Zew Cthulhu umarło?

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

Postautor: Asenath » czw 08.01.2004 18:59

Dobra, zacznijmy od poczatku: jakiś rok temu wpadliśmy z grupą znajomych na pomysł stworzenia klubu zrzeszajacego ludzi zajmujących się wszystkim co zwiazane z fantastyką. Nie wiem jakim cudem ale udało nam się w koncu zorganizować coś co przyjęło nazwe OKF (trzdycyjnie- Olsztyński Klub Fantastyki). Zaczeliśmy działać i wszystko szło w dobrym kierunku więc ktoś zaproponował " Może zrobimy konwent. W Olsztynie nic sie nie dzieje a my mamy możliwości i ambicje". Ponieważ prezes OkFu jest nauczycielem w jednym z tutejszych gimnazjów przekonał dyrka (znowu nie wiem jakim cudem) żbyśmy mogli ten konwent zorganizować w szkole (żadnego płacenia za sale itd!). Idąc za ciosem zaczeliśmy planować -znaczy ja się głownie tym zajęłam. I mam wolną ręke - chcecie coś zrobic ciekawego, no to już! Zrobie cały blok poswięcony zewowi - panele, konkursy, sesje, filmy, co tam wam sie przyśni- Jeżeli chcielibyscie pomóc i wyszli z własnymi propozycjami (no cóż ja i tak mam zawalenie z ta organizacją) to byłoby świetnie. Mam nadzieje że jeszcze w tym miesiącu ogłosimy sie na Nowej Gildii w centrum konwentowym z całym planem tzn. jak jesteście zainteresowani to wam podeśle wszystko wczesniej. Wiem ,że nie mamy doświadczenia w organizowaniu takich imprez ale przecież trzeba spróbować. I jak piszecie sie na to??
Asenath
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: jesussan » czw 08.01.2004 19:40

hmm... brzmi ciekawie... jednak jezeli o mnie chodzi to jest jeden istotny problem: termin... mam w tym roku maturek a potem egzaminy na studia... to moze mnie troche zdyskfalifikowac... ;) ale jezeli by mi sie udalo to chetnie sie pojawie np. cos poprowadzic.

ale tak jak mowie dla mnie jest bardzo istotny termin.

pozdrawiam.
jesussan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » czw 08.01.2004 23:47

Dobrze, tylko teraz tak. Chętnie wspomożemy całą swoją wiedzą i sercem Twoje poczynania ku konwentowi. Proponuję w ogóle temat rozdmuchać w Offtopicowni. Wielu naszych dyskutantów z pewnością zainteresuje się tematem. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że jeżeli tylko będzie jakaś możliwość, bym się przydał to możesz na mnie liczyć. A nie ukrywam swojej miłości do podolsztyńskich krajobrazów, więc będzie dla mnie ogromną przyjemnością pojawienie się w tamtych regionach na konwencie. Tutaj jedynie jednak możemy skupić się na aspektach ZC. Wszystkie inne sprawy powinny być omawiane w Okiem Wewnętrznym, bądź na Offtopicowni. Chyba lepiej na Okiem Wewnętrznym.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Howler » pt 09.01.2004 11:36

Coz, konwent? Z Zewem? Termin jak najbardziej ok. W sumie w "normalnych warunkach" nie chcialoby mi sie jechac "az tak daleko", ale jesli ma miec to zwiazek z najlepszym chyba mozliwym systemem, to pewnie. Osobiscie ukazac sie moge "jedynie" jako gracz. Nigdy nie prowadzilem sesji <bycie MG odpada>, ani paneli nie robilem. Mimo to mam nadzieje ze sie jakos przydam. Tania sila robotnicza zawsze sie nada, right? :wink:
In God I Trust... Others Pay Cash
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: jesussan » pt 09.01.2004 22:58

Howler pisze:Termin jak najbardziej ok.

eee... chyba cos przegapilem... ;) to jest w koncu wiadomy termin czy nie? :) z niecierpliwoscia czekam... :D
jesussan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Howler » sob 10.01.2004 10:48

Z tego co zrozumialem ma to byc koncowka maja, tak? <zapis na poprzedniej stronie>
In God I Trust... Others Pay Cash
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: jesussan » sob 10.01.2004 12:33

fakt. moj blad. przeoczylem... ten termin by mi prawdopodobnie odpowiadal, bo to juz po maturce... :D
jesussan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Asenath » sob 10.01.2004 22:50

Pomysł odkurzenia zewu na tym konwencie to coś swietnego - trzeba udowodnic że system ciągle żyje i ma wiernych fanów. Natchneliście mnie. Mam nadzieje że coś z tego wyjdzie. Zaraz założe oddzielny topic na ten temat.
Tak konwent jest na 99% 22-23 maja.
Asenath
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Etaan » ndz 22.02.2004 12:37

Pierwszy numer magazynu 159 jest gotowy. 40 stron a5 kosztuje 2,50. Sam numer jest dosyc osobliwy i awangardowy... Nie ma tam typowych materialow do ZC, ale jest duzo (moim i innych redaktorow zdaniem) ciekawych materialow i pomyslow. Kilka krotszych form literackich, kilka artykolow, troche udziwnien i grafik... Problem jest rozprowadzanie. Mozna go nabyc w Gliwicach (u mnie) ewentualnie dac jakis znak bo kilka egzemplarzy idzie do Warszawy i Bielska Bialej i tam tez bedzie mozliwosc zakupienie tego tworu.
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Atum » ndz 22.02.2004 13:26

A metodą pocztową by się nie dało?
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Etaan » ndz 22.02.2004 17:58

Jezeli do gazetki ktora kosztuje 2,50 jestes gotowy doliczyc koszty przesylki przy pobraniu wynoszace jakos 5-8 zl to nie ma sprawy. :>
Nie wiem narazie jak rozwiazac problem klientow, ktorzy nie maja "dostepu" do tych trzech miast. :/
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Atum » ndz 22.02.2004 23:03

To może być problem. Pozostaje rozprowadzanie gazetki na konwentach. Taką metodę wybrał Seji i jego "Arkham Courier".
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: bukins » wt 29.06.2004 15:49

tytul tematu dosc pesymistyczny i do tego jak dla mnie...bardzo realny :/
oprocz 4 duzych serwisow traktujacych o zc (valkiria, katedra, nowa gildia, innyswiat) nie ma prawie nic. te wyzej wymienione i tak sa aktualizowane raz na "ruski rok". gdzies tam w tle robiony jest cthulhu made in poland, ale to kropla w morzu. co sie dzieje?!?!? do tego coraz trudniej jest podyskutowac o zc, bo tak naprawde to nie ma gdzie :/ to forum skupia wokol siebie naprawde mala garstke maniakow cthulhowych. sam przegladajac to forum zauwazylem, ze jest ono kompletnie umarle. moje posty przez chwile ozywily ruchliwosc forum, jednak jak widac...nie na dlugo :/ trzeba cos zrobic, ale co? co mozna zrobic by zew cthulhu nie umarlo? by zc zaczelo rosnac w sile? trzeba zebrac ambitych ludzi, ktorzy CHCA by zc odzylo i mialo sie dobrze. sprobowac porobic jakies projekty, scenariusze, kampanie, www, ziny...
ale co ja - poczatkujacy cthulhomaniak - moze zrobic? nic? nie!!! moge wam truc, truc i jeszcze raz truc...a moze wreszcie cos sie ruszy.
to tyle z mojej strony. mam nadzieje, ze niektorzy wezma sobie moje slowa do serca i cos sie ruszy w polskim swiatku zc.
a moze sie myle? moze zyje w bledzie? czekam na odzew.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Hifidelic » wt 29.06.2004 17:13

Cthulu nie jest systemem modnym, to prawda, drogi Bukinsie.
Ale z całą pewnością jest systemem elitarnym :lol:
A że my, elita, wymieramy... Jest na to tylko jedna rada: szkolić młode kadry! Szukać adeptów!

Tak na marginesie, znalazłem fantastyczną lokację na poporwadzenie sesji. Zastanawiam się, czy ma to być LARP, czy normalna sesja w tej lokacji.
Jest to zrujnowany zakład psychiatryczny z wypalonymi framugami itp. Piękne budynki, przedwojenne, cały kompleks w ruinie. Wysoka trawa, zaniedbany ogród, szumiący wiatr w gałęziach drzew... Hardcore, powiadam Wam.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Tyhagara » wt 29.06.2004 18:01

hifidelic, nie tyle elitarnym, co po prostu w konwencji mistrza horroru. Niewiele osób to przyciąga, bardziej popularne jest fantasy, wilkołaki czy wampiry niż świat H.P.Lovecrafta. I to dla tego tak mało ludzi gra w Zew Cthulhu.
Tyhagara
Lord
Lord

Postautor: Hifidelic » wt 29.06.2004 18:07

Nie zauważyłeś uśmiechu i puszczonego oczka.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Atum » wt 29.06.2004 21:19

bukins na www.zewcthulhu.com dzieje się całkiem sporo odkąd ja tam rządzę ;). Jak na razie serwis nie działa, ale jest to związane ze zmianą serwera.

Na sieci jest cholerne rozdrobnienie jeśli chodzi o ZC. Kilka for, masa stron i stronek (naprawdę jest ich dużo). W połączeniu z dość małą liczbą osób, które się tym interesują daje efekt jaki widzimy dzisiaj. Dlatego mam nadzieję w niedalekiej przyszłości zrealizować projekt zespolenia środowiska cthulhowego w jedną całość. Na pierwszy ogień chciałbym nawiązać współpracę z Katedrą.

BTW. Cthulhu to jest system elitarny ;).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: jesussan » śr 30.06.2004 7:01

tak... jakby tylko udalo sie nas zjednoczyc... obiecuje mysle ze zewcthulhu.com bylo by na to swietnym miejscem. trzeba by zrobic kampanie reklamowa ('cthulhomaniacy jednoczcie sie!!!' ;-) ). ja na dobry poczatek chetnie zareklamuje stronke u siebia, ale to nie przysporzy zbyt wielu fanow (mam za mala ogladalnosc... :-( ). czekam wiec na baner. :-)
jesussan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Hifidelic » śr 30.06.2004 9:35

Jak Kuba wróci, musimy się zgadać na mircu :) w sumie dla mnie adres nie jest tak istotny, jak zawartość.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: bukins » śr 30.06.2004 10:05

w sumie dla mnie adres nie jest tak istotny, jak zawartość.

niestety dla innych moze byc na odwrot :/ w takim razie...pozyjemy, zobaczymy. mam nadzieje, ze dojdzie do zlaczenia i cos zacznie sie dziac.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Atum » śr 30.06.2004 11:43

Na razie moimi punktami priorytetowymi są :

1) Wymiana tekstów
2) Reklamowanie się nawzajem
3) Jakiś mały znaczek graficzny świadczący o tym, że strony są w jakimś przymierzu.

Jeśli chodzi o www.zewcthulhu.com to ta stronka posiada naprawdę dużą bazę tekstów z możliwością ich łatwego umieszczania. To samo jest z wieściami.

To, że stronka jest zespolona z Valkirią nie ma żadnego wpływu na to co się na niej dzieje, a daje wiele plusów. Chociażby fundowanie nagród na konkursy itp.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Hifidelic » śr 30.06.2004 11:54

Tak czy inaczej musimy poczekać na Kubę, który teraz moczy kij gdzieś w Ełku i pogadać w czasie rzeczywistym jak wróci. Tak, czy inaczej, lepiej mieć jedną stronę która będzie super, niż dwie dobre. Lepiej też mieć dwie dobre, niż cztery średnie.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Atum » śr 30.06.2004 12:01

hifidelic na pewno na początku nie uda nam się połączyć tych stron.
Mam w tym trochę doświadczenia i uwierz, że żaden twórca nie pozwoli sobie na całkowite przygarnięcie swojej strony przez inną.

Kroczek po kroczku może kiedyś do tego dojdzie, ale na pewno nie tak szybko jak się może wydawać.

A ja www.zewcthulhu.com na pewno nikomu nie oddam ;).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Hifidelic » śr 30.06.2004 13:13

????
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Atum » śr 30.06.2004 18:51

Chciałem przez to powiedzieć, że jednej "super strony" szybko nie zobaczymy :).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Hifidelic » śr 30.06.2004 19:43

A ja www.zewcthulhu.com na pewno nikomu nie oddam .

Mój szok się wziął z faktu, że nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby odbierać komukolwiek jego stronę, czy to Bredfortowi, czy Tobie :shock:
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Atum » śr 30.06.2004 20:44

Zważ na uśmieszek w końcówce tej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Hifidelic » śr 30.06.2004 21:47

No właśnie on mnie niepokoi najbardziej... :(
Ty po prostu się z tego cieszysz!!!! :wink: :lol:
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Tyhagara » śr 30.06.2004 22:28

Sorki, że się wtrącę. Moim zdaniem, najlepszą reklamą i jednocześnie tanią. Jest wstawienie, wszędzie gdzie się da, banera. Jedyny warunek, to taki, że baner musi przyciągać. Czyli nie baner dla samego banera, tylko coś, dzięki czemu nawet osoba nie znająca bliżej świata Cthulhu, zaciekawi się do tego stopnia, że zajrzy na stronę. Wiem, że to banał. :)

Dla mnie osobiście ciekawy rysunek, animacja, z pomysłem, przyciąga jak magnes.
Już nie pamiętam gdzie i co była to za witryna. Widziałem reklamę jednej stronki. Wykorzystano tam istniejącą ilustrację. Pokój, miejsce zbrodni, łóżko, na łóżku zastrzelony człowiek, krew na ścianie nad łóżkiem, krwią wypisany adres strony internetowej. W pokoju koroner, detektyw jakiś policjant. Policjant mówi do detektywa (w formie dymku, jak w komiksie)
-widziałeś? co to może być?
- nie mam pojęcia, ale na pewno tam zajrzymy.

(nie pamiętam czy dosłownie tak, ale sens zachowałem) Świetny motyw, który sprawił, że zajrzałem na tą stronę. Niestety już jej nie pamiętam, ale sam fakt, że na nią wszedłem tylko dzięki tej reklamówce. Oczywiście nie chodzi mi o powielanie cudzych pomysłów, ale dobry pomysł na pewno zostanie dostrzeżony.
Proponuje, byście zastanowili się nad zrobieniem konkursu, ewentualnie zorganizowali coś na wzór, zbiórki pomysłów wśród wszystkich chętnych. Jeśli całość wypali, i wpadnie jakiś extra pomysł, to w tedy zleci się to grafikowi. Jeśli nie to nic nie stracicie. Należało by tylko podać jakieś wytyczne co do pomysłu. Na przykład, że baner będzie czarnobiały, lub że może być animowany, że musi nawiązywać do mitów Cthulhu, albo coś jeszcze innego. Jaki napis będzie na nim umieszczony.
Pozdrawiam.
Tyhagara
Lord
Lord

Postautor: Hifidelic » śr 30.06.2004 22:32

Myślę, że z bannerami nie będzie problemu. Btw, banner z krwią na ścianie to świetny pomysł. Może zresztą konkurs też... Jest paru grafików na Katedrze w końcu?
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Tyhagara » śr 30.06.2004 22:41

Chodziło mi o konkurs na pomysł, nie konkurs na gotowy baner. Bo tylko kilka osób na Katedrze jest wstanie zrobić własnoręcznie baner, który będzie na poziomie. Bez obrazy, ale taka jest prawda, trzeba trochę doświadczenia i zdolności artystycznych.
Co do baneru, że nie będzie z nim problemu. Nie orientuje się, być może macie zajebisty baner tylko nic nie mówicie. Baner z klimatem, ale zwykły, bez polotu to nawet ja potrafię zrobić, popatrzcie na baner w opisie - Tyhammer. Więc to nic trudnego. Chodzi o pomysł, bo chyba to jest najważniejsze, oczywiście wykonanie też musi być super. Ale pomysł jest najwazniejszy, bo to on przyciąga, zaciekawia.
Nie chcę tu wszczynać kolejnej sprzeczki. Jeśli nie chcecie to ok. To tylko luźny pomysł.
Tyhagara
Lord
Lord

Postautor: bukins » czw 01.07.2004 10:57

tyhagara: jak dla mnie swietny pomysl :) w sumie to mozna by sciagnac ten pomysl, ktory przytoczyles... ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Tyhagara » czw 01.07.2004 14:05

Obrazek
Znalazłem specjalnie dla was. Tak jak pisałem, nie jest to Baner tylko reklama (na baner zaduże). Ale pomysł świetny. Autor wykorzystał gotową ilustrację i ją nieco przerobił, dodają napis oraz teksty, jak sądzę. Autorem jest niejaki Farvus, który udziela się także na naszym forum, w dziale Warhammera. Nie wiem czy ten pomysł został gdzieś oficjalnie wykorzystany (obrazek został przedstawiony w topiku, na innym forum), jeśli nie był użyty to można pogadać z Farvusem czy nie zechciał by odstąpić swojego ,patentu, Cthulomaniakom :wink:
Tyhagara
Lord
Lord

Postautor: bukins » czw 01.07.2004 16:35

jak dla mnie to tlo pomieszczenia moglo by byc nieco ciemniejsze :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bukins
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Atum » czw 01.07.2004 20:22

Metodę reklamy wybierzemy jak się dogadamy (jeśli w ogóle to nastąpi).
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zew Cthulhu