Forumowy PBEM> PBF

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

Forumowy PBEM> PBF

Postautor: Jakub Cieślak » czw 30.01.2003 7:53

Chciałbym wystartować z forumowym PBEMem (Play By Forum w zasadzie). Zainteresowanych poproszę o wysyłanie do mnie prywatnych wiadomości ze zgłoszeniem. Gra w konwencji lat 1920, startujemy w Stanach. Poprosiłbym o zapoznanie się z historią Percy'ego Harrisona Fawcetta (autentyczna postać- badacz puszczy peruwiańskiej w mniej więcej tamtym okresie, zaginął w czasie jednej z wypraw... :twisted: ). Leniwcom mogę przekazać informację o nim, ale nagrodzę ambitnych.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Michael Bedford » sob 01.02.2003 20:51

Moze chcecie zebym umiescil informacje o PBF na stronie glownej Katedry? Wiecej osob sie zglosi.
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Jakub Cieślak » pn 03.02.2003 21:21

Kurcze, widzę, że takie zainteresowanie, że nic tylko uciekać za granicę. Cthulhu ma tak mało zwolenników? Może się mnie boicie? Dla zachęty dwa słowa o mnie i o grze: Mam 23 lata i dość spore doświadczenie w prowadzeniu rpg (Cthulhu, D&D, Aliens, Star Wars). Piszę opowiadania, które publikuje katedra- więc wygląda na to, że umiem składać zdania. Gra będzie dziać się w okolicach lat 1930. Będzie strach, będzie przygoda i podróżowanie po świecie. Zainteresowani proszeni są o kontakt ze mną: kaphar@wp.pl. Przesyłajcie krótkie info o sobie i postaci, którą chcecie odegrać.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: gre3n » sob 15.02.2003 20:09

Fajny pomysł z tą sesją.

Dane o sobie: 19 lat, 5 lat z ZC (gram od 3, troche mistrzowałem)

Postać, którą chcę zagrać: hmm, przeważnie zdaję się na wybór ST,
czesto gram złe charaktery (hitlerowców, okultystów, wariatów,
morderców) ale gram też pozytywne.

Co do tych informacji to mógłbyśmi je przesłać. Wiem, że wychodze na
leniwca ale skoro masz je zebrane, a czas to money :P

Pozatym dobrym pomysłem była by sesja na IRCu. Szybciej by było -
wieksza szansa na jakikolwiek klimat.
"Lepiej umrzeć z rąk halflinga, niż podróżować z rozgadanym krasnoludem."
-- Gone 4 a week --
Awatar użytkownika
gre3n
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Klarkash-ton » sob 15.02.2003 22:30

gre3n pisze:Pozatym dobrym pomysłem była by sesja na IRCu. Szybciej by było -
wieksza szansa na jakikolwiek klimat.

Wlasnie nie chodzi o sesje na ircu, chodzi o mozliwosc dokladnych opisow i przemyslen. Jezeli nie brales w takim czyms udzialu dlaczego sadzisz, ze nie da sie utrzymac klimatu?
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Michael Bedford » ndz 16.02.2003 0:14

Kurcze, ja bym sie chetnie na to pisal, tylko mam mature w tym roku i malo czasu. Jak Wam sie uda, to moze przy (miejmy nadzieje) kolejnej okazji.
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Klarkash-ton » ndz 16.02.2003 1:04

Michael Bedford pisze:Kurcze, ja bym sie chetnie na to pisal, tylko mam mature w tym roku i malo czasu. Jak Wam sie uda, to moze przy (miejmy nadzieje) kolejnej okazji.

Tez mam mature i co z tego? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 16.02.2003 8:53

Dobra ludki, gramy. Założę niebawem nowy topic w ZC i tam będziemy grali. Żadnych pobocznych komentarzy na PBF. Michael, Gre3n, dajcie opis postaci. Michael, nie stresuj się maturą- przecież nie będziesz siedział codziennie po lekcjach i wkuwał do nocy. Zwariowałbyś szybko i skutecznie. Chcę znać imię, nazwisko postaci, jej wiek, ogólną charakterystykę (póki co nie potrzebuję dokładnych wartości poszczególnych cech) i to co uważacie za najważniejsze w swojej postaci. Klarkash- wiesz coś już na temat PH Fawcetta?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Klarkash-ton » ndz 16.02.2003 14:59

Jakub Cieślak pisze:Dobra ludki, gramy. Założę niebawem nowy topic w ZC i tam będziemy grali.
Klarkash- wiesz coś już na temat PH Fawcetta?

Czekam z niecierpliwoscia.

Wstyd, ale jeszcze nie. Szybkto to nadrobie.

p.s. dostales maile?
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: gre3n » ndz 16.02.2003 15:06

Dzisiaj się jeszcze ucze ale jutro powinieneś juz dostac moją postać. :D
-- Gone 4 a week --
Awatar użytkownika
gre3n
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 16.02.2003 16:37

Czekam na opisy waszych postaci. Klarkash- maila z opisem dostałem, ale go namierzyć nie mogę- możesz jeszcze raz? Powiedzcie też, kto sam pozna historię PH Fawcetta, kto chce uzyskać info ode mnie. Co do początku: nie będę was zapoznawał ze sobą. Z góry zakładam, że wasze postacie się znają i przyjaźnią. Dam tylko wstępniaka o waszej znajomości jak już otrzymam pełne informacje co do waszych postaci. Z grą powinniśmy ruszyć w nadchodzącym tygodniu.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: gre3n » ndz 16.02.2003 18:34

Mnie mozesz wysłać historię PH Fawcetta, bo nie wiem czy jutro uda mi sie cos znalezc, a chcialem jutro stworzyc swoja postac.
Jak byś zdradził początkową lokację przygody (msc skąd zaczniemy przygodę) to łatwiej by mi było coś wymyślić. :wink:
-- Gone 4 a week --
Awatar użytkownika
gre3n
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Jakub Cieślak » pn 17.02.2003 9:53

Start w małym miasteczku amerykańskim, gdzie głównymi atrakcjami są znany i ceniony uniwersytet, równie znany i ceniony ośrodek leczenia chorób umysłowych i niezwykle ciekawa i burzliwa przeszłość.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: gre3n » pn 17.02.2003 12:54

Nie mam twojego maila wiec poslalem ci PMem. Qrde cos mi sie przegladarka sypie. Chyba przejde na Operę. Czekam na answer.
-- Gone 4 a week --
Awatar użytkownika
gre3n
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Klarkash-ton » ndz 02.03.2003 12:33

Widze, ze swietnie to wyszlo... wyslalem Ci Jakubie lacznie 3 maila. O co chodzi, nie doszly czy co? Na zaden nie dostalem odpowiedzi...

0 jakiegokolwiek zaangazowania... Ja rezygnuje.
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 02.03.2003 12:57

Ponownie przypominam mój adres emailu:
Wszystkich zainteresowanych PBF proszę o podesłanie opisu ogólnego swojej postaci. Historia PH Fawcetta: Urodzony w Anglii w roku 1867 brytyjski oficer, badacz boliwijskiej dżungli. Był wielce zafascynowany eksplorowaniem dżungli w poszukiwaniu zaginonych miast/ kultur/ cywilizacji. "Nawet przez moment nie przestałem wierzyć w istnienie starożytnych miast- napisał Fawcett w 1924 r. - prehistoryczne cywilizacje Ameryki Południowej są okryte welonem oddzielającym je od naszego świata. Człowiek, który uniósłby ten welon, przyczyniłby się do ogromnego poszerzenia naszej wiedzy historycznej." Wielokrotnie przemierzał dzikie ostępy w poszukiwaniu tajemnic przeszłości. Wszedł w posiadanie pewnej bazaltowej figurki, która miała pochodzić z miasta zbudowanego przez uchodźców z Atlantydy. Fawcett chciał odnaleźć owo miasto "Z", jak je sam nazwał. Wyprawa składająca się z trzech ludzi (on sam, jego syn Jack i przyjaciel Raleigh Rimmel) wyruszyła w 1925 roku w stronę krainy zwanej Mato Grosso (obecna Brazylia). Na wypadek jego zaginięcia nikt nie miał organizować jego poszukiwań- wyszedł z założenia, że jeśli on sam, ze swoim ogromnym doświadczeniem, nie zdoła przeżyć, to również inni nie będą mieli żadnych szans i odmówił podania dokładnej trasy wyprawy. I tak przepadli w dżungli bez śladu. W 1927 młodszy syn Fawcetta Brian poznał francuza, który twierdził, że spotkał w Minas Gerais schorowanego fizycznie i psychicznie mężczyznę podającego się za Fawcetta. Do dnia dzisiejszego nikt nie dotarł ani do miejsca spoczynku, ani nie wyjaśnił tajemnicy zniknięcia owego fascynującego badacza. Polecam poszerzenie wiedzy na jego temat. Bardzo fascynująca historia. Sporo można znaleźć w internecie na angielskojęzycznych stronach. Nie polecam natomiast książki Roba MacGregora "Indiana Jones i Siedem Zasłon", autor sporo nawymyślał i poprzekręcał- w końcu to rozrywkowa fikcja... Już przed przeczytaniem tej książki znałem i fascynowałem się historią pułkownika Fawcetta. To nie ona mnie zainspirowała do poszerzania wiedzy o tej historii, która sama w sobie jest genialną historią przygodową.
Ostatnio zmieniony wt 08.09.2009 12:55 przez Jakub Cieślak, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 02.03.2003 16:04

Cholendrum.... nie wiem co jest grane, ale Klarkashu kojażę z jeden mejl od ciebie niegdyś posłany, ale ostatnimi czasy nic od ciebie nie doszło.... a mejl działa ten w stu procentach. Dostaję na niego powiadomienia od katedry...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 02.03.2003 16:42

przepraszam, Klarkashu, odnalazłem Twoją postać- jest cała i zdrowa. Nie mam jednak postaci Greena i Bedford się nie odzywał. Tak to już moglibyśmy zacząć...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: gre3n » śr 05.03.2003 0:50

poslalem ci postac (po raz wtory) :?
czekam na odpowiedz i sesje ofcoz :wink:
-- Gone 4 a week --
Awatar użytkownika
gre3n
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Jakub Cieślak » czw 06.03.2003 7:32

Okej, mam dwa zgłoszenia. Gramy więc. Nie będę czekał wieczność. Green, Klarkash- proponuję tu, w tym temacie zgłaszać wszystkie wątpliwości i pytania, jutro założę nowy temat na samą grę. Liczę, że Klarkashu w razie co będziesz wycinał zagubione owieczki. Co do szczegółów, czy mogę założyć, że obie Wasze postacie mieszkają, bądź od dłuższego czasu przebywają w Arkham?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: gre3n » wt 11.03.2003 12:46

to gramy czy nie :? ja juz zrobilem ruch. gram sam czy co?
-- Gone 4 a week --
Awatar użytkownika
gre3n
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Jakub Cieślak » śr 12.03.2003 19:08

Gramy, greenie, gramy- sprawdzam codziennie dział naszej gry, ale Klarkash wyraźnie nie domaga. Najpierw strasznie zabiegał o to, a teraz mówi, że nie ma czasu. Bądźmy cierpliwi, może wreszcie chłopaka zluzują z obowiązków i coś powie od siebie. Ja póki co nic nie dopowiadam, bo nie zapytałeś o nic, tylko opisałeś swoje zachowanie- czekam na reakcję Klarkasha.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Klarkash-ton » śr 12.03.2003 20:58

Przepraszam, mam pogrzeb w rodzinie i kupia innych spraw sie wali, wpadam tylko na chwile, a nie chce tego pisac na szybko... jutro matura probna, ale poludnie bede mial juz wolne wiec cos napisze.
Pozdrawiam 8)
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Klarkash-ton » ndz 16.03.2003 9:14

Przepraszam za tak wielkie opozneinie, ale wreszcie mam czas. Musialem duzo spraw uporzadkowac.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 16.03.2003 12:11

Kondolencje składam i wyjaśniam, że pretensji ani żalu do Ciebie, Klarkashu nie mam w związku z Twoją absencją. Miło mi, że masz już czas do nas zajrzeć i wreszcie zaczniemy zabawę.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Klarkash-ton » ndz 16.03.2003 18:03

Mamy opisywac swoje poczynania w 1 osobie czy 3?
Gre3n pisze raz tak, raz tak, oto przyklad: Clark, czy u was w Arkham to normalne? Co to jest do cholery? Nigdy się jeszcze z czymś takim nie spotkałem...
Mike podchodzi powoli do tajemniczego obiektu.

Tak piszemy czy moze. Podchodze powoli do tajemniczego obiektu?

Ja bede pisal narazie w 1 osobie, ale warto by to bylo jakos usystematyzowac.
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » pn 17.03.2003 10:07

Preferujmy 1 osobę, ale jak się komuś noga powinie to nie będę krzyczał. Cały wstęp zrobiłem w 3 osobie ale jest to osobna treść wprowadzająca i nie należy się nią sugerować. Piszcie w pierwszej osobie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Klarkash-ton » ndz 23.03.2003 9:03

Kurde, Gre3n'a wcielo i znow wszystko lezy :?
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 23.03.2003 13:54

Strach pomyśleć, co by było, gdyby było nas więcej... Czekam cierpliwie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: gre3n » ndz 23.03.2003 19:57

Sorki ale mialem problemy z dostawca lacza :? ale juz jest ok, przynajmniej mam taka nadzieje.

co do pisania, chcialem uzyc 3 osoby do opisow moich czynnosci, wtedy czytajac ma sie wrazenie ksiazki, ale moge sie dostosowac.
-- Gone 4 a week --
Awatar użytkownika
gre3n
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Klarkash-ton » czw 27.03.2003 0:46

Mam opisywac swoje wewnterzna odczucia, co moja postac mysli itd?

Moglo to by byc ciekawe... co o tym sadzicie? Jakub?
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » czw 27.03.2003 7:03

Nie widzę problemu i myślę, że jest to dobry pomysł.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Klarkash-ton » czw 27.03.2003 7:08

Ok, to swietnie. Tylko prosze nie wykorzystywac tego przeciw mnie. :P
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » czw 27.03.2003 7:28

HihihiHIHIHihihihi...... :twisted:
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Klarkash-ton » pt 28.03.2003 20:18

Mamy chetnego. Odeslalem go do Ciebie Jakubie.

Trzeba jakos przyspieszyc gre bo w takim tepie to my zanim do mieszkania wejdziemy to minie 2 miechy :|

Moze niech sie kazdy zdeklaruje ile razy w tygodniu moze pisac? Moze ustalimy dla kazdego jakies pory? Fajnie by bylo jakby kazdy codziennie sie mniej wiecej raz wypowiedzial lacznie z mistrzem gry. :!:
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Następna

Wróć do Zew Cthulhu