Systemy SF

Forum poświęcone systemom SF, jak np. Neuroshima, Shadowrun czy Cyberpunk.

Wasz ulubiony system futurystyczny ??

Cyberpunk 2020
13
43%
Neuroshima
9
30%
Shadowrun
0
Brak głosów
Star Wars
1
3%
System autorski...
4
13%
Inny : zaraz wam opisze jak i w co gram :P
3
10%

Liczba głosów : 30

Systemy SF

Postautor: -WasyL- » wt 13.04.2004 16:36

A więc ruszyło wreszcie forum poświęcone systemom typu Cyberpunk ,SciFi ,Dark Future ,Postapokaliptic ,Space Opera itp.
Na dobry początek proponuje ankietę która w pewnym stopniu pokaże w co lubimy grać z tego rodzaju RPG...
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz

Postautor: Gvynbleid » wt 13.04.2004 17:07

Zdecydowanie postnucleary, chociaż miałem okazję pare razy zagrać w CP i też mi się podobało, CP jest bardziej zindustrializowany i to na prawde mnie bawiło, do czasu aż wyszła Neuroshima :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn

Postautor: Alganothorn » śr 14.04.2004 8:23

punk;
przez sentyment, przez dobre wspomnienia, przez znośną mechanikę i punkty szczęścia
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: Jakub Cieślak » śr 14.04.2004 9:24

Cieszę się, że forum się rozwija.
A wracając do tematu. Star Wars- dlaczego?
- Cyberpunka nie znoszę, jestem nań uczulony,
- Do Neuroshimy mnie nie ciągnie,
- Shadowrun był fajną karcianką, ale RPG wyszło okropne,
- w ogóle nie odnajduję się w klimatach s-f.
A Star Wars było za młodu wielką miłością i nie było siły, żebym nie zagrał w SW i nie zakupił sobie bardzo ślicznego rozszerzonego wydania podręcznika West End Games. Teraz zastanawiam się nad jego sprzedażą.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: Pampi-rampi » czw 15.04.2004 14:31

Cyberpunk =).
Ten system jest imho najlepszy, najciekawszy, nie gralem we wszystkie wymienione w tabeli, aczkolwiek z tych w które grałem najbardziej podoba mi sie punk ;P.
Awatar użytkownika
Pampi-rampi
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: dorf » czw 15.04.2004 19:04

mnie zadziwia jedno dlaczego nie napisal nikt tu o GS chyba, ze system futurystyczny to inny niz GS, ale do tej pory bylem pewny, ze w slowie futurystyczny chodzi glownie o to, ze S-F lub, ze ogolnie w przyszlosci...

gdyby były gasnące słońca zagłosowałbym na nie
ee
dorf
Wojownik
Wojownik

Postautor: Jakub Cieślak » czw 15.04.2004 21:09

Dlatego w ankiecie masz wybór: inny i możliwość opisania niewymienionego systemu, Dorfie. A że nikt z przedmówców nie wspominał- cóż, niekażdy lubi to, co Ty. Ja na przykład nie miałem okazji w ogóle grać w tego RPGa. Niemniej jednak nie sądzę, bym znalazł taką chęć. Sam już nie szukam nowych wrażeń- skupiam się na tym, co lubię i znam. A S-F już mnie nie ciągnie specjalnie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: -WasyL- » czw 15.04.2004 21:52

Dokladnie. Oczywiscie ze moglem wypisac gasnace slonca ale ankieta jest dos ogolna, wiec obejmoje tylko systemy najpopularniejsze(a z tego co wiem one zostaly wyszczegolnione) a wlasnie od innych jest opcja ostatnia...
Moze zasugeruje jeszcze jedna rzecz ,starajcie sie moze napisac troche wiecej niz jedno zdanie(z tego co widze po stosunku glosow do postow, co kolwiek) uzasadniajac dlaczego i co lubicie.
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz

Postautor: Alganothorn » pt 16.04.2004 8:20

prawdopodobnie uwaga do mnie, że za mało napisałem
największą zaletą punka jest jego klimatyczność - o tak, niewiele systemów dorobiło się takiej 'otoczki', takiego opracowania i takiego niemal kultowego statusu...
świat jest zbudowany logicznie, poruszanie się w nim pozwala docenić wszelkie niuanse twórców i, zwłąszcza, pozostawione pole dla inwencji samych graczy;
uwielbiam tę globalizacyjną, jak byśmy to dzisiaj określili, wizję megakorpów oplatających wpływami świat, klimaty od 'blade runnera' do 'total recall'...
postać - czasami wydaje mi się, że narzucanie profesji i klas jest nieco anachroniczne, ale można w takim systemie świetnie sobie pograć; solo, nomad, fixer - w zależności od tego jak chciałem grać można było, ciągle można, dobrać odpowiednią postać;
punkty szczęścia - uwielbiam je, po prostu uwielbiam; bardzo mi podpasowały :-)
poza tym to w miarę znośna mechanika zapewniająca płynną rozgrywkę, a na dodatek jeden z pierwszych systemów w jakie zagrałem ever...
...ech, wtedy jeszcze Kurt C. żył, stary już jestem...
;-)
no i dlatego punk jest dla mnie numero uno
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha

Postautor: dorf » pt 16.04.2004 15:56

eee no dobra niech wam bedzie admin rządzi ale do tej pory to jest jedyny system s-f w polsce ktory nie ejst cyberpunikiem ani czyms postapokaliptycznym w ameryce i zawsze myslelm ze GS są popularne... poza tym myslelme tezze diuna jest bardzo popularna i kultowa a GS to na arzie jedyny system gdzie mozna ten swiat zaadoptowac bez wiekszych zmian
ee
dorf
Wojownik
Wojownik

Postautor: -WasyL- » pt 16.04.2004 19:38

Wydaje mi sie ze nie do konca sie rozumiemy ,nikt nie powiedzial ze sa niepopularne ale nie moge wypisywac wszystkiego a jezeli je lubisz trzeba bylo zaglosowac na "inny" i opisac co lubisz w GSach lub Diunie (chociaz to zawsze mozesz nadrobic mimo ze glos stracony)

greetengs
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz

Postautor: dorf » sob 17.04.2004 12:27

ja tylko bronie hinoru systemu (chociaz to nie moj ulubiony), dobra moze i nie mowicie ze jest niepopularny ale mowicie ze np shadowrun jest popularniejszy co wydaje mi sie dziwne bardzo...
ee
dorf
Wojownik
Wojownik

Postautor: Fingrin » śr 19.05.2004 17:32

Cyberpunk!!! Za klimat, za styl i zabawne wynalazki, za mnóstwo możliwości i za brak elementów fantasy. Bo to system futurystyczny, a nie Warhammer w przyszłości:). Za ciekawą mechanikę i dobry/ zabawny system losowania historii bohatera. Za dobrze opisane profesje!!!
"...A śnieg wirował dookoła niego jak białe płatki róż. Jak opadające melancholie, nostalgie jego myśli, wspomnień. Zamiatał ogonem kilka wytartych stopami kamieni zniecierpliwiony – co tak rzadko mu się zdarzało. Był kotem, był cierpliwy...."
Fingrin
Wędrowiec
Wędrowiec

Postautor: miszczu_jan » pt 28.05.2004 21:52

Neuroshima. Z jednego prostego powodu. W miarę mi się podoba, a w żadnego innego systema oprócz NS wymienionych tutej nie grałem.
-Czemu masz takie duże oczy
-Żeby cie lepjej widzieć.-odpowiedział wilk- A czemu ty sie tak uśmiechasz?
-Bo mam dla ciebie niespodzanke- odpowiedziała wiedźminka
miszczu_jan
Wojownik
Wojownik

Postautor: Kaka » ndz 20.06.2004 16:37

Cyberpunk rządzi ale zagłosowałem na Systemy autorskie bo mam jeden
Awatar użytkownika
Kaka
Wojownik
Wojownik

Postautor: Szczur » ndz 20.06.2004 16:41

Gasnące Słońca - za doskonały i barwny świat, różnorodność możliwych konwencji, bycie jednym z niewielu systemów gdzie rola ważnych grup społecznych i jej wpływ na świat jest wyraźnie zaznaczony. Oraz nie pominięcie takich elementów jak bieda, brud, rasizm i cała reszta 'wesołych' rzeczy, co od razu jakoś przyjemnie mi przypomniało WFRP ;)
Nie mówiąc już o doskonałym (choć niesamowicie wymagającym od MG) 'passion play'.

A CP2020 też bardzo lubie :)
rednacz Altara
redaktor Poltergeista www.rpg.net.pl
członek SMMFu
należy do klubu "Inkwizytor"
"He who runs away lives to fight another day"
Awatar użytkownika
Szczur
Lord
Lord

Postautor: Kaka » czw 24.06.2004 19:40

Sorry że wtdey tak mało napisałem tetraz poprawie
CP2020 bo ma fajną klime i moiom zdaniem system nie narzuca profesji to jest cos w rodzaju archetyptu bo w ciągu gry z Solo możesz sie stać technikiem
Awatar użytkownika
Kaka
Wojownik
Wojownik

Postautor: Louen » sob 17.07.2004 11:43

punk... jest świetny i szybki, doskonały klimat, możliwości... no i miałem midzio drużynke, ubawiliśmy się nie raz po pachy...
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Paladyn
Paladyn

Postautor: Azirafal » sob 17.07.2004 11:51

Nie zagłosowałem, gdyż grałem dotąd tylko kilka razy w Cyberpanczura ( ;) ), i głosowanie, gdy zna się tylko jedną z opcji byłoby nie na miejscu. Ak\le te kilka sesji CP, które mialem były naprawdę bardzo fajniutkie... zapewne w pewnej mierze także przez świetnego MG (pozdrowienia dla Jasia "Kamiennej Twarzy" Okraja... o ile dobrze pamiętam. ciekawe dokąd go diabli wywiali?).
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk

Postautor: Faguss » pt 13.08.2004 13:01

A ja bardzo lubię Mutant:Chronicles
gra genialna, jest tu wogóle ktoś kto w to grał?
http://mc.imaginations.ws (strona ostatnio niedostępna, pewnie się coś im skopało)
Faguss
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Wampir » pt 15.10.2004 20:19

Ja dałem głosa na Cyberpunk za jego oryginalnośc
Awatar użytkownika
Wampir
Najemnik
Najemnik

Postautor: -WasyL- » pn 13.10.2008 17:56

Przez 4 lata nie zajrzał tu nikt kto najbardziej lubi Shadowrun'a ?
...come on :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
-WasyL-
Rycerz
Rycerz

Postautor: Jakub Cieślak » wt 14.10.2008 6:54

Jeżeli ktokolwiek tutaj zaglądał... ;)
A Ty byś jeszcze chciał, żeby to był ktoś, kto zna taki niszowy system? :)
No ale to już tyle, jeżeli chodzi o off topic.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt

Postautor: greenbox » wt 28.10.2008 17:32

ja lubię shadowruna, i nie rozumiem dlazcego jest na tak niskiej pozycji w ankiecie. System sie odrodził przez ostatni rok, a nowy wydawca (CatalystGameLabs) szaleje serwując coraz to nowe produkty z lini, oraz pokrewne(ChtulhuTech, Eclipse Phase), dzieje się wbrew pozorom: )
greenbox
Pustelnik
Pustelnik

Wróć do Systemy futurystyczne