Na pomoc Katedrze

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

Na pomoc Katedrze

Postautor: Jakub Cieślak » wt 17.02.2004 10:27

Jak zauważyliście, na stonie głównej katedry (www.katedra.mud.pl jakby co) ogłosiliśmy nabór do naszego grona redaktorów, współpracowników i grafików. To odnosi się także do Zewu Cthulhu, więc jak jest jakiś chętny. Roznieście wici po swoich znajomych i przyjaciołach!
Serwus!
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Etaan » ndz 22.02.2004 12:32

Na czym pomoc mialaby dokladnie polegac? Na pisaniu artykolow/wiadomosci?
Chetnie pomoge.

[Uwazam, ze trzeba by bylo zmienic wystroj strony Tyrhii na bardziej "wygodny" i czytelny jesli mialo by go wspoltworzyc kilku redaktorow i pisac nowosci ze swiata ZC.]

Czekam na wiecej informacji.
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Atum » ndz 22.02.2004 13:15

A mi się wystrój bardzo podoba i szkoda by go było zmieniać... No i na początku trzeba by się było zapytać dotychczasowego właściciela strony co tym sądzi.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 22.02.2004 15:25

Ja też nie przyczepię się do wyglądu strony, zdecydowanie udana grafika. Odnośnie pomocy Katedrze: zaproszenie dotyczy każdej działalności w ramach naszego serwisu. Zgłoś się ze swoim pomysłem, z tym, co chciałbyś dla nas robić.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Etaan » ndz 22.02.2004 17:54

Tak najlatwiej powiedziec... "wymysl cos, zrob i przeslij nam". Moze wy takze wykarzecie sie odrobina zaangazowania? Wyjdzcie z jakas akcja do potencjalnych zainteresowanych. Moze jakis konkurs lub jakis inny pomysl? To wy prosicie o pomoc, a nawet nie wiecie czego chcecie, troche to dziwne. Ogolnikowe stwierdzenie "wszystko potrzebujemy" jakos do mnie nie przemawia.
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Atum » ndz 22.02.2004 20:41

No to moze ty wykazesz sie odrobina zaangazowania? Akcja zostala podjeta, czeka sie teraz na pomysly. To nie jest pierwszy lepszy serwis. Trzeba sie czyms wykazac.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Etaan » ndz 22.02.2004 22:40

Atum pisze:No to moze ty wykazesz sie odrobina zaangazowania? Akcja zostala podjeta, czeka sie teraz na pomysly. To nie jest pierwszy lepszy serwis. Trzeba sie czyms wykazac.

To nie ja prosilem o pomoc lecz Wy wiec dlaczego to ja mam sie wykazywac zaangazowaniem? :shock:
Wykazuje sie: skonczylem przedszkole, umiem dlubac w nosie i liczyc do trzech... starczy?
Na Azatotha, ale wy jestescie dretwi. Czym ty sie Atumie wykazales? Powiesz mi? Co ty zrobiles Jakubie na stronie Tyrhii? Po prostu bez komentarza.

Mam kilka pomyslow, ale widze ze wykorzystam je gdzie indziej albo zabiore ze soba do grobu. :|
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Atum » ndz 22.02.2004 22:59

Ja Cię o nic nie prosiłem chyba się lekko mylisz co do mojej osoby. Ja już pisze o Zewie na innych serwisach, a Katedry wykorzystuję forum.
Skoro masz kilka pomysłów to może byś się nimi podzielił bo narazie tylko narzekasz.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Etaan » ndz 22.02.2004 23:15

Ja sie tylko grzecznie zapytalem w czym pomoc i chcialem konkretnej i rzeczowej odpowiedzi. To chyba redaktorzy Katedry powinni wykazac sie checia zachecenia nowych wspolpracownikow.
Wiem, ze piszesz o ZC na innych serwisach i nic do Ciebie nie mam, a narzekac lubie takie moje pawo.
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Atum » ndz 22.02.2004 23:40

Ja też nic do Ciebie nie mam :). Poprostu wydaje mi się normalnym, że zanim podejmujesz współprace wysuwasz pomysły.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Howler » pn 23.02.2004 8:24

Panowie, panowie.... Spokojnie. Wyczuwam juz poczatek burzy w powietrzu, wiec zalatwy to na spokojnie. Sytuacja jest prosta => Etaan, masz pomysly? Ok, wyslij je do szefostwa. Jak sie spodobają, to zobaczymy co dalej. Jak ich nie przyjmą, to bedziesz mogl sobie ponarzekac. Podoba sie pomysl?
In God I Trust... Others Pay Cash
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » pn 23.02.2004 10:55

Etaan, to jest zaproszenie do tworzenia naszej kadry redaktorów. Szczegóły są podane na Stronie Głównej Katedry i w topicu Pomysły i Pytania/ Nowa Katedra. Trudno by mi było każdemu chętnemu do współpracy siedzieć na plecach i opowiadać co on ma zrobić, żeby z nami być. To tak jak z szukaniem chętnych do pracy. Pracodawca daje ogłoszenie, podaje warunki i czeka na oferty zainteresowanych. Tak to jest już wymyślone. Ja po prostu czekam na Twoją inwencję, czy chociaż przedstawienie się nam i przedstawienie swoich zalet. Wtedy wymyślimy, czy i co z Tobą zrobić. A mówię, że każdej inicjatywy oczekuję, ponieważ po prostu nabór obejmuje tyle działów i stanowisk, nie mówiąc o tworzeniu własnych, nowych działów, że trudno by mi było jeszcze wymienić co konkretnie chciałbym, żebyście robili.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Michael Bedford » pn 23.02.2004 22:11

Zasada wspolpracy jest prosta: jesli masz pomysl (gotowy) jakis tekst w tematyce Cthulhu, ktory nadawalby sie do publikacji, przeslij go do mnie (fathermichael@tyrhhia.prv.pl), a ja po ocenie umieszcze go (badz nie) na Tyrhhii. Wiele osob juz w ten sposob wysylalo swoje teksty do mnie i nadal znajduja sie one na stronie. Trudno zebym ja mowil co pisac trzeba, gdybym sam mial jakies genialne pomysly to sam bym to napisal.
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Etaan » sob 28.02.2004 12:24

Ja mam w sumie w glowie kilka projektow, ale sa dziwne i niezbyt "poprawne politycznie". To taki anarchistyczno-dyskordianski-cthulhu. Nie beda to typowe materialy do rpg jak na przyklad te na Tyrhii, bardziej szkice, ktore mozna wykorzystac na sesjach. Bedzie kontrowersyjnie, a zdaje mi sie, ze ludzie maja tu bardziej konserwatywne podejscie. Dlatego nie wiem czy bedzie to szefostwu i czytelnikom pasowac.
Teraz pytanie: czy jest zainteresowanie tutaj na takie cos i jesli tak to komu wyslac bardziej zlozone wyjasnienia?
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Hifidelic » sob 28.02.2004 13:57

Etan: Moje sesje sa momentami tak splatterpunkowoperwersyjne, ze nawet opowiadajac o nich zdawkowo musialem sie cenzurowac :twisted:
Jesli chodzi o mnie - to masz zielone swiatlo. :)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Jakub Cieślak » sob 28.02.2004 18:03

Najpierw wyślij, potem będziemy o tym dyskutować. Najlepiej jak wyślesz bezpośrednio wyślesz go Michaelowi, ew. mnie, czy hifidelicowi.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Hifidelic » sob 28.02.2004 23:15

Jesli mozna prosic, chcialbym byc pierwszy :) dzieki temu dostane teksty w wersji nieocenzurowanej :D ;)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Michael Bedford » ndz 29.02.2004 3:52

U mnie moglyby sie zalezec i posluzyc w pewnym momencie jako kartki do rozwiazywania problemow Algebry Liniowej / Analizy Matematycznej :)
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Etaan » ndz 29.02.2004 12:37

Michael - nie, nie... aaaaa. Miałem te przedmioty jako student matematyki, ale na szczescie juz studiuje gdzie indziej. :>

Ok, to do Hifidelica juz niedlugo trafi pierwszy tekst.

Edit: wyslalem Ci jakby krociutki wstep na pm. Czekam na reakcje :roll:
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Atum » ndz 29.02.2004 16:02

Jakbyś mógł to wyślij też do mnie. Chętnie poczytam :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Etaan » ndz 29.02.2004 20:03

[ble]

Jeden z pomyslow. Czyli Cthulhu-ćpuny... po za tym to Cthulho hakerzy i milion innych. Wiele artow mam zaczetych w kilku zdaniach, byle pomysl zapisac. Teraz trzeba je rozwinac badz nie...
Ostatnio zmieniony śr 03.03.2004 11:47 przez Etaan, łącznie zmieniany 1 raz
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Hifidelic » pn 01.03.2004 10:17

Cthulućpuny wydaja mi sie byc bardzo dobrym tematem na przygody - nigdy nie wiadomo co dzieje sie na prawde :) Paranoja, paranoja...
Ten watek byl juz zreszta eksploatowany przez samego Lovecrafta...
Czekam na wiecej. :)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Etaan » pn 01.03.2004 21:41

hifidelic pisze:Paranoja, paranoja...

Paranoja, hiehie, tak tak :mrgreen:

Pozatym jak mowilem... anarchistyczne ugrupowania czczace Cthulhu - z nimi nigdy nic nie wiadomo, byc moze zorganizuja flaszmoba i wtedy rzesza nic nie wiedzacych ludzi przywola Yog-Sothotha? A Cthulhu hakerzy w swojej grupie cth.hack organizuja specjalny plan, tworza strony... graficiarze maluja znak starzych na blokach. Undegroundowa kultura Cthulhu...
jak mowie pomyslow jest masa, czesc juz jest zaczetych. Teraz tylko pytanie co dalej? Czy szefowie chca cos takiego pod swoimi skrzydlami i jakby to widzieli?
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Michael Bedford » pn 01.03.2004 23:30

Etaan -> a ja mam jeszcze te przedmioty uczone sposobem "uniwersyteckim"... kazdy dowod, kazdy szczegol... :twisted:
Dlatego tez bede zmienial uczelnie :D
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Etaan » pn 01.03.2004 23:54

Michael Bedford pisze:Etaan -> a ja mam jeszcze te przedmioty uczone sposobem "uniwersyteckim"... kazdy dowod, kazdy szczegol... :twisted:
Dlatego tez bede zmienial uczelnie :D

Choc te przedmioty mialem na Polibudzie to tez mialem "system akademicki"... najpierw egzamin pisemny z praktyki, a potem ustny z teori. Z takiej analizy mialem prawie 100 dowodow do wykucia na usnty :O

btw. fajny awatar :>
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Jakub Cieślak » wt 02.03.2004 12:13

Chłopcy, chłopcy na temat proszę rozmawiać. Tematy akademickie na off topie męczyć, albo za pomocą komunikacji bezpośredniej typu GG.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Michael Bedford » wt 02.03.2004 19:35

Jakub Cieślak -> widac, zes niewtajemniczony w mroki Algebry Liniowej :) Toz to rownie bluzniercze co sam Cthulhu, z legionami kaplanow-profesorow tworzacych niebezpieczne sekty oddajace czesc Macierzy Jedynce, na czele. Wspanialy scenariusz na sesje! :twisted:
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Jakub Cieślak » śr 03.03.2004 10:49

Z całym szacunkiem dla autora Ruin i znakomitych kolegów rozmówców. THIS IS FINAL WARNING! Ostrzegam, że schodzenie z tematu grozi kasacją nietematycznych postów. Niezgadzających się z moimi moderatorskimi postanowieniami zapraszam do komunikacji ze mną za pomocą Prywatnych Wiadomości, bądź mejlików.

Wracamy do tematu Pomocy Katedrze. Czy roztrąbiliście nasze wołanie o pomoc wśród zaprzyjaźnionych kult(ur)ystów?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Etaan » śr 03.03.2004 11:47

Widze, ze poza hifideliciem nikt nie odpowiedzial na moje pomysly. No trudno, zamieszcze je zatem na mojej stronie. Dziekuje za uwage.
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Jakub Cieślak » śr 03.03.2004 12:16

I widzicie, przez off topicowe gadulstwo zgubiliśmy wątek i uwagę. Chodzi Ci, Etaanie o pytanie o umieszczenie Twoich pomysłów na KATEDRZE. Tak jak już mówiliśmy, prześlij je do Hifidelica, Michaela, bądź do mnie. Najpierw pokaż swoje pomysły, zamiast pytać się czy one się nam spodobają. Intencje masz dobre, czekamy teraz na konkretne produkty Twojej twórczości. :-)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Etaan » śr 03.03.2004 15:13

Byly na tym forum moje pomysly. Wyslalem do hifidelica, a potem zamiescilem tutaj zebyscie mogli przeczytac, nie moja wina, ze nie zwrociles na nie uwagi. Ja mam sie sam jeszcze prosic? Zachowujecie sie co najmniej dziwnie... najpierw prosicie o pomoc, a jak chce cos zrobic to mnie ignorujecie. No nic, sprawa juz nie wazna. Teraz wszystkie swoje teksty bede zamieszczal na swojej stronie (lin w moim profilu).
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Hifidelic » śr 03.03.2004 15:24

Czy zignorowałem Twoje pomysły Etan?
Nie wydaje mi się... Wręcz przeciwnie, ćpunowski bardzo mi się podobał, o czym pisałem i na prv i na forum. Tak więc nie wiem czemu odniosłeś wrażenie, że jesteś ignorowany. Setting z grubsza nakreśliłeś, czekałem na więcej, a tu nic, choć zaglądam na Katedrę b. często...
Ale oczywiście już patrzę na Twoją stronę.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Jakub Cieślak » śr 03.03.2004 15:51

Michael Bedford pisze:Zasada wspolpracy jest prosta: jesli masz pomysl (gotowy) jakis tekst w tematyce Cthulhu, ktory nadawalby sie do publikacji, przeslij go do mnie (fathermichael@tyrhhia.prv.pl), a ja po ocenie umieszcze go (badz nie) na Tyrhhii. Wiele osob juz w ten sposob wysylalo swoje teksty do mnie i nadal znajduja sie one na stronie. Trudno zebym ja mowil co pisac trzeba, gdybym sam mial jakies genialne pomysly to sam bym to napisal.

Howler pisze:Panowie, panowie.... Spokojnie. Wyczuwam juz poczatek burzy w powietrzu, wiec zalatwy to na spokojnie. Sytuacja jest prosta => Etaan, masz pomysly? Ok, wyslij je do szefostwa. Jak sie spodobają, to zobaczymy co dalej. Jak ich nie przyjmą, to bedziesz mogl sobie ponarzekac. Podoba sie pomysl

Jakub Cieślak pisze:Najpierw wyślij, potem będziemy o tym dyskutować. Najlepiej jak wyślesz bezpośrednio wyślesz go Michaelowi, ew. mnie, czy hifidelicowi.

hifidelic pisze:Jesli mozna prosic, chcialbym byc pierwszy dzieki temu dostane teksty w wersji nieocenzurowanej

To jest brak zainteresowania? Etaan, jak narazie to powiedziałeś, że masz pomysły o tym i o tym. Prześlij jakiś tekst, pokaż nam swoją twórczość.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Etaan » śr 03.03.2004 18:33

Tam gdzie jest [ble] w moim szybszym poscie byl wstep do tekstu o cthulhu-cpunach. Byl 2 czy 3 dni ale nie raczyles go skomentowac. Specjalnie go tu dalem zeby kazdy mogl powiedziec co sadzi i czy chce wiecej. Dobra, w sumie nie wazne bo zaraz ktos mnie oskarzy o klotliwosc.
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Atum » śr 03.03.2004 19:29

Etaan niestety cały świat nie kręci się wokół Twoich tekstów i nie wszyscy od razu się rzucą aby go skomentować. Trochę samokrytyki... Zresztą ja tam po tym wstępie nic nie mogę ocenić oprócz tego, że pomysł całkiem ciekawy.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Następna

Wróć do Zew Cthulhu