Filmy

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » wt 29.10.2019 23:10

Jak dogryźć mafii

Sensacyjniak na wesoło. Bardzo radosny. Humor od bardzo prostego do specyficznie wysublimowanego. Kilka scen wymiata. Bruce Willis, John Goodman i parę jeszcze całkiem wporzo osób.

7/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Lord
Lord

Postautor: Fidel-F2 » śr 06.11.2019 20:19

Przebudzenie Mottiego Wolkenbrucha

Chłopak z może nie ortodoksyjnej ale z pewnością mało liberalnej rodziny żydowskiej postanawia się wyłamać i odmawia ślubu z Żydówką. Znajduje sobie nieżydowską pannę, czego nie może znieść jego matka. Trochę dystansu, trochę śmiesznego humoru, świetna rola ojca i fabuła bez celu i konkluzji. Ogląda się przyjemnie ale końcówka zostawia nas w momencie totalnego nieogarnięcia scenariuszowego.
6/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Lord
Lord

Postautor: Shadowmage » śr 06.11.2019 23:07

A ja, już jakiś czas temu, widziałem Jokera. No i w sumie uczucia mam mieszane. Znaczy to dobry film, pokazujący tragedię jednostki na tle upadku systemu, ale tak naprawdę niespecjalnie odkrywczy. Cały boom to chyba wynika przede wszystkim z tego, że ktoś odkrył, że można robić kino komiksowe, które jest poważne, problemowe, nie polega na naparzaniu się po łbach. Co nie umniejsza w żadnym wypadku kreacji głównej postaci, bardzo dobra.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz

Postautor: nosiwoda » pt 08.11.2019 9:37

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli, pisząc o "odkrywczym". Historia zasadniczo znana, nie dotyczy żadnego nowoodkrytego elementu historii (czy to fikcyjnej, czy prawdziwej). Chodzi mi o to, że akurat przymiotnika "odkrywczy" w ogóle bym nie użył w kontekście oczekiwań dotyczących tego filmu.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
nosiwoda
Książę
Książę

Postautor: Shadowmage » pt 08.11.2019 17:54

Wiesz, patrząc na niektóre recenzje, to ma się wrażenie, że "Joker" to prawda objawiona i rzecz w kinie niespotykana. I do tego się odwołuję, bo generalnie pełna zgoda.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz

Poprzednia

Wróć do Film