Diuna i uprzedzenie

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Diuna i uprzedzenie

Postautor: El Lagarto » sob 31.07.2021 0:10

Pan Villeneuve daje szansę, że będzie dobrze.
W obsadzie Aquaman i dziewczyna Spider-Mana, więc czy może coś pójść źle? :P
Pustynne krajobrazy jak ze starych "Gwiezdnych wojen", a czerw pustyni wygląda jak Sarlacc, któremu znudziło się siedzenie w jamie. Pojedynek na krysnoże mocno kojarzy się z walką na miecze świetlne.
W zwiastunach widać jak na dłoni, że staruszek Lucas zaczerpnął sporo od staruszka Herberta.... W sumie nie mam mu tego za złe. Liczę jednak, że Villeneuve tchnie nowe życie w znaną opowieść, tak jak udało mu się z Chiangiem i Dickiem. :0X:
El Lagarto
Wojownik
Wojownik

Re: Diuna i uprzedzenie

Postautor: Shadowmage » sob 31.07.2021 15:58

Sporo się spodziewam, ale też nie oczekuję czegoś totalnie wiernego. Żałuję tylko, że to ma być połowa powieści, a druga część jest uwarunkowana sukcesem pierwszej.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz

Postautor: haroganer » pn 06.09.2021 22:08

El Lagarto pisze:Pan Villeneuve daje szansę, że będzie dobrze.
W obsadzie Aquaman i dziewczyna Spider-Mana, więc czy może coś pójść źle? :P
Pustynne krajobrazy jak ze starych "Gwiezdnych wojen", a czerw pustyni wygląda jak Sarlacc, któremu znudziło się siedzenie w jamie. Pojedynek na krysnoże mocno kojarzy się z walką na miecze świetlne.
W zwiastunach widać jak na dłoni, że staruszek Lucas zaczerpnął sporo od staruszka Herberta.... W sumie nie mam mu tego za złe. Liczę jednak, że Villeneuve tchnie nowe życie w znaną opowieść, tak jak udało mu się z Chiangiem i Dickiem. :0X:

https://berich.eu/bitcoin-profit-opinie-scam-oszustwo/
No zobaczymy co z tego wyniknie ale mam nadzieję, że będzie na czym oko zawiesić i wtopić się w klimat.
haroganer
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: romulus » wt 07.09.2021 17:27

Shadowmage pisze:Sporo się spodziewam, ale też nie oczekuję czegoś totalnie wiernego. Żałuję tylko, że to ma być połowa powieści, a druga część jest uwarunkowana sukcesem pierwszej.

Na tę chwilę to moje jedyne zastrzeżenie do filmu, którego jeszcze nie widziałem. :)
Co do zmian w fabule to mam nadzieję, że będzie ich sporo. Wprawdzie książkę czytałem wieki temu, ze cztery lata temu chyba słuchałem, ale wydaje mi się, że gdyby trzymać się jej wiernie, to wyszedłby z tego zakalec, ociężałe widowisko. Oczywiście, nadal nim może być, ale wolę sytuację, w której twórcy podejmują kreatywne ryzyko i wygrywają, a nawet przegrywają, niż kręcą film zapatrzeni w literacki oryginał i przegrywają (bo w zwycięstwo przy tej opcji nie wierzę - np. już choćby finał jest skrótowy i trzeba sporo rzeczy przyjąć na wiarę z pokonaniem imperium).
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Lord
Lord

Wróć do Film