seriale

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Postautor: Azirafal » czw 19.11.2009 23:09

Z seriali ostatnio nadrobiłem masę zaległości:

- cały House (na bieżąco oglądam 6 sezon) - każdy wie o co biega, wiemy że serail świetny, Hugh Laurie genialny, moimi ulubieńcami drugiego planu są Chase i Foreman (aczkolwiek co i raz trafiają się postaci nietuzinkowe).

- pierwszy sezon Lie to Me ( i drugi na bieżąco) - wspominałem juz kiedyś, że uwielbiam Tima Rotha i że jest to jeden z 3 moich ulubionych aktorów (obok Nortona i Deppa)? No to wspominam. I jak się żem dowiedział, że jest serial w którym on gra, to od razu wskoczyłem do wody :) Historia? Zespół zajmujący się naukowo rozpoznawaniem kłamstw i odkrywaniem prawdy dzięki obserwacji mikrogestów, mimiki, nerwowych tików itp. Serial sam jest średniawy, ale Tim gra genialnie, niektóre opcje są świetne, nie najgorszy drugi plan(zwłaszcza świetny Loker)... Dla fanów Rotha - konieczne. Dla reszty - jest OK ;)

- cały The Shield (7 sezonów) - jeśli ktoś lubi mocne, brutalne, ale inteligentne, ciekawe i świetnie zagrane kino policyjno-kryminalne - to jest mus i konieczność. Świetny serial, z bardzo wyrazistymi postaciami o skorumpowanej jednostce w jednym z dystryktów LA. Później pojawiają się bardziej znani aktorzy (Glenn Close, Whitaker),ale stały skład też sobie świetnie radzi. Polecam każdemu - ale przede wszystkim miłośnikom seriali policyjnych, brutalnych gangowych porachunków, ludzi złych i szarych. Ulubiona postać - Dutch, inteligentny, egocentryczny, niezbyt popularny, fajtłapowaty... tak świetnie zagrana postać drugiego planu, że aż strach.

- no i ostatnio wpadłem jak śliwka w kompot - po obejrzeniu nowego StarTreka stwierdziłem "a, obejrzałbym sobie pierwszy odcinek TNG, był świetny, i był tam Q!"... no i koniec. Zaczynam właśnie oglądać 6 sezon. Jest fajnie. Do jakoś początku 4 sezonu wszystko mniej-więcej kojarzyłem, teraz zaczęły się rzeczy, których nigdy na oczy nie widziałem :) Oderwać się nie mogę. Picard jest genialny, Data jest przecudny, fajny Riker i ok Geordi. Reszta może się pojawiać albo nie ;P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk

Postautor: Shadowmage » pt 20.11.2009 15:31

Po kolejnych kilku odcinkach House'a (zły pomysł zacząć oglądać po 23, jeśli rano idzie się do pracy) zorientowałem się, że zacząłem oglądać serial od 2 sezonu. To wyjaśniło kilka rzeczy, które mnie dziwiły. Pora zorganizować sobie więc początek :)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Ględzenie Shadowa - mój blog
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz

Postautor: Otorek » pn 25.01.2010 2:09

Ja za to chciałem zapytać czy ktoś się otarł o serial Defying Gravity ?
W sumie to obyczaj w klimatach Sci-Fi (trochę przypomina misję na marsa :) ) Niestety całość anulowano po pierwszym sezonie, czego nie mogę przeżyć bo jako osoba nie trawiąca seriali, akurat ten przypadł mi do gustu.
Jedynym rozpoznawalnym aktorem w filmie (przynajmniej ja jednego rozpoznałem) to Ron Livingston najbardziej chyba znany z postaci Lewisa Nixona z Kompani Braci
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Książę
Książę

Postautor: Shadowmage » pt 15.04.2011 18:37

Wrzucam linka do wrażeń z przedpremierowego pokazu dwóch pierwszych odcinków serialowej "Gry o tron". Jest dobrze :)
http://shadowmage.nast.pl/?p=2163
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 17.04.2011 16:33

Klimatycznie prezentuje się Spartacus: Blood and Sand. Jedli Państwo? Znakomicie dobrani aktorzy, stylizacja na podobieństwo 300 nie przeszkadza, ostro się tną, ostro polewają się krwią, pokazują wszystko, co się da (także jeżeli chodzi o sprawy damsko męskie). No nie jest to Rzym niestety, bo to zupełnie inny klimat - bardziej komiks, niż jakaś opowieść, ale może intryga się zawiąże i zacznie się zagęszczać. Zobaczymy. Jak na razie smakuje mi to.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Dr.Agon » ndz 22.05.2011 14:18

Dziś przy piwku strzeliłem sobie z współlokatorem pierwszy odcinek serialu "Breaking Bad" (na FOXie można obejrzeć chyba). Mamy wrażenie, że równie dobrze mógłby dziać się w Polsce. Jutro kupujemy przyczepę kempingową. Naprawdę zacnie się oglądało pilot, mam nadzieję, że dalej jest tak samo.
Awatar użytkownika
Dr.Agon
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: lolek2 » śr 06.07.2011 15:41

Shadowmage pisze:Po kolejnych kilku odcinkach House'a (zły pomysł zacząć oglądać po 23, jeśli rano idzie się do pracy)

Ten serial już tak ma , że wciąga , ja też kilka razy się zapomniałem i oglądałem zapominając , że za 3h trzeba wstawać do pracy :) .
lolek2
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: vesp » ndz 01.07.2012 18:06

Z seriali-polecam "Chirurgow"wszystkie sezony/8/.
"Walka o tron"tez niezla i "rodzina Borgiow",Hause odpadl po 2 sezonach-znudzil mnie,polski Alternatywy 4-ponadczasowy i kultowy!a ze starych dobry jest Mash
vesp
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Shadowmage » ndz 01.07.2012 18:29

ja teraz oglądam głównie "The Big Bang Theory". Zostało mi jeszcze kilka odcinków House'a, ale ostatnie 2-3 sezony już są trochę męczące, dlatego jakoś mnie nie pali do ich oglądania.
Ponadto czekam na nowy sezon "Dextera".
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz

Postautor: Jakub Cieślak » pn 02.07.2012 6:29

House skończył się dla mnie gdzieś w połowie pierwszego sezonu. Ile można jechać na jedno kopyto? A Big Bang niezły, bywał lepszy, jednak ostatnio to jedyny serial, który jestem w stanie regularnie oglądać. Spartakusa najnowsze dokonania muszę nadrobić. Ciekaw jestem zmiany aktora po tym jak się biednemu Andy'emu odeszło z tego świata.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Azirafal » wt 03.07.2012 8:55

Ostatnio zaraziłem się How I Met Your Mother. Tak jak kiedyś podchodziłem do serialu z wielkim "meh", tak teraz "I take that "meh" and turn it into "awesome", instead!" :P

Barney Stintson is my new god ;)
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk

Postautor: Shadowmage » wt 03.07.2012 9:03

Azi - ja nadal do tego serialu nie jestem przekonany. Chociaż Barney niezły, to całość jest strasznie schematyczna i nie potrafi przykuć uwagi na dłużej. Czasem jeden odcinek wyrywkowo obejrzę, ale tyle starczy.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz

Postautor: Azirafal » śr 04.07.2012 15:32

Nie mówię, że jest genialny, ale idealnie mi się wpasował w tryb "muszę zlasować móżg, bo za dużo myślę ostatnio - wystarczy" ;) No i Barney zazwyczaj rządzi, a czasem robią fajne gry słowne, a to jest element kultury słowa, który uwielbiam w każdej postaci.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk

Postautor: Shadowmage » pt 06.07.2012 22:00

Gry językowe są fajne, ale że zwykle oglądam na CC, to tylko się zżynam jak polskie tłumaczenie je zarżnęło, a oryginał w większości jest zagłuszony lektorem.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz

Postautor: muad » pn 06.08.2012 10:46

Ja zacząłem oglądać drugi sezon Deadwood - im dalej tym lepiej. Gra aktorska jest w tym serialu (westernowym) na bardzo wysokim poziomie.

Jakiś czas temu skończyłem oglądać Mała Brytania (coś w stylu Monty Pythona), już dawno się tak nie uśmiałem. Nabijają się w nim w bardzo modnej ostatnio poprawności politycznej. A trafiłem na ten serial jak szukałem info o aktorach grających w Come Fly With Me (leciał na HBO) także polecam.
muad
Wędrowiec
Wędrowiec

Re: seriale

Postautor: aga2113 » czw 05.10.2017 12:42

Ja właśnie skończyłam Breaking Bad :)
aga2113
Pustelnik
Pustelnik

Poprzednia

Wróć do Film