postaci :). Paczka głównych postaci jest słodka :). A głos Cartmana rządzącego się nad innymi ^_^
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: '//iedzmin » śr 01.01.2003 13:23

Vampdey pisze:Wiedźmin, Kazaa :). Słodki programik, wyszukuje poszczególne odcinki, poprzez wpisywanie nazw poszczególnych, a spis nazwy mam stąd: http://southpark.nextweb.pl/... Napisy sciągam z tej samej strony :)


dzieki!
raczej nie kozystam z kazy bo to jeden wielki spyware ale moze sie przelamie z firewallem na wysokich restrykcjach :/
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Avathar » czw 02.01.2003 15:18

Moją ulubioną bajką jest czeski Pan Krecik :)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » czw 02.01.2003 15:39

czeski Pan Krecik


To on jest Pan, czy to ja o innej bajce myśle? :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » czw 02.01.2003 15:43

no może nie Pan , ale ja go tak nazywam (takie małe śmieszne zwierzątko)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: '//iedzmin » czw 02.01.2003 17:27

DYSSKRYMINACJAA KRECIKA!!! On nie jest smieszny!! ON JEST ZABAWNY.
Krecik - glowna baja w Czech Rep. - nawet dzieci uswiadamia... o pszczolkach i motylkach... :] - seryo ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 694
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Postautor: Avathar » czw 02.01.2003 17:30

Wiedzmin_666 pisze:DYSSKRYMINACJAA KRECIKA!!! On nie jest smieszny!! ON JEST ZABAWNY.
Krecik - glowna baja w Czech Rep. - nawet dzieci uswiadamia... o pszczolkach i motylkach... :] - seryo ;)


Ja nie miałem nic złego na myśli :P
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Shizm » pt 03.01.2003 16:25

Ja kiedys lubowqalem sie w takich produkcjach ale jakos od kilku latek nie mam na to czasu, choc SP ogladalem 4 razy. Cos takiego jak Celebity Deathmatch to jest juz pelna kwitesecja takich dziel--ale fajne bylo nie :mrgreen:

Apropo krecika to :snipersmile:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Chomski » pt 03.01.2003 19:20

A ja praktycznie tylko kreskowki ogladam... i to z wielu powodow, ktore postaram sie ponizej wymienic.

Po zastanowieniu, doszedlem do wniosku, ze najlepiej bedzie pisac w punktach.

1) Kreskowki z Cartoon Network. Ogladam wszystko, co jest w stylu Chojraka albo wystepuje tam Zly Pan Bez Spodni. Dlaczego? Sa oryginalne, zawieraja odwolania, ktore dzieci niekoniecznie zrozumieja, lecz wcale nie zakloca to odbioru tych bajek. Nie maja nic wspolnego z obecnymi wydarzeniami, ktore coraz bardziej zaczynaja mnie nudzic, bo sa zwyczajnie monotonne (wojna-wypadek-wybory-wojna...)

2) Beavis & Butthead - kapitalne i wciaz mi sie podobaja. Sciagnalem sobie nawet kiedys cala plyte. Ze wzgledu na swoja specyfike nie kazdemu sie podobaja i nie kazdy rozumie angielski (?), jakim sie posluguja.

3) South Park - kiedys bylem fanem, a teraz trzymam sie od nich z daleka. Zaczela mnie odrzucac ich amerykanskosc i ciagle wymachiwanie flaga. Wiem, ze nie takie sa intencje autorow i ze probuja sie nasmiewac z Busha i jego wojen, lecz i tak pod koniec odcinka mozna sie dowiedziec, ze choc amerykanie sa glupi, to i tak wciaz sa Rasa Panow... Nie lubie, jak sie ktos ciagle wywyzsza, wiec pozegnalem sie z serialem. Smieszy Was patrzenie na kraje takie jak nasz, jak na "Meksyk Europy"?

4) Simpsonowie - lubie, choc ciezko jest mi ich zlapac w telewizji.

5) Dodam jeszcze cala mase kreskowek w stylu Prawdziwe Ducholapy i Transformery, ktore od lat mam na wideo i mam do nich po prostu sentyment :)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: hops » ndz 05.01.2003 9:37

Wiedzmin_666 pisze:raczej nie kozystam z kazy bo to jeden wielki spyware ale moze sie przelamie z firewallem na wysokich restrykcjach :/


Kazaa Lite v2.0.2 jest bez Spyware'ów i w dodatku ma SpeedUp'a, co dadatkowo poprawia komfort ściągania.

A odcinki z WWW można ściągać ze strony http://www.southparkx.net/?id=episodes <<-- obecnie sezony 3,4,5,6. Miałem zapisane linki to pierwszych 2 sezonów. Jak znajde to napisze.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Vampdey » wt 14.01.2003 18:38

The Return of the Fellowship of the Ring to the Two Towers... To jest tytuł pewnego odcinka south parku, który miałem okazje obejżec ostatnio :D... jak nie trudno sie domyslić, film parodiuje fragmenty WP :). Polecam za wprawdzie niewybredy humer, ale ciekawe odniesienia do WP, wyszydzanie nazwenictw, dużej ilosci nazw własnych w dziele Tolka :). Po obejrzeniu tego odcinka zdałem sobie sprawe jak komicznie mogą wyglądać fani WP i innych dziel fantasy ze swoimi światami :)))... Mamy tu określenia Smoki z Rivendell, czarodziej Guthergum (czy jakoś tak, chodzi o gandalfa), i elfy za gór jakiś tam, równie smieszna nazwa :)
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: hops » wt 14.01.2003 21:21

Właśnie obejrzałem powyższe :) Autentycznie rozwala :)
Cartman jako Gandalf jest niesamowity :) A Butters jako Gollum, niesamowicie podobny do pierwowzoru :) Poza tym, jeden z tekstów rządzi:
"Cartman: What are you doing?
Grupa bawiązych się dzieci: We are playing Harry Potter.
Cartman: Ha! Fags!"

Autentycznie popłakałem się ze śmiechu, chociaż humor nie w moim guście :) Anyway, polecam. Epizod można ściągnąć ze strony www.southparkx.net :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Chomski » śr 15.01.2003 21:45

Rzeczywiscie fajny, lecz do SP juz sie raczej nie przekonam. Niech sobie sami machaja flaga i sa 'dumni' z tego, ze sa...
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: EmpE Lathspell » pt 24.01.2003 18:42

Ile jeszcze razy mam powtarzać, że Kubuś Puchatek jest najlepszy?!

A gumisie, hrabia kaczula, królik bucks i sylwester z tweete.
No, a nie powiesz Wiedźmaku, że Pluto nie jest ambitny. Taki pan bobek z Parku nie dogównuje mu, sory nie dorównuje.

A tabaluga - arktos jest spoko. Inspektor gadget, tom i jerry też mają swój styl. A... dobra dam wam sznse - mówcie dalej :arrow:

Dobra wymienie jeszcze smurfsy i pszczółkę maje - bajki mej młodości (a kiedy ona się zkończy bo po 14 latach nie zdążyła).
"Dobry elf, to martwy elf."
Marszałek Milan Raupenneck
"Dobry marszałek, to martwy marszałek"
Generał EmpE Lathspell
EmpE Lathspell
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: wt 15.10.2002 15:22
Lokalizacja: Stumilowy Las

Postautor: Jander » pt 24.01.2003 20:22

Po waszych postach wnioskuje:
nikt nie ogladal Reksia :!:
przeciez to klasyka i jeszcze leci w tv :!:
Hańba :!:
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: meri » sob 25.01.2003 16:31

Jander hehe.. a przygod kilka wrobla cwirka? ;PPP zaczarowany olowek? ;PP wodnik szuwarek? :PP
ale i tak sasiedzi rulez ;P a niedawno to gdzies mi tam jeszcze krecik i rumcajs mignal ;>
Bo ja zla kobieta jestem ];>
meri
Lady
Lady
 
Posty: 107
Rejestracja: sob 28.12.2002 22:21
Lokalizacja: krakow

Postautor: D.Kain » sob 25.01.2003 19:49

Southpark rządzi. Najlepszy jest Cartman. Podobają mi się też Butters i Timmy. Niektóre odcinki oglądam po kilkadziesiąt razy, takie są dobre (np. "Proper condom use","Ikes wee wee" czy "Fat camp"...) POLECAM!
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Chomski » pn 26.05.2003 11:31

A skoro już jesteśmy przy temacie kreskówek, to czy ktoś może ma jakieś kreskówki na HDD? Interesują mnie te z CartoonNetwork (I.R., Edy, Bliźniaki itp..)
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Altamira » pn 26.05.2003 18:34

Cartoon Network to najlepszy kanal w telewizji :mrgreen:

Najbardziej lubie Smamuraja Jacka...świetny jest..
Pozniej blizniaki, Edki, atomowki, Johny Brawo :mrgreen:
X menow tez da sie ogladac :) :)
A jedną nóżkę przyszytą miał krzywo... :robot:
Altamira
Lady
Lady
 
Posty: 81
Rejestracja: śr 23.04.2003 15:31

Postautor: hops » pn 26.05.2003 18:35

Ja mam 2 sezony Futuramy. Ściągam 3ci.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Nain Wieczny Tułacz GM » pn 26.05.2003 18:58

ja katuje sie wilkiem i zajacem juz 16 rok zycia. puszczam od tyłu i szukam podtesktów...w kreciku jka tak robilem dowiedzialem sie kiedy bedzie koniec swiata i ze zniszcza world trade center :wink:
There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying
Awatar użytkownika
Nain Wieczny Tułacz GM
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: czw 17.04.2003 11:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Chomski » wt 27.05.2003 20:35

Czeskie bajki sa dla mnie zbyt psychodeliczne, zebym mogl je ogladac ;)
Juz dawno doszedlem do smutnego wniosku, ze telewizja pokazuje za duzo rzeczywistosci, a tak nie jest zbyt ciekawa, wiec przerzucilem sie na mniej grozne i o wiele ciekawsze kreskowki :)

Futurama nie jest w menu CartoonNetwork w zwiazku z czym wybacz moj brak zainteresowania tym tytulem :twisted:
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Lechu » wt 27.05.2003 20:56

Mój kumpel na potęgę ściąga wszystkie southparki, także mogę spokojnie powiedzieć że widziałem większość odcinków. I o ile wcześniej jakoś ten serial do mnie nie przemawiał, to teraz stawiam go na pierwszym miejscu :D
Cartoon Network już dawno nie oglądam, bo nie ma u mnie na kablówce, zresztą najwyżej Łasica, Dexter i Cow & Chicken mi odpowiadali :D A najbardziej Red Guy 8)
Szkoda jednak, bo na amerykańskim CN teraz anime leci :cry:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Chomski » wt 27.05.2003 21:43

South Parki już mi się dawno znudziły... Sprzedają skrajny nacjonalizm pod przykrywką zgrywania się z niego. Czego by tam nie pokazali i tak na koniec zawsze wymachują amerykańską flagą. Rozumiem, że ktoś może być dumny ze swej narodowości, ale nie lubię, jak się ktoś z tym naokoło obnosi.
SP ongiś mnie bawił, lecz po pewnym czasie stał się oryginalny na siłę i... taki amerykański. A więc AHTUNG! untermensche - nadchodza nowe odcinki ;) [parafraza cytatu z SP, więc proszę mnie za to nie objeżdżać :P ]

Red Guy to już klasyka. Moim zdaniem najbardziej oryginalna i sympatyczna postać, jaka się w kreskówkach pojawiła. Jednak coraz mniej jest tego w ramówce, bo CNEurope chyba powoli stara się zmienić wizerunek i przerzucić się na to, co leci w ameryce - w końcu po co robić nowe kreskówki, skoro można za grosze kupić spady z Estat Unis?
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Następna

Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości