Zew Cthulhu 1940

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

Postautor: Tyhagara » czw 05.08.2004 12:10

Nie musisz wciąż powtarzać, że to "moja karta", wiem o tym, ale jestem otwarty na wszelkie sugestie, nie bez powodu rozmawiamy o tym na forum. Kiedy wspomniałeś o macce, to wpadł mi jeden pomysł do głowy. Pola, które gracz zamalowywał by podczas gry zdobywając PO, mogły by mieć kształt przyssawek umieszczonych na macce. Mam na myśli takie okrągłe przyssawki. Macka powinna być nieregularna, lub przybrać kształt jakiegoś wzoru. Nie może "nakładać" się sama na siebie, musi być zachowana ciągłość w tych przyssawkach, żeby spełniało to swoją funkcję. Czekam na kolejne pomysły :)
Tyhagara
Lord
Lord

Postautor: Alganothorn » czw 05.08.2004 12:15

rozmieść 20 przyssawek, każdą podziel na pięć pól - rzecz jsna rozrzuć jej nieregularnie, a przyssawki zrób różnej wielkości...
albo - zrób dwie macki, wzdłuż 2 krawędzi karty - z dolnego rogu wychodziłoby kilka macek, część tworzyłaby tło dla karty, a takie idące wzdłuż krawędzi miałyby właśnie przeznaczenie - wizualizacja PO
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Tyhagara » czw 22.09.2005 14:13

Hej mądre głowy.
Jaka jest różnica pomiędzy dwoma zwrotami:
- Dane personalne
- Dane osobowe
Niby to samo, ale zapewne jest jakaś subtelna różnica. Dane osobowe funkcjonują w prawie Polskim, ale nie o to mi idzie. Rozchodzi się o to, który zwrot będzie trafniejszy na karcie postaci do Zew Cthulhu, gdzie pod tym nagłówkiem znajda się kolejno:

Imię Agenta
Kryptonim
Ranga
Specjalizacja
oraz
Choroby Psychiczne

No właśnie, który zwrot będzie trafniejszy - dane osobowe czy dane personalne?
Tyhagara
Lord
Lord

Postautor: Alganothorn » pt 23.09.2005 8:29

'dane personalne' nie brzmi mi poprawnie po polsku - to kalka i to jeszcze, jak dla mnie, na prawach bardziej uzusu, niż w pełni poprawnego określenia...
z tych i tylko z tych powodów byłbym za 'danymi osobowymi'
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Poprzednia

Wróć do Zew Cthulhu