ZC na Teleporcie?

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

ZC na Teleporcie?

Postautor: bukins » śr 23.06.2004 20:39

jak wiadomo w dniach 8-11 lipca w gdansku, odbedzie sie teleport. w programie rpg przedstawione sa 2 punkty zwiazane z zc, ktore odbeda sie obowiazkowo w nocy :) i tu pytanie do was:
1) czego mam sie spodziewac? czy bedzie to prelekcja czy jakas dyskusja na temat zc czy moze jeszcze cos innego?
2) 2 punktem bedzie konkurs zc...konkurs polegajacy na? no wlasnie...na czym?

ahhh...zapomnialbym wspomniec, ze odbedzie sie takze jakis larp. jestem ogromnie ciekaw jak to wyjdzie i mam nadzieje wziasc w tym udzial :)

a czy ktos z was wybiera sie na teleport? jesli tak to dajcie znac. z checia pogadam z milosnikami zc. sama okazja spotkania co niektorych z was byla by fajna sprawa ;)

wiecej na www.teleport.gildia.pl
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Atum » śr 23.06.2004 21:09

Ja niestety nie będę obecny. Za to w październiku jest Imladris na którego się wybieram. Tam także ma być kilka punktów związanych z ZC (m.in. LARP). Mam nadzieję, że ktoś pojedzie i będziemy mieli okazję się spotkać :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: bukins » śr 23.06.2004 21:22

heh...o ile dobrze pamietam to imladris odbywa sie w krakowie, wiec moge sie z tym juz pozegnac :P zbyt daleko, a do tego w rok szkolny...wiec nie ma szans bym mial tam sie kiedykolwiek zjawic :/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Jakub Cieślak » śr 23.06.2004 21:26

Obu postawię zamek (firmy Zamex- zamki błyskawiczne) jak mi ze dwa słowa mądre sklecicie. Panowie, pomnik jakiś postawię (z gipsu, do postawienia w ogródku, obok krasnali), jak dacie sprawozdanie. Myślę nad jakimś systemem motywacyjnym na katedrze, ale na pewno wielką moją miłość sobie zaskarbicie tekstem opisującym owe wydarzenia.
Niestety na żadnym się nie pojawię. Pluję sobie w brodę, tfu, tfu!
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: bukins » śr 23.06.2004 21:30

hmm...zobaczy sie, zobaczy :twisted:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Atum » śr 23.06.2004 21:31

Na mnie niestety nie masz co liczyć. Nie wspieram konkurencji ;). Chociaż kto wie...
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » śr 23.06.2004 22:19

No tak, bo my to ten zły... Ech, Atum, Atum.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » śr 23.06.2004 22:35

Jakubie nic takiego nie powiedziałem. Po prostu jestem związany z innym serwisem, a zły jest kto inny ;).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: jesussan » śr 23.06.2004 23:31

ja prawdopodobie na Imladris zawitam... :-)
jesussan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » czw 24.06.2004 7:33

To jak tu już coś obiecujecie, że gdzieś będziecie to ogromnie nalegam na spisanie swoich wspomnień. Atum, o współpracy między portalami nie myślałeś? W końcu nie jest nas znowu tak wielu i nie mamy z tego żadnych profitów. Chcemy pisać i rozmawiać o ZC, ale nie ma się o co bić- jeżeli napiszesz wspomnienia, które ukażą się na dwóch portalach, zawsze można to dogadać i zaznaczyć w nagłówku, że artykuł dostępny jest też tu i tu.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » czw 24.06.2004 8:11

Jakubie ja jestem jak najbardziej za współpracą między serwisami. Jeśli będziecie chcieli umieścić jakiś mój tekst z adnotacją, że pochodzi z www.ZewCthulhu.com albo Valkirii zgodzę się na pewno.
Ostatnio byłem na ConQuescie, ale wspomnień swoich jednak nie spisałem.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » czw 24.06.2004 9:13

Będziemy pertraktować zatem. Musimy tylko pochwycić Michaela Bedforda.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Atum » czw 24.06.2004 9:44

Ok. Czekam na prozpozycje.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: bukins » wt 29.06.2004 16:16

http://pliki.gildia.pl/konwenty/teleport_rpg.pdf

zapowiada sie niezle :)
trzeba sobie zalatwic jakies ubranko na larpa... 8)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: bukins » sob 03.07.2004 20:46

tak sprawdzalem program larpa i zauwazylem, ze "mroczne wieki" ma prowadzic...Jakub Cieslak :D
prawda czy falsz? :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 04.07.2004 19:10

Napraaaawdę? Ja tam jakoś nic nie widzę. Jajka proszę sobie robić w domu w gorącej wodzie. Jeżeli nawet- cóż, Cieślaków jest wielu, to i Jakub się może zdarzyć. Ja z tym nie mam niestety nic wspólnego. Choć nie powiem, chętnie poprowadzę ZC. Niestety PBF jakoś zarósł pokrzywami... :/
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: bukins » pn 12.07.2004 21:03

a wiec...wrocilem i moge zdac wam jako taka relacje na tematy zwiazane z ZC.

w czwartek miala odbyc sie prelekcja na temat ZC oraz LARP. jak sie dowiedzialem od organizatorow na miejsce nie dojechal Vanderus, ktory mial owa prelekcje poprowadzic. na szczescie na zastepstwo wszedl Wolvie, ktory o ZC wie naprawde wiele (jesli nie najwiecej w polsce ;) ). prelekcja byla utrzymana bardziej w tonie zartobliwym (texty typu: "czemu cthulhu ma byc prezydentem polski? bo bedzie bral na klate atomowki" byly na porzadku dziennym ;) ). byla rozmowa o cthulhu made in poland i jak stwierdzil prelegent...nic z tego raczej nie bedzie :( sam Wolvie twierdzil, ze robil opis krakowa, jednak narazie wszystko stoi w miejscu. ludzi sie rozeszli i nie ma sie kto za to zabrac (moze my to dalej pociagniemy? ;) ). omawiano takze kampanie "w gorach szalenstwa". prelegent twierdzil, ze prowadzi ja juz 3 lata, a jest ledwo w polowie...400 stron dla kampanii robi wrazenie. przy okazji wolvie wspomnial, ze scena polska podumiera, a jednym z ktorych probuje cos zrobic jest Atum z oficjalna strona ZC. wczesniej pogadalem z samym Wolviem osobiscie i powiedzialem by zajrzal na forum tryhhii, oraz napomknalem, ze Atum robi projekt arkham. co on na to?"chwala mu za to, ze cos robi" ;) ogolnie prelekcja podobala sie wiekszosci (bylo nawet duzo ludzi :) ), a Wolviemu nie mozna bylo nic zarzucic. co tu duzo mowic...facet ma charyzme :D

nastepnie mial sie odbyc LARP na ktorego zdarzylem sie ledwo zapisac. na poczatku nie bylo organizatora wiec nie bylo jeszcze zapisow. gdy wrocilem po godzinie to pozostalo jedno wolne miejsce ;)
akcja larpa miala miejsce na stacji badawczej w wostok. pogoda coraz bardziej sie pogarsza, na zewnatrz jest najnisza temp. od kilkunastu lat, a do tego na stacji przybyl osobnik, ktory jest zarazony jakas choroba. siedzi on w izolatce by nie zarazic innych, jednak dzieje sie inaczej...
mimo, ze larp z zalozenia nie mial byc dynamiczny dzialo sie naprawde wieeele :) bylem technikiem, a na stacji co rusz dochodzilo do jakis awarii, ktore musialem naprawiac. jednak po ktoryms tam razie nie udalo sie przywrocic swiatla na stacji i musielismy spedzac czas w kompletnych ciemnosciach. na stacji doszlo do spiskow, choroba sie rozprzestrzenila, jeden z czlonkow zalogi oszalal i terroryzowal reszte stacji...
wg MG zeszlismy calkowicie z ustalonego scenariusza, jednak mimo wszystko akcja sama sie potoczyla i bylo swietnie :) pod koniec larpa panowala juz wieksze rozluznienie, jednak do samego konca zabawa byla swietna :) oby wiecej larpow w konwencji ZC w polsce. zapomnialbym wpsomniec, ze larpa przygotowal DEFiant i jesli dobrze mi sie wydaje to nalezy on do SMMF.

kolejna rzecza o ZC byl...konkurs :) w szaranki stanely 3 troj osobowe druzyny (w mojej akurat byly 4 :P ) by odpowiedziec na pytania zwiazane z ZC (a raczej nie zwiazane z tematem calkowicie ;) ). moja druzyna zajela drugie miejsce przez co wygralem 1 ksiazke zamiast 2 :P inna druzyna trafila na pytanie, a raczej zadanie gdzie musiala odprawic rytual skladania ofiary dla cthulhu. przez to zdobyla duuuzo pkt. wyprzedzajac moja wspaniala druzynke ;) ale nie licza sie nagordy, tylko kupa zabawy...i takowej bylo sporo :) organizatorem takze byl DEFiant.

w niedziele podobno bylo jeszcze przedstawienie cthulhowych planszowek, jednak nie zaszczycilem ( ;) ) tego swa obecnoscia z powodu wyjsca na autobus zmierzajacy do domu...

mimo wszystko ZC bylo zdecydowanie za malo na konwencie, ale lepsze to niz nic :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Atum » wt 13.07.2004 9:21

bukins pisze:probuje cos zrobic jest Atum z oficjalna strona ZC. wczesniej pogadalem z samym Wolviem osobiscie i powiedzialem by zajrzal na forum tryhhii, oraz napomknalem, ze Atum robi projekt arkham. co on na to?"chwala mu za to, ze cos robi" ;)

bukins Wolvie serio o mnie wspomniał na prelekcji? Normalnie jestem szczęśliwy :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: bukins » wt 13.07.2004 10:13

no wiesz...wiekszosc osob nie zrozumiala pewnie o co mu chodzilo, ale co tam :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Atum » wt 13.07.2004 10:21

Wiesz dla mnie ważne jest to, że Wolvie mnie wymienił i powiedział o Oficjalnej stronce. Facet jest dla mnie dużym autorytetem jeżeli chodzi o cthulhu.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: bukins » wt 13.07.2004 10:54

wspomne jeszcze, ze zakupilem twierdze wron, oraz de profundis :) wszystkie podreczniki zwiazane z ZC byly w przecenie, wiec dlugo sie nie zastanawialem :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Wróć do Zew Cthulhu