Co nowego do ZC w Polsce

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

Co nowego do ZC w Polsce

Postautor: Klarkash-ton » sob 07.12.2002 22:13

Ktos wie czy cos ma wyjsc w Polsce jeszcze do tego systemu?
Mag mimo rozpadu Magii i miecza wyda zapowiadane w Gorach Szalenstwa? Portal tez podobno cos szykowal... moze ktos ma jakies najswiezsze info :?:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Michael Bedford » ndz 08.12.2002 18:54

MAG zapowiadal wydanie "Gor Szalenstwa..." najpierw na kwiecien 2002, potem na wrzesien 2002, w koncu zima 2002, a teraz w ogole nie odpowiada na maile :(
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Klarkash-ton » ndz 08.12.2002 21:55

To oznacza koniec marzen na wydanie tej wspanialej kampani w Naszym kraju... :C
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Michael Bedford » pn 09.12.2002 21:48

Wyslalem do nich znow maila, jak cokolwiek odpisza to wrzuce na Tyrhhie (www.tyrhhia.prv.pl) i na to forum.
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Klarkash-ton » śr 18.12.2002 18:07

Dlugo nic nie odpowiadasz... odpisali Ci Michale :?:
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Michael Bedford » sob 21.12.2002 20:47

Dlugo nie odpowiadam, bo od tamtego czasu nie otrzymalem odpowiedzi od nich. Pisalem do czterech osob i kazda z nich ma mnie gleboko :( Ale probuje dalej.
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: ynst » sob 21.12.2002 23:30

Nalzey sie przyzwyczaic na brak echa ze strony wydawcow. Nie wiem czy to ich zagrywka taktyczna majaca na celu zwiekszenie zainteresowania? Mnie to zniecheca.
ynst
Wojownik
Wojownik

Postautor: Michael Bedford » ndz 22.12.2002 10:21

Niby tak, ale gdy jeszcze istniala "Magia i Miecz", to pisalem do Milosza i godzine pozniej mialem odpowiedz. A teraz kicha.
Czy moze to byc strategia zwiekszenia zainteresowania? Po upadku MiMa MAG raczej powinien sie starac o darmowe reklamy na stronach poswieconych danym systemom. Bo gdzie teraz mozemy sie dowiedziec co planuja? Na ich stronie? Powiedzmy sobie szczerze, kto ja systematycznie odwiedza?
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Klarkash-ton » ndz 22.12.2002 10:27

Wczoraj szukajac cos przez przypadek wszedlem na strone Maga, bylem nieswiecie przekonany, ze jej juz nie ma... :roll:
Jedyne co zostalo to sprowadzac sobie podreczniki z zagranicy, bo Portal ma tyle juz projektow na przyszlosc, ze pewnie szybo do ZC nic nie wyda. (kiedys mi sie wydawalo, ze cos bomkneli o jakims dodatku, ale pozniej juz nic o tym nie slyszalem)
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Michael Bedford » pn 06.01.2003 19:21

Wow! Mam odpowiedz od MAGa:

"Witam,
Już wkrótce przedstawimy nasze plany wydawnicze dotyczące RPG. Bedą
zamieszczone zarówno na naszej stronie internetowej jak w w serwisach
poświęconych RPG (valkiria, gildia)
Pozdrawiam"
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Klarkash-ton » pn 06.01.2003 22:08

Fajnie by bylo jakby do wakacji wyszlo W Gorach Szalenstwa... juz sie nie moge doczekac kiedy bede juz po wszystkich egzaminach (przynajemniej mam taka nadzieje :wink:) i spedze dlugie dni nad ta przygoda... mhm :mrgreen:
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Michael Bedford » pn 06.01.2003 22:17

Ja bardziej widze sesyjke w "Gory..." w zimie :)
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Klarkash-ton » wt 07.01.2003 23:05

Michael Bedford pisze:Ja bardziej widze sesyjke w "Gory..." w zimie :)

W jakies zimniejsze dni, w nocy tez bedzie dobrze latem. :D

Nie liczac wakacji, malo czasu poswiecam normalnie na sesje rpg, nigdy niestety nie ma warunkow. :(

p.s. czemu tu tak cicho ? Trzeba jakos rozruszac ten dzial forum.
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » śr 08.01.2003 13:39

Cicho tu, ponieważ nas, kultystów piekielnych niewielu się ostało. Ja sam w Cthulhu nie grałem już szmat czasu. Prosta przyczyna: nikt z mojej grupy RPG nie gra w Cthulhu. Niejednokrotne starania, sesje nie przekonały ich do tego systemu. Poprowadziłbym coś, a najchętniej zagrał. Ale takie życie: chcą, żebym prowadził D&D, Aliensa, albo gramy w Warhammera, Wampira... ech. Zapomniany ten Cthulhu, skazany na niepamięć w mojej grupie...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Klarkash-ton » czw 16.01.2003 21:43

Szkoda Jakubie... ja praktycznie w nic innego nie pogrywm niz Zew, niestety brak stalej druzyny oraz porzadnego mistrza gry (sam mam juz troche dosc prowadzenia) powoduje, ze sesje ostatnio mam naprawde bardzo zadko.

Chcialem rozkrwecic na forum w innym dziale sesje odbywajaca sie na forum w swiecie ZC, niestety nie bylo chetnego do poprowadzenia takiego przedsiewziecia. Moze tu ktos taki sie znajdzie?
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » pt 17.01.2003 11:59

Opowiedz mi coś więcej o Twoim projekcie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Jakub Cieślak » sob 18.01.2003 0:24

Taka jest i moja smutna rzeczywistość, graczy to bym znalazł do gry. Ja bym tylko musiał prowadzić. Ból to taki, że to ja wreszcie chcę być przestraszony, goniony przez potwory, nawiedzany przez upiory i składany w ofierze podczas spotkania sekty szaleńców!! Lubię prowadzenie, ale jest to kawał ciężkiej roboty, czasem jednak człowiekowi już nie starcza ochoty...
A ja uwielbiam jak mnie się straszy, grałem ostatnio w Wampira mając nadzieję, że wreszcie mnie ktoś wystraszy. A tu gucio! Same niecne intrygi- knucie i plucie jak ja to nazywam. To samo mam teraz w wiadomościach o Rywinie. W Aliena graliśmy to głównie strzelaliśmy do najemników, raz pozjadały nas milusie bestie to było trochę strachu, a potem mnie przypadło prowadzenie i już nikt nie chce prowadzić... Niech ktoś mnie wreszcie pożądnie wystraszy!
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Klarkash-ton » ndz 19.01.2003 12:30

Jakub Cieślak pisze:Opowiedz mi coś więcej o Twoim projekcie.

Oto informacje, ktore swego czasu pojawily sie na forum w dziale Ciemnie, ale nie zainteresowaly zbyt duzej liczby osob.
[Tu jest link do calego tematu: http://katedra.mud.pl/forum/viewtopic.php?t=129]

A tu wkleje moim zdaniem najwazniejsze informacje:

Dwa slowa wyjasnienia dla laikow... PBEM (play by e-mail) to rpg, w ktorym rozgrywka toczy sie przez korespondencje mailowa. Ma to swoje plusy i minusy. Najwieksza zaleta to fakt, ze ma sie duzo czasu (w porownaniu ze zwyklym rpg) na przemyslenie swoich decyzji i wykonanie jakies czynnosci. Nie ma tu rzutow zadna kostka (jest to kompletnie nie mozliwe), potrzebna jest jedynie wyobraznia (i lekkie obeznanie w klimacie, ale tego ewentualnie mozna sie nauczyc juz w trakcie gry).
PBP (play by post - nazwa wlasna ) czyli rozgrywka (rozrywka ) przy uzyciu forum zamiast e-mailow. Mysle, ze jest to wygodniejszy sposob, dajacy o wiele wiecej mozliwosci. Tyle wyjasnienia...

Teraz przydaloby sie wyjasnic kilka faktow.
1. Gramy z ST (Straznik Tajemnic) i BT (Badacze Tajemnic) jak w Zew Cthulhu, gdzie ST ma wplyw na cala przygode i akcje czy moze bardziej jak w DeP (De Profundis) gdzie kazdy jest jakby ST i BT w jednym?
2. Jakie czasy/miejsce akcji itp.?
Narazie to tyle pytan, wiecej wyjdzie w "praniu".

Moje typowania odnosnie tych dwoch pytan sa nastepujace:
1. Jestem za tym aby rozgrywke prowadzil ST. Bez niego mysle, ze powstanie zbyt duzy chaos. Mysle, ze tak bedzie wygodniej i ciekawiej, tylko kto bedzie ST?
2. Lata 20, akcja moze toczyc sie w roznych miejscach, zalezy jak BT ustali (o ile takowy bedzie ) czyli czasy opowiadan Lovecrafta.

Moglbym zachecic kilka osob, ale potrzebny bylby Straznik, ktory podjal by sie tego zadania.
Co o tym sadzisz Jakubie?
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Michael Bedford » pn 20.01.2003 15:06

Jest niedobrze... otrzymalem odpowiedz od MAGa:

"W 2003 roku Wydawnictwo Mag planuje następujące pozycje z rpg:
Biały Wilk #4,
Dodatek do Wiedźmina: gry wyobraźni pt. Księga wiedźminów
ED: Throad
ZC: Księga strażnika wydanie 2 poprawione
FS: Pan Znanych Światów"

Czy tylko mi brakuje jeszcze jednego tytulu przy ZC? GDZIE SA "GORY"?!!!
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: Jakub Cieślak » wt 28.01.2003 21:18

Klarkash, mogę się podjąć poprowadzenia sesji przez forum, albo mejl. Tak dawno nie grałem w Zew Cthulhu, że choćby i poprowadzę, żeby na nowo poczuć klimat. Po pierwsze, mam pomysł na przygodę. Nie jestem tylko pewien, czy udźwignę ten ciężar za pomocą postowania, czy mejlowania- walka, lub akcje dynamiczne mogą być dość skomplikowane w takiej formie. Jednak chętnie podejmę takie ryzyko. Jednak miałeś mnie wprowadzić w zmiany w ZC. Znam tylko starą podstawkę i nie mam zamiaru grzebać w archiwach www i konwencjonalnych by się dowiedzieć o nowych zasadach. Jeżeli gramy to w gronie ST plus maksimum pięciu graczy. Preferowane mniej. Mogę w razie co przeprowadzić rekrutację (odsiew tradycyjnie bezpardonowy i bezduszny :twisted: ). Czekam na odzew. A tymczasem gwiazdy niech będą w pożądku...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Klarkash-ton » czw 30.01.2003 3:00

Ja sie zglaszam!
Mam nadzieje, ze jeszcze ktos sie zainteresuje tym projektem (5 osob to chyba marzenie).
"Grac" wolabym na forum, jest wygodniejsze bo masz wszystko w jednym temacie.
Co do zmian miedzy podstawkami to sa one nieistotne, ich prawie nie ma i nie ma powodu zawracac sobie nimi glowy. Rownie dobrze mozna sobie poradzic bez podstawki... bo chyba i tak nie bedziemy wykorzystywac mechaniki skupiajac sie tylko na opowiesci... przynajmniej tak mi sie wydaje.
Trzeba usatlic zasady, zalozyc nowy temat na gre i zaczynac... zostawiam to Tobie Jakubie wkoncu jestes ST. :) Opis postaci mam juz gotowy jakby co...
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » czw 30.01.2003 7:46

Wolałbym tego nie rozgłaszać po inszych tematach. Zaraz się pojawi ogromna ilość zainteresowanych, którzy chętnie zagrają, ale konwencja Cthulhu im nie bardzo pasuje. Niech to będą i na początek trzy osoby- to będzie mój debiut w swerze gry przez komputer- powinno być łatwiej w małej grupie. Zakładam więć nowy temat w dziale Cthulhu. Jak nie będzie zainteresowania, zaatakujemy inne działy.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Klarkash-ton » sob 01.02.2003 2:03

Kurde, narazie oprocz mnie nie ma chetnych, mam nadzieje, ze sie to zmieni bo bardzo chcialbym zagrac.
Jakubie: napisz co powinien zawierac opis postaci. Potrzebne sa statystyki czy sama charakterystyka wystarczy?
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » śr 05.02.2003 9:38

Może to okres ferii, może okres egzaminów- jednak zainteresowania brak kompletny. Poczekam spokojnie jeszcze z dwa tygodnie. Wtedy trzeba będzie sprawę ponownie nagłośnić. Myślę, że będzie wtedy zainteresowanie (ktoś w końcu jeszcze gra w to Cthulhu!). Widać po forum (zdecydowanie mniejszy ruch), że nastąpiło jakieś chwilowe ochłodzenie w dyskusjach.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Klarkash-ton » pn 28.04.2003 9:54

Nie chce zaczynac nowego tematu wiec pisze tu. Moze rozkrecimy troszke to forum? Macie jakis znajomych zwiazanych z Cthulhu/Lovecraftem/Groza? Jakies dyskusje by sie przydaly...
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Jakub Cieślak » pn 28.04.2003 15:30

Ano Cthulhu nie umiera, tylko że nasze forum na Katedrze jest słabo reklamowane. Katedra w końcu głównie w fantasy się specjalizuje i WFRP na przykład wiedzie prym. Do naszego działu trza by ściągać ludzi z zewnątrz. Z moich znajomych tylko ja zostałem wierny Cthulhu, no może z jedną osobę mógłbym wskazać palcem...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Klarkash-ton » czw 01.05.2003 20:37

W Polsce Cthulhu juz umarlo... przykre, ale prawdziwe. Kiedys istniala "scena cthulhu", stron bylo duzo, cos sie dzialo, nowe pozycje przez Maga byly wydawane. Teraz jest cicho, a to ze ludzie dalej graja w Zewa to jeszcze nic nie znaczy. Mam nadzieje, ze kiedys znow sie jednak odrodzi... bo jak wiadomo... nie jestem umarlym ten, ktory czeka w uspieniu...
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin

Postautor: Etaan » ndz 22.02.2004 12:46

Nie wiem czy wiecie ale Mag przestaje sie zajmowac rpg, jakis czas temu byla (nie wiem czy dalej jest) wyprzedaz produktow tego wydawnictwa. Jedyne czego mozna sie spodziewac to projektu Cthulhu made in poland...
Etaan
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Michael Bedford » pn 23.02.2004 22:07

MAG w ogole olewal ostatnio sprawy zwiazane z RPG, moze za sprawa ogromnej popularnosci DnD. Ale co sie dziwic, ISA wydala ten system cholernie profesjonalnie. Kwestia czasu jest zaprzestanie wydawania RPGow przez MAGa, a potem zapewne jego upadek :(.
Awatar użytkownika
Michael Bedford
Wędrowiec
Wędrowiec

Wróć do Zew Cthulhu