Skala SF w przyszłości

Forum poświęcone systemom SF, jak np. Neuroshima, Shadowrun czy Cyberpunk.

Skala SF w przyszłości

Postautor: Thronaar » śr 28.07.2004 21:44

Czyli ilość cukru w cukrze.
Takie pytanie: Jak dużo lubicie w grze/świecie tego całego przyszłościowego sprzętu/zabawek. Czy wolicie systemu, które wybiegają niedaleko w przyszłość, albo swoją technologią wpływającą na graczy nie wiele wnoszą (mało przykładów, coś ala w filmie Obcy - strzelasz prochem, tyle że latasz dalej i masz nowe problemy), czy trochę więcej (jak w Cyberpanku i Neuroshimie - trochę nowego sprzętu i dużo przeróbek samej postaci, oraz zmieniony świat, ale nie szybujesz w gwiazdach), albo daleko w przyszłość (świat StarTreka lub GwiezdnychWojen). A może trochę pomieszania z fantasy jak w Shadowrunie i GasnącychSłońcach (choć w GS nie tak znowu dużo).

Ja osobiście lubię tego SF jak najwięcej, ale preferują techniczne bajery, a nie fantastyczne, dlatego wolę świat ST od GW, i gry CP od Shadowruna.
Nic nie zostanie zapomniane,
Nic nie zostanie wybaczone.
Awatar użytkownika
Thronaar
Najemnik
Najemnik

Postautor: -WasyL- » śr 28.07.2004 22:09

Ja najbardziej preferuje systemy pokroju Neuroshimy i CP czyli bez laserowych armat i potyczek gwiezdnych mysliwcow...
W swiecie CP2020 jest wszystko co lubie w SF i mimo ze nie uznaje innych konwencji (Star Wars czy inne podobne) za gorsze nie potrafie sie w nich tak dobrze odnalezc jak wlasnie w CP lub NS. Dzialka laserowe nie psuja calkiem klimatu ale zabawki typu miecze swietlne i inne tego typu to juz troche cyrk.(moje osobiste zdanie)
Ostatnio jednak zaczolem sie coraz bardziej interesowac systemami (glownie autorskimi) w swiatach typu RetroFuture i Space Opra ale narazie daleko jeszcze do dnia w ktorym poprowadze sesje w ktoryms z nich ,chyba ze zdecyduje sie na zasady np. Neuroshimy a swiat wymysle badz przerobie sam (myslalem nad swiatem z anime "Cowboy Bebop" - bardzo mi sie podoba ,lub czegos pomiedzy swiatem CP a jakims postapocaliptic)

Ps.Czasami jak mam dluzsza przerwe od konkretnych sesji nachodzi mnie mysl "a moze Shadowrun ?" ale z tego co sie nasluchalem o mechanice ,niechce namawiac kumpli bo wiem ze skonczylo by sie pewnie na 1-2 sesjach

Greteengs
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz

Postautor: Alganothorn » czw 29.07.2004 9:32

jeśli chodzi o 'ilość SF w SF' to albo opcja punka, albo SW;
patenty na niewielkie zmiany są ciekawe, i owszem, ale jakoś mało mnie interesują, wole dalje idące modyfikacje;
poza wszystkim innym odpowiada mi klimat punka, a co do SW - po prostu wpsomnienia...
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Gvynbleid » pt 30.07.2004 19:40

A ja kocham klimat postnuklearny czyli z nieznacznymi przeróbkami dzisiejszych sprzętów ("głównie broni") + AI :D, byleby wszystko nie latało, nie było cyberultralaserowe i nie skanowało mi mózgu, czyli wszystkie spaceopery typu Star Wars czy Startrek odpadają, ewentuanie mogą być klimaty SR - tu agresja i podział na rasy rekompensuje mi trochę zbyt wysoki poziom techniki.
Ostatnio zmieniony pt 30.07.2004 21:08 przez Gvynbleid, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Kaka » pt 30.07.2004 20:22

Ja osobiście preferuje CP i tylko to, zastanawiałem sie nad kupnem neuroshimy i nie wiem, a co do shadowrun dla mnie to jest "BŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁEEEEEEEEEE FUJJJJJJJJJ"
Awatar użytkownika
Kaka
Wojownik
Wojownik

Postautor: Gvynbleid » pt 30.07.2004 21:10

A mi się SR podoba - "Beware of elves" :twisted: . Neuro ci polecam, podstawka jest niechlujnie napisana, ale na prawdę warto; a dla wprawnego MG pole do popisu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Kaka » pt 30.07.2004 22:52

Ale jak jest mechanika w neuro na cyzm sie opiera.
i mam dylemat czy kupić dodtak do cybera czy neuro :?:
"Nie ma głupich pytań, są tylko głupi ludzie"
Awatar użytkownika
Kaka
Wojownik
Wojownik

Postautor: Kaka » pt 30.07.2004 22:53

AAAA i jeszcze jedeno, widze że forum sie rozrasta, bardzo sie z tego ciesze
Awatar użytkownika
Kaka
Wojownik
Wojownik

Postautor: Hifidelic » sob 31.07.2004 6:47

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo to jak pytać, co mam kupić, jabłko, czy gruszkę? To owoc i to owoc, ale inny. Jeden woli jabłko, drugi gruszkę, a ja lubię i to i to.

Inna sprawa, że osobiście uważam, że doskonałe przygody do Cybera można prowadzić przy samej podstawce i dlatego radziłbym Neuroshimę (mimo wszystkich absurdów tego systemu).

Jeżeli chodzi o nomadowe dodatki do Cybera, to jest też bardzo fajny "Land of the Free".
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!

Postautor: Kaka » sob 31.07.2004 8:25

I dalej nie wiem, ale jednak nie będe kupował neuroshimy tylko dodatek do cebera, albo chrombooka albo solo of fortune...
Awatar użytkownika
Kaka
Wojownik
Wojownik

Postautor: mathias79 » czw 19.08.2004 22:09

z dodatków do cyba to szczerze polecam "Słuchajcie głąby"
jets po prostu świetny. masa fluffu i ciekawych pomysłów. wiele rzeczy jest tam wyjaśnionych (np kwestia wszczepów itp). Wiele także jest napisane na temat kwestii "poza jest wszystkim" :twisted: ... naprawdę bardzo dobry dodatek.
Reszta dodatków do CP to tylko nowy sprzęt, giwery, gadżety i zabawki a bez tego można się obejsć ... "Słuchajcie głąby" wprowadza w świet CP 2020 a nie tylk dokłada nowy asortyment dla zabijaków. Poza tym doskonale jest tam napiasne jak prowadzić kampanie, jak odgrywać postacie i oczywiście jak radzić sobie z psychopatycznymi drużynami wycinającymi całe dzielnice w pień :twisted: .
A co do kliamty to bardzo lubie właśnie klimat CP 2020 (ach ta dekadencja i upadek moralności .. ach te zadymione ulice :D ) ale takze bardzo mi pasują klimaty postapokaliptyczne. Co prawda nie grałem jeszcze w Neuroshime ale postaram się to szybko zmienić ....
Shodowrun także jest fajny ale już tak mnie nie ekscytuje jak dwa poprzednie, jesli chodzi i klimat.
IN THE GRIM DARKNESS OF THE FAR FUTURE THERE IS ONLY WAR ... HAVE FUN :twisted:
Awatar użytkownika
mathias79
Paladyn
Paladyn

Wróć do Systemy futurystyczne