Twierdza Wron

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

Twierdza Wron

Postautor: Atum » śr 23.06.2004 21:34

Jestem właśnie po lekturze tego dodatku.
Moim zdaniem jest fenomenalny. Nie prowadziłem, ale jeśli chodzi o samą lekturę to jeszcze nie miałem w ręku takiego dodatku, który czytałbym z równą przyjemnością.
A jakie są wasze wrażenia? Może ktoś już prowadził? Jakieś wskazówki?
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: bukins » śr 23.06.2004 21:45

zamierzam kupic twierdze wron w przyszlosci (narazie na allegro nie ma :/). tak wogle...jaki klimat oferuje tw? moglbys tak pokrotce strescic fabule tej kampanii?

ps. ostatnio czytalem recenzje kampanii i prawie zadna nie jest w "moim typie" :/
1) horror w orient expresie - jakos mnie nie jara podroz pociagiem i moja druzynke pewnie tez to nie zajara ;)
2) maski nyarlathothepa - podroz po calym swiecie? za bardzo to mi wyglada na jakies przygode adventure typu indiana jones ;)
3) serce grozy - mysle, ze to by mi sie spodobalo...czemu? sam nie wiem...zalozmy, ze tyutl mi sie podoba :P
4) dzien bestii - jak wyzej
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Atum » śr 23.06.2004 21:56

Hmm streścić fabułę? Za długo by opowiadać :). Ogólnie wszystko się toczy wokół tytułowej Twierdzy Wron, która znajduje się pomiędzy świetem realnym, a krainami snów. Ta twierdza to w całości pomysł autora. Kampania dzieli się na dwie części. Pierwsza to dokładny opis tła kampanii, a druga to scenariusze. Mogę tylko powiedzieć, że moim zdaniem są naprawdę bardzo ciekawe.

A teraz co do innych kampanii.

Orient Expressu nie prowadziłem.

Maski prowadziłem, ale zrezygnowałem po dwóch sesjach. Nie mój klimat. Strasznie zagmatwana fabuła.

Serce Grozy prowadziłem i udało się nam dobrnąć do końca ;). Moim zdaniem kampania słaba, chociaż ma kilka ciekawych elementów, ale fabuła w niektórych momentach nie trzyma się kupy.

Dzien Bestii - jestem w trakcie prowadzenia. Wydaje się być ciekawa. Ma świetny początek.

Wszystko oczywiści można przerobić (a nawet trzeba) i dostosować do potrzeb własnych i graczy.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: bukins » śr 23.06.2004 22:09

sciagnalem jeszcze kampanie z tyrhhi i musze przyznac, ze jest ciekawa, ale za bardzo podchodzi pod fantasy. w planach mam narazie poprowadzenie jakis typowych przygod w konwencji horroru gdzie grzebie sie w zakazanych ksiegach, odwiedza pewne posiadlosci, zdobywa sie coraz to nowe informacje...itp. kiedys, dla urozmaicenia poprowadze cos w krainach snow...kto wie? w sumie to najpierw musi mi wyjsc moja pierwsza sesja, a pozniej bedzie sie myslec nad kolejnymi ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Hifidelic » sob 26.06.2004 10:22

W Orient Express grałem i bawiłem się wyśmienicie. nie wiem, ile w tym zasługi twórców kampanii, a ile mojego strażnika, który jest naprawdę MISTRZEM.
Do dziś z łezką wzruszenia wspominam, jak Orient Express ruszał przy motywie przewodnim z Titanica :D. Potem już orkiestra przygrywała inaczej :twisted:
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: bukins » wt 29.06.2004 15:52

dzis zakupilem z allegro kampanie "serce grozy". z wielu recenzji wynika, ze kampania nie jest zbyt dobra...jednak dla poczatkujacego mg kampania za 10 zl napewno sie przyda 8)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: jesussan » śr 30.06.2004 7:04

hifidelic pisze:W Orient Express grałem i bawiłem się wyśmienicie.

tak swietny scenariusz... tzn. tez nie za bardzo wiem na ile zostal zmodyfikowany przez mojej owczesnego Straznika... :-/ ale przyz alozeniu ze nie wprowadzal zbyt wielu innowacji i trzymal sie tego co tam napisano to scenariusz czadowy! :-D
jesussan
Wojownik
Wojownik

Wróć do Zew Cthulhu