O dodatkach Neuroshimowych rozprawa

Forum poświęcone systemom SF, jak np. Neuroshima, Shadowrun czy Cyberpunk.

O dodatkach Neuroshimowych rozprawa

Postautor: Gvynbleid » ndz 16.05.2004 20:23

Informacja o wyjściu nowego dodatka do Neuroshimy natchnęła mnie do wrzucenia tego tematu.
To co chciałbym zobaczyć w tym topicu to przede wszyskim wasze recenzje, uwagi (warto czy nie warto kupić; stracony pieniądz czy odkrycie roku) oraz to co w kolejnych dodatkach chcielibyście przeczytać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: -WasyL- » pn 17.05.2004 15:15

Ja wlasnie zabieram sie do kupienia wyscigu i jak bede mial moge go nieco przyblizyc tym z was ktorzy go jeszcze nie posiadaja...
Mam od razu taka propozycje zeby rozszezyc ten topic o wasze opinie na temat wszystkich istniejacych juz dodatkow(nie tylko ostatniego) ,co o tym myslisz Gvynbleid ?
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz

Postautor: Gvynbleid » pn 17.05.2004 20:15

To właśnie miałem na myśli :)

Wyścig jest chyba najlepszym dodatkiem pseudoprofesyjnym jaki wyszedł do tej pory. Jedyny problem jaki widzę w wyścigu to to że kampanie czy pojedyncze scenariusze uzależnione są od specjalistycznych profesji. Tzn. mam na myśli tylko to że jak tworzymy postać pod wyścig to będziemy się nią ścigać aż do usranej śmierci bo do dajmy na to przekrętów w Vegas sie nie nadaje, nawet nie pojedyncza postać a cały team. Plus minus można się od czasu pościgać, zajebista sprawa - wielki plus Neuroshimy ale szybko się nudzi, niestety :cry: .

Na to właściwie też znalazłem lekarstwo, bo w końcu kto zabronił mieć dwie karty postaci :D, jak się chcemy pościgać zmieniamy karty i tyle.

Dodatek świetny, polecam wszystkim (fajne szkicowane cizie :wink: w środku)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: -WasyL- » pn 17.05.2004 20:24

Gvynbleid pisze:To właśnie miałem na myśli :)

Sorr ,ale czytalem na szybko i zle cie zrozumialem(myslalem ze chodzilo tylko o dodatki od najnowszego w przyszlosc) :P
Mam jeszcze jedno pytanie ,moj MG chce dokupic Suplement posiadasz go moze bo spotkalem sie z raczej malo pozytywnymi opiniami na jego temat ale chcialbym wiedziec cos wiecej... Szczerze mowiac nie wiem czy warto kupowac akurat ten dodatek.
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz

Postautor: Gvynbleid » wt 18.05.2004 17:22

Niestety suplementu nie mam, za to mam jeszcze Gladiatora, który tak średnio mi się podoba, te 12 zł. za 3pare stron to jednak dużo a materiał hmmmmm, no niby pare fajnych pomysłów na scenariusze i szczegółowy opis broni białej; ale ogółem średnie.

Na temat Suplementu też słyszałem różne opinie, jest pare przydatnych gadżetów ale to tylko gadżety.

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Yetr » czw 20.05.2004 19:19

Wedługmnie suplement jest rzezcą obowiązkową.
" Nie ma zaś prawdy większej nad tę,
że sami z siebie nie mamy nic dobrego,
nasza jest tylko nędza i nicość."

Św. Teresa z Avila
Yetr
Wojownik
Wojownik

Postautor: miszczu_jan » czw 27.05.2004 22:46

Jedno jest pewne. Twórcy NS stworzyli ten system z myślą o zarobku. W podręczniku są opisane rzeczy najbardziej niezbędne. Także bez suplementu bardzo trudno grać tak więc trza go kupić. Wyścig i gladiator mogą byc ciekawe, ze względu na prfoesje i sztuczki, ale Nationbooki, jak Detroit, są po prostu robione na siłę. Moja opinia na temat wydawania następnych dodatków, po dość wysokiej ceni i związany z tym brak niezbędnychg rzeczy w głównym podręczniku.
-Czemu masz takie duże oczy
-Żeby cie lepjej widzieć.-odpowiedział wilk- A czemu ty sie tak uśmiechasz?
-Bo mam dla ciebie niespodzanke- odpowiedziała wiedźminka
miszczu_jan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Yetr » pt 28.05.2004 12:37

Z tym się akurat zgodze :wink: , alemy nie mówimy tu o pieniądzach tylko o samej grze która jest wielkim sukcesem polaków.
" Nie ma zaś prawdy większej nad tę,
że sami z siebie nie mamy nic dobrego,
nasza jest tylko nędza i nicość."

Św. Teresa z Avila
Yetr
Wojownik
Wojownik

Postautor: miszczu_jan » pt 28.05.2004 19:03

No tak. Niewtpliwie. Jest to sukces. Ale jednak czuje si troszku wzkoryzstanz, bo ya 60 zł kupiłem około 200 stron niepotrzebnych rzeczy. Tymbardziej że ten temat nie jest ogólnie o NS, tylko dodatkach, które są bardziej komercyjne niż ustawa przewiduje.......
miszczu_jan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Gvynbleid » pt 28.05.2004 21:13

Dodatki muszą być wydawane w dużych ilościach żeby system mógł "żyć", dzięki takiemu zabiegowi w dalszym ciągu istnieje bardzo duże grono piewców WFRP, pomimo że o podręcznik bardzo tródno i dużo kasy trzeba wydać.
Nationbooki to najbardziej zaawansowana forma rozszerzenia, nie potrzebujesz tego ale dla MG starającego się jak najlepiej zbadać świat NS pozycja obowiązkowa.
Fakt faktem że podstawka nie należy do najbardziej udanych, pozostaje czekać na kolejną edycję :P, nie zadbano o bardzo wiele rzeczy, które jednak zawarto właściwie w trzech pierwszych dodatkach. I tu widzę dwie drogi, albo było to celowe - w co szczerze wątpie, ponieważ już chociażby Monastyr został mocno upchany w jednym podręczniku zapewne żeby nie powturzyć błędu NS. Ten fakt jak i aktualna pozycja Portalu na rynku oponują za tym że była to raczej niechlujność (również niewskazana) - i to jest ta druga opcja.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: miszczu_jan » pt 28.05.2004 21:40

No cóż, pewno ja tu czegoś nie rozumie. Co znaczy że system żyje?
Wg mnie jest tak że wydawca wydaje podręcznik, ew kilka dodatków i tyle. Reszta należy Do graczy i MG. Wymyślanie miejsc, przygód, i różnych takich. Zresztą w necie już jest od grolma różnych takich śmieci. Mi się wydaje że twórcy neuropshimy starają się z niej jak najwięcej kasy wycisnąć.

I właśnie o to mi chodzi. MG który się bardzo stara wszystko dopracować, kupuje od groma NB, których tak naprawdę nie używa. Bo tak naprawdę NB są źle pomyślane. Jest tam dużo dziwnych opisów, jak hot-dog z ryby, ale nie ma suchych faktów, statystyk, w których możnaby bezboleśnie ułożyć grę.
miszczu_jan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Gvynbleid » wt 01.06.2004 21:21

Yhy, no cuż dla mnie dodatki są ważne w Neuro może to pierdoły ale rysują najdrobniejsze szczegóły świata i dzięki temu przygody się lepiej pisze.

Chcesz pragmatyzmu i statystyki - D&D welcome :D....
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Wróć do Systemy futurystyczne