Arrival

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Arrival

Postautor: Janusz S. » czw 26.01.2017 18:32

Film ten ucieszył mnie głównie jako dowód na wspieraną przez mnie teorię, że adaptacje filmowe w znakomitej większości nie dają rady utrzymać poziomu literackiego pierwowzoru jeśli tylko ten pierwowzór jest przyzwoicie napisany. "Historia twojego życia" to świetne opowiadanie, w którym największą wagę miały naukowe koncepcje rozszyfrowywania języka obcych. Tej części tekstu nie udało się przekazać w obrazie (nie mam zresztą pojęcia jak można by było to zrobić). Zamiast tego film wypełniają militaria i polityczne spory. Pewnie tak właśnie by było w rzeczywistości, biorąc pod uwagę fascynująco paranoidalne osobowości większości obecnych światowych przywódców i ogólny poziom nienawiści do wszelkiej maści obcych. Trudno więc robić z tego zarzut. Coś się jednak w tym filmie nie udało. Od tekstu Chianga nie potrafiłem się oderwać a tu głównie się nudziłem. Nie pomagało też to, ze znaczenie drugiego głównego wątku filmu było jasne od początku. Być może więc ktoś kto nie czytał opowiadania odbierze ten film lepiej?
Zupełną katastrofą była też dla mnie pitoląca smutno i bezustannie ścieżka dźwiękowa, która męczy i wkurza przez cały film.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5833
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Arrival

Postautor: Shadowmage » czw 26.01.2017 18:42

Ja się cały czas zbieram, żeby obejrzeć. Ale większość opinii jest bardziej przychylna od twojej, więc pewnie w końcu spróbuję :)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Arrival

Postautor: Janusz S. » czw 26.01.2017 18:54

To nie jest zły film - po prostu bardzo chciałem żeby był równie dobry jak opowiadanie. A aż tak dobry nie jest.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5833
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Arrival

Postautor: Shadowmage » czw 26.01.2017 19:51

Yhm, ale w sumie tego się należało spodziewać, m.in. ze względów, o których piszesz.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Arrival

Postautor: Stiv007 » wt 24.10.2017 21:16

Film ten ucieszył mnie głównie jako dowód na wspieraną przez mnie teorię, że adaptacje filmowe w znakomitej większości nie dają rady utrzymać poziomu literackiego pierwowzoru jeśli tylko ten pierwowzór jest przyzwoicie napisany.


Pozwolę zapytać, znasz jakiś film, który byłby lepszy od książki? Jakikolwiek?
Stiv007
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: czw 07.09.2017 16:08

Re: Arrival

Postautor: Fidel-F2 » wt 24.10.2017 22:04

Blade Runner, Odyseja kosmiczna 2001, Forrest Gump, Tańczący z wilkami

Tak na szybko
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości