Yog-Sothoth - opis wygladu potrzebny :)

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

Yog-Sothoth - opis wygladu potrzebny :)

Postautor: Yog-Sothoth » ndz 20.04.2003 11:01

Witam, mam taka potrzebe, otoz potrzebuje opisu wygladu zewnetrznego mojego imiennika, moze pamietacie, w jakich opowiadaniach moge go znalezc, albo jakas strona (moze byc po angielsku).
Wielkie dzieki za pomoc.
Cthulhu F'tangh!
Yog-Sothoth
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Klarkash-ton » ndz 20.04.2003 11:11

Yog-Sothoth to jedno z moich ulubionych bostw. Dlaczego akurat opis wygladu? Tu trudno wogole o takowym mowic...
Cytaty raczej malo mowia o wygladzie bo takowy jest praktycznie dla czlowieka niewyobrazalny. Zazwyczaj przedtawia sie Yog-Sothotha jako niestala mase - np. jak chmure gazowa...

I jeszcze jedno pytanie? Do czego Ci to potrzebne? :)

p.s. moze sie czepiam, ale nie powinno byc Cthulhu fhtagn - chodzi o Twoj opis?
Ostatnio zmieniony ndz 20.04.2003 11:28 przez Klarkash-ton, łącznie zmieniany 1 raz
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Klarkash-ton » ndz 20.04.2003 11:27

"Był Wszystkim - W - Jednym, bezkresną istotą i jaźnią, nie jakąś tam istotą w pojedynczym kontinuum czasoprzestrzennym, ale związaną ostateczną, ożywioną jaźnią, wykraczająca poza wielkie bariery, zarówno fizyczne jak i mentalne. Być może tę istotę pewne sekretne ziemskie kulty określały mianem Yog - Sothoth, a skorupiaki z Yuggoth - POZA PIERWSZYM, który jako bóstwo nazywany był innymi imionami, i którego gazowe mózgi spiralnej mgławicy znają pod postacią nieprzekładalnego znaku."
H.P.Lovecraft "Przez bramę srebrnego klucza" przekład Robert Lipski

"Yog - Sothoth zna bramę. Yog - Sothoth jest właśnie bramą. Yog - Sothoth jest kluczem i strażnikiem tej bramy. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość skupiają się w Yog - Sothoth. On wie, skąd Dawne Istoty przedostały się w przeszłość, wie też, gdzie się przedostaną w przyszłość. "
H.P.Lovecraft "Koszmar w Dunwich" przekład Ryszarda Grzybowska
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Yog-Sothoth » ndz 20.04.2003 12:02

Moze zly przeklad wzialem z tym Cthulhu F'tangh!, bede musial sprawdzic :)

Wiem, ze ciezko o opis, bo malo kto go widzial i pozostal przy zmyslach ;) a potrzebny do tego, iz znajomy zobowiazal sie do narysowania tego co wybiore z opisu, wybralem Yog-Sothoth'a (niezbyt dziwne patrzac na moj nick ;) ) a rysowac on potrafi, ostatnio min. zrobil ilustracje do ksiazek Tolkiena, jak juz narysuje "moja" postac, to napewno tutaj zamieszcze.
A tutaj mala galeria znajomego - Gimliego71: http://www.cert.vc-pub.com/board/index.php?act=SF&f=11

A co do wygladu, cos mi sie kojarzy z nieksztaltna masa, z mackami, rurkami, przyssawkami - to to, czy pomylilo mi sie z innym bohaterem Lovecrafta?
Pozdr.
Cthulhu F'tangh!
Yog-Sothoth
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Klarkash-ton » ndz 20.04.2003 14:17

Jak mi siec naprawia to Ci wysle kilka wizji artystow na temat wygladu Yog-Sothotha. Narzie mam tak, ze musze dluzsze posty dzielic na dwa bo sie nie wysyla... a o zamieszczeniu zdjecie to moge jedynie pomarzyc.

nieksztaltna masa, z mackami, rurkami, przyssawkami

To jest bardzo ogolny opis i mozna tak okreslic polowe bostw z Mitlogii Cthulhu. :)

Przy okazji Twoj kolega calkiem ladnie rysuje.

jak juz narysuje "moja" postac, to napewno tutaj zamieszcze.

Co to znaczy?
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Yog-Sothoth » ndz 20.04.2003 18:05

On juz profesjonalnie rysuje, jak mowil, ile placi za jakies specjalne flamastry imitujace akwarele, to az ciarki po plecach chodza :D

Narysowanie mnie znaczy tyle, ze mam taka wizje, zwiazana z klanem Ghost Recon, w ktorym jestem. Kazdy zazyczyl sobie, zeby Gimli narysowal mu jakiegos gostka ze spluwa (zobowiazal sie kazdemu narysowac 'avatarka'), w moro, etc, a mi sie podoba wizja, gdzie te moje bostwo (Yog-Sothoth) rozrywa wrogiego zolnierza mackami, a w jednej macce powinna miec oznake przynaleznosci :) No i mam nadzieje, ze pojmie moja wizje, a jak juz wyprodukuje, to zalacze tu obrazek, jesli chcecie.

W takim razie czekam na te rysunki, bede wdzieczny.
Cthulhu F'tangh!
Yog-Sothoth
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Klarkash-ton » ndz 20.04.2003 20:53

A. Derleth opisuje Yog-Sothotha tak w jednym z opowiadan tak: "Wielkie kule swiatla tloczyly sie ku otworowi... Najblizsze z nich pekly i wyplynela z nich czarna protoplazma, aby polaczyc sie i uformowac w straszliwy, przerazajacy koszmar z przestrzeni kosmicznej... wygladajacy jak mnostwo lsniacych sfer... saczacy sie jak pierwotny sluz w atomowym chaosie, na zawsze poza najdalszymi ze znanych punktow w czasie i przestrzeni!"

Ale Yog-Sothoth nie zajmowal by sie taka glupotka... on ma czary. To nie jest jakis umiesniony, glupi stwor. Twoj opis wogole do niego nie pasuje, wiecej szacunku dla jednego z najwiekszych bostw. :)
Pozatym on jest ogromny, wielgasny, niewyobrazalny... moze jednak zmien wybor, co? :)
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Yog-Sothoth » ndz 20.04.2003 22:54

Wyboru raczej nie zmienie, bo jak mowilem, to moj imiennik ;)

A co on musi magia na prawo i lewo? Na nas maluczkich wystarczy odrobina inwencji wlasnej, i cialko ladnie sie rozrywa :)
Cthulhu F'tangh!
Yog-Sothoth
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Klarkash-ton » ndz 20.04.2003 22:59

Yog-sothoth to przeciez tak potezna istota, ze nikt nie jest go w stanie pojac rozumem. Samo spojrzenie na niego bedzie dla praktycznie kazdego czlowieka konczylo sie smiercia, ewentualnie utrata zmyslow.
To nie jest potowr tylko potezny Bog o niewyobrazalnym potencjale. Moze zmien sobie nick? :P
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Yog-Sothoth » pn 21.04.2003 11:10

To tak go narysuje, ze kazdy, kto obejrzy malowidlo, straci zmysly :P

Z nickiem by bylo ciezko, uzywam go od 1996 i mam do niego sentyment 8)
Cthulhu F'tangh!
Yog-Sothoth
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Jakub Cieślak » pn 05.05.2003 9:14

Chyba rzeczywiście będziesz się musiał Yog posłużyć małym przekłamaniem. Niech ci kolega artysta narysuje taką jakąś koszmarną maszkarę rozrywającą ludzika, bo rysowanie ściany gazu, albo bąbli wchłaniających całe miasto w tak małym formacie byłoby całkowicie niezrozumiałe.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Wróć do Zew Cthulhu