Forumowy PBEM> PBF

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

Postautor: Howler » wt 13.04.2004 10:05

Jak widać wszyscy siedzą cicho. Pewnie odpoczywają po świętach. Ale wrócą. Mam nadzieję ;)
In God I Trust... Others Pay Cash
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Kniaziu » wt 13.04.2004 10:58

przepraszam, ze tak dlugo nie pisalem. zawrot glowy w gazecie. potem swieta.
zdziwielem sie tylko, ze jak dzis odpalilem strone to ciagle jestesmy w tym samym miejscu. nikt nie posuwa gry do przodu?
MG gdzie jestes?

Mam nadzije, ze teraz pojdzie nam juz znacznie lepiej.
Pozdrowienia z Ladka
Marcin
Byłem kim jestem. Jestem, kim będę.
Kniaziu
Najemnik
Najemnik

Postautor: Atum » wt 13.04.2004 16:08

Do dzieła panowie. Profesor Time cały czas czeka :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » śr 12.05.2004 7:54

Panowie, jakby ktoś nie zauważył, to ja wróciłem z urlopu i gra toczy się dalej. Atum, żyjesz? Dostałeś mojego PMa? Żałuję, że straciliśmy kontakt z Asenath. Może jednak kiedyś wróci. Reszta żyje i ma się dobrze?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » śr 12.05.2004 10:05

Dostałem i już niedługo zacznę działać.
Mam teraz nawałnicę spraw do załatwienia :/
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » śr 19.05.2004 6:27

Rozumiem, że przerwka z okazji matur/ sesji? Cisza jakowaś osnuła naszą grę...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » pt 21.05.2004 21:01

No ja mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni...
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 23.05.2004 18:40

Cóż, gra ciągnie się i ciągnie- nie narzekam na to, że nikomu się nie spieszy. W sumie snucie takiej opowieści jest całkiem odprężające. Jednak fabularnie posunęliśmy się ledwie o parę kroków. Słuchajcie, kampania, na podstawie której prowadzę tego PBFa zajęła nam cztery, pięć sesji... A my gramy już ponad rok i w zasadzie nie wyszliśmy z wprowadzenia! Ja tu muszę co jakiś czas przedzierać się przez gąszcz notatek, żeby przypomnieć sobie jakieś szczegóły i nie walnąć jakiejś gafy- nie mówiąc o czytaniu PBFu...
A ktoś z Was próbował przeczytać całość?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Jakub Cieślak » czw 27.05.2004 9:25

Nasz PBF znowu stoi. Zawieszam grę dopóki mi się nie odezwą: Howler i Kniaziu. Widzę, że z Asenath sprawa już przesądzona- brak jakiejkolwiek odpowiedzi, sygnału, czegokolwiek.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Kniaziu » sob 29.05.2004 0:49

Przepraszam, ze tak dlugo sie nie odzywalem. Jestem i znow nadaje. Chetny do gry. Mam odrazu sugestie:
1. Zgadzam sie z MG, ze gra za bardzo sie rozwleka. Trudno mi jest jednak, podejzewam, ze pozostalym takze, pisac jakies skroty. Dochodzi sie do pewnej bariery (interakcji z innym graczem), kiedy nalezy przerwac i poczekac na odpowiedz. Nam nie wypada nic innego, ale mysle, ze tak jak ja, tak i pozostali sie nie obraza jesli MG bedzie troche przyspieszal akcje, robiac skroty. Jesli mamy zamiar gdzies isc, spotkac sie, kiedy akcja nie jest szczegolna mysle, ze MG moze krotka notka narracyjna przeciagnac nas przez dlugie korowody dialogu jaki inaczej bysmy pobudowali.
--------------------------
No to do gry Panowie!
Byłem kim jestem. Jestem, kim będę.
Kniaziu
Najemnik
Najemnik

Postautor: Jakub Cieślak » sob 29.05.2004 7:43

Znajdę jakiś złoty środek pomiędzy akcją a dyskusją, która również jest cennym elementem grania w gry fabularne i za nic w życiu nie chciałbym tego elementu wycinać. Wracamy do gry. Myśląc o przyspieszeniu akcji myślę o śmielszym podejmowaniu decyzji :D.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » śr 09.06.2004 14:13

Witam,
Sorki, ale miałem chwilową przerwę spowodowaną końcem roku szkolnego :/. Teraz wracam do gry :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 13.06.2004 18:43

Wypada mi poinformować, że do końca czerwca raczej nie zajrzę do gry. We wtorek wyjeżdżam na dni kilka poza Polskę, potem mam krótki urlop na rybkach. Pozdrawiam!
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » ndz 13.06.2004 22:21

Akcja nabiera tempa ;).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » pn 14.06.2004 8:04

Toczy się jak toczy. Pewnie któryś z Was też zaraz na wakacje wyskoczy, więc zatrzyma się pewnie na okres wakacyjny. Ja poproszę o info, jak u Was to będzie wyglądać. W ogóle miło wiedzieć na kilka dni przed jak się gdzieś urywacie, bądź macie jakieś zajętości, które nie pozwalają Wam uczestniczyć w zabawie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Jakub Cieślak » śr 23.06.2004 21:21

Jak widzicie, czasem się pojawiam, ale to takie wpady i wypady- jak zapowiadałem, solidnie usiądę w początku lipca. Jednak, jak macie czas to zajrzyjcie do topicu gry i coś wrzućcie, albo tu zapowiedźcie się ze swoimi możliwościami grania w wakacje. Kto tu jeszcze zagląda?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » śr 23.06.2004 21:32

Ja postaram się coś napisać bo ostatnio mam trochę wolnego czasu. Najpierw jednak muszę sobie odświerzyć kilka elementów fabuły.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » pt 09.07.2004 8:15

Cholera jasna, widzę, że sprawa już kompletnie upadła. Muszę zebrać notatki w końcu do kupy, spisać i wydać tą przygodę szerszemu gronu. Przynajmniej nie będzie leżeć odłogiem. Bo rozumiem, że kontynuacji PBFu w naszym gronie nie będzie...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Howler » pn 12.07.2004 12:36

Musimy powiedziec sobie to chyba szczerze, prawda? Niestety nasza mała sesja upada. Tak tak, wszelkie zarzuty tyczą sie tez mnie, wiem. Po prostu poza checiami brakuje nam wszystkim chyba czasu i tej odrobiny energii zeby rushyć zadek i cos napisać... Cóż, szkoda...
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

No i padła...

Postautor: Howler » wt 24.05.2005 23:11

Upadała, upadała, no i w końcu zmarło się jej. Nie, nie dziwie się, mówiąc szczerze. Żal mam w zasadzie do samego siebie, bo chciałem żeby coś wyszło z tej sesji, a nie doszliśmy pewno nawet do połowy <tak przypuszczam>. Nie bedę pytał, czy jest sens próbować ją wskrzeszać, bo ile można. Każde truchło z czasem sie rozpada. Nie wiem nawet, czy ktoś w ogóle czyta te tutaj bazgroły... Ehh, szkoda chyba gadać... Niech nasi Bogowie spuszczą kurtynę niepamięci, bo aktorzy już dawno popadali ze starości, jak muchy...
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » śr 25.05.2005 8:58

Hehe, nie uwierzysz, ale nie wyszliście nawet z pierwszego rozdziału tej przygody! :D
Zawsze chętnie wrócę do tej kampani, tylko jak znajdą się chętni. To była super przygoda.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Howler » śr 25.05.2005 16:18

Powiem w ten sposób - w czasie, gdy sesja jeszcze żyła, z Netu moglem korzystac tylko na uczelni. teraz, gdy wkońcu wpiąłem sie do Sieci mógłbym teoretycznie dalej ciągnąc tą historie. Tyle, że nie wiem, czy pozostali gracze mają czas I OCHOTĘ grać. Nie jestemw zasadzie pesymistą <tak przynajmniej sądzę>, ale wątpię w ich chęci <sorry guys :wink: >. Pozostaje więc chyba po prostu odpuścić sobie tą sesje...
Swoją drogą - pierwszy rozdział... Z ilu?
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » śr 25.05.2005 16:38

Z ilu rozdziałów? Może kiedyś się przekonasz. :D
Po prostu pozostali gracze wykruszyli się, już tu nie zaglądają. W zasadzie nikt ze stałych bywalców ZC się nie ostał. Ale nie widzę problemu, jeżeli znajdą się nowi chętni. Jak narazie i tak nie miałbym czasu prowadzić, ale za jakiś czas może znajdą się chętni.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Howler » śr 25.05.2005 16:54

Pozostaje wiec poczekac do wakacji, oraz znaleźć nowych chetnych. Pytanie brzmi - gdzie my znajdziemy nowych kultystów? Może wsród nowo-przybyłych na Katedrze? Tsza po prostu spytać, czy ktoś zainteresowany jest wspaniałą i ekscytującą przygodą w świecie naszych ukochanych Mitów <tak, było tu troche ironii, wiem 8) >... Enyłej, mam szczerą nadzieję, że kiedyś wrócimy do tego tutaj scenariusza...
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » czw 23.06.2005 20:20

Do głowy przyszedł mi szatański (satanistyczny, tudzież wielkoprzedwieczny) pomysł. Skoro na forum powrócił hifidelic, mamy Howlera (mam nadzieję, że to aktualne?), to dwóch już można poprosić do tańca. Zatem można by resuscytować grę, namawiając H-Fa na grę. W końcu będzie to dla nas jakaś szansa reaktywacji tego subforum, reaktywacji ZC no i przypomnienia sobie, czym jest w ogóle sesja RPG (bo ja to już cholera jasna od wieków nie grałem).
Sou uot du ju fink about det?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Jakub Cieślak » czw 23.06.2005 20:21

Do głowy przyszedł mi szatański (satanistyczny, tudzież wielkoprzedwieczny) pomysł. Skoro na forum powrócił hifidelic, mamy Howlera (mam nadzieję, że to aktualne?), to dwóch już można poprosić do tańca. Zatem można by resuscytować grę, namawiając H-Fa na grę. W końcu będzie to dla nas jakaś szansa reaktywacji tego subforum, reaktywacji ZC no i przypomnienia sobie, czym jest w ogóle sesja RPG (bo ja to już cholera jasna od wieków nie grałem).
Sou uot du ju fink about det?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Hifidelic » pt 24.06.2005 0:33

Chętnie :) zależałoby mi jednak na:
1) rozpoczęciu nowej sesji
2) utrzymanie jej w klimatach raczej hardkore, niż soft; bardziej Lynch, niż wysyp żywych trupów; Nie chciałbym Indiany Jonesa, tylko raczej Twin Peaks...
3) nie opieraniu jej bezpośrednio na żadnym micie - nie chciałbym ze względu na znajomość tematu przedwcześnie dojść do momentu: "a więc o to chodzi..." ;)
4) nie chciałbym znać swoich współczynników, a jedynie ogólny opis postaci
Tyle mi na razie przyszło do głowy; jak tylko wymyślę coś jeszcze, to od razu napiszę
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 26.06.2005 21:17

Hmm, muszę się nad tym zastanowić...
Bo trochę mi kurde szkoda Zielonego Piekła, które chyba jest przeklęte, nawet w realu nie udało mi się doprowadzić go do końca. Tak naprawdę nigdy nie napisałem końca, licząc na to, że samo wyjdzie z akcji :D.
Cały czas mam pomysł, żeby usiąść nad nim i go spisać- albo jako kampanię do ZC, albo jako opowiadanie/ książkę. Szkoda marnować ten materiał.
Jeżeli mielibyśmy zaczynać coś nowego, musiałbym wiedzieć, że będę miał na to czas, po drugie, że gracze nie dadzą dyla po jakimś czasie- musi być regularna obsada i regularne granie, bo inaczej nie chce mi się nic zaczynać. Oczywiście chętnie znów przyjmę rolę prowadzącego, choć też chętnie oddam pałeczkę.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Howler » pn 27.06.2005 8:53

Nie ukrywam, że pomysł na przemieszanie ZC i przykładowo Twin Peaks jest ciekawy. Co powiecie na taki Silent Hill? Jakoś to by sie pewno dało połączyć. Co się zaś tyczy Piekiełka, to również i mi po łbie chodził pomysł czyby nie przerobić tego na powiastkę.
W każdym razie - osobiście też wolałbym dokończyć Zielone, a potem brać się za całkiem nową, Lynchowską historię.
Jakby co - dajcie znać, a chętnie wcielę sięw swoją postać łans egen. Tym bardziej, że wakacje idą i bedzie można te kilka postów na dzień wysłać. W sumie,to myślałem czy by roboty se nie znaleźć na wakacje, ale jakoś to się pogodzi. Nie będe przecież pracował cały dzień,right? W razie czego, wezmę robotę od zmierzchu do świtu < :twisted: > i będzie ok....
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Howler » wt 19.07.2005 21:41

Widzi mnie się <nie po raz pierwszy zresztą :wink: >, że coś była mowa o powrocie do sesji. Ja już się zacząłem cieszyć, ale okazuje się że zapał był słomiany. A raczej chcieć, to mi sie ciągle chce, ale odzewu innych nie widać. Miesiączek już minął, a o sesyjce ciągle cisza. No chyba, że wiadomości do mnie nie dochodzą :?:
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » czw 21.07.2005 14:24

Na spokojnie, nie mamy z czym się spieszyć. Jak już coś zaczniemy, to mam nadzieję, że na poważnie. Póki co mam dużo roboty, którą muszę skończyć- first things first, jak to się mówi po anglacku. A ja się zapytam, czy hifidelicowi nie chciałoby się czegoś poprowadzić...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Jakub Cieślak » wt 26.07.2005 22:47

Tak na grubszą sprawę poprowadzić mam dużą ochotę, ale ja raczej lubuję się w klimatach historycznych, lubię, jak jest krzynka prawdy dodana, jakiejś autentycznej historii i trochę epickiego/ przygodowego rozmachu. Nie mam obecnie nastroju na jakieś archiwumy X, sekty i lynche absolutne- nic w tym stylu do poprowadzenia. Nie dałbym gwarancji satysfakcji.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Hifidelic » czw 28.07.2005 1:56

postawienie Lyncha obok Archiwum X jest trochę straszne :D i w sumie powinno być karalne - np klęczeniem na grochu w kącie :lol:
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Jakub Cieślak » czw 28.07.2005 9:51

Aj waj, chodziło mi o wskazanie pewnego nastroju przygód, w których nie zawsze chodzi o rozwiązanie zagadki, ok? A Lyncha osobiście średnio trawię, więc mnie tu grochem nie strasz.
Przypomnę zapytanie: czy nie chce Ci się poprowadzić czegoś w tym stylu, czy po prostu jak zwykle bezwstydnie liczy się na mnie?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Howler » pt 29.07.2005 12:33

Znając życie, i tak skończy się na tym, że wrócimy do Zielonego Piekiełka :wink: Czy jestem tego pewien? Na 100% nie, ale...hmm... uznaje to za wysokoko prawdopodobne 8)
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zew Cthulhu