Forumowy PBEM> PBF

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

Postautor: Howler » sob 10.01.2004 10:45

Uhuhuhu, powiało grozą :wink: . Tak, tez widze, ze akcja calkiem ladnie sie rozwija. Keep it up, guys :wink:
In God I Trust... Others Pay Cash
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » sob 10.01.2004 11:37

Gdzie powiało grozą? Powieje jeszcze, powieje. Jak artykuł?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Asenath » sob 10.01.2004 23:16

dobra też dostałam. rzeczywiście zaczyna sie robić coraz bardziej niepokojąco... ale przecież o to chodzi, gramy już tak długo a napięcie cały czas rośnie. Tu widać kawał dobrej roboty przede wszystkim w wykonaniu MG ale także i graczy współtworzących przygodę.
Asenath
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Howler » ndz 11.01.2004 10:45

"Kawal dobrej roboty w wykonaniu MG i graczy".... HeHe, thats us guys :wink:
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » śr 04.02.2004 22:16

Niestety chłopcy, z powodu zawieruchy na forum poznikały wasze wpisy na Zielonym Piekle. Musicie dopisać od nowa brakujące wasze poczynania w grze.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » ndz 08.02.2004 15:19

Ruszczcie wkońcu tą przygodę. Nie wierzę, że na jednym posunięciem musicie myśleć kilka dni :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 08.02.2004 15:33

Hyhy, Atum, pierwsze oznaki zniecierpliwienia? Cóż, gra toczy się powoli, bo nie wszyscy mają non stop dostęp do komputera- internetu. Dla przykładu Kniaziu nadaje z Londynu, z kafejki internetowej (wciąż go podziwiam za upór i za to, że mimo całej brytyjskiej afery o nas pamięta).
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » ndz 08.02.2004 20:14

No cóż muszę powiedzieć, że taki upór rzeczywiście jest godny pochwały. Pozdrowienia dla UK :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » wt 10.02.2004 22:30

Pan w encyklopedii Wiem onet pl pisze:Prohibicja, częściowy lub pełny zakaz produkcji i dystrybucji napojów alkoholowych. Często rozumie się pod tym pojęciem okres w historii USA (1920-1933). Wprowadzona została jako 18 poprawka do Konstytucji USA. Ratyfikowana 16 I 1919. Zakazywała na terenie USA produkcji, importu i eksportu, przewozu i sprzedaży wszelkich napojów alkoholowych.

Wprowadzenie prohibicji w życie w 1920 w wyniku ratyfikacji było ogromnym sukcesem Amerykańskiego Towarzystwa Krzewienia Wstrzemięźliwości oraz ruchu sufrażystek. Okres obowiązywania prohibicji był typowym przykładem zasady niezamierzonych skutków.

Reformatorzy otwarcie twierdzili, że została wprowadzona przeciw "powszechnie znanym pijackim przyzwyczajeniom imigranckich robotników". Zamiast zachęcić mniejszości narodowe do przejmowania amerykańskiego sposobu życia, przyczyniła się do ich wewnętrznej konsolidacji.

W wyniku poprawki wydział do spraw prohibicji włączono do ministerstwa skarbu, ale kolejni prezydenci odmawiali przeznaczenia środków na jego działalność. Właściwie wówczas ukształtowała się zorganizowana przestępczość (mafia): w Chicago - głównie włoska (kontrolowała 50% handlu) i irlandzka, w Nowym Jorku - żydowska (50%) i m.in. polska (12%).

W rezultacie można było pić alkohol częściej, w gorszych warunkach, gorsze gatunki i po wyższych cenach. Ustawa skonfliktowała społeczeństwo amerykańskie, dzielące się na "suchych", tj. zwolenników prohibicji, i na "mokrych", czyli jej przeciwników.

Zniesienie prohibicji było jednym z głównych haseł w kampanii wyborczej F.D. Roosevelta w 1932. Na mocy 21 poprawki została zniesiona. Ustawa o prohibicji była niezręcznym posunięciem socjotechniki i przyczyniła się do konsolidacji i doskonalenia działań amerykańskich instytucji przestępczych.

W grze obecnie mamy rok 1926, tym samym alkohol jest dostępny w lokalach tylko w oddzielnych sekcjach znanych tylko wtajemniczonym gościom tychże lokali. Pierwsze z zewnątrz nie uzyska łatwego dostępu do trunków.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Jakub Cieślak » wt 17.02.2004 10:50

A gdzież to koledzy gracze pouciekali? Ostatni mój wpis trochę już leży.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » wt 17.02.2004 15:46

Ja cały czas czekam na reakcję reszty :). A tak wogóle to oprócz mnie i Kniazia gra ktoś jeszcze?
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » wt 17.02.2004 15:53

Howler i Asenath. Asenath jednak jeszcze nie dołączyła oficjalnie do druzyny. Gracze wybierają się do niej i wybierają :D
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » wt 17.02.2004 21:13

No to trzeba lecieć po tą kobietę :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Kniaziu » pt 20.02.2004 15:03

Dawno nie zagladalem na to forum. Robie tak tylko dlatego, zeby sie wytlumaczyc.

W weekendy jest mi nieco ciezko dorwac sie do internetu z brutalnego i banalnego powodu -> brak czasy (praca, obowiazki domowe, ktore zbieraja sie w calym tygodniu itp, itd)

Za to w tygodniu jest mi teraz latwiej! Mam praktyki w malej firmie i staly dostep do sieci. Dlatego w tygodniu bede nadawal regularnie.

I zgadzam sie z Atum czas szybciej posuwac nasza przygode. Obiecuje, ze robie co w mojej mocy. Sami ocencie.

Plan mialem taki. Spotkanie z profesorem wieczorem. Nawiazanie kontaktu. Nastepnie krotka drzemka w moteliku i wybranie sie o poranku do Asylum moim pickupem, i oczekiwanie przed brama na doktorke. Mialem nadzieje, ze uda nam sie ja z Kurtem tam zlapac.

Po scaleniu calej grupy rzadnych przygod obywateli miasteczka mielismy ruszyc do Chicago. Kto wie moze dalej.

Co wy na to?
Pozdrawiam
Marcin
P.S. Jesli jest ktos online mon-fri od 10:00 do 17:00 GMT mozemy pogadac. Moj email i nick na MSN messengera jest:
marxcin@hotmail.com
Niestety nie mam tu GG. Moze sobie zainstaluje. Kiedys. Ale uwazam, ze msn jest lepszy.
Byłem kim jestem. Jestem, kim będę.
Kniaziu
Najemnik
Najemnik

Postautor: Atum » pt 20.02.2004 20:40

Jestem ZA :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » sob 21.02.2004 1:14

Mam wielką nieufność wobec narzędzi Billa Gatesa- internet staram się obsługiwać przez Netscape Navigatora. MSN messengera nigdy nie używałem. Może się przekonam...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Kniaziu » czw 04.03.2004 18:01

co sie dzieje z naszym forumowym zielonym piekielkiem? nikt dawno posta nie wrzucil. :roll:
a ja juz sie przyzwyczailem.
chce grac! :lol:
Kniaziu
Najemnik
Najemnik

Postautor: Jakub Cieślak » sob 06.03.2004 2:12

To jest świetne pytanie, które należy się naszym graczom, a pośrednio mi. Atum, Asenath- gotowi?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » sob 06.03.2004 20:23

Sorki, ale miałem ostatnio dużo zajęć. Teraz wracam do normalnego trybu pracy :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » pt 12.03.2004 19:40

Tak więc posłałem sygnał do Asenath i czekam na jej odpowiedź, bo czas by weszła do akcji na serio.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » pt 12.03.2004 20:14

Czekamy cierpliwie :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Kniaziu » pn 15.03.2004 18:01

No wlasnie. Czekamy! :shock:
Kniaziu
Najemnik
Najemnik

Postautor: Howler » wt 16.03.2004 9:05

Tyaaa, czekanie na kobiety :roll: Taka juz nasza, facetów, rola :wink:
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » wt 16.03.2004 9:49

Zauważcie, że Ona "trochę" czekała by wreszcie akcja pozwoliła jej wejść. Okażmy jej przynajmniej tyle samo cierpliwości. Jeżeli nie odezwie się przez ten tydzień idziemy dalej radząc sobie bez postaci Asenath.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Howler » czw 18.03.2004 8:48

Ależ ja mam pelen szacunek dla tej niewiasty :) Serio.
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » czw 18.03.2004 19:18

No cóż brak odzewu od Asenath się przedłuża. Pewnie niebawem pchnę grę dalej zostawiając jakąś furtkę dla jej postaci.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Kniaziu » pn 22.03.2004 16:25

Mam jedna uwage co do naszej gry. Wiem, ze wynika to z faktu, iz chcemy (bo i ja tak sie zachowywalem) byc praktyczni i mozliwie daleko i przede wszystkim szybciej popychac nasza gre do przodu. Dlatego tez czasami pozwalamy sobie pominac milczeniem pewne sprawy. Nie czekamy na odpowiedz kolegi i zakladamy milczaco ich zgode.
Czasami tak mozna, a nawet trzeba. Co innego jednak jesli samemu opisujemy zachowanie postaci (nieswojej!) Ja nie pozwalam sobie nigdy na takie zachowanie. Nie pisze, ze przykladow Kurt powiedzial... Pisze tylko co moja postac zauwazyla. I sposob w jaki to zauwazyla. Opisujac w ten sposob rys charakterologiczny. Odgrywajac wlasna postac.
Dlatego wlasnie nieco mi przeszkadza, kiedy sznowni wspolgracze pozwalaja sobie edytowac zachowania mojej postaci.

Prosze tego nie robic.

Oczywiscie rozumim, ze dla potrzeby sytuacji mozna, lub nawet nalezy pewne sprawy pomijac milczeniem, ale prosze opisujcie zachowania, mysli, spostrzezenia, checi, zamiary i czyny, ale WLASNEJ postaci.

Dziekuje.
Pozdraiwam
Marcin
P.S. Mam nadziej, ze postac na ktora czekalismy wejdzie jeszcze jednak do gry. Ciekawie sie zapowiadala!
Kniaziu
Najemnik
Najemnik

Postautor: Jakub Cieślak » pn 22.03.2004 17:13

Ktoś ci coś zmienił? Kniaziu, podaj konkretny przykład.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » pn 22.03.2004 18:38

A ja ostanio zauważyłem, ze wasze postacie coś za bardzo przeżywają proste sytuacje :). Trochę to sztucznie wygląda.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » pn 22.03.2004 20:27

Kniaziu, Howler, spokojnie- wczujcie się w dane sytuacje. Wyobraźcie się w takich sytuacjach, zastanówcie się jak ludzie reagują w różnych niezwykłych sytuacjach. Nie można biegać po mieście, zaskakiwać ludzi i prosić o wybaczenie, bo było się świadkiem czegoś niespotykanego. Nie radzę też tak postępować "wariacko" w stosunku do pani doktór, która pracuje w bodaj najnieprzyjemniejszym domu wariatów na tej półkuli ziemskiej...;-)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Howler » wt 23.03.2004 9:05

Dobra, przyznaje ze wyskoczenie z samochodu i bieganie za panią doktor nie bylo moze przemyslane. Po czesci przyznaje tez rację Kniaziowi. Rozumiem, iz chodzi tu o zachowanie mojej postaci. Ok, troche mnie ponioslo. Wynika to wlasnie z faktu, ze przez dluzszy czas nie dzialo sie nic. Dlategoteż chcialem w koncu ruszyć dalej. moje zachowanie zostalo odebrane nie tak jak tego chcialem i przyznaję sie do tego.
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Kniaziu » czw 01.04.2004 16:11

Mam pytanie, czemu od dluzszego czasu wydaje mi sie, ze tylko ja i nasz szacowny MG gramy? Powoli robi sie teatr jednego aktora.
Gdzie reszta? Panowie.

Moze nawet nasza Pani sie odezwie.

Jakub masz jakies wiesci
Pozdrowienia ze slonecznego Ladka
Marcin
Kniaziu
Najemnik
Najemnik

Postautor: Atum » czw 01.04.2004 21:33

Ja nie gram bo z moją postacią macie się spotkać wieczorem :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Howler » pt 02.04.2004 11:21

Fakt, nie odzywałem się od paru <-nastu> postów. Mimo to podkreślam <wszem i wobec>, że ciągle pamiętam o tej sesji i obserwuję wydarzenia, mające miejsce. Jak na razie nie mam nic do powiedzenia, ale pewnie odezwę się, gdy dojdziemy do celi naszego "normalnego inaczej". Powrtarzam, nie zapomniałem o ulubionej sesji <wazelina :lol: > ulubionego systemu <wciąż wazelina :lol: >.
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Atum » wt 13.04.2004 9:36

No i jak się przedstawia sytuacja na dzień dzisiejszy???
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zew Cthulhu