seriale

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Re: seriale

Postautor: Janusz S. » pt 22.03.2019 1:54

Miłość, śmierć i roboty
Bardzo mi się podobało. antologia 18 różnorodnych animacji, z których tylko 2 (jogurt i alternatywne historie z Hitlerem) a może 3 są słabe i/lub dziwaczne a reszta jest dobrą rozrywką na co najmniej przyzwoitym poziomie. Netflix naprawdę zrobił niezłą robotę. Za jedną animację odpowiada nasze studio Platige Image - świetna kolorystyka i grafika w komiksowym stylu. Uprzedzam lojalnie, że wiele z odcinków zawiera sporo wulgaryzmów i nagich scen, ale generalnie świetnie się bawiłem. Można się uśmiać, zachwycić i przestraszyć.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Książę
Książę

Postautor: nosiwoda » śr 03.04.2019 9:34

Miałem bardzo ambiwalentne uczucia, w związku z tym, jak ukazywane są kobiety w znaczącej liczbie filmików. Sonnie's edge, Good hunting, ale przede wszystkim The witness, do tego każualowe ciało kobiece w Secret war. I to nie tak, że poczytałem sobie o tym na sieci i postanowiłem poczuć się oburzony - gdy oglądałem The witness, czułem prawdziwy dyskomfort.

Są też normalne filmiki, jak Helping hand, Ice age czy Lucky 13, które nie robią z kobiety obiektu oślinionych spojrzeń. W Beyond the Aquila Rift seks i nagość są, ale są częścią fabuły i nie odczuwałem ich jako dorzuconych czy problematycznych.

Stąd ambiwalencja co do całości.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
nosiwoda
Książę
Książę

Postautor: Janusz S. » pt 05.04.2019 13:02

Były w tych filmach sceny, przy których się z tobą zgodzam, ale w znakomitej większości tak tego nie odebrałem. Zwłaszcza The Witness był zbyt atrakcyjny graficznie żeby mi przeszkadzały jego co bardziej gołe fragmenty. No i miał fajny pomysł na pętle. Może strywializuję problem, ale gdyby w The Witness nakręcić drugą pętlę zamiast pierwszej i zamienić płeć dwójki głównych bohaterów, czy napisałbyś to samo o tym jak w tych filmach ukazywani są mężczyznach?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Książę
Książę

Postautor: nosiwoda » pn 15.04.2019 12:10

Jeśli byłoby tam przedmiotowe i przemocowe traktowanie ciał męskich, to - mam nadzieję - tak. W sumie to też słabość The Witness - bo trudno mi sobie wyobrazić pętlę z odwróconymi osobami.
nosiwoda
Książę
Książę

Postautor: Janusz S. » pn 15.04.2019 13:53

Pewnie trudniej byłoby ją wiarygodnie wymyślić/narysować, ale kto wie? Nie oglądałeś nigdy różnej jakości filmów o psychofankach? :wink:
Muszę jeszcze raz obejrzeć te filmy, tym razem mając w pamięci twoją opinię. Może dostrzegę rzeczy, które mi umknęły za pierwszym razem. Na razie dwa razy widziałem tylko naszą rodzimą produkcję Platige Im.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Książę
Książę

Postautor: nosiwoda » pn 15.04.2019 16:19

A ogląda ktoś może Black Summer? Myślałem, że fala zombiakowych filmów i seriali już opadła, a tu nagle nowy serial. Nie powiem, że coś wspaniałego, ale ogląda się nieźle. Widać, że twórcy robili to świadomie, trochę bezwstydnie mieszają wątki z poprzednich wykwitów zombiemanii, trochę mrugają okiem (np. kiedy średnio rozgarniętemu gostkowi utkwił w regale topór strażacki, którym zamierzał się na zombiaka, i z wytrysku juchy nici). Dla mnie miłym aspektem jest rezygnacja z gore (no dobra, bardzo silne ograniczenie gore). Nie ma flaków, znaczy.
nosiwoda
Książę
Książę

Postautor: Fidel-F2 » pn 15.04.2019 16:31

Nie lepiej obejrzeć Juana de los muertos i nie marnować czasu na jakieś popłuczyny?
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Lord
Lord

Postautor: nosiwoda » pn 15.04.2019 16:32

Do prasowania popłuczyny są najlepsze.
nosiwoda
Książę
Książę

Postautor: Fidel-F2 » pn 15.04.2019 16:35

a nie, no chyba, że tak
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Lord
Lord

Postautor: Fidel-F2 » czw 04.07.2019 23:38

Jak nas widzą / When They See Us

18 kwietnia 1989, w Central Parku zostaje zgwałcona i ciężko pobita biała kobieta. Oskarżonymi jest pięciu nastolatków - czterech czarnoskórych i jeden latynos. Policja i prokuratura, urągając jakimkolwiek cywilizowanym standardom, stosując fizyczne i psychiczne tortury, wymusza zaznania w których chłopcy (najmłodszy miał 14 lat), przyznają się do winy. Mimo, iż nic się nie zgadza, dowody nie pasują a prokuratura mataczy, chłopcy dostają wyroki od 5 do 15 lat.

Mamy tu krytykę rasizmu, amerykańskiego wymiaru niesprawiedliwości stworzonego dla białych i bogatych, mediów i społeczeństwa w ogóle.

Dobrze zrobiony serial, mocno, bez specjalnej łzawości. I kopią w dupę Trumpa od czasu do czasu. Całkiem nie netfliksowa rzecz. Warto.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Lord
Lord

Poprzednia

Wróć do Film