Nastrojowa muzyka

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

Nastrojowa muzyka

Postautor: etanol » ndz 16.03.2003 16:30

OGŁOSZENIE DLA STRAŻNIKÓW TAJEMNIC:

Otóż, wielu z was się pewnie zastanawia jakiej muzyki urzyć, aby nadac sesji głębszego wymiaru i polotu. Niektórzy proponują ścieżki do gier komputerowych w stylu BG, niektórzy polecają Theriona. Jest to jednak tylko "zapchajdziura", muzyka absolutnie nie adekwatna i bynajmniej nie podbudowuje atmosfery, jedynie wypelnia nie-degustujący kolejny zmysł Badacza. Powiem krótko: najlepsze bodżce słuchowe osiągniemy słuchając "Thou Shalt Suffer", albo jakąkolwiek inną symfonię Ihsahna, bądź z zespołów: Payne's Grey, płyta "Kadath Decoded". Powodzenia w poszukiwaniach.

KONIEC OGŁOSZENIA
etanol
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Klarkash-ton » ndz 16.03.2003 17:56

Pierwszy raz slysze o wykonawcach, ktorych wymieniles. Moglbys cos szerzej o nich napisac i podzielic sie linkami do jakis stron poswieconych ich tworczosci? Milo by bylo usyszec tez jakis ich kawalek, moze sa gdzies dostepne mp3?
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » pn 17.03.2003 10:05

A ja uparcie przebieram w nazwiskach autorów muzyki filmowej. Wszelakie twory pana Elfmana (Batman, Beatlejuice) i Goldenthala (Abyss, Kula, Wywiad z Wampirem). Ale takie sesje lepiej budować w oparciu o ciszę, a tylko w znaczących momentach zapodać jeden temat muzyczny podkreślający sytuację.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

mozliwe...

Postautor: etanol » pn 17.03.2003 16:06

Niestety sa to bardzo zadkie wydawnictwa, jednak jesli chodzi o Payne's Gray to znam pewna grupe osob ktora posiada Kadath Decoded na serwerze ftp. Aby ow album zdobyc, musialbys sie zapisac do listy dyskusyjnej The Dance of Eternity - podaje link: www.dreamtheater.art.pl/tdoe/index.php
Przy okazji mozna tam lyknac sporo niebanalnej muzyki ;). Natomiast latwo dostepna jest recenzja owego PG, ktora definitywnie przyzwoicie obrazuje Kadath Decoded. Bezbosredni link do niej to:www.caladan.art.pl/cd/kadath.html
Jesli chodzi o "Thou Shalt Suffer" Ihsahna... to juz trzeba miec wiecej farta. Ja to pieklo sobie zgralem od kumpla, ktory to kupil w Andrychowie :). Piekny fart... ale uwaga: TA PLYTA JEST PRZERAZAJACA!
Bede tu zagladal co jakis czas, jesli okaze sie ze faktycznie sie tam zapisales, to ci powiem co robic dalej.
etanol
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Klarkash-ton » ndz 23.03.2003 9:01

Zapisalem sie na liste (teraz mi powiedz co dalej :)) i powolutko zaczynam poszukiwania informacji na temat wymieninych przez Ciebie artystow.

Ja ze swojej strony polecam szczegolnie Elend, Arcane, Raison d'etre, stare plyty delerium, soundtrack z qukea 1.
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Klarkash-ton » pn 24.03.2003 1:19

Wypisalem sie z tej listy... ponad 100 postow na dzien to nie dla mnie... :shock:
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Hifidelic » ndz 13.07.2003 18:35

ja preferuję stary jazz (lata 20 i 30) soundtracki w/w kompozytorów i przedewszystkim Badalamentiego, a przede wszystkim Twin Peaks. Soundtracki z gier również są ok, np. heretic, arcanum, diablo...
niezłe wrażenie robi także zmiksowana (na przykład z dwóch otwartych sesji winampa) muzyka poważna + dźwięki burzy i deszczu.
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: kot behemot » wt 14.10.2003 18:48

polecam industrial i post-industrial,nie absorbuje uwagi ale bardzo buduje napięcie i atmosferę,z industrialu zwłaszcza stary throbbing gristle (kawałki discipline, industrial muzak, slug bait a na jakąś sekewncję finałową badź do nawiedzonego domu genialne i hate you little girls)
z post bardzo dobry jest polski zespół job karma ,kilka kawałków można śćiągnąć z ich stronki http://www.jobkarma.terra.pl

myśleliśćie kiedyś żeby przygodę umieści w latach 70-siątych, w światku handlarzy narkotyków, dyskotek i gangsterów? bardzo fajny pomysł, mówię wam to z doświadczenia,jeśli tylko znajdzie się dobry mistrz gry,a do takiej przygody polecam mój ulubiony zespoł "my life with the thrill kill kult" ,personifikacją jego muzyki mógłby być naćpany szatan w stroju alfonsa ,pomimo dyskotywkoej stylistyki ta muza jest dużo bardziej mroczna niz wiele szatanistycznych metalowych bandów, polecam kawałki
disco sex thrash, cooler than jesus, yesterdays coid, rivers of blood-years of darkness, hand in hand ,a daisy chain for satan , ride the mindway, china de sade, easy girl i wiele innych
here where i sit alone lost
here i will dream, why
give me a drink, i need a think now
i gotta rip my stinking brain...
Awatar użytkownika
kot behemot
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » śr 15.10.2003 6:19

Intrygujący pomysł, bo lata 90 w ZC nie bardzo mnie pociągają.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Einar » czw 23.10.2003 8:35

ja ostatnio ułożyłem do ZC składankę z soundtracków. Trochę Mulholland Drive, trochę Requiem For A Dream, kilka z Twin Peaks. Co o tym myślicie?

Jest jeszcze taki, ciekawy, klimatyczny zespół Mortis. Ale nie wiem czy pasuje do konwencji.
Einar
Wojownik
Wojownik

Postautor: Hifidelic » czw 23.10.2003 9:09

Ukradłeś moją składankę!!!! :?
(dobrze, że nie wytropiłeś muzyki z Arcanum, która jest tłem muzycznym komisariatu w moim Nowym Orleanie, i Elendu (jeszcze raz ukłon dla klarkasztona), który jest podkładem dla psychodelicznych i budzących grozę, proroczych wizji :) )
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Klarkash-ton » czw 23.10.2003 9:44

Mortiis nie jest az taki ciekawy i bardziej pacuje do klimatow fantasy. Jest wiele bardziej ciekawszych tworcow ambientowych, ktorych muzyka nadaje sie lepiej, ze tez wspomne na przyklad o raison d'etre.

hifidelic: dzieki za uklony. :) Polecam Ci jeszcze Arcana. Mniej mroczne niz Elend, ale rownie porzepiekne.
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Hifidelic » czw 23.10.2003 9:54

He, he, Arcana służy mi od dawien dawna... Zarówno przy Cthulu, jak i Dark Fantasy... :)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Einar » czw 23.10.2003 12:01

Khem, khem. Nic nie chciałem kraść. Samo tak jakoś leżało. :wink:

Alem sie cieszę, że nie jestem jedynym miłośnikiem takich klimatów. Antonio Badalamenti rządzi!
Einar
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » czw 23.10.2003 19:54

A mi się udało wreszcie upolować muzykę, która ma inspirujące momenty. Batman Forever Elliota Goldenthala i Independence Day (wersja 2CD). Uchuchu, no to będzie teraz zabawa...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Oghm » ndz 09.11.2003 18:16

Przede wszystkim witam na forum jako nowy uzytkownik...
Dorzucajac moje 3 grosze do tematu. Muzyka winna byc jedynie tlem, delikatnym podkladem. Nie jestem zwolennikiem zmieniania utorow podczas sesji w zaleznosci od lokacji. Oczywiscie, daje to pewne urozmaicenie ale podczas sesji takie cos psuje klimat(przynajmniej jak dla mnie). Glownie(procz wyzej wymienionych) jest to Aghast i Desiderii Marginis. Goraco polecam....
Oghm
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Hifidelic » ndz 09.11.2003 18:25

Witamy serdecznie w naszej Cthulianowej nawie!!
Zdrastwuj, Towarzyszu Oghm!!
Desiderii Marginis?? Trzeba będzie zbadać tę materię.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Oghm » ndz 09.11.2003 18:38

Jak wspomnialem goraco polecam. Nawet na wlasny uzytek do sluchania samemu(obowiazkowo po polnocy przy zgaszonym swietle) :) Sam czasem czytam przy tym horrorki...
Oghm
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 09.11.2003 19:37

helou helou nowy druhu. Miło nam powitać w tych nieco zakurzonych regionach forum. Wybadam tą muzykę.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Oghm » pn 10.11.2003 19:29

Ostatnio przypomnialo mi sie jeszcze cos. Z grami komputerowymi mam bardzo slaby kontakt. Ale pamietam ze kiedys gralem w gre Silent Hill I mam z nia bardzo mile wspomnienia. Wiele dobrych pomyslow, ciekawa i dzialajaca na wyobraznie. I wlasnie rownie goraco moge polecic muzyke z jakiejkolwiek czesci. Szczegolnie z czesci pierwszej choc niektore utwory ciezko nazwac w ogole muzyka. Ale jesli ktos chce zmieniac utwory podczas sesji w zaleznosci od lokacji - goraco polecam:)
Oghm
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Atum » pn 08.12.2003 15:53

Jest taki zespół Midnight Syndicate. Wydał kilka płyt specjalnie do rpg. W tym jedną mającą naśladować pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Nazywało się to Gates Of Delirium, ciekawa sprawa...
Dla zainteresowanych http://www.midnightsyndicate.com
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Atum » pn 08.12.2003 15:57

Ostania sesja jaką prowadziłem była przy muzyce zespołu Aghast z albumu "Hexerei im Zwielicht der Finst". To także bardzo zacna rzecz...
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Hifidelic » wt 06.01.2004 11:02

Zupełnie przypadkiem trafiłem w programie II Polskiego Radia na koncert Gavina Bryarsa. Dla mnie to było jak strzał młotkiem w potylicę - do Cthulu wymarzone po prostu.
Polecam gorąco i sam zaczynam szukać.
Nie pytajcie mnie, jaki to był koncert, bo już samo zapamiętanie nazwiska było dla mnie wyczynem.
Piękna muzyka, piękna.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: jesussan » wt 06.01.2004 14:32

hmm... sesje ktora zapadla mi gleboko w pamieci (najbardziej ze wszystkich) byla rozegrana przy albumie 'Blackwater Park' Opeth'u. od tego czasu Opeth jest moim ulubionym zespolem i...

...goraco go polecam do sesji. niestety nie wszystkie jego kawalki sie nadaja, gdyz te z growlem grane w zlych momentach psuja klimat... dlatego polecam zrobic sobie opethowska skladanke do sesji. bardzo pasuje do przygod deszczowych, gdzie duzo sie podrozuje samotnie po mglistych lasach, opuszczonych ruinach, martwych miasteczkach...
jesussan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Hifidelic » pn 19.01.2004 13:05

Trafiłem na następny soundtrack, który powinien idealnie pasować do Cthulu. Jest to kompozycja mistrza Badalamentiego, bardziej zbliżona do serialu Twin Peaks, niż do ostrych jazzowych klimatów z Lost Highway.
Angelo Badalamenti "Invasion of privacy".

Ps. filmu nie oglądajcie, jest po prostu katastrofalnie zły, ale muzyczka git.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Michael Bedford » pn 23.02.2004 22:15

Jesli chodzi o soundtracki to ostatnio trafilem na cos co idealnie pasuje do sesji, zreszta sila rzeczy musi, bo to kompozycja do ekranizacji "Widma nad Innsmouth" :) Mowa oczywiscie o filmie "Dagon". Chorki spiewajace "Ia! Ia! Cthulhu fhtagn" sa nie do pobicia :D
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: jesussan » pn 23.02.2004 23:58

jezeli drogi Michaelu Bedfordzie znalazles to w necie to prosilbym o link... jezeli nie to i tak chcialbym wiedziec gdzie to dorwales... :D
jesussan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Michael Bedford » wt 24.02.2004 0:08

jesussan -> wsluchiwalem sie w czasie ogladania filmu :)
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: bukins » wt 22.06.2004 17:14

odnosnie muzyki...ostatnio zrobilem sobie playliste do zc z nastepujacych kawalkow:
1) Musica Cthulhiana - Anywhere, Das Ritual

wyzej wymienione kawalki swietnie sie nadaja na sesje. pierwszy kawalek dobrze sie dopasowuje do akcji w ktorej gracze raczej szukaja jakis sladow itp niz znajduja sie w tajemniczej, nawiedzonej lokacji. drugiego kawalka chyba nie trzeba omawiac...nazwa mowi sama za siebie :twisted:
heh...gdybym tak znalazl caly album tej grupy :/

2) Cradle of Filth - Creatures that Kissed in Cold Mirrors

nie zrazajcie sie...ten utworek to nie zaden blackowy twor tylko instrumentalny utwor wykorzystany takze w filmie "cradle of fear". swietnie sie nadaja do motywow w ktorych gracze odkrywaja jakas przerazajaca tajemnice lub badaja jakies zakazane ksiegi. kawalek mozna znalezc na albumie "midian"

3) Soundtrack z Baldur's Gate 2

moglo by sie wydawac, ze muzyka z crpg w konwencji fantasy nie bedzie sie nadawac do zc...a jednak :twisted:
wypisze moze ktore kawalki nadaja sie do zc:
4 - 35s
5 - 1 min 11s
6 - 1 min 40s
13 - 30s
14 - 1min 11s
23 - caly utwor
27 - caly utwor
32 - 55s

troche spedzilem nad tym czasu, ale oplacilo sie :) wiekszosc kawalkow jest pocieta, bo czesto zdarzalo sie, ze w finale utworu przewazal rytm bitewny nadajacy sie do starc w swiece fantasy niz zc.

4) Soundtrack z American Mcgees Alice

chora, psychodeliczna muzyka...wprost nadajaca sie do sesji w zc :) mg sam powinien zdecydowac, ktore kawalki sie nadaja, a ktore nie ;)

Tak o to przedstawia sie moja playlista do zc :) na sesje wybieram z 5 kawalkow, ktore zmieniam zaleznie od lokacji. that's all :)

ps. witam i mam nadzieje, ze to forum nie umarlo i nie umrze :) Cthulhu Fhtagn!!! :twisted:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Atum » śr 23.06.2004 15:13

Witaj,
gorąco zachęcam do zabrania głosu w innych tematach. Może forum wyrwie się w końcu z letargu :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » śr 23.06.2004 18:57

You are most welcome!- jak powiedział Aragorn w pewnym podniosłym momencie. Witamy na naszym forum.
Baldur's Gate II do ZC? Rzeczywiście kilka kawałków będzie pasować, mocno szarpią nerwy, lub niepokoją.
Z Alice rzeczywiście wywodzi się wyjątkowo wredna i mroczna muzyka. Godna polecenia wszystkim dewiantom pragnącym wpędzić się w okrutny strach. Ale najlepszą muzyką jest wycie wiatru i trzaskające okna... Słowem podsumowania: wolę ciszę od muzyki. Muzyką w ZC muszę tylko zagłuszać dźwięki otoczenia, które źle wpływają na nastrój.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: jesussan » śr 23.06.2004 20:34

a ja goraco polecam Katatonie - Last fair deal gone down. na pierwszy rzut oka dziwne, ale jezeli macie watpliwosci to wezcie z poleczek W górach szalenstwa i przeczyatjcie Uwięziony wsrod faraonow lub Zapomniane miasto przy utworach nr. 3,6,10,11... (nie patrzcie na taksty... ;-) no moze nie liczac We must bury You... ]:-> ) naprawde polecam.
jesussan
Wojownik
Wojownik

Postautor: bukins » śr 23.06.2004 20:47

utworki katatoni zaraz przeslucham i napisze co o nich mysle :>

Edit: posluchalem...do sesji to by sie raczej one nie nadawaly :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Atum » śr 23.06.2004 21:07

A ja właśnie przesłuchałem muzykę z Alice, którą polecałeś. Genialna... tyle mogę powiedzieć. Na sesje będzie się nadawała znakomicie.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » śr 23.06.2004 21:19

Psychodela, prawda? :D Takiej muzyki powinien słuchać każdy kultowiec. Coś było wspominane o filmie opartym na grze, może i o kontynuacji. Oby uraczyli nas taką samą oprawą muzyczną.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Następna

Wróć do Zew Cthulhu