De profundis

Forum dyskusyjne poświęcone temu właśnie systemowi.

Moderator: Jakub Cieślak

Postautor: jesussan » sob 10.04.2004 23:55

niestety czym jest samotnia wyjasnic nie umiem... nie zabrnalem tak daleko.... moze to i dla mnie lepiej...
jesussan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Atum » ndz 11.04.2004 8:34

W każdym razie De Profundis jest wart każdej wydanej złotówki.
Awatar użytkownika
Atum
Wojownik
Wojownik

Postautor: Lambrso » sob 29.05.2004 14:19

Tak się akurat składa, iż do innych działów na katedrze nie wpadam za często jednak zaintrygowało mnie to, iż tak zparcie bronicie gry w De P. tylko i wyłącznie metodą klasyczną (pismo pisane, poczta etc.).
Przyznam szczerze, że jest to jedna z nieszczęsnych przypadłości obecnych czasów, gdzie tradycyjne pismo zanika zastępowane przez to wystukiwane na klawiszach naszych maszyn liczących.
Nie znam osobiście Oracza, znam jednak jego koncepcje na grę.
Ma być przyjemnie i miło. Gra ma bawić a nie męczyć.
Oczywiście może też uczyć.
Szkoda zabijać De P. mówiąc, iż to dobra i pomysłowa gra jednak..........(tu wstawić swoją uwagę odnośnie pisania listów).
Dlaczego by więc odrzucać dobrodziejstwo jakim jest dostęp do internetu i outlooka.
Oczywiście są osoby dla których napisanie dwóch zdań jest problematyczne nie mówiąc już o formie.
Jednak myślę, że nawet forma elektroniczna może przynieść tę odrobinę dreszczyku i zabawy.
Więc jeśli byli by chętni spróbowania i "zdradzenia" klasycznej formy De P. zapraszam.
Oczywiście będzie to nasza pajęczyna w której sami ustalimy tło fabularne i wszelkie potrzebne do tego "rekwizyty".
Jeszcze raz serdecznie i gorąco zapraszam.
Myślę, że każdy zna książeczkę De P. ( w końcu kosztuje tylko 15,00 zł) więc nie powinno być poroblemu.

P.S. Jeżeli już macie takową pajęczynę to proszę dać znać gdyż wtedy bardzo chętnie się przyłącze
Obrazek
Awatar użytkownika
Lambrso
Rycerz
Rycerz

Postautor: Buzz » czw 06.10.2005 17:00

Widzę, że temat dawno nie był ruszany, więc go troszkę odświeżę. Z DP spotkałem się już dawno, lecz jakoś nie miałem okazji zagrać. Po prostu brak mi kontaktów i nie wiem gdzie mogę znaleźć innych graczy.

Co do samej gry, to bardzo lubię pisać listy (kiedyś robiłem to regularnie) i jestem gorącym zwolennikiem tradycyjnej formy korespondowania. Choć oczywiście jeśli ktoś decyduje się na grę w deProfundis za pomocą maili, to jest to jego sprawa. Ważne żeby grający czuł satysfakcję.

No, to może wiecie gdzie znaleźć graczy? Preferuję 1920, choć Tu i Teraz też chętnie spróbuję.
Uderzając pierwszy, uderzasz ostatni
Buzz
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Howler » pt 07.10.2005 9:21

Na dłuższą metę spis osób zainteresowanych można by stworzyć choćby i tutaj. Oczywiście, znając życie nie znalazłoby sie więcej niż pięć, sześć osób. Lecz nawet mimo to może i warto by spróbować? :wink:
In God I Trust... Others Pay Cash
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Buzz » pt 07.10.2005 17:02

Pewnie że warto. 5 czy 6 osób to wystarczająco dużo by zacząć grać i dobrze się bawić. A jak by się rozkręciło, to może grono powiększyłoby się.
Buzz
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Howler » pt 07.10.2005 17:05

Dobra, no to pytanie czy wpisywać swoje dane tutaj, czy tworzyć nowy wątek. Mi to bez różnicy, ale pewno szefostwo w postaci adminów czy moderatorów ma swoje zdanie na ten temat 8)
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: Buzz » pt 07.10.2005 17:10

Chyba trzeba by zalozyc nowy watek. Ja sie do tego nie biore, bo jeszcze muszę pomyśleć nad postacią jaką bym grał.
Buzz
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Howler » pt 07.10.2005 18:56

Więc dobrze. Niech każdy zainteresowany przygotuje swoją postać, a potem pomyśli się nad zakładaniem ewentualnego wątku...
Awatar użytkownika
Howler
Rycerz
Rycerz

Postautor: LordDream » ndz 13.01.2008 18:41

Być może odświeżam umarły wątek, ale co tam. Czy ktoś jeszcze gra w De Profundis?? Jeżeli tak, to bardzo chętnie bym się dołączył :D Czy ktoś ma przykładowe listy z De Profundis?? Jeżeli tak, niech wyśle je na adres: joystic0310@aol.com. Z góry dziękuję.
LordDream
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Hifidelic » pt 18.01.2008 19:04

Miałem fantastyczny list (sztuk jeden niestety - szybko się poddaliśmy ;) ) postaram się odszukać zeskanować i podesłać.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: LordDream » pt 18.01.2008 23:04

Dzięki za chęcie. Czy ktoś jest chętny zagrać??
LordDream
Pustelnik
Pustelnik

Poprzednia

Wróć do Zew Cthulhu