Cthulhu na konwencie

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

Cthulhu na konwencie

Postautor: Asenath » sob 10.01.2004 23:55

No dobra wiadomo juz mniej więcej o co chodzi: Na zbliżającym się konwencie w Olsztynie (22-23 maj) chcę stworzyc mocny blok dotyczący Zewu, żeby nieco odkurzyc ten genialny system. Jakie są wasze propozycje, sugestie co do tego jak powinien wyglądać konwent nastawiony na zew i co powinno się na nim znaleźć?
Asenath
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Howler » ndz 11.01.2004 10:42

Czy ktokolwiek z Was mial przyjemnosc obejrzenia filmu pt "Dziewiate Wrota"? Nie nawiazuje on wprawdzie do Mitow, ale cala fabula <poszukiwanie pewnej xsiazki, pewien kult itd> tak klimatycznie sa ze soba powiazane, ze czulem sie niemalze jak ogladajac Zewową sesje. Podejrzewam, iz moznaby dokonac malej prezentacji tego filmu. O ile znajda sie ci, ktorzy zechca go obejrzec, that is.....
In God I Trust... Others Pay Cash
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Atum » ndz 11.01.2004 14:46

Może jakiś porządny LARP? Można by też zrobić prelekcję dotyczącą projektu Cthulhu made in Poland.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Asenath » ndz 11.01.2004 17:11

"Dziewiąte wrota" to rzeczywiście niezły film, zresztą miałam okazje czytać książke na podstawie której go nakręcono. Jakieś inne ciekawe tytuły ,bo zdaje mi się że troche ich związanych z zewem, nawet tak pośrednio, nakręcono?? Atum, musze powiedzieć że wpadłam na ten sam pomysł i właśnie pracuje nad zmobilizowaniem kogoś z CMiP.
W sumie zrobienie Larpa to tez nie głupi pomysł, ale straszenie to nie taka prosta sprawa, szczególnie na żywo kiedy nie można użyc tradycyjnych narratoskich sztuczek (jakieś pomysły?). Czy myślicie że wypaliły by konkursy w stylu - wymyśl bluźnierczy jezyk czy "scenki szalonych badaczy" - takie pół żartem pół serio. Czy nie psuło by to całego klimatu?
Asenath
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: jesussan » ndz 11.01.2004 21:47

ja sie chcetnie pojawie. moge pare zewowskich sesji poprowadzic. jakby co - piszcie. za larpem jestem jak najbardziej. wraz z Toudim (chociaz jeszcze o tym nie wie... ;) ) mozemy przy nim pomoc.
jesussan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Hifidelic » pn 12.01.2004 9:31

Możnaby było przygotować jedną z sal tylko pod kątem projekcji filmowych. Filmy odtwarzane byłyby tam bez przerwy.
Oprócz 9 wrót, można dorzucić Vidocq i Jeźdźca bez głowy.

Ponoć miasto zaginionych dzieci też jest OK. Chętnie bym obejrzał :)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Jakub Cieślak » pn 12.01.2004 10:07

Z pewnością prezentacje filmowe będą solidnym elementem konwentowych atrakcji. Jednak nie opierałbym całej atrakcyjności konwentu na nich. Cthulhu z pewnością wymaga solidnej promocji w stylu prelekcji, dyskusji panelowych na temat "Co to jest Cthulhu?" "Jaka jest kondycja Cthulhu w Polsce?". Atrakcjami niech będą właśnie sesje, LARP, sklepik z gadżetami. Można ścignąć Maga, żeby zechciał się popromować ze swoimi produktami, jeżeli w ogóle to go jeszcze interesuje.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Hifidelic » pn 12.01.2004 10:34

Nie, oczywiście, że nie. Myślałem raczej o pomieszczeniu, gdzie można byłoby wpaść w przerwie między prelekcjami i sesjami, jeśli nie chce mu się spać.
Większość z filmów, które powinny się pojawić i tak prawie wszyscy widzieli.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: ToudiSTeam » pn 12.01.2004 21:21

Czytając na wstępie mamy już do czynienia z dwoma dniami(22-23). Dodatkowo zostałem już zaciągnięty przez Jesussana więc jestem za konwentem. Skoro mamy dwa dni to będzie potrzebny duży budynek. Można pogadać z ludzmi z domów kultury. Osobiście polecam dom kultury w Katowicach na Ligocie. Jest utrzymany w starym stylu. Obowiązkiem jest Larp i sesje. Prelekcja i kinówka też jest bardzo mile widziama. Co do straszenia to tu dużo nietrzeba. Uwieżcie mi, ale jak nagle w całym budynku gaśnie światło to robi to wrażenie. Dodatkowo jak ktoś zaczyna się drzeć to już wogóle. Jak by coś się pytać to służę redą :wink:
The King Of The Restless Dead,
go down the street in the Faloon.
He was one of the famous knight,
who killed the Black dragoon.
Awatar użytkownika
ToudiSTeam
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: jesussan » pn 12.01.2004 21:54

jakbys czytal inne topici to bys wiedzial ze miejsce jest... :D w olsztynie szkola. wiec ot sie nie martw. ale rozumiem ze rowniez deklarujesz pomoc Toudi? ;) (poczytaj Zew Cthulhu umarło?)
jesussan
Wojownik
Wojownik

Postautor: ToudiSTeam » wt 13.01.2004 21:33

Dobrze rozumiesz. Jestem jak najbardziej za. Jeśli ma ktos jakieś pytania to służe radą i pomocną dłonią.
The King Of The Restless Dead,
go down the street in the Faloon.
He was one of the famous knight,
who killed the Black dragoon.
Awatar użytkownika
ToudiSTeam
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Atum » śr 14.01.2004 13:24

Jeśli chodzi o filmy to moim zdaniem nie ma sesnu podawać kanonu filmów grozy, tylko produkcje inispirowane mitami (w Polsce bardzo trudno dostępne). Taki "Re-animator" czy inne dzieło tego typu mogłoby być bardzo ciekawym punktem konwentowego programu.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Asenath » pt 16.01.2004 17:54

Wpadłam na pomysł wyświetlenia starych niemych filmów (jak Nosferatu:Symfonia Grozy czy Frankenstein). W jakimś numerze click!fantasy wygrzebałam też listę filmów zrealizowanych na podstawie Lovecrafta ( najbardziej podoba mi sie "Die, monster die!" który ma byc rzekomo na podstawie koloru z przestworzy, hehe, ciekawe zestawienie z tytułem) teraz to tylko kwestia które uda mi sie załatwić, ale na pewno jkieś bedą.
Innym pomysłem jest stworzenie czegoś co nazwe "warsztatami", na których można było by dowiedzieć -a także spróbować swoich sił!- w tworzeniu mitycznych ksiąg czy innych pomocy do gry (czyli jak stworzyć artefakt, jak narysować... itd.) Co wy na to?
Asenath
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Atum » pt 16.01.2004 18:27

świetny pomysł z tymi niemymi filmami i warsztatami :). Jeśli tak będzie wyglądał ten konwent to muszę tam być :)!
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: jesussan » pt 16.01.2004 20:50

wazne pytanie Asenath... napisz czy potrzebujesz ludzi, jezeli tak do czego itp. trzeba by sie zajac organizacja, tzn. jakis sztab dowodzacy ustalic itd. bo same pomysly to za malo... no chyba ze masz juz jakas ekipe organizacyjna?
jesussan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Asenath » pn 19.01.2004 19:40

W sumie ludzi mam sporo, ale ponieważ planujemy także inne atrakcje oprócz samego ZC (postaram sie jak najszybciej przedstawic wam, chociaz schematyczną rozpiskę Olconu) to chętnych do pomocy nigdy nie za wiele. Na dzień dzisiejszy dostrzegam pewien niedobór MG. Ewentualnie jak ktoś chce poprowadzić jakiś panel, moze larpa (czy ma inny ciekawy pomysł, który może zrealizować) to zapraszam do współpracy.
Mam nadzieje, że wszystko wyjdzie tak jak zaplanujemy.
Asenath
Wędrowiec
Wędrowiec

Wróć do Zew Cthulhu