Prowadzenie PBEM-ów

Forum poświęcone fanom tego typu rozgrywek. Można tu ogłosić zapisy na sesje lub poszukać już prowadzonych rozgrywek.

Prowadzenie PBEM-ów

Postautor: Magness » ndz 24.11.2002 18:15

Prowadzenie PBEM-ów to nie udręka - to cholernie dobra zabawa. Możesz kreować niezwykle skomplikowane fabuły - masz bowiem czas na przemyślenie ruchów graczy zanim wyślesz im odpowiedź.
:P Jak rozwiązać problemy czasu w grze? Ma ktoś jakiś ciekawy pomysł?
Chodzi mo o to, że np. gracz A deklaruje że jedzie do miasta (co zajmuje mu tydzień), a gracz B w tym czasie angażuje się w wydarzenia. Efekt: gracz A ma albo nudną podróż (bo trzeba czymś ten tydzień wypełnić), albo ma przerwę w grze (denerwujące), albo zaczyna wyprzedzać w czasie gry gracza B o cały tydzień. Hm... :(
Magness
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: olokos » pn 25.11.2002 20:42

Fajna zabawa, ale strasznie absorbująca i wymagająca (tłum wsciekłych graczy kiedy maile się opóźniają). Ztwojej wypowiedzi wynika, że masz dośw. w prowadzeniu PBEM. Czy wziąłbyś taką odpowiedzialność i podjąłbyś się prowadzenia dośiadczalnego forumowego PBEM?
olokos
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Magness » wt 26.11.2002 18:15

Na razie prowadzę znajomym - fajna zabawa, bo to ja im muszę przypominać, a nie oni mnie :)
Forumowej sesji nie poprowadzę - za dużo by mi impulsów zeszło na czytanie forum.
Mam za to w projekcie wystartowanie mailowej gry dla większej liczby osób (większa ma być nie tylko liczba graczy, ale także mistrzów) - ale nie przypuszczam, żebym zdążył opracować wszystko wcześniej niż za dwa tygodnie.
Jeśli ktoś chce prowadzić - dajcie znać (każdy z Mistrzów Gry miałby swoją krainę).
Jeśli ktoś chce grać - trochę cierpliwości - niedługo może projekt wystartuje :)
Magness
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: olokos » wt 26.11.2002 20:24

Chętnie bym się dołączył
olokos
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Magness » śr 27.11.2002 18:16

:?: Jako mistrz, czy jako gracz?
Magness
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: olokos » śr 27.11.2002 20:39

Jkao mg niemam większej wprawy (tylko 1 sesja), ale gdybym zobaczył jak jakiś mg pbemowy prowadzi coś mógłbym spróbować. więc narazie jako gracz.
olokos
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Azirafal » sob 25.01.2003 18:31

Hej, mógłbym spróbować jako MG (mam trochę doświadczenia, byłem MG w PBEM'ie Aedon [który upadł niestety w październiku]). Opowiadaj ;-)
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk

Postautor: A_T_O_N_2 » pt 21.02.2003 13:35

8) witam maniakow pbem - co do laczenia i przerobienia pbem w gg irc itp wedlug mnie to zaszybko. niema czasu mg aby jednoczescie odpowiadac kilku osoba sprawdzac wyniki waliki itp.

chcociaz?

widzem ze jest tu parow pbem-owcow!!!!! :) gratuluje zapału
sam gram na www.almara.prv.pl i prowadze www.kaledon.prv.pl [jest dopiero w stadium poczatkowej gry i zasady sie formuja ale mam nadzieje ze jak juz wszytko bedzie ok troche pobedzie]

sam osobiscie polaczylem gre pbem z gra na forum i nawet efekty sa obiecujace - oby tylko wiecej graczy przybylo !

ma ktos moze jakies adresy pozadnych pbem-ow aktualnych ktore dzialaja ??

pozdrawiam
A_T_O_N_2
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: A_T_O_N_2 » pt 21.02.2003 13:39

a tak na marginesie
olokos
Azirafal

Skoro jestescie graczami juz wtajemniczonym w pbem......
Co sadzicie o laczeniu forum z pbem :twisted: zreszta efekt mial byc taki ze np. w jednej tawernie mogli sie spotykac rozni gracze bez interwencji mg - wtedy rozmowa miedzy graczami jest w pelni niekontrolowana przez mg co powoduje wzrost emocji ( jesli tarfia sie 2 inne charkterki moze jakas bujka :twisted: ) no ale wszytko w praniu graczy jest dopiero 3 i 2 Mg
A_T_O_N_2
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: CuteBunny » pt 02.01.2004 21:41

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich ^__^/

W PBEMy grywam i prowadzę od niedawna (niecały rok), dlatego pozwolicie, że trochę odkopię ten temat ^__-

Mimo dużego wysiłku szarych komórek nie wiem jak rozwiązać problem "czasowy"... @_@ Nie miałam nigdy takiego problemu, bo zawsze prowadziłam tylko dla jednego gracza na raz - daje to duży komfort w planowaniu fabuły, ale chciałabym spróbować poprowadzić PBEMa dla więcej niż jednego grającego... i najlepiej jeszcze, żeby gracze nie wiedzieli kto jest NPCem a kto prawdziwym graczem... ^__- Dlatego jeśli ktoś ma w tym temacie doświadczenie, niech da znać... Jak to zrobić, żeby prowadzić w ten sposób? @_@

Pozdrawiam ^__^
CuteBunny (^ y ^)
----------------------
http://udb.wb.pl/urpg
Awatar użytkownika
CuteBunny
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Voldo » śr 04.02.2004 22:49

ja z chęcią zagram; prosze mnie pokierować ze swej łaski...
pozdrawiam
Voldo
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: CuteBunny » śr 04.02.2004 23:17

To się nazywa pełne życia forum ;] odpowiedzi po miesiącu...
Niestety w moim PBEMku już wszystkie trzy miejsca są zajęte :( Ale zapraszam na stronkę uRPG (link w moim podpisie) - gdzie można znaleść mistrzów prowadzących PBEMy (czy raczej Play By Site) w różnych systemach, od fantasy po fallout.
CuteBunny (^ y ^)
----------------------
http://udb.wb.pl/urpg
Awatar użytkownika
CuteBunny
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Xurt » pt 05.03.2004 6:15

Taak... <Zieeeeew> Najbardziej zywe forum na calej katedrze...
A co byscie powiedzieli na odpalenie na katedrze nastepnego Forum, a nawet calego dzialu, do gry PBB, Playing By Board? Ja bym sie tym chetnie zajal prowadzeniem, mysle ze i graczy by sie sporo znalazlo... Tylko trzeba z administratorami pogadac.
http://www.lazarus.zp.pl
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani
Zakon Rycerski i Szpitalny Świętego Łazarza z Jerozolimy, Chorągiew Szczecińska
Awatar użytkownika
Xurt
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Voldo » pt 05.03.2004 21:44

dobrze, więc ja się zgłaszam jako pierwszy, ewentualny gracz:D
BTW: znacie indywiduo o nicku 9willows? Chcę się z Nim skontaktować
pozdrawiam
Voldo