Wikingowie

od starożytnej po nowożytną na wszystkie sposoby ;-)

Wikingowie

Postautor: Shizm » pn 14.11.2005 23:47

Potrzebuje tytułów dotyczących Wikingów. Mogą to byc powieści, jakieś albumy i takie tam. Wszystko co jest watre przeczytania i przyswojenia mile widziane.

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Gvynbleid » wt 15.11.2005 9:44

Niestety rynek polski w tej kwestii nie jest wybitnie bogaty, z tego co pamiętam to National Geographic coś wydało o wikingach (jakiś album - na merlinie powinieneś znaleźć), widziałem jeszcze jakieś opracowanie z hełmem rogatym na okładce więc nawet nie sprawdzałem co to za cudo (hełmy rogate były domeną germanów, żaden wiking nie miał rogów chyba że dorobione przez żone).

Przejżyj stronę tego wydawnictwa http://www.ospreypublishing.com/title_d ... itle=P3184
Jeżeli język i koszta nie będą dla Ciebie barierą - znajdziesz to czego szukałeś

Sprawdź jeszcze tu - coś ci na pewno doradzą (najlepsi spece w tych sprawach) www.halla.vikings.pl

Jak język nie sprawia Ci problemów to moge udostępnić beowulfa po angielsku (w wersji MP3)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Azirafal » wt 15.11.2005 10:57

Heh, nadal mam w domu 'Sigurd - syn Wikinga' :) Sympatyczna ksiązka pseudo-historyczna (beletrystya nastawiona na czytelnika młodszego), ale mimo to zawierała sporo informacji dotyczących życia wikingów, organizacji pracy, kultury, samych napadów, itp. Tak że mimo wszystko można polecić. W jakichs bibliotekach powinno być... może w szkolnych? :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » czw 17.11.2005 8:59

Kilka pozycji ode mnie:
Graham-Campbell J., Roesdahl E. eds., Wikingowie (seria Wielkie cyilizacje świata), Warszawa 1998
Foote M., Wilson D.M., Wikingowie, Warszawa 1975
Leciejewicz L., Normanowie, Wrocław 1979
Okulicz-Kozaryn Ł., Finowie Zachodni, Warszawa 1993
jest jeszcze Roesdahl E., Historia wikingów, Gdańsk 1996, ale przed tym zawsze przestrzegali nas wykładowcy, bo błędów tak tłumaczeniowych, jak i merytorycznych jest koszmarnie dużo...wydanie oryginalne, The Vikings, Londyn 1992 jest ok
wrzuciłem tylko polskojęzyczne, jak chcesz w innych językach - nie ma sprawy...
;-)
aha, powinna być też książka z serii 'Życie dodzienne w...' (powiedzmy 'w dobie wypraw Wikingów')
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return


Wróć do Historia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości